PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615608}

Gomorrah

Gomorra
8,4 30 966
ocen
8,4 10 1 30966
9,2 6
ocen krytyków
Gomorra
powrót do forum serialu Gomorra

Rewelacja

ocenił(a) serial na 10

Doskonały serial.
Aktorsko pierwszorzędny.

A ostatnie 2 odcinki to majstersztyk.

Obok Narcos to dla mnie drugi serial jaki obejrzałem w 2015, który mnie tak ujął.

Gorąco polecam.

ocenił(a) serial na 7
kulten

Pełna zgoda. Coś niesamowitego. Niech już drugi sezon wychodzi, bo szykuje się konkret :)

I muszę sprawdzić Narcos skoro jakościowo porównujesz do Gomorry.

ocenił(a) serial na 10
Hustla

jak wrażenia 2 sezonem ? :)

ocenił(a) serial na 7
mateuszz27

Ile odcinków już wyszło? W sumie poczekam chyba aż cały sezon wyjdzie i wtedy obejrzę :)

ocenił(a) serial na 8
Hustla

Osiem.

ocenił(a) serial na 10
Hustla

To bedziesz mógł obejrzyj gdzieś za 2 tyg. Wtedy jest emisja ostatniego odc :). 2 sezon kozak, bardzo przygnębiający.

ocenił(a) serial na 7
mateuszz27

Właśnie dowiedziałem się, że HBO planują emisję więc będzie na HBO GO, a tam oglądałem pierwszy sezon w HD i z napisami i nie wiem czy nie poczekać aż tam będzie.

ocenił(a) serial na 10
Hustla

Jeśli ci sie nie pali to myślę, że warto

ocenił(a) serial na 10
Hustla

1 i 2 sezon ?? Kojarzysz moze kiedy ?

ocenił(a) serial na 7
mateuszz27

Drugi. Pierwszy już był na HBO przez kilka miesięcy i wątpię żeby go powtórzyli (chociaż kto wie). A drugi jest w planach, ale nic więcej póki co nie wiadomo. Trzeba czekać :)

ocenił(a) serial na 8
Hustla

jak twoje wrażenia jesli chodzi o Narcos ?

ocenił(a) serial na 7
parszywykutafon

Świetny serial, ale jednak Gomorra lepsza IMO.

ocenił(a) serial na 8
Hustla

U mnie na odwrót , czekam z niecierpliwoscią na 3 czesc . Narcos .Gomorra oczywiscie wspaniały serial .

ocenił(a) serial na 7
parszywykutafon

Narcos jest niestety przewidywalny, a Gomorra ani trochę. Do tego o wiele bardziej odpowiada mi klimat gangsterskich Włoch niż Kolumbii. Do tego główny bohater w Gomorra jest o wiele lepszy (Ciro bije na głowę Steve'a pod niemalże każdym względem) i ogólnie bardziej mi się podoba Gomorra. Kwestia gustu co bardziej podchodzi, ale bez dwóch zdań oba seriale są świetne.

ocenił(a) serial na 8
Hustla

Jest przewidywalny gdyz znamy historie Pabla , 3 czesc . bedzie o cartelu z Cali , tez wiemy z historii jak skoncza bracia Ochoa . Gomorra jest w/g mnie bardziej ......mroczna ,ze tak to ujmę .Kwestia gustu jak to napisałeś .

pozdro.

ocenił(a) serial na 7
parszywykutafon

True, a ja właśnie bardzo lubię mroczne klimaty :)

PS: Dobry nick :)

ocenił(a) serial na 8
Hustla

a twój ? tez niezły , czesto slyszy sie w piosenkach -diler , cwaniak i jeszcze jedno ale nie napiszę .

ocenił(a) serial na 10
mateuszz27

Z drugim sezonem jestem na bieżąco i wrażenia niczym nie odbiegają od tych z pierwszego. Wciąż nie mogę się doczekać na emisję następnego odcinka. Ogólnie sztos!

ocenił(a) serial na 10
JerkCool

Ostatnie odcinki bedą masakryczne :D trup za trupem. Młodziki pewnie nie przetrwają.

ocenił(a) serial na 7
kulten

Właśnie miałem wrażenie podczas oglądania Narcos, że jest bardzo podobny do Gomorry. Także, jak ktoś szuka czegoś w podobnym klimacie do Gomorry to odsyłam do kolumbijskiego odpowiednika :)

ocenił(a) serial na 10
Brazyliszek

Oba seriale są rewelacyjne i nie mogę się już doczekać kontynuacji obu tych seriali ( a mają kręcić :)) .

kulten

Jestem świeżo po pierwszym sezonie Narcos. Do tej pory szczękę podnoszę z podłogi. Gomorra jest w podobnym stylu?

ocenił(a) serial na 8
perun_6

Wiesz Gomorra i Narcos mają dopiero jeden sezon. Zapowiedziane drugie. Nie wiadomo jak długie będą to seriale i jaki będą miały poziom całokształtu. Na dzień bieżący:
THe wire = Breaking Bad > Sopranos > Gomorra=Narcos

Sopranos 1999-2007 imdb 9.2 (kiedyś nawet 9.3) - 6 sezonów (86odc)
The wire 2002-2008 imdb 9.3 (kiedyś nawet 9.7) - 5 sezonów (60odc)
Breaking bad 2008-2013 imdb 9.5 5 sezonów - 5 sezonów (63odc)
Gomorrra 2014 imdb 8.7 12 odc
Narcos 2015 imdb 9.0 10 odc

Sopranos, The wire, Breaking bad są obok Sześć stóp pod ziemią oraz Twin Peaks najczęściej wymieniane
jako najlepszy serial w historii tv. Gomorrra czy Narcos to jednak klasa niżej.

ocenił(a) serial na 7
returner

Drugi raz podchodze do The Wire i drugi raz po pierwszym odcinju nie mam kompletnie ochoty kontynuowac... Co Wy widzicie w tym serialu? Co do pozostalych wymienionych pelna zgida (Breaking Bad to dla mnie scisla trojka seriali jakie w zyciu ogladalem), ale dodalbym jeszcze Zakazane Imperium.

ocenił(a) serial na 8
lahl

Na większości list jako najlepszy serial jaki kiedykolwiek powstał widnieje Twin peaks lub Sopranos lub The wire lub Breaking Bad. Te seriale są bardzo cenione przez krytyków jak i publiczność.
The wire w sumie w swoim czasie był mniej doceniany, bo nie wygrywał złotych globów,
ale bardzo podobał się publiczności. Długo na imdb ocena 9.7. Obecnie 9.4
Ocenianie serialu 60 odcinkowego po 1 odcinku nie ma żadnej racji bytu. Żenua.
Ten serial jako całość jest najbardziej dopracowanym serialem jaki powstał.
Perfekcyjny od początku do końca. Z początku może zbyt ciężki.
Ale większość seriali HBO z początku odrzuca, bo jest zbyt powolne tempo i zbyt wiele wątków, które z czasem łączą się i każdy aspekt staje się dopracowanym plusem.

Zakazane imperium to wielkie nieporozumienie i rozczarowanie po Sopranos i The wire.
Dwie klasy niżej. Breaking bad to najwyższa półka, ale czy jest lepsze od The wire kłóciłoby się
większość ludzi, którzy bardzo dobrze znają się na filmach i serialach.

The Wire...Breaking Bad - 10/10
Sopranos...Fargo...- 9/10 ewentualnie też Gomorra naciągane - 9/10
Narcos - 8/10
Zakazane imperium bardzo naciągane 8/10 , bo zasługuje na 7/10,
za to że jest najnudniejszym serialem HBO i za to, że pokazuje tylko pół okresu prohibicji i
z wyniku niskiej oglądalności nie zrealizowali nawet twórcy swej wizji i musieli olać po 4 sezonach nie pokazując lat 1925-1930 i wielu ciekawych rzeczy w tego okresu.
W przeciwieństwie do niego takie Oz, Sopranos, Sześć stóp pod ziemią czy The wire są dobrze zrobione i zrealizowane tak jak zaplanowali twórcy, a nie jak w przypadku Zakazanego imperium ucięty i spadek poziomu.

ocenił(a) serial na 7
returner

Zwykłem nie zrażać się po 1 odcinku do jakiegoś serialu. Miałem wiele seriali, które po pierwszym odcinku nie dawały nadziei na coś ciekawego, ale jednak coś mnie korciło, żeby dalej spróbować. W przypadku The Wire kompletnie nic nie zaiskrzyło... Ledwo dokończyłem ten pierwszy odcinek... Teraz wziąłem się za Sopranos, bo kiedyś oglądałem tylko wybiórczo jak leciał w tv i nie było dostępu do seriali w necie. I powiem szczerze, że ogląda się go przyjemnie i chce się włączyć kolejne odcinki, ale pod względem klimatu (brutalność, hmmm realizm?) nie dorównuje Gomorze... Sopranos jest za delikatny, Tony jest do polubienia a bohaterowie Gomorry to najgorszy sort brutalnych mafiosów i to mi się podoba o wiele bardziej...
Poza tym do tego zacnego grona dorzucam Pinky Blinders - wielka pozytywna niespodzianka jak dla mnie.

ocenił(a) serial na 8
lahl

Trzeba obejrzeć całość. Mnie seriale HBO zawsze odrzucały z początku, ale po kilku odcinkach nie potrafię już przerwać. I tak było z Oz, Sopranos, Sześć stóp pod ziemią, The wire, Carnivale, Deadwood, Rzym. Gra o tron i Detektyw były dla nie jako jedyne przystępne od pierwszego odcinka, jakby lżejsze.
Zakazane imperium mnie męczyło do końca.
Moje najlepsze seriale to:
Breaking Bad, The wire, Sopranos, The Shield, Gomorra, Narcos,
Twin Peaks, X-Files, Dexter, Detektyw, Fargo, Sherlock, Utopia, Czarne lustro,
Oz, Sześć stóp pod ziemią, Robin of Sherwood, Rzym, Gra o tron, Vikings,
Shogun, Północ-południe, House of cards, Deadwood, Lost.

Wiele razy widziałem tylko Robin of Sherwood 1984-1986 oraz
Twin Peaks 1990-1991. Raz, że żadne inne seriale nie mają takiego klimatu,
a dwa że są stosunkowo krótkie 26 i 30 odc.

ocenił(a) serial na 7
returner

Klimaty westernowe, kostiumowe, historyczne czy baśniowe są nie dla mnie (poza wyjątkami i to głównie filmowymi). Twin Peaks jak najbardziej - już czekam co da nam David Lynch w nowym sezonie w przyszłym roku. :-) Lost dał początek mojej miłości do tych nowszych seriali (kiedyś to oglądało się w kółko z przyjemnością MacGyvera, Drużynę A, Airwolfa :-) ) House of cards to dla mnie rewelacja, świetna Utopia, genialny Dexter... Eh, dużo by się odnosić do wymienionych przez Ciebie, ale widzę, że w jakichś 80% się zgadzamy :-)

ocenił(a) serial na 9
returner

Jeżeli chodzi o produkcje z tzw. klimatem, to z tamtych czasów (lata 80-te, przełom 80/90) jeszcze zdecydowanie amerykański "Crime Story". I to oraz Tween Peaks nadawała kiedyś publiczna w jeden wieczór (sic!). Dziś już wierzyć się nie chce, że były kiedyś takie piątki w TVP... :)

ocenił(a) serial na 8
jan_niezbedny0

Ja mam słabość do kostiumowych seriali, bo to moje klimaty.
Uwielbiam Robin of Sherwood 1984-1986,
Rzym 2005-2007 oraz Grę o tron 2011-2018.
Te seriale oceniam na 10/10

Vikings trochę mniej od nich - 8/10

Spartacus jeszcze mniej. Jako całość - 7/10

Borgias i Tudors z epoki renesansu solidne,
ale nie zaliczam ich do tych najlepszych. 8/10

ocenił(a) serial na 10
returner

Gdzie oglądałeś Utopię?

użytkownik usunięty
lahl

Jeśli chodzi o brutalność to Gomorra wiadomo, że jest znacznie brutalniejsza, bo i rzeczywistość w świecie mafii neapolitańskiej jest brutalna. Włochy jako państwo jest generalnie podzielone na wpływy Cosa Nostry, ‘Ndranghety, wywodzącej się z Apulii Santy Corony Unity i Camorry. Camorra ma nawet specjalne grupy militarne, a klan Savastano jest ponoć odpowiednikiem jednego z największego klanu Di Lauro.

A co do The Sporanos to cóż amerykańska Cosa Nostra (La Cosa Nostra) w USA, a dokładniej w NY robiła rozróby lata temu, kiedy pięć wielkich rodzin mafijnych wybijało się nawzajem. Teraz mafiozi działają raczej low key, więc serial wydaje się być tym względem bardziej wiarygodny. Poza tym Rodzina Soprano to klasyka i chociażby z tego względu warto dotrwać do końca :)

lahl

U mnie też The Wire nie zaiskrzyło. Zakazane Imperium również.

ocenił(a) serial na 8
returner

zakazane imperium zepsulo sie po 3 serii , jednakze 1sze dwa sezony tez wbijają w fotel . 3 sezon j est juz o wile gorszy , 4 slabiutka a 5-tka robiona na siłę .

ocenił(a) serial na 10
returner

Ja na przykład nie rozumiem fascynacji ludzi Breaking Bed. Serial jest ogólnie dobry ale moim zdaniem to półka nizej niz Gomorra i The Wire. Za dużo tam zbiegów okoliczności i jest zdecydowanie mniej realny niż 2 pozostałe, które moim zdaniem sa najlepszymi serialami jakie kiedykolwiek powstały.

ocenił(a) serial na 9
laszlo71

Podpisuję się pod każdym zdaniem z twojego posta.

ocenił(a) serial na 9
kulten

Od siebie dodam,że tematy muzyczne w tle to majstersztyk!
Temat przewodni wywołuje dreszcze. ..

ocenił(a) serial na 8
tiago

Też tak uważam. Dobry soundtrack.
Osobiście uważam, że nie ma lepszego soundtracku serialowego od Robin of Sherwood.
Aż trudno uwierzyć jak klimatyczną muzykę stworzyło Clannad do serialu 1984-1986,
że przez 3 dekady nikt tego nie przebił.

ocenił(a) serial na 9
returner

Niestety muzyki do serialu nie mogę namierzyć, ktoś podpowie?

ocenił(a) serial na 8
tiago

Może dlatego, że ogólnie serial Gomorra jest bardzo mało popularny na świecie.
Na imdb niecałe 7 tys. głosów.
Zero wieści na temat drugiego sezonu w przeciwieństwie do innych seriali.
Wiadomo niby tylko, że zdjęcia do 2 sezonu rozpoczęły się w kwietniu 2015,
a premiera na przełomie marca/kwietnia o ile się to sprawdzi.

ocenił(a) serial na 10
tiago

Proszę,

https://itunes.apple.com/gb/album/gomorra-la-serie-colonna-sonora/id896762013

Też kiedyś szukałem :-)

ocenił(a) serial na 9
lucano1

Dziękuję

użytkownik usunięty
kulten

zgadzam się, ale zastanawia Mnie jedna rzecz. Jak oni kręcą ten serial? Bloki, które widzimy w serialu (te takie jakby w kształcie żaglowca) to w rzeczywistości teren należący do mafii neapolitańskiej/camorry, gdzie żyją jej żołnierze i gdzie rozprowadza się ich dragi, głównie heroinę. Ciekawa jestem jak oni realizują produkcję, bo zapewne mafiozi już dawno wydali wyrok na ich twórców

Niekoniecznie musi to być kręcone w blokach w Neapolu. Podobne bloki mogą by w innych włoskich miastach. Tak jak u nas bloki z wielkiej płyty były robione na jedno kopyto w całym kraju od Szczecina po Przemyśl i od Gdyni po Zakopane. Więc te sceny mogli nagrać np. w Rzymie albo jakimś innym mieście.

ocenił(a) serial na 10
xavi91

Serial jest kręcony na 100% w Vele scampia czyli właśnie na tym osiedlu z blokami w kształcie żagli w Neapolu. Żadne inne miasto nie udaje tam Neapolu. Kręcili serial dokładnie na tych przedmieściach Neapolu gdzie panuje mafia na co dzień. Co do tego, że mafiozi już na pewno wydali wyroki na twórców to według mnie jest to absolutnie niemożliwe. Nic sobie z takiego serialu nie robią w rzeczywistosci wyglada to o wiele gorzej. Gdyby zabili kogos z ekipy filmowej to rozpetala by sie medialna nagonka w końcu serial sprzedali do 130 krajów na świecie, zabójstwo bez echa by nie przeszło a rozgłos to akurat coś co im najbardziej psuje interesy. Wbrew pozorom według mnie akurat serial im zupełnie nie przeszkadza.

jawa222

A tego nie wiedziałem. Też myślę, że ich rypka ten serial część rzeczy jest pewnie jak to w serialu przerysowanych część uproszczonych. Poza tym nie zdziwię się jak camorra pracuje przy tym serialu (choć twórcy nie są tego świadomi) np. jacyś żołnierze camorry są statystami albo miejscowe firmy kontrolowane przez mafię pracują przy realizacji serialu.

ocenił(a) serial na 10
xavi91

W pierwszym sezonie dom Savastano był domem prawdziwego gangstera z Neapolu.

michalkuc1993

Też o tym czytałam, albo, ze te chłopaczki to też są miejscowi.
"Vincenzo Esposito, piętnastolatek grający w serialu Danielino zostaje w styczniu aresztowany na zranienie nożem, wraz z grupą „przyjaciół” z dzielnicy Scampia (znanej nam z serialu), 21-latka. Teraz resocjalizuje się w ośrodku dla nieletnich. Rzeczywistość nie jest daleka od obrazu. "

ocenił(a) serial na 9
xavi91

Tu możesz zobaczyć znane z serialu miejsca i kilku tubylców min.Track`a:)
http://video.any..file pl/Kodeks-Gangstera-Camorra/

ocenił(a) serial na 10
savino

Można poprawić link? Bo coś nie bangla

ocenił(a) serial na 9
Galizero

nie da sie wkleic linka,ale wpisz w google
kodeks gangstera camorra i to bedzie 3 pozycja :video.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones