PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449230}
6,0 2 074
oceny
6,0 10 1 2074
Fanny Hill: Zwierzenia kurtyzany
powrót do forum serialu Fanny Hill: Zwierzenia kurtyzany

Pytam sie: jak można zmienić tak drastycznie fabułę? Ten opis to jakaś farsa, w książce wszystko było ZUPEŁNIE inaczej.

extraordinary_girl1

Rzeczywiście książka wydała mi się bardzo ciekawa, natomiast tutaj widzę zmiany. Film niestety niezbyt mi się podobał. Moja ocena to 3/10.

ocenił(a) serial na 6
extraordinary_girl1

zgodze się. film odbiega w dużej mierze od fabuły książki. niektóre wątki są urwane, niektórych nie ma wcale, a jeszcze innych nie ma w książce. mimo wszystko uważam, ze film nie jest zły. ogląda się go z zaciekawieniem. moja ocena 6/10

ocenił(a) serial na 6
Roxx_

faktycznie książka o niebo lepsza od filmu.

Roxx_

Tak, całkowicie inna historia. Pierwsze pół godziny jest jeszcze (na miarę możliwości) wierne książce, ale potem to pod każdym względem inna opowieść. Niemniej jednak film przyjemnie się ogląda. I - zgadzam się - książka (mimo wielu niewybrednych opisów) lepsza, jak to zwykle bywa. ;))

ocenił(a) serial na 4
ewusekr

Jestem zażenowany, jak można zepsuć tak fajną książkę. Wydaje się jakby scenarzysta jak najszybciej chciał ten film skończyć. Próbowałem, ale się nie wciągnąłem:/

extraordinary_girl1

Książka jest świetna. Fakt, że film do niej ledwo nawiązuje wcale mnie nie dziwi - w książkę główną rolę grają działające na wyobraźnie opisy, które na ekranie są dla nas po prostu zwykłymi scenami erotycznymi; nie przeżylibyśmy tego tak jak z bohaterką książki. Scenarzysta\reżyser chcieli przedstawić temat, którym się zainspirowali, ale na pewno tej fabuły nie da się należycie zobrazować, chociaż chętnie zobaczyłabym wierną inscenizację powieści. Była ona jedynie inspiracją dla twórców filmu, tak jak wiele innych, niewdzięcznie oddanych ekranowi książek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones