PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 36 575
ocen
8,2 10 1 36575
7,8 6
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

,,Duma i uprzedzenie" serial z 1995 r. to najpiękniejszy film o miłości jaki kiedykolwiek oglądałam. Historia uczucia Lizzy i Darcy'ego jest sama w sobie wspaniała, ale kiedy dodatkowo główną rolę gra tak przystojny aktor jak Colin Firth nie można się nie zachwycić.
Urzeka szczególnie przemiana Darcy'ego pod wpływem gorącego uczucia do Lizzy z dumnego człowieka w prawdziwego dżentelmena.
Jest także drugi watek miłosny Jane Bennet i Bingleya. Wypada on co prawda blado przy uczuciu Darcy'ego, ale to także piękna historia dwojga ludzi bardzo zakochanych, ale zbyt skrepowanych by walczyć o swoje uczucie.
Postacie Pana i Pani Bennet, Pana Collinsa i Lydi Bennet są tak wyraziste, oryginalne i zabawne, że nie wyobrażam sobie w tych rolach nikogo innego. Ten film zawiera w sobie humor, miłość i ciepło jakiego nie znalazłam w żadnym innym filmie. Jest po prostu świetny. Polecam.

Sandra474

W pełni się zgadzam! Doskonale zekranizowana powieść,piękny serial,ciekawe postacie,klimat. Jedyne co,to po przeczytaniu i obejrzeniu można mieć wrażenie,że żyjemy w nieodpowiednich czasach :)

ocenił(a) serial na 10
Sandra474

Cudowny! Książki Jane Austen znam na pamięć i to jest najlepsza ekranizacja Dumy i Uprzedzenia!

ocenił(a) serial na 9
Sandra474

Jeszcze nie widziałam tej ekranizacji, jednak zastrzeżenie moje budzi aktorka grająca Jane Bennet. Czy nie uważacie że jest za brzydka aby odgrywać książkowa piękność?
I dlaczego na pierwszym zdjęciu przy kobiercu stoją dwie pary młode? To już zdaje się wymysł reżysera, nic takiego Jane Austen nie zawarła w książce.
Czy film nie rozczarowuje zbytnio odbieganiem od treści i faktów z książki?

_pylcia

Z całą pewnością jest to najlepsza ekranizacja książki. Film z 2005 roku, to dopiero jeden wielki rozczarowujący skrót. Co do urody aktorek, to myślę, że piękno za czasów Jane Austen było zupełnie inne, niż dzisiejsze kanony botoksowej urody, a odtwórczyni roli Jane idealnie pasuje do kanonów urody ówczesnych czasów. Ogólnie Anglielki do najpiękniejszych kobiet nie należą, (mieszkałam w londynie 10 lat i najpiękniejsze w UK, są inne nacje, zamieszkujące ten piekny skądinąd kraj) więc jak na anglielskie realia, to Jane jest bardzo ładna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones