PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=313990}

Dynastia Tudorów

The Tudors
7,8 36 737
ocen
7,8 10 1 36737
7,5 4
oceny krytyków
Dynastia Tudorów
powrót do forum serialu Dynastia Tudorów

Witam wszystkich :)
Zajmuję się postacią Elżbiety w tekstach kultury. Zdecydowałam się na przedstawienie Elżbiety z sezonów 2-4 , problem polega na tym, że średnio pamiętam co się działo w serialu i szczerze powiedziawszy nie chce mi się oglądać znowu tych 3 sezonów.
Wiem, że w 2 sezonie Elżbieta musiała się zmierzyć z zmianą traktowania jej przez służbę, ojca, stracenie matki, etc. W skrócie straciła wszystkie przywileje.
Pamiętam, że w 4 sezonie Katarzyna Parr sprowadziła wszystkie dzieci Henryka na dwór, że Elżbieta pełniła rolę niańki, nauczycielki Edwarda, jednak jakie miała relacje z siostrą? Co myślał o niej Henryk (oprócz sceny z duchem Anny)?
No i przede wszystkim co było z Elżbietą w sezonie 3.
Jeśli ktoś by był tak miły, że napisać co nieco o tym, to byłabym wdzięczna.

ocenił(a) serial na 8
ulesia03

Relacje Marii i Elżbiety były bardzo dobre. Maria się nią opiekowała jak przystało na starszą siostrę i widać było, że się kochają.
Nie pamiętam za to, żeby Elżbieta pełniła rolę niańki Edwarda. Wydaje mi się, że była to raczej Maria.
Henryk, dzięki ostatniej żonie, pogodził się z córkami i miał z nimi poprawne relacje.
"Zdecydowałam się na przedstawienie Elżbiety z sezonów 2-4 , problem polega na tym, że średnio pamiętam co się działo w serialu"
Więc po co wybierasz do swojego tematu coś, czego nie pamiętasz? Przecież możesz dać tam wszystko. Po co sobie życie utrudniać? Wybierz pare książek, które przeczytasz z przyjemnością, a i egzaminatorzy łaskawszym okiem na Ciebie spojrzą, niż jak gdybyś wybrała serial. Na dodatek nie zapominaj, że będą Ci zadawać pytania. Jest duża szansa, że serial widzieli i głupio byłoby wkopać się nieznajomością czegoś, co samemu się umieściło w prezentacji. To pewnie zależy od egzaminatorów, a i może teraz jest większy "lajt", ale jeszcze pare lat temu, gdy ja zdawałam, bardzo źle podchodzili do osób przyłapanych na nieznajomości swojej literatury.

ocenił(a) serial na 8
zuzanna_90

Polecam film Elisabeth The Golden Age :)

Ilendil

Oglądałam Elizabeth: The Golden Age i uważam go za słaby film. Pomimo tego, podzieliłam życie Elżbiety na kilka części i potrzebowałam czegoś do części o dzieciństwie czy też wieku nastoletnim, dlatego wybrałam Dynastię Tudorów.

zuzanna_90

Uwierz mi jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że moi egzaminatorzy znają ten serial, gdyż mam w komisji osoby ok.55-60 lat. Zresztą mam w swojej bibliografii książki, obrazy, które znam. A to, że nie pamiętam kilku rzeczy z Dynastii nie oznacza, że nie jestem przygotowana. Zresztą w ciągu tych kilku dniu nadrobiłam zapomniane odcinki. Także dzięki za pomoc, i spokojnie wiem jak wygląda egzamin ustny.

ocenił(a) serial na 8
ulesia03

Jak poszło?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones