PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661388}

Dracula

6,9 9 532
oceny
6,9 10 1 9532
Dracula
powrót do forum serialu Dracula

Pytam sie, bo moze nie ma sensu sie zabierac za to. Nie ogladam takich rzeczy jak Pamietniki vampirow itp.
tylko np Vikings, Dexter, BB, GOT. Znajde cos ciekawego w tym?

ocenił(a) serial na 9
wingeddevil

Jak dla mnie ciekawy, inny niż klasyczny Dracula.
Nie martw się nie jest taki jak Pamiętniki Wampirów. Co prawda jestem dziewczyną i oglądam serial Dracula oraz te seriale które wymieniłeś. Ja polecam nie tylko dla genialnej roli JRM, ale dla Nonso Anozie, który świetnie zagrał Renfilda (nie zjada robaków, za to ma cięty dowcip i nie jest bezmózgim służącym Draculi, tutaj jest jakby jego przyjacielem ). Polecam

wingeddevil

ja tez crapow dla nastek nie ogladam, tylko podobnie jak Ty, wiec smialo ogladac mozesz Dracule, robi mi

tix666

Co Ci robi? :P

ocenił(a) serial na 6
wingeddevil

Z perspektywy faceta mogę powiedzieć, że nie jest to typowa rzecz dla kobiet, w stylu Pamietnikow czy co gorsza Zmierzchu. Sporo brutalności - co jest jak dla mnie największą zaletą. Sporo seksu, ale strasznie przestylizowanego. Poza JRM aktorstwo przeciętne.
Mimo wszystko brakuje tutaj pazura, a raczej - ostrzejszych kłów w kreacji bohaterów i fabuły.

Ogólnie serial 6/10. Daleko do BB, GoT czy Wikingów. Na dziś wiemy, że nie powstanie drugi sezon, co też o nim świadczy, ale to tez może być dla Ciebie dobra wiadomość - jak się nie spodoba to nie będzie dylematu czy oglądać dalej itp.

laxman

Dzieki za odp. Bez obaw, nie jestem z tych, co obejrza wszystkie 20 sezonow chociaz serial im sie nie podoba, ale 'zaczeli'. :D
Jak nie ma zadnego zainteresowania po 2 odcinkach, to odpada. Chyba, ze tlumy ludzi pisza "trzeba przecierpiec pierwsze odcinki (jak w BB). :)
Serial trafia w poczekalnie, jak nie bedzie co ogladac. Chyba najpierw poleci Rzym i moze Tudors.

wingeddevil

2giego sezonu prawdopod. nie bedzie, wiec te 10 odc szybko Ci zleci
zaluje osobiscie, ze zdecydowali sie zdjac, bo ma fajny klimat, inne spojrzenie na Dracule i postacie z ksiazki
rozkreca sie jakos w polowie, wiec warto poczekac chocby od 5-6 odcinka

ocenił(a) serial na 8
tix666

Jak piszecie o BB to co macie na mysli? Beauty and the Beast czy co?

Makrauchenia

breaking bad

ocenił(a) serial na 8
smokexthat

Ach, dobrze wiedzieć, dzięki :) Muszę nadrobić zaległości w serialach.

ocenił(a) serial na 5
wingeddevil

To zdecydowanie serial nie dla Ciebie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wingeddevil

Strasznie seksistowskie podejście. Mężczyźni oglądają dobre seriale, a te głupie są dla kobiet? Gratuluję dobrego samczego samopoczucia. Jestem kobietą i jestem przekonana , że mam większą wiedzę i obeznanie z kinem grozy/ horrorami zarówno kinowymi jak i serialowymi, zarówno mainstreamowymi jak i niszowymi , zarówno amerykańskimi jak i europejskimi, azjatyckimi, australijskimi czy nowozelandzkimi, niż większość użytkowników filmwebu. Owszem , nie jest to może popularne zainteresowani wśród kobiet, ale to jeszcze nie powód do takich generalizacji.. A mimo to na filmwebie ciągle natrafiam na taką postawę jak Twoja. Przykre to.

kanbus

O kurcze ale ze mnie szowinista :D
Nigdzie nie napisalem, ze ten serial jest glupi lub slaby. Nie wiem jaki jest dlatego sie pytam! Okreslenie 'dla kobiet' NIE JEST SYNONIMEM 'glupi, slaby'. Nie napisalem tez, ze serial ten ogladaja tylko osoby, ktore sie nie znaja na kinie. Nie mam pojecia skad takie wnioski wyciagasz, ale chyba jest przewrazliwiona i to jest przykre (bez sarkazmu). Jesli nie wiesz, to zarowno filmy jak i seriale mozna okreslic jako 'dla kobiet' lub 'dla mezczyzn'. Nie znaczy to, ze plec przeciwna nie moze czegos obejrzec, tylko to, ze wiekszosc plci przeciwnej nie znajdzie w tym nic ciekawego. Dlatego np Gossip Girl. Hart of Dixie sa serialami dla kobiet, a Dracula nie wiem, wiec pytam!

wingeddevil

Ja się w ogóle nie odnoszę do tego serialu, nie widziałam go, weszłam na filmweb w tym samym celu co Ty-poczytać opinie o nim. I natrafiłam na Twój wpis. Nie rozumiem po co nadawać serialom/filmom takie etykietki jak dla kobiet i dla mężczyzn? Nie życzę sobie wrzucania mnie do worka z jakimiś hipotetycznymi kobietami, które oglądają Gosip Girl czy Hart of Dixie- o tym drugim nawet nie słyszałam. I nie wiem jakim prawem zawłaszczasz dla mężczyzn takie seriale jak GOT czy BB, nazywając je serialami dla mężczyzn. Sugerujesz w ten sposób, że one nie są dla mnie, tylko dla Ciebie, a ja co, podkradam je męskiej publiczności? Nielegalnie oglądam? One są tak samo dla mnie jak i dla Ciebie, są po prostu dla ludzi, którzy je czują i rozumieją.

Nie jestem przewrażliwiona, denerwuje mnie tylko stosowanie kategorii płci do zagadnień, które nie mają z płcią nic wspólnego. To, jakie kto ogląda filmy to kwestia jego/jej gustu, inteligencji, wrażliwości, zainteresowań i wielu innych spraw, ale nie płci.

kanbus

Jestes bardzo przewrazliwiona, a na dodatek nie czytasz ze zrozumieniem. Gdzie ja napisalem, ze GOT i BB jest dla mezczyzn?!
"hipotetycznymi kobietami, ktore ogladaja Gossip Girl", a teraz sama obrazasz kobiety. Co to ma znaczyc, ze one sa glupie, bo to ogladaja? Moja siostra ma magistra, a pare lat temu ogladala Gossip Girl, teraz Hart of Dixie (serial o nowej kobiecie w miasteczku) i co, to jakos zle o niej swiadczy?! Czasem etykietyki sie przydaja i pomagaja okreslic typ serialu, dzieki temu zaden facet sie nei wezmie np za Veronica Mars lub Glee. Jakbys czytala uwaznie co napisalem, nie pytalabys tez czy ogladasz nielegalnie.
> Nie znaczy to, ze plec przeciwna nie moze czegos obejrzec, tylko to, ze wiekszosc plci przeciwnej nie znajdzie w tym nic ciekawego <
Kwestia tego, co kto oglada sa te czynniki, ktore wymienilas, CZASAMI mozna okreslisc, ze dany serial/film jest szczegolnie skierowany na dana plec odbiorcy.

wingeddevil

Ja nikogo nie obrażam, tylko nie godzę się na generalizacje. Twoim zdaniem, to , że nie chcę być wrzucana do jednego worka z kobietami, które oglądają gossip gril, obraża te kobiety? Czyli stwierdzenie, że ja nie oglądam Gossip girl obraża tego, kto ogląda gossipp girl? Dziwna logika. Jeśli tak, to Ty obrażasz wszystkich, którzy oglądają TVD mówiąc "Nie oglądam takich rzeczy jak Pamietniki vampirow itp."Ale nie o to chodziło ani mnie ani Tobie i nie ma po co wchodzić w takie przepychanki. Chodzi po prostu o to, że stereotypizacja ze względu na płeć jest nie fajna. To jest traktowanie wszystkich kobiet według jednego schematu- wszystkie kobiety lubią to i to, a nie lubią tego i tego. Kobiety to nie kanarki, to ludzie, a ludzie mają różne gusty i upodobania. Jedne kobiety lubią seriale z przemocą inne nie. Tak samo jak mężczyźni.

Wiesz, gdybyś w tytule napisał samo "dla nastolatek", to bym się nie czepiała. Bo jak najbardziej można dzielić seriale na te dla starszych i młodszych, wiek ma bezpośredni związek z poziomem dojrzałości i rozwojem i produkcje dla nastoletniej publiczności są oczywiście inne niż dla dorosłych. Ale to, że wrzuciłeś kobiety do jednego worka z nastolatkami, to mnie wkurzyło. Być może nie to było Twoim zamiarem, ale zabrzmiało to tak jakby seriale dla nastolatek i dla kobiet to były te same seriale, a to znaczy, że według Ciebie mężczyźni oglądają poważne dorosłe seriale, a kobiety są na poziomie nastolatek. Przypuszczam, że jakbyś się nad tym zastanowił, to byś tego nie powiedział, bo nie posądzam Cię o to, że tak naprawdę myślisz. Ale właśnie rzecz w tym , żeby się zastanowić zanim się powie coś, co może być krzywdzące.

kanbus

Obrazasz kobiety poprzez forme swojej wypowiedzi "Nie życzę sobie wrzucania mnie do worka z jakimiś hipotetycznymi kobietami" jest to stwierdzenie negatywne.
Schemat ten niczego Ci nie narzuca, okresla tylko WIEKSZOSC grupy docelowej, nie rozumiem, czemu to jest dla Ciebie obrazliwe. Tak samo jak masz czasopisma dla kobiet np Twoj styl, Pani tak samo sa dla mezczyzn! Nie oznacza to, ze ja nie moge przeczytac sobie Twojego stylu! Nie oznacza to tez, ze KAZDA kobieta musi czytac ten magazyn!

Napisalem swiadomie nastolatek i kobiet, bo nie wiem dla jakiej grupy odbiorcow on jest. Pamietniki wampirow nie sa serialem tylko dla nastolatek, z tego co mi wiadomo sa kobiety 20-30 letnie, ktore tez to ogladaja i nie widze w tym jakiejs obrazy.
Typowy serial dla nastolatek, to Hana Montana, czy inne serialiki puszczane na kanalach dla mlodziezy.
Zarzucasz mi absurdalne rzeczy, zadnej kobiecie nie umniejszam i nigdzie nie twierdze, ze mezczyzni ogladaja tylko dorosle seriale, a kobiety sa na poziomie nastolatek. Sama generalizujesz, bo ja nie twierdze, ze jak ktos oglada BB, to jest madrym czlowiekiem, a jesli Gossip girl, to infantylna osoba.

Proponuje nie szukac wszedzie ataku na swoja osobe :)

wingeddevil

Nie, nie, to nie tak, ja absolutnie się nie doszukuję ataku na siebie, mam różne kompleksy, ale akurat w kwestii intelektu nie mam najmniejszego. Gdybym miała odnosić tą sprawę tylko do siebie, to w ogóle bym nie zobaczyła nic złego w Twoim poście, co więcej, sama byłam przecież ciekawa mniej więcej tego samego - czy serial Dracula jest dobry czy infantylny - tyle, że nie odnoszę tego do płci.

Ale - wiem, zabrzmi trochę patetycznie- mam też pewną misję społeczną. A mianowicie reagowanie na wszelkie formy dyskryminacji czy lekceważenia kobiet (zresztą nie tylko kobiet, ale to jest sprawa, którą uważam za szczególnie istotną). To co pojawiło się w Twoim poście nie jest dużym przejawem lekceważenia, to mała sprawa, w zasadzie niuans, a jednak dalej uważam że było w tym pewne, raczej niezamierzone, lekceważenie. Mówisz, że kobieta może przecież obejrzeć GOT czy BB więc wszystko jest OK, ale nie o to chodzi, nie OK jest to, że mówisz, że te seriale są bardziej dla mężczyzn niż dla kobiet. Powiem Ci dlaczego to jest nie OK, ale najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie: czy GOT i BB są lepszymi serialem niż Gossip Girl i Pamiętniki wampirów? Tak, są to seriale lepsze, dojrzalsze, na wyższym poziomie artystycznym i intelektualnym, co do tego chyba nie będziemy się spierać.

A teraz czysta logika:

Twierdzenie : GOT i BB są serialami z założenia bardziej dla mężczyzn niż dla kobiet.

Twierdzenie 2: Gossip girl i Pamiętniki wampirów są serialami z założenia bardziej dla kobiet niz dla mężczyzn.

Twierdzenie 3: GOT i BB to seriale lepsze, dojrzalsze, na wyższym poziomie artystycznym i intelektualnym niż Gossip Girl i Pamiętniki wampirów.

Wniosek z punktu widzenia logiki może być tylko jeden: większość mężczyzn jest na wyższym poziomie artystycznym i intelektualnym niż większość kobiet. Te twierdzenia będą dalej prowadzić do tego wniosku, nawet jeśli dorzucisz, że przecież jakieś poszczególne kobiety też mogą oglądać GOT czy BB. A oczywiście wniosek jest fałszywy, ponieważ twierdzenie 1 jest fałszywe. Co do twierdzenia 2 to faktycznie nie będę sie upierać, że nie są bardziej dla kobiet, ale to wyłącznie przez tematykę romansową, która z jakichś, nie do końca jasnych dla mnie powodów, jest dla większości kobiet bardzo ciekawa.

wingeddevil

przeleciałam wzrokiem twoją wypowiedź ale to co mnie zaciekawiło to "moja siostra ma magistra" jako argument popierający jej inteligencję. od kiedy mgr przed nazwiskiem wyznacza czyjąś mądrość? pełno magistrów to skończeni debile, ukończyć niektóre studia (a jest takich sporo) to wyczyn równy ukończenia szkoły średniej, czyli żaden. studia studiom nierówne i papierek z nich też., a takie argumenty są po prostu słabe

smokexthat

Jakby byla skonczonym debilem, to bym nie bral jej za przyklad... Logiki troche.

wingeddevil

ja zaś tobie polecam czytanie ze zrozumieniem,ale będę tak miła i ci wytłumaczę- chodziło o to, że magister nie świadczy o niczyjej inteligencji. nie obchodzi mnie, czy twoja siostra to debilka czy też geniusz, po prostu "argument", który stosujesz nawet nie jest argumentem, więc sam zaczerpnij w/w logiki :)

ocenił(a) serial na 8
kanbus

gender aby? :)
nie wyobrażam sobie faceta oglądającego Plotkarę czy Pamiętniki wampirów...
każdy serial ma określony target i np te dwa są zdecydowanie dla kobiet, dość młodych nawet

evillynn

Jestem heteroseksualnym facetem, mam 41 i gladam Pamietniki wampirow, czy Veronoce Mars (nie znam Plotkary ale sie przymirzam).
Oba seriale uwielbiam, ale rowniez kocham Battle Star Galactice, Luther, The Shield, czy Vikings.
Dzielenie wg plci jest glupie i bezsensowne.

ocenił(a) serial na 8
Halgir_2

nie znam zadnego z seriali, które wymieniłeś a pamiętników widziałam kawałek i... nie, to nie jest serial skierowany do 41latków a już na pewno nie do facetów w tym wieku. Każdy średnio utalentowany "marketingowiec" ci to powie.

evillynn

hymm... czyli powinienem najpierw sprawdzic jakie seriale zostaly przewidziane przez marketingowcow dla ludzi w moim przedziale wiekowym zanim zaczne cos ogladac?
a ja glupi myslalem, ze moge ogladac to co mi sie podoba. oj ja glupi, co ja teraz zrobie. chyba sobie zyly podetne. ;-)
a tak powaznie kazdy oglada co lubi, a ja lubie (odkad pamietam) wszystko co jest zwiazane z wampirami.
nie ma znaczenia czy to jest serial, ksiazka, film, czy anime.
i nikt nie bedzie mi i mnie podobnym mowil co jest dla mnie dobre, a co nie.
komuna sie skonczyla. a ludzi szufladkujacych olewam, poniewaz nie dorosli do tego by zrozumiec, ze innych nie nalezy oceniac wdlug siebie. kazdy jest inny i niepowtarzalny.
jakies glupe badania mareketingowe prawdopodbnie sprawdzaja sie tylko w stosunku do niezbyt rozgarnietej sredniej klasy amerykanow i im podobnych.

ocenił(a) serial na 8
Halgir_2

ależ oczywiście, że możesz oglądać nawet ojca mateusza jak mu przyjdzie ścigać wampira co nie zmienia faktu, że każda produkcja ma określony target.

Halgir_2

Dziękuję za Twój głos, ująłeś skrótowo to, o co mi chodziło przez cały czas:) Jesteś chyba męskim odpowiednikiem mnie, ja oglądam BB, GOT i naprawdę hardcorowe horrory a z drugiej strony lubię sobie też pooglądać pamiętniki wampirów, bo też po prostu lubię wampiry, a PW wcale nie są takie znowu najgorsze- po prostu w innej, lżejszej konwencji.

Uważam, że myślący ludzie oglądają różne rzeczy, z wielu różny dziedzin, gatunków, przedziałów itd, bo inteligentnych ludzi nie da się sprowadzić do płci czy wieku. Stąd jak mówimy o jakimś bardzo dobrym serialu jak np BB , GOT czy Sopranos to mówimy o serialu dla inteligentnych ludzi po prostu (nie znaczy to oczywiście, że każdy inteligentny człowiek musi go oglądać, ale jeśli ogląda i mu/jej się podoba to raczej jest inteligentny) .

ocenił(a) serial na 8
kanbus

Brawo (tak odnośnie wszystkich wypowiedzi w tym temacie)! Zresztą ci, co obejrzą serial zobaczą, jak pokazane są tam kobiety - niezależne, dominujące, ale jednocześnie bardzo współgrające (ciężko znaleźć mi teraz inne słowo) z mężczyznami. Czy to oznacza, że serial jest dla mężczyzn? Wręcz przeciwnie, bo przecież główni bohaterowie (w tym Drakula) są takżę potężni na swój sposób. A przecież o to chodzi, prawda? Mamy te same pożądania, marzenia, cele. Wszyscy jesteśmy tymi samymi ludźmi (i zwierzętami), choć płeć kulturowa (tak zwany złowieszczy gender) została narzucona już dawno temu i ciężko się z niej wyplątać.
Tak czy inaczej jestem świeżo po 9 odcinkach, serial z czystym sercem polecam i ubolewam nad tym (dopiero się dowiedziałam:(), że więcej nie będzie... Do takiego True Blood (który też dość wysoko oceniłam) w ogóle nie ma porównania. Bardzo żałuję, że zrezygnowali z tak dobrego serialu (dla OBU PŁCI ;)) Pozdrowienia! :)

Jezula

Dziękuję! W takim razie z chęcią obejrzę:)

ocenił(a) serial na 8
wingeddevil

Według mnie, najlepsza realizacja w ostatnim czasie. Bez udziwnień i kosmicznych treści. Realnie zagrany i zrealizowany. Jeśli nie będzie następnego sezonu, będę zawiedziony.

ocenił(a) serial na 6
crashoverride007

Jak wiadomo drugiego sezonu ma nie być , ale mam nadzieje , że może kiedyś wezmą się za kontynuacje , bo zakończenie jest mocne i dobre na drugą część. Warta podkreślenia jest świetna gra aktorska JRM , który wyróżniał się zdecydowanie na tle reszty. Jako Dracula spisał się fantastycznie. Bardzo pasował do tej roli i nie zawiódł.

DarkAngel93

JRM jest niezły w tej roli ale daleko mu do Beli Lugosiego czy Christophera Lee

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones