PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 36 565
ocen
8,2 10 1 36565
7,8 6
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

Moim zdaniem ten serial był OKROPNY. Może wszystko byłoby inaczej gdyby nie ci aktorzy. W książce Elizabeth i Jane są piękne a tu jesna przypomina konia a druga żabę. Co więcej Elizabeth miała "piękne , duże oczy w ciemnej oprawie z długich rzęs" Jennifer Ehle nie pasowała do tej roli. Najpiękniejszy był film z 2005 roku w reżyserii Wright`a.

ocenił(a) serial na 9
patie_k

Doskonale Cię rozumiem :) Znam na pamięć każdy grymas, uśmiech i kwestię pana Darcy :))) Jennifer Ehle oczarowała mnie kompletnie. Tak właśnie wyobrażałam sobie Lizzy. A jej mimika?? Cudo.
Wersja z 2005 roku wyszła karykaturalnie. Pan Darcy wygląda na kogoś, kto cierpi z powodu hemoroidów i jest tym faktem przerażony. Sorry, ale pęczek pietruszki ma w sobie więcej romantyzmu.
Keira zachowuje się jak przekupa z bazaru rybnego. Albo rży bez sensu, albo pyskuje. Całe to błocko, świnie, drób i wszelki inwentarz bardziej pasują do filmu o byłym ZSRR i gdyby Lizzy i pan Darcy mieszkali w Kołchozie, to taka scenografia byłaby ok.
Może się czepiam, ale kiedy ktoś zabiera się za ekranizację powieści uznanej za klasykę, powinien naprawdę się postarać.
W tym przypadku zarówno reżyser jak i aktorzy bardzo się postarali...aby film, oprócz imion bohaterów, nie miał nic wspólnego z książką.

ocenił(a) serial na 10
anka16

Zdecydowanie 1995! Uroda aktorów bardziej przypomina tamtą epokę. Keira za bardzo jest śmiała, w tamtych czasach to było pewnie nie do pomyślenia :) No i Pan Darcy z 1995! LOVE, to jak się męczy biedak z nieodwzajemnioną miłością... b. lubię tego aktora :)

kateliza

Serial dużo lepszy niż film, co do zarzutów pod względem pań może to dziwne ale dla mnie w tej wersji Elizabeth i Jane są o wiele ładniejsze niż w filmie. Jennifer Ehle w serialu ma taką łagodną urodę i świetną figurę że jak na nią patrzę mam ochotę się z nią zaprzyjaźnić, zupełnie odwrotnie jest z Keirą która w tym filmie jest zbyt chuda, pyskata i robi dziwne miny a takich osób wolałabym unikać.
Jane w tej wersji ma oryginalną urodę dzięki której czasami wygląda ja prawdziwy anioł, również gdy na nią patrzę czuję się jak bym oglądała dziewczynę wprost wyjętą z obrazu namalowanego w tamtych czasach. Jane w filmie może się wydawać ładniejsza ale dla mnie jest ona nijaka bez jakiegokolwiek charakteru, taka zwykła ładna dziewczyna nic specjalnego.

kateliza

zdecydowanie Ehle

ocenił(a) serial na 10
kateliza

Sama wyglądasz jak żaba. Ja nie mogę. Ty w ogle czytałaś książkę?

kateliza

Ehle zdecydowanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones