PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595770}

Downton Abbey

8,2 37 265
ocen
8,2 10 1 37265
7,6 7
ocen krytyków
Downton Abbey
powrót do forum serialu Downton Abbey

I wcale nie gorszy! To serial "SŁAWA i CHWAŁA"!
Obsada doborowa: Michał Żebrowski, Joanna Szczepkowska, Zbigniew Zamachowski, Piotr
Adamczyk, Magdalena Cielecka, Mariusz Bonaszewski, Olgierd Łukaszewicz, Anna Radwan,
Agnieszka Warchulska, Kasia Bujakiewicz, Krzysztof Globisz, Jan Englert, Agnieszka Czekańska
(przepiękna Ariadna), Maria Gładkowska, Jan Peszek, Stanisława Celińska, Anna Korcz, Teresa
Budzisz-Krzyżanowska...
Rzecz się dzieje w czasach I wojny światowej, międzywojnia, II wojny światowej i powojnia
pośród ludzi z arystokracji i nizin społecznych. I wcale nie gorzej. Scenariusz napisał sam
Krzysztof Teodor Toeplitz, reżyseruje Kazimierz Kutz, zdjęcia - Grzegorz Kędzierski ("Ogniem i
mieczem"), muzykę napisał zaś Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Koniecznie!

ocenił(a) serial na 9
AutorAutor

Serial świetny i świetna powieść na podstawie której powstał.

ocenił(a) serial na 10
AutorAutor

A gdzie można obejrzeć ten serial?

ocenił(a) serial na 9
elnye

TVP Kultura co jakiś czas go powtarza.

ocenił(a) serial na 10
AutorAutor

O, dzięki! Również tego szukałam :)

ocenił(a) serial na 9
patryzzia

Dziś leci!

ocenił(a) serial na 9
patryzzia

znów jest na antenie:-)

ocenił(a) serial na 9
elnye

Ponoć ma ruszyć w najbliższy poniedziałek, 7 stycznia na TVP1:-)

ocenił(a) serial na 9
elnye

na Kulturce znów leci!

ocenił(a) serial na 9
AutorAutor

O tak, serial jest równie dobry jak książka. Szukałam go na płycie, ale chyba nie został wydany. A szkoda. Kopie krążące w internecie są fatalne, a nie każdy ma dostęp do polskiej telewizji

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 9
limajka

Już jest!

ocenił(a) serial na 9
AutorAutor

http://www.filmweb.pl/serial/S%C5%82awa+i+chwa%C5%82a-1997-9998

AutorAutor

Kto pamięa serial, mniej więcej z okresu 1987-89, akcja się dzieje w XIXw. chyba wsi, albo australijskiej, nowozelandzkiej, albo angielskiej. Kobieta mieskzająca na wsiopiekowała się niepełnosprawnym, jeśli pamiętam mężem. Leciało to w nocy w soboty lub niedzielę.

ocenił(a) serial na 9
J_C_WELLS

Nie mam pojęcia niestety.

ocenił(a) serial na 10
AutorAutor

Gorszy, gorszy - nie ma porownania -

ocenił(a) serial na 9
szklanamgla

W czym?
Realizacyjnie stoi wręcz na wyższym poziomie. Ma zdecydowanie większy rozmach.

ocenił(a) serial na 10
AutorAutor

W czym? Duzo by pisac, ale chocby obsada.

ocenił(a) serial na 9
szklanamgla

Proszę cię.
https://www.youtube.com/watch?v=l1vx2vCQrKg

ocenił(a) serial na 10
AutorAutor

No wlasnie :o)
Jedna Celinska i Szczepkowska wiosny nie czyni.

ocenił(a) serial na 9
szklanamgla

Nie chcę się powtarzać, ale nie mam wyjścia: Jan Frycz, Krzysztof Globisz, Jan Englert, Agnieszka Czekańska (przepiękna Ariadna), Maria Gładkowska, Jan Peszek, Anna Korcz, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski, Piotr Adamczyk, Magdalena Cielecka, Mariusz Bonaszewski, Olgierd Łukaszewicz, Anna Radwan...

Sorry, ale "Downton Abbey" imponuje tylko ze względu na obecność Maggie Smith, Shirley Maclaine i Paula Giamatti.
Faktycznie wybitnych Jima Cartera, Hugh Bonneville'a i Elizabeth McGvern wykopano spod kamienia.
Większość, znakomitych dodajmy, aktorów "Downton" dopiero odkryło: Jessicę Brown Findlay, Lily James, Michelle Dockery, Dana Stevensa, Joanne Froggatt, Brendana Coyle'a, Roba Jamesa-Colliera.
To polski serial zaprezentował prawdziwą śmietankę.

ocenił(a) serial na 10
AutorAutor

No i co z tego, ze jest kilku dobrych aktorow? Niekiedy z bardzo dobrego ciasta wychodzi zakalec. "Downton Abbey" imponuje wlasciwie wszystkim, poczawszy od muzyki. A Maggie Smith ? jak dla mnie bezdyskusyjna oscarowa rola.
Ja z cala pewnoscia delektowalam sie smietanka zaprezentowana przez "Downtown Abbey".
Polski serial, uwazam - duzo gorszy, poza tym Iwaszkiwicz, jakos nie trawie.

ocenił(a) serial na 9
szklanamgla

Najpierw piszesz, że choćby cała obsada stawia wyżej "Downton" niż "Sławę i chwałę", a potem wymieniasz tylko jedną aktorkę. Wybacz, ale to trochę mało.
Nie mówiąc o tym, że serial polski ma dużo barwniejsze tło społeczno-polityczno-historyczne, świat zmienia się w nim znacznie dynamiczniej i co ważne miejsc tych zmian jest znacznie więcej (od Odessy przez Warszawę po Paryż). Jest zwyczajnie dużo bardzie wystawny.
No i Ariadna... Ariadna, jakaś ty ruska.

ocenił(a) serial na 10
AutorAutor

Maggie Smith jedynie wyroznilam, sposrod reszty, jako najswietniejsza i fantastyczna. Wymieniles juz super obsade DA wiec nie bede tego powtarzac /to oczywiste, ze cala obsada jest doskonala i ta spod kamienia i nie /, nie nalezy pomijac rowniez swietnego Jeremego Swifta, w roli Spratta.
Niby dramat, a ile lekkosci dodaje mu doskonala dawka humoru-prawda? A wystawnosci na pewno w nim jest pod dostatkiem /cudne wnetrza, przepiekne stroje i imponujace przyjecia./ Ja sobie na 10 cenie Downton Abbey, Ty wolisz inny serial i bardzo dobrze, ze roznimy sie w swoich upodobaniach, bo inaczej swiat bylby nudny - :)

ocenił(a) serial na 9
szklanamgla

Różnijmy się pięknie:-)

AutorAutor

'Sława i chwała' jest straszy, więc może nie podejść komuś z bardziej 'współczesnym' gustem.
A i jest rzesza osób dla których wszystko co polskie i zrobione w Polsce musi być gorsze od BBC ;)

ocenił(a) serial na 9
lena_awren_eithel

straszy-->starszy
:-)

https://www.youtube.com/watch?v=IIhx_9tFXk4

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones