PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=168609}

Fraglesy

Fraggle Rock
7,1 2 954
oceny
7,1 10 1 2954
Fraglesy
powrót do forum serialu Fraglesy



W sklepie gandalf fraglesy dvd box był za 46,14 lub złe wychowanie w Coni nie National Defence Radio Establishment za nic...

Niewiadomo z jakich przyczyn, w demokratycznym kraju, moja opinia dodana na opineo została wykasowana (31.03.2017). Niewiadomo z jakich przyczyn sklep d v d mx uniemożliwił mi zakup serialu "Fraglesi" w korespondencji z zapytaniem o trzecią część sezonu i extra dodatki w wydaniu, wszystkie pozostałe kompletne box'y z Fraglesami zostały przecenione o prawie 100 zł (obecnie po zadanych pytaniach, oba box'y niestety kosztują 200zł, bez różnicy czy są w etui czy bez). Poniżej zadane cytat z korespondencji:

"|...| Mam kilka pytań, pierwsze co do długości filmu:"Miasto ruin" (booklet) [DVD] (2010) 28.99 zł ?

Czym się różni "Fraglesy [BOX] [4DVD] (1979 / 2001)" 159.99 zł od tańszego w cenie "Fraglesy pakiet [4DVD] (1983 / 2012)" 129.99 zł, czy brakuje np.odcinków lub dodatków w tańszym wydaniu?

Czym się różnią wydania pojedyncze np."Fraglesy 1 [DVD] (1979 / 2009)" 59.99 zł od pozostałych części za 39.99 bez brakującej części III.

Chciałbym pojedynczo kupić te wydania, ale brakuje III części, a już np. Fraglesy Spotkanie 4" znalazłem w innym sklepie za 18.46 zł, a sklep eMAG ma przesyłkę za 15 zł, tańszą o 2 zł choc obsługuje filmy ze sklepu dvd mx

Czy serial "Arabela 3" (odcinki 7-9) [DVD] (1976 / 1979) 29.99 różni się ilością płyt DVD lub wydaniem od sezonu IV "Arabela 4" (odcinki 10-13) [DVD] (1976 / 1979) 49.99 zł.

"Witam.
Odpowiadam na poniższe pytania:
1. Miasto Ruin: niestety dystrybutor nie podaje informacji na temat długości filmu, ta informacja nie widnieje również na tylnej okładce opakowanie. Mamy natomiast informacje, że booklet zawiera 34 strony.
2. Fraglesy: Obie wersje posiadają te same odcinki i czas trwania jest taki sam. Wkradł się tutaj błąd w opisie, który natychmiast został przez nas skorygowany. Elementy zestawu są takie same. Droższa wersja jest zapakowana w box, a tańsza wersja nie posiada takiego opakowania. Są to płyty w osobnych opakowaniach bez nakładki box-u. Niestety część trzecia nie jest osobno w sprzedaży.
3. Arabela: zarówno część trzecia jak i czwarta maja po jednej płycie w zestawie. Znaczy to, że część 3 nagrana jest na jednej płycie, a część 4 na drugiej, ale część 4 nie jest dostępna u nas w sprzedaży. Jest to Arabela : Powrót Arabeli 3 i 4 część. Z informacji i opisu wynika, że jest to inne wydanie filmu.

pozdrawiam
K*audi* M*tusz*k
max Zespół DVD
PL



Pytanie czy sklep dvd mx ma prawo oszukiwać swoich klientów i sprzedawać filmy z ceną i z informacją od wydawcy na okładce, że jest to produkt / film dołączony do gazety (np. do "Gazety Wyborczej" lub gazety "Gala") w drugim przypadku cenie 10 zł , sprzedając ten film za 99 zł - 200zł? Przykładowy produkt nałożoną marżą jest pod: kolekcja gala najwieksi rezyserzy slodkie zycie calkowite zacmienie 2 dvd (Niestety wszystkie linki które były w nawiasach musiałem usunąć ze względu na regulamin film w-u).

Czy jest to zgodne z prawem E.U. z prawem autorskim? Czy wg. polskiego prawa sztuczne zawyżanie cen np. box z serialem, który kosztował kilka lat temu w sprzedaży 123 zł przykład pod bookandmore ( kiliknij film i historyczne) jest w tym sklepie za 1999 zł...( box d v d m a x robin hood sezon 3 odcinki "robin z sherwood" )

Czy tak ekstremalnie naliczona nadwyżka, jest zgodne z prawem konsumenta i czy nie podlega opodatkowaniu? Oczywiście w sytuacji, gdy sklep dvd mx jest monopolistą (mając dodatkowe tantiemy od sponsorów), wielu spekuluje (dodam że razem ze sklepem dvd mx z tymi filmami np. na Allegro. Nie ważne, że filmy mają wartość edukacyjną, przez co są dobrami kultury.

Nieważne, że prawa do tłumaczeń filmów prawdopodobnie mają wydawcy filmów i raczej nie odprowadzają procentów dla TVP, ze spekulacji z cenami.
Spekulacja w latach 50 w Polsce (pewnie też w DDR, choć w Niemczech nigdy nie było tradycji "szmalcownika") była karana dość surowo, nawet dożywociem lub karą śmierci.

Dodam jeszcze, że na angielskim Ebay-u można zakupić oryginalne identyczne wydania po 2 funty za sztukę...bez przesyłki, którą sklep dvd mx ma absurdalnie wysoką, za "lekką" przesyłkę płaci się w tym sklepie 17 zł.

Podane przykłady, to nie pojedyńcze wyjątki, w sklepie dvdmax, jest całe mnóstwo filmów, z zawyżonymi kilkakrotnie czy dziesięciokrotnie cenami, które nie odpowiadają wydrukowanej cenie na okładce, z etycznymi zasadami ( "sami swoi kultowe komedie PRL tom 07" ) lub z wydrukowanym z zakazem sprzedaży, jako produkt dołączony do magazynu. Filmy dvd mają tą właściwość, że są nietrwałe, czasem korodują i się utleniają i warto się zastanowić czy box z serialem za 1999 zł przetrwa 10 lat, może lepiej bojkotować cwaniaków którzy są ponad prawem. Przecież to jest przysłowiowa "pralnia pieniędzy"...z pozycją propagandową na dvd (Das Große Märchenbilderbuch)

Niewiadomo z jakich przyczyn kultura jest cenzurowana przez wysoka cenę, bez wiedzy lub za przyzwoleniem dystrybutorów i wydawców. Nie wiadomo z jakich przyczyn moja korespondencja jest poprawiana na prywatnej skrzynce gmail-u... Nie wiadomo z jakich w spokojnym małym miasteczku w dniu 31.03.2017 w nocy pod moim oknem usłyszałem okrzyki (męskie i kobiece) s*eg ha*l...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones