PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35939}

Dom

7,8 21 086
ocen
7,8 10 1 21086
Dom
powrót do forum serialu Dom

Quiz

ocenił(a) serial na 9

Widziałem, fajny quiz i postanowiłem założyć do takiego rewelacyjnego serialu więc zaczynamy
pytanie : Ile miał lat Bronek gdy tragicznie zginął?
Kto zna odpowiedź , odpowiada i zadaje nastepne pytanie:)

luthers

21 lat.
Co mieściło się na placu, który odziedziczyła matka Talarów po panu Popiołku?

ocenił(a) serial na 8
alien_2

Pałac Kultury i Nauki.
W którą rocznicę zakończenia wojny spotkali się w kawiarni Popiołek i Talarowa (mała podpowiedź: była o tym mowa w tramwaju, kiedy jechali na spotkanie nie wiedząc, że jadą na spotkanie ze sobą)

majka1706

W dwudziestą.
W jakim mieście dr Kazanowicz zastrzelił Erwina Schultza?

zmulaua_stonoga

W Sławnie

ocenił(a) serial na 8
Atina12

Atina nie zadałaś pytania :) Mogę za Ciebie ?
Jak się nazywał pies Dr Kazanowicza ?

limajka

Karol? Karo? Jakoś tak...

limajka

Myślę, że odpowiedziałam dobrze (jedno z imion jest na pewno trafione) - pozwalam sobie zadać pytanie: jak miał na imię starszy syn Ewy i Andrzeja?

ocenił(a) serial na 9
Atina12

Ją wiem :):) Kajetan
Czym zajmowała się Ula Siekierko dziewczyna a później żona Leszka?

luthers

Grała na wiolonczeli :-). Jeśli zgadłam to oddaję zadawanie kolejnej zagadki

ocenił(a) serial na 10
alien_2

Nieźle!

luthers

Widzę, że jesteś miłośnikiem tego serialu, więc może będziesz wiedział jak nazywa się aktorka grająca studentkę, która protestowała i miała rozbity nos - taka blondynka w okularach, w której zakochał się inny student i nie pozwolił jej odlecieć? Nie mogę sobie tego za cholerę przypomnieć...

Logan_6

To nie było do mnie pytanie, ale akurat tu jestem i znam odpowiedz - Magda Wójcik

Atina12

Dokładnie - dzięki ;)

luthers

I cisza...

ocenił(a) serial na 9
Atina12

trzeba zakończyć ta ciszę , nikt nie zadał pytania to ja jakieś ciekawe wymyśle i oto pytanie : w jakim mieście znajdował się szpital w którym leczył się Leszek po wypadku samochodowym ??

ocenił(a) serial na 10
luthers

W Konstancinie?
Czym zajmuje się Ewa (jeszcze w wersji mundurowej, w wykonaniu J. Pacuły), gdy poznają ją widzowie i Bronek?

dorota_ewa

dawała dupy

gosiagosia333

o! Jak błyskotliwie!!!

ocenił(a) serial na 10
gosiagosia333

nie zaliczam niestety i czekam dalej

ocenił(a) serial na 9
dorota_ewa

śpiewała w zespole Mazowsze... domyślam się że o taka odpowiedź ci chodzi więc pozwolę sobie zadać pytanie:
u kogo w mieszkaniu ,mieszkańcy kamienicy oglądali MŚ w 1974 r (mecze z udziałem Polski)?

ocenił(a) serial na 10
luthers

Chodziło mi konkretnie o uczenie czytania młodych robotników m.in. Bronka, ale była też członkinią Mazowsza, więc niech będzie, bo nie doczekamy się innej odpowiedzi. :)
A odpowiedź na Twoje pytanie to: u Bawolików.
Jeśli to dobra odpowiedź, to kolejnym pytaniem jest: Czego przestraszyła się Basia, gdy "piknikowała" z Andrzejem na łące na Żeraniu?

ocenił(a) serial na 9
dorota_ewa

chodzi o krowę

jaki mecz sędziował kostek bawolik za który jego żona wzięła pieniądze?

ocenił(a) serial na 10
luthers

???????????

ocenił(a) serial na 10
dorota_ewa

Brawo!

Atina12

W dzisiajeszym odcinku były dwie postacie - starszy, niewidomy jegomość, który "wyrywał paznokcie" i szybko zwinął się z mieszkania oraz Janka(?) dziewczyna ze wsi, zakochana w Azji(Olbrychski). Wiesz może jak nazywają się ci aktorzy?(pytanie jak najbardziej quizowe, ale ja nie znam odpowiedzi, w obsadzie brak albo przeoczyłem ;) )

Logan_6

Dziewczynę w filmie nazywali Hajduczek :) Grała nią Magdalena Stużyńska-Brauer. Nie znam aktora, który brutalnie przesłuchiwał. PYTANIE: Kto przemawiał na pogrzebie Popiołka i do kogo ta osoba miała największy żal za jego śmierć?

pawelek1982

Doktór Kazanowicz. Miał on największy żal do Pana Boga.

Na co zmarła Ewa?

zmulaua_stonoga

Choroba nerek. Właśnie nie pamiętam czy nie doczekała przeszczepu nerki? (Ja już 13 lat po przeszczepie nerki :P )

Za co sąd skazał matkę Basi?

ocenił(a) serial na 9
pawelek1982

coś mi się wydaje że chodzi o posiadanie skradzionego cukru.???(ale tu nie jestem pewny) a co. do wcześniejszej odp to na nerki chorowała Majka dziewczyna Kajtka , a Ewa zmarła na raka chyba piersi moje pytanie : w czym pomógł pan Popiołek dr Langowi??

luthers

masz rację, a propo chorób. Pytanie trochę ogólne, ale po głębszej analizie odpowiadam :) pomagał przemycić z zakładu FSO wykonane przez Talara łóżko ortopedyczne.
PYTANIE: Kogo szukał Andrzej Talar na budowie stadionu dziesięciolecia?

ocenił(a) serial na 10
pawelek1982

Tomka, swojego bylego dowódzce

ocenił(a) serial na 8
zmulaua_stonoga

Ewa zmarła na raka piersi. Pawełek1982 odpowiedziałeś źle.
Moje pytanie: Kto był prawdziwym ojcem Mietka - syna Lidki?

ocenił(a) serial na 8
siwaa86

Niemiecki żołnierz, który zgwałcił Lidkę.
Niedługo po wojnie do Warszawy przyjechała drużyna piłkarska, która rozegrała mecz z drużyną Bawolika, a po meczu, nie mając jak wrócić do rodzinnego miasta, nocowała u niego w mieszkaniu. Czy ktoś pamięta, jak to była drużyna (nazwa albo chociaz miasto)?

ocenił(a) serial na 9
paulakatarzyna

był to klub z Krakowa. Cracovia
pytanie już zadał wczesniej pawełek1982 a że nie było odp to powtórzę
kogo szukał Andrzej Talar na stadionie dziesięciolecia??

ocenił(a) serial na 8
luthers

Czyżby nikt nie znał odpowiedzi? Ja będę strzelać... Wydaje mi się, że szukał swojego młodszego brata Bronka.
Jeżeli odpowiedziałam prawidłowo, zadaję następne pytanie: Gosia, odwiedzając Mietka w więzieniu, chciała oddać mu pewien przedmiot. Co to było?

użytkownik usunięty
paulakatarzyna

czerwona rękawiczka
No to :Jak Leszek nazwał swojego konia?

ocenił(a) serial na 8

Berdyszek
Jak nazywał się nerzeczony kobiety(koleżanki Ewy), z którą Leszek wziął ślub?

ocenił(a) serial na 9
paulakatarzyna

Polo.
Jak nazywał się stary człowiek któremu zdjęcia przy drzewie robił Adam Rygier? (grał go Piotr Fronczewski)

ocenił(a) serial na 8
luthers

luthers, zdaje się, że nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie... Może zadasz inne?

ocenił(a) serial na 9
paulakatarzyna

nie ma sprawy : co robił henio lermaszewski z "drobnych" pieniędzy za które płacił więcej niż są warte?

ocenił(a) serial na 8
luthers

Medaliki z Matką Boską.
Jakim "zwierzątkiem" opiekowali się Prokop i Szwagier, pod nieobecność właściciela?

ocenił(a) serial na 9
paulakatarzyna

niedźwiedziem
Na jakim instrumencie grał Tolek Podjęło?

ocenił(a) serial na 9
luthers

*Pocięgło

ocenił(a) serial na 8
luthers

Na akordeonie.
Jak brzmiało powiedzenie (powiedzmy "życiowe motto") ojca Andrzeja?

ocenił(a) serial na 10
paulakatarzyna

,,To, co robisz, rób dobrze."
Do jakiego podstępu uciekł się Andrzej,żeby wmówić Basi że Łukasz Zbożny nie żyje?

ocenił(a) serial na 8
Olcia990

Andrzej podłożył przedwojenne zdjęcie Basi do rzeczy znalezionych przy zwłokach ludzi zamordowanych pod czas wojny. Identyczne zdjęcie nosił przy sobie Łukasz i właśnie dlataego Basia pomyślała, że jej ukochany zginął w powstaniu.

Jaki "zwyczaj" Beaty podpatzryła i próbowała naśladować Daniusia?

ocenił(a) serial na 10
paulakatarzyna

Chodzenie po ulicy bez butów,na gołe stopy.
Jakie było ulubione powiedzonko Prokopa?

ocenił(a) serial na 9
Olcia990

"dla mnie to małe piwo przed śniadaniem" takie słowa mówił gdy coś miał zrobić.
U kogo z mieszkańców zamontowano podsłuch?

ocenił(a) serial na 10
luthers

U Karola Langa.
W jakim celu Leszek wziął fikcyjny ślub z koleżanką Ewy?

ocenił(a) serial na 9
Olcia990

odp jest zła :/ a co do pytania leszek chciał kupić mieszkanie dla matki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones