PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624592}

Głęboka woda

7,7 11 130
ocen
7,7 10 1 11130
Głęboka woda
powrót do forum serialu Głęboka woda

Chciałem ocenić serial ale szczerze mówiąc nie wiem na ile "gwiazdek" zasługuje. Jak zacząłem go oglądać to leciał w tv. Oglądałem razem z dziewczyną, która po paru odc. stwierdziła, że jest za mocny i odłożyłem oglądanie "na kiedyś". Kiedyś nastało dopiero po 4 latach. Jestem po 2 sezonach i muszę przyznać jedno - serial wciąga. Jeżeli oceniać go tylko za grę aktorską, scenariusz itd no to bywało różnie. Jedne odcinki mega ciekawe, wciągające, a inne dosyć płytkie, słabsze. Mimo wszystko wessałem go na raz, prawie odcinek za odcinkiem. Ciekawy klimat, pomoc ludziom, dramaty itd. Natomiast nawet nie będąc w temacie pomocy, po jakimś czasie razi człowieka wiele nieścisłości w tym serialu. Myślę, że nie trzeba mieć 20lat doświadczenia pracy w pomocy społecznej żeby to zauważyć. Po pierwsze sama nazwa OPS. Kto mówi na te ośrodki OPS? Ja się spotkałem tylko z określeniem "Pani z mopsu" "mops" itp. Jakby ktoś do mnie przyszedł i powiedział "Jestem z OPeeSu" to bym nie wiedział z kim mam do czynienia:) Myślę, że można było bardziej się przyłożyć w tej kwestii. Kolejna sprawa to, że wszyscy ludzie pracujący w tym ośrodku to jacyś idealiści, a najgorszą przedstawianą nam postacią jest gość, który po prostu trzyma się przepisów i dlatego jest "be". Kolejna sprawa to podopieczni... Każdy niewinny, jak jest przemoc w domu i chłop bije babę to baba NIGDY nie pije itp. Ludzie po prostu 100% winni albo 100% niewinni. To tak w rzeczywistości nie wygląda. Dzieci z patologicznych rodzin są prześladowane w szkole, bite, wyśmiewane. To też totalna bzdura. Niech każdy sobie przypomni ze szkoły. Takie dzieci to właśnie totalna odwrotność. Cwaniaki bijące inne dzieci, jarające fajki już w podstawówce, powtarzające klasy itp. Tutaj przedstawione tylko i wyłącznie jako ofiary. Następna sprawa to problem wyłudzeń zasiłków i tego komu one się naprawdę należą. Ja rozumiem, że pracownik socjalny ma swoje życie i za 1500zł nie będzie robił nadgodzin i wszystkiego sprawdzał osobiście (szczególnie, że w większości przypadków nie są mile widziani) więc ich nie oskarżam. Ale sami podopieczni to jest niestety w większości niereformowalny element! Niech każdy spojrzy obiektywnie. Jak wyglądają mieszkania socjalne? Dlaczego są zlokalizowane na uboczach itd. Bo ci ludzie w 80-90% to jest bydło niezdolne do współżycia z innymi normalnymi ludźmi! I potem tacy ludzie przychodzą z pretensjami np do prezydenta/burmistrza miasta, że oni są upodleni, spychani na margines bo nikt im cyfrowego polsatu za darmo nie chce zapewnić! (Znam takie przypadki z autopsji). Oczywiście są ludzie naprawdę potrzebujący, w tym całym motłochu. Ale niestety często dotarcie do nich jest niemożliwe. Wiadomo, że w tym kraju cwaniak, który poudaje, popłacze i pojęczy prędzej dostanie zasiłek, niż człowiek naprawę w potrzebie. Normalna osoba zazwyczaj się wstydzi swojej sytuacji i ją ukrywa. No i tu jest problem.
Kolejną bardzo irytującą sprawą jest wylewająca się dosłownie przez ekran monitora (ogladałem na stronie tvp) poprawność polityczna. W sumie już do tego przywykłem w nowszych polskich produkcjach więc i "Głębokiej wody" nie mogło to ominąć. Wszystko finansowane przez unię, unia to, unia tamto. Oczywiście musiał się pojawić GEJ, czuły GEJ pomocnik bezinteresowny... No i wisienka na torcie, czyli ostatni odcinek. Kibice (czy jak kto woli kibole/chuligani) napadający na autobus z jedzeniem dla bezdomnych... Naprawdę? Żenada wymieszana z niedowierzaniem jaka rysowała się na mojej twarzy podczas oglądania tej sceny mogła by być uwieczniona na zdjęciu i załączona w słowniku pod definicjami tych słów.
Mimo opisanych przeze mnie wad, serial szczerze polecam bo w morzu tandetnych, płaskich polskich produkcji "Głęboka woda" i tak wybija się mocno ponad przeciętną.

ocenił(a) serial na 9
kuuuba777

Mógłbyć napisać, gdzie go oglądałes w internecie? Oglądałam go kiedyś w tv, chętnie wróciłabym do niektórych odcinków ale nie mogę go namierzyć. Ten serial to jedna wielka emocjonalna "miazga".

gorgeous15

na vod.tvp

gorgeous15

na dailymotion

ocenił(a) serial na 9
juraszadam

Dziękuję ;)

ocenił(a) serial na 7
gorgeous15

Ja oglądałem na stronie tvp. Normalnie za darmo dało się oglądać, lecz nie wiem jak jest teraz.

kuuuba777

Teraz też jest ;)

ocenił(a) serial na 7
pokatna

O ile wytrzyma się nachalne reklamy:) myslę, że warto.Serial wciąga, jest dobrze zagrany, lubimy te postacie- a że nie jest realistyczny 1:1...

kuuuba777

Studiuje prace socjalna i OPS jest bardzo znanym skrótem dla pracowników w tym środowisku tak samo jak DPS „dom pomocy społecznej” wiec wydaje mi się ze dlatego tak często używali tego sformułowania bo dla osób którzy siedzą w tym jest to bardzo naturalne sformułowanie.:)

kuuuba777

Jestem pracownikiem socjalnym i również korzystam w środowisku ze skrótu DOPS, który oznacza dzielnicowy ośrodek pomocy społecznej :)

ocenił(a) serial na 9
kuuuba777

Kurczę milenials świat istniał zanim się na nim pojawiłeś a akcja dzieje się w roku 97' we Wrocławiu. Poza tym tak to właśnie wtedy wyglądało a po powodzi to w ogóle tragedia. Wielu idealistów tam wtedy pracowało teraz zostali tacy jak ten baran co się każdego przepisu trzymał i 8 godzin i do domu i mam ich wszystkich gdzieś.