PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694518}

Flash

The Flash
7,5 44 574
oceny
7,5 10 1 44574
6,3 3
oceny krytyków
Flash
powrót do forum serialu Flash

Z racji wyczerpania możliwości pisania postów (limit 1000) zakładam "nowy" temat, a właściwie jego kontynuację zapoczątkowaną przez BluRay2012.

Ostatnio był poruszany temat zdjęcia maski przez Zooma i reakcji na to Barryego. Ale.... moim zdaniem, tak na prawdę to zdziwnie Allena to reakcja na coś innego. Zwiatun jest tak zmonotwany, że sugeruje nam jednoznaczną myśl, ale już w niejednej zapowiedzi tak było... Niby ma być tak a w odcinku już jest inaczej. Co prawda Zoom ściąga maskę u siebie w więzieniu ale wg. mnie nie jest to odcinek 14 Oczywiście mogę się mylić, zobaczymy...

ocenił(a) serial na 9
lexus123

Wszystko możliwe, ale obstawiam że to właśnie w 14 odcinku Barry pozna tożsamość Zooma. My możemy się tego nie dowiedzieć. Możesz mieć rację co do zachowania Barry'ego - inna wiadomość mogła go dobić. Póki co możemy jedynie spekulować, a dowiemy się w środę.

Ps. Moglibyście polubić ten post, żeby poszedł w górę?

ocenił(a) serial na 6
lexus123

Nikt nie zauważył (albo zauważył tylko się tym nie podzielił), że Flash z 1990 roku, który pojawił się podczas przechodzenia Barry'ego, Wellsa i Cisco przez portal ma... odwrócony znaczek pioruna. Dokładnie taki, jaki ma Zoom podczas, a powinien mieć znaczek zwrócony w tę stronę, co Barry - http ://i.imgur. com/qZRcJkt.jpg (usuń spacje)

Chyba scenarzyści by się aż tak nie pomylili, zrobili to celowo. Mówili, że będziemy stopniowo poznawać tożsamość Zooma. To mogło być pierwsze naprowadzenie na to, kto kryje się pod maską.

ocenił(a) serial na 9
Azazel94

Sprawdziłem i faktycznie... Piorun jest odwrócony. Brawo za spotrzegawczość.

Azazel94

Przez Ciebie obejrzałem ten moment raz jeszcze i rzeczywiście... Swoją drogą, dopiero teraz zauważyłem, że Green Arrowem z tunelu jest chyba Diggle.

ocenił(a) serial na 6
Kwarc

Nie Diggle tylko ojciec Olivera. Czytałem jakiś czas temu o tym, teraz się to potwierdziło.
Na E-2, to Oliver zginął w katastrofie Queen's Gambit, a jego ojciec ją przeżył stając się Green Arrowem.
Mam jeszcze jedną teorię co do Zooma, że to właśnie Oliver nim jest. W Arrow [SPOILER] Sara miała zginąć, ale jak się potem okazało przeżyła i wstąpiła do Ligi Zabójców.
Na E-2 mogło być tak, że Oliver również przeżył i stał się Zoomem. Tylko nie wiadomo czemu nienawidziłby tak bardzo speedsterów.
Zoom raczej nie jest normalny, tzn. jego ciało może być zdeformowane. Zamiast normalnych palców ma szpony. Albo to tylko taki dodatek do kostiumu, żeby wyglądał bardziej demonicznie, albo naprawdę pod wpływem jakiegoś wypadku zdeformowało mu ciało, co pasowałoby do Olivera - wypadek na jachcie.
Jednak myślę, że to Henry. To musi być ktoś z najbliższego otoczenia Barry'ego, ktoś z jego rodziny, ale teoria z Oliverem też nie jest taka zła.

Polecam jeszcze analizę zwiastuna przygotowaną przez Flarrow - http: //flarrow. pl/2016/02/13/analiza-rozszerzonego-zwiastuna-the-flash-s02e14-espace-from-earth -2/

Najbardziej zastanawia mnie przedostatni punkt z Zoomem i tym policjantem. Widziałem ten zwiastun kilka razy, ale nie zwróciłem na to uwagi. Jest tam też opisanych parę innych scen, które trwały ułamek sekundy i nie udało mi się ich wcześniej wyłapać.
Niektórymi nie ma się co za bardzo jarać, bo ten zwiastun został zmontowany tak specjalnie, żeby trzymać widza w napięciu.
Zoom wcale nie musiał zdjąć tej maski przez Barrym, a to tylko tak wygląda na zwiastunie. Albo zdjął ją przed nim, ale ta reakcja też została wyolbrzymiona poprzez wklejenie jakiegoś urywka z zupełnie innej sceny stąd ta zszokowana mina Barry'ego.

Azazel94

No nie wiem... na moje ten Arrow wygląda na czarnoskórego:
https://i.imgur.com/9BLZwgi.jpg
Poza tym to raczej są sneak-peaki innych Ziem, a nie E-1 i E-2. Wskazuje na to Flash z '90.

Co do wersji z Oliverem to według mnie byłaby to słaba wersja. Czemu? bo nemezis drugiego sezonu okazałby się ktoś kogo fani Flasha nie muszą zbytnio kojarzyć.

Co do policjanta to wydaje mi się, że to ten policjant z historii Wellsa o tym jak Zoom zyskał swój przydomek. Resztę punktów z tej analizy skomentuję w osobnym poście.

ocenił(a) serial na 9
Azazel94

Ciężko stwierdzić czy to ojciec Olivera. Patrzyłem na zdjęcie, przyglądałem się uważnie, ale wg mnie to nie on. Ja z kolei czytałem, że to starsza wersja Olivera ze sztuczną lewą ręką. Przyjrzycie się uważnie ;)

ocenił(a) serial na 9
Azazel94

"Niektórymi nie ma się co za bardzo jarać, bo ten zwiastun został zmontowany tak specjalnie, żeby trzymać widza w napięciu. " DOKŁADNIE jestem tego samego zdania. Pożyjemy, zobaczymy.

ocenił(a) serial na 10
lexus123

Conor hawk - syn oliwera :) zagadka rozwiazana

ocenił(a) serial na 9
jasossik

Connor Hawke nie będzie synem Olivera w Legends of Tomorrow, a na dodatek z castingów wynika, że będzie czarny.

ocenił(a) serial na 10
BluRay2012

no ale to może być conor hawk z innego multiwersum

lexus123

Wątpię byśmy wrócili kiedykolwiek do jego jamy, więc raczej Barry pozna jego tożsamość już w najbliższą środę. Czy my też? Nie wiadomo. Joe pytał się Allena co mu się przytrafiło na E-2, więc może tożsamość Zooma zdruzgotała go tak bardzo, że się załamał i nikomu nie powiedział kim on jest.

lexus123

No dobra... obiecałem skomentować analizę rozszerzonego zwiastuna w osobnym poście, więc trzeba zabrać się za pisanie. Poniżej link jakby ktoś nie czytał jeszcze:
http: //flarrow. pl/2016/02/13/analiza-rozszerzonego-zwiastuna-the-flash-s02e 14-espace-from-earth-2/

1) Hełm
Ja tam różnic nie widzę. Łapcie inne ujęcie:
https://tribzap2it.files.wordpress.com/2015/10/teddy-sears-the-flash-thecw.jpg?w =769&h=432
Inny gradient barw wynika zapewne z tego, że to ujęcie z E-2. Czemu hełm jest pod szkłem? Bo ja wiem? Może to jakieś muzeum Flasha czy inne coś?

2) Barry i Barry
Skąd im się wzięło, że Zoom może sam z siebie podróżować po multiwersum? Nie przypominam sobie, by było to powiedziane gdziekolwiek.

3) Dokąd idą?
Wygląda jakby byli jeszcze w jamie Zooma. Może ją przeszukują czy coś?

4) Smuga żółto-niebieska
Na moje to jeden speedster ścigający drugiego... A może to Flash, któremu właśnie Velocity 9 weszło i dostał boosta, który niczym w DBS objawia się zmianą koloru poświaty?

5) Pokój Braila
Ja tę scenę łączę z "on tu jest". Wygląda na to, że Zoom spróbuje przefazować się do innego świata jak w komiksach ;)

6) Policjant
Osobiście wierzę w to, że jest to policjant z opowiadania Wellsa o policyjnej masakrze.

ocenił(a) serial na 6
Kwarc

Może to jest hełm z tej rzeźby Jaya z Ziemi 2

ocenił(a) serial na 9
razor96

Spekulacje co do hełmu wg. mnie zupełnie bezpodstawne. TO JEST Hełm Jaya i koniec kropka.

ocenił(a) serial na 9
Kwarc

1) Fakt, to zwykły hełm Garricka, nie ma co się nad tym zastanawiać.
2) Bo nie było. Może chodzi im o to, że Zoom może przechodzić wyłomy bez tego portalu co zbudował Jay (nie pamiętam jak to się nazywało)?
3) Wydaje mi się, że to z 15 odcinka, może zakładają pułapkę na King Sharka, ludzie z bronią mogą być z ARGUSa.
4) A może to Jay? Mieliśmy zobaczyć negatywne skutki Velovity-9, może to będzie 1 z nich? Albo to Trajectory.
5) Obstawiam, że po złapaniu Flasha Zoom będzie chciał dorwać Wellsa, ale ktoś/coś mu przeszkodzi.
6) Patrząc na to jak wygląda ten policjant, też myślę, że to będzie origin jego ksywki.

lexus123

Swoją drogą przypomniałem sobie tę scenę:
https://www.youtube.com/watch?v=7Kw1t-1LE3o
i w pierwotnej wersji Garricka Zoom nie odebrał mu prędkości, tylko przez podróż między światami ją zgubił. Dopiero potem zaczął wciskać kit z czarnym speedsterem ;)

ocenił(a) serial na 10
Kwarc

wells miał rację co do Jaya. Ciepła klucha z niego

ocenił(a) serial na 6
Kwarc

Dobrze, że wrzuciłeś tę scenę. Oglądałem ją jakiś czas temu dla przypomnienia, ale jakoś wypadł mi z głowy ten szczegół - Garrick (żółta smuga) wbiegł za Zoomem (niebieska smuga) po budynku.
Idealna kopia sceny z tego rozszerzonego trailera, gdzie najpierw pojawia się żółta smuga, która zmienia się w niebieską i widzimy postać w ciemnym kostiumie z maską zakrywającą (chyba) całą twarz.

Albo ta scena została wrzucona do tego trailera dla efektu, nie zobaczymy jej już w serialu, a użyto jej, żeby wypełnić trailer (w końcu są w nim sceny, które już widzieliśmy w E13, więc czemu nie wrzucić jednej starszej z E02), albo Garrick cofnie się w czasie do tego momentu (trochę odległa to przeszłość, ale kto wie co oni wykombinują), żeby spróbować pokonać Zooma zanim otworzy się wyłom i go wciągnie do świata, gdzie Flashem jest Barry (ale taka podróż w czasie mogłaby nieść za sobą ogromne konsekwencje), albo pokażą ją w kolejnej retrospekcji/śnie/wizji Jay'a (może będzie miał jazdy po Velocity-9, które ma mieć ciekawe skutki uboczne, może właśnie omamy?), albo dojdzie do takiego samego pojedynku między Barrym, a Zoomem i historia zatoczy koło. Może tym razem, to Flash (w tym przypadku Barry) wygra ten pojedynek i dostaniemy ciekawy smaczek. W sumie Barry mógłby wreszcie pokonać Zooma, tzn. nie tak definitywnie, a po prostu spuścić mu taki jednorazowy łomot, bo już nudne się robi to, że on ciągle dostaje wpierdziel. Mogłyby się ich siły wreszcie wyrównać.

Jest tylko jedno ale - w tym zwiastunie widać jednego speedstera, chyba, że to takie złudzenie, albo ten z niebieską smugą biegnie tak szybko, że go na tym ujęciu nie widać.
Ogólnie ta scena i ta, gdzie Zoom zdejmuje maskę interesują mnie najbardziej.

Azazel94

Ze spuszczeniem łomotu Zoomowi jest taki problem, że Barry jest wielokrotnie wolniejszy od swojego nemezis i nie robi dosłownie nic, by zmienić ten stan rzeczy...

ocenił(a) serial na 9
Kwarc

Na dodatek jeszcze Wells skradł jego szybkość (niby tylko 2%, ale kawałka szkła nie mógł dogonić).

ocenił(a) serial na 9
Azazel94

Jak dla mnie to w tej scenie konkretnie widać, że to jest 1 speedster, którego błyskawice zmieniają kolor na niebieski. Możliwe, że będzie to coś z Zoomem, albo Velocity-9.

ocenił(a) serial na 6
BluRay2012

Przekonamy się.

Tymczasem wiadomo już jaki tytuł będzie nosił odcinek 17 - "Flash Back".
Wróci w nim Pied Piper. Co ciekawe jego powrót będzie wiązał się z tym, że Barry znów wpłynie na linię czasową.

ocenił(a) serial na 9
Azazel94

Pisałem o tym w tamtym temacie. Barry trafi do starej linii czasu, konkretnie do 11 odcinka (w którym właśnie był Pied Piper).

ocenił(a) serial na 10
BluRay2012

Ale czego on tam szuka ? czyli jeszcze raz bedzie mógł wpierdzielić RFowi

ocenił(a) serial na 9
jasossik

W opisie było, że w niemożliwy sposób Flash trafia do starej linii czasu. Wygląda na to, że stanie się to przypadkiem.

ocenił(a) serial na 10
BluRay2012

muszę wyciągnąć tablicę i rozrysować linie czasu.

ocenił(a) serial na 10
Kwarc

Ostatio Jay się przyznał, że speedforce stracił przez Velocity - a więc ani przez Zooma ani przez podróż między światami... generalnie "znany nam" Jay sporo kręci

ocenił(a) serial na 9
lexus123

Silver Banshee na 99% wrogiem w crossoverze The Flash/Supergirl.
http://www.comicbookresources.com/article/supergirl-flash-crossover-set-pic-reve als-silver-banshees-tv

ocenił(a) serial na 9
BluRay2012

No i zaje*iście. Bardzo lubię tę postać. Oby jej nie zepsuli w serialu.

ocenił(a) serial na 9
lexus123

Nowy plakat z Zoomem
http://comicbook.com/2016/02/16/the-flash-zoom-poster-released/

ocenił(a) serial na 9
lexus123

To pukanie więźnia z ostatniego odcinka to nie był alfabet morsa. Jest to wyjaśnione w klipie z jutrzejszego odcinka.
https://youtu.be/A_8hZU21kxo

BluRay2012

Czyli to, że wystukiwał "Zoom is..." to ściema? Niby nic dziwnego, bo za cholerę nie mogłem wyczuć dih i dah w tym, ale po co w takim razie jakieś serwisy puściły taką famę? Sam kod to trochę bullcrap, bo jaki jest sens wystukiwać coś w kodzie, który nawet na E-2 nie jest szczególnie znany, a na E-1 mógłby być zupełnie inny albo nawet nie istnieć? Ale mniejsza, niech im będzie... Swoją drogą ten filmik potwierdza, że w żelaznej masce jest ktoś czarny.

ocenił(a) serial na 9
Kwarc

Też nie kupuję tego z kodem, ale niech im będzie. Ważne żeby odcinek był dobry.

BluRay2012

Ej... ten kod naprawdę istnieje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Tap_code
I jest całkiem oczywisty i praktyczny. Na tyle oczywistym, że rzeczywiście mógłby być zrozumiały na obydwu Ziemiach ;) Także czapki z głów, scenarzyści pozytywnie mnie zaskoczyli.

Kwarc

Pytanie , ktos wie kim jest ten facet w masce ?

szymon1220

nikt nie wie chyba że ktoś czytał komiksy.
a jego tożsamość poznamy już za tyd, a finał zapowiada się bardzo ciekawie obejrzyj zwiastun.
ja mam nadzieję że to eddie z ziemii 2.

torbacz92

To nie jest adaptacja komiksu, więc nawet dla oczytanych to tajemnica.

Kwarc

w sumie jestem usatysfakcjnowany. jednak proszę o wyjaśnienia bo kilku rzeczy nie rozumiem.
skąd się wziął wcześniejszy młodszy Jay Garrick? , dlaczego zoom potrzebował lekarstwa na Velocity 9 skoro dostał moc od czerwonego pola z akcelelatora (versus zoom)? gdzie i kto może jest odpowiednikiem zooma na ziemii 1, skoro na ziemi 1 hunter zolomon jest sobowtórem Jay'a?

PS.co chcielibyście zobaczyć w 3 serii? na szczęście długo czekać nie trzeba

torbacz92

To tak... Zoom Tak naprawdę nazywa się Hunter Zolomon i jest sobowtórem Huntera Zolomona z E-1, który sobie siedział na ławce w parku i czytał książkę. Siedząc sobie na E-2 zapragnął być jeszcze szybszym, więc stworzył Velocity-6, które dawało mi kopa, ale jednocześnie wyniszczało jego organizm. Niemniej moce, które zyskał dzięki nim sprawiły, że mógł przefazowywać do innych światów i w jednym z nich trafił prawdziwego Jaya Garricka aka Henrego Allena z E-3. Uwięził go, bo chciał przejąć jego prędkość, ale nie umiał tego osiągnąć, więc trzymał go w akwarium. Do tego przejął jego tożsamoć, by jako Flash dawać nadzieję żaby jako Zoom mógł ją odebrać...

Kwarc

czyli zolomon na ziemi 1 i 2 to to te same postacie tyle że na 1 nie był speedsterem i nie był zły a ten drugi na ziemi 3 złapał garricka i uwięził go, przejął tożsamość po czym wysłał klona na ziemię barrego i dalej to już wydarzenia w serialu oki.

ps. krótki wywiad z John Wesley Shipp przyczytałem i potwierdził swoją rolę jako Garrick w trzeciej serii więc sądzę że będzie The Rival

ocenił(a) serial na 9
lexus123

Małe info o Trajectory: będzie ona genialnym naukowcem z rozdwojeniem osobowości jak Jekyll i Hyde.

ocenił(a) serial na 9
lexus123

Świetne promo 15 odcinka 2sezonu pt. "King Shark"
https://youtu.be/PxSLk4ILNrk
"We're gonna need a bigger Flash" Cisco, mój bohater!

ocenił(a) serial na 9
BluRay2012

WoW... Zapowiedź niczym Szczęki 5 hehe :)

lexus123

ktoś wie kim jest wiezień w masce ?

użytkownik usunięty
szymon1220

Skoro będzie czarny to może Wally West z E2

ocenił(a) serial na 9

Na pewno ma blond włosy. Może jednak nie jest czarny, tylko po prostu brudny.

BluRay2012

Dokładnie, polecam zobaczy to:

https://www.youtube.com/watch?v=T7MifTJwE-U

ocenił(a) serial na 9
lexus123

Teraz już wiem po co Zoomowi te dziury w masce:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12734081_888316627951 504_3353363804011454006_n.jpg?oh=6e9f9595db2ad30a597315b9582c69d8&oe=5769B6CE

lexus123

Uwaga na spoilery! Nowa teoria kim jest zoom

https://www.youtube.com/watch?v=f7lAW51YVa8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones