PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615608}

Gomorrah

Gomorra
8,4 30 966
ocen
8,4 10 1 30966
9,2 6
ocen krytyków
Gomorra
powrót do forum serialu Gomorra

Rewelacja

ocenił(a) serial na 10

Doskonały serial.
Aktorsko pierwszorzędny.

A ostatnie 2 odcinki to majstersztyk.

Obok Narcos to dla mnie drugi serial jaki obejrzałem w 2015, który mnie tak ujął.

Gorąco polecam.

ocenił(a) serial na 10
savino

Kurde nie mogę tego znaleźć :)

ocenił(a) serial na 9
Galizero

hmm, wpisując "kodeks gangstera.Camorra - Extremalne" znajdziesz na pewno:) Natomiast jesli chodzi o sam "dokument" dicovery to warto dla blokowisk Secondigliano, czy Track`a z kolegami - natomiast odcinki "kodeksu..", wywołują podobne zażenowanie jak "disco relax" :). Warto natomiast przeczytać "Gomorre" - wg. faktów Secesjonisci wygrali (pierwowzór Pietro dostał 30lat, natomiast protoplasta Conte 4 lata póżniej 20lat, ale jego grupa wygrała wojne), zobaczymy jak scenarzysci to wymyślili, ale wg.faktów Ciro powinien wygrać(ew. wysoki wyrok - wrazie 4
sezonu: ). Zadecyduje tylko i wyłącznie oglądalność:)

ocenił(a) serial na 10
savino

Tak jak mówisz wszystko ładnie w tym dokumencie opisują, ale ja już tak się nauczyłem, aby nie ufać mediom. Przez przypadek serialowy Track dowiaduję się, że będzie grać w serialu i nagle zjawia się w Discovery i nagle ma też wujka który był mafiozo. Druga rzecz co mnie bawi jacyś wysoko postawieni Mafiozo chcą gadać z typem, który nagrywa z mafią i policją jednocześnie. Wszystko jest zrobione nieźle, ale ja tam temu się przyglądałem z przymrużeniem oka. Dzięki za naprowadzenie na filmik kolego :)

ocenił(a) serial na 8
jawa222

tez tak sadze , nie zdziwilbym sie gdyby nawet pobierali jakas oplate od tworców serialu hehe .

ocenił(a) serial na 10
xavi91

W tym dokumencie jest to fajnie pokazane -Kamorra na celowniku. Oddział antynarkotykowy z Neapolu- wpiszcie w google, to co w gomorra tylko od drugiej strony. Potwierdza autentyczność serialu.

ocenił(a) serial na 9
xavi91

Sceny były kręcone w Neapolu. Te pokręcone "nowoczesne" bloki znajdują się w dzielnicy Scampia. Pozostałe sceny na przedmieściach Neapolu oraz w centrum historycznym, w większości na Forcelli

Hahaha co nie ktorzy z Was sa zabawni. Mafia to nie tylko morderstwa. To sa rowniez biznesmeni, ktorzy wladaja wieloma legalnymi interesami. Moga miec i pewno maja swoje banki, gdzie bez problemu sa w stanie prac swoje brudne pieniadze.

To nie sa jakies Polskie Kaziki czy Zdzislawy Kowalskie (bez urazy dla obu imion - to tylko przyklad). To sa ludzie z wyzszej sfery i mimo tego co robia to wiedza dobrze czym jest kultura.

Mysliscie, ze oni nie znaja tych aktorow, producentow czy rezysera? Wy tak serio? To nawet zalosne nie jest :/...

Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile ich kasy poszlo w ten serial i caloksztalt. Zdziwilibyscie sie jakby to rowniez bylo tak, ze sam rezyser (nie tylko) jak gdyby nigdy nic siedzial z jednym z glownych gomorry i omawial co, jak i gdzie. Oni sie dobrze znaja i wierzcie w to czy nie.

Wydali na nich wyrok... brednie bolszewickie! Predzej im to na reke jak jeszcze wiecej osob bedzie srala w porty i wiedziala gdzie nosa ma nie wtykac.

Nie wnikam na jakim poziomie jest wspolpraca z policja, ale na pewno nijak ma sie to jak do samej wielkiej Yakuzy.

Jedno jest pewne, jak ktos z was jest i chce byc dobrym czlowiekiem to nigdy nie gadajcie z takimi ludzmi.

użytkownik usunięty
LosuKowal

a Ty gdybyś posiadał większą wiedzę niż tą podwórkową to wiedziałbyś, że każda włoska mafia w teorii nie współpracuje ani z policją ani z mediami. Serial nie jest produkcją wysokobudżetową by szychom z Comorry opłaciło się wchodzić w interesy z producentem/reżyserem chyba, że ten naprawdę dysponowałby konkretną gotówką, a oglądając realizację serialu, materiały zza kulis nie wydaje mi się by tak było. Może i masz rację może i się dogadali, ale dla każdego szanującego się włoskiego mafioza współpraca z jakimikolwiek mediami, szczególnie gdy te pokazują wnętrze poszczególnej struktury jest nie do przyjęcia. A każdy mniej lub bardziej inteligentny człowiek, który z włoską mafią ma do czynienia na co dzień dobrze wie gdzie nosa nie wtykać. Najlepszym przykładem jest Sycylia i Cosa Nostra. Na długo przed Ojcem Chrzestnym ludzie dobrze wiedzieli żeby od Sycylijczyków i Cosa Nostry trzymać się z daleka i wielu regionach do dzisiaj tak jest, że ludzie autentycznie boją się nawiązywać jakąkolwiek współpracę z kimś z Sycylii czy chodzi o naprawę lodówki czy założenie warsztatu samochodowego czy o jakąkolwiek inną duperele.

btw Francis Coppola czy Puzo obaj otrzymywali groźby od Cosa Nostry i wątpię by tu było inaczej. Jeśli byliby takimi jak to ująłeś biznesmenami i chcieli by rozgłosu to po jaką cholerę wydali wyrok śmierci na Saviano?

+ naprawdę ludzie z wyższej sfery? Może Ci na szczycie Cosa Nostry czy ‚'Ndraghety to owszem, bo oni mają swoich ludzi w rządzie i wszędzie tak naprawdę, ale przeciętny żołnierz ledwo kończy tam podstawówkę, a idąc tropem serialu większość takich kozaków typu Savastano dochodzi do władzy dzięki brutalności i bezwzględności to nie są ludzie "na poziomie" tylko zwykłe zbiry

Jest w tym duzo racji, ale co do wiedzy podworkowej to bym sie nie zgodzil.

Tak sa biznesmenami i zdania nie zmienie. Na pewno nie wszyscy, ale to chyba oczywiste.

Jezeli chodzi Ci o syna savastano to dla mnie on akurat jest zwyklym zbirem i dupkiem. Bynajmniej do episodu, na ktorym wlasnie jestem.

Co inny kraj to inne kultura i inaczej ludzie tego pokroju do tego podchodza. Nie chca miec ukladow z psami to ich sprawa, ale w ten sposob moim zdaniem mieliby wszystko. Byc moze dla nich jest to brak honoru wchodzic w uklad z psami, ale zabijanie ludzi rowniez nie jest czyms honorowym. Nie obchodza mnie okolicznosci.

Ogladam serial bo lubie takie klimaty, ale u mnie numerem jeden zawsze byl, jest bedzie Escobar. To sie nie zmieni.

Mozesz mnie teraz ztyrac za moje zdanie, ale dla mnie Escobar zjadlby ich wszystkich razem wzietych na sniadanie, obiad i kolacje.

Kazdy tyra jak moze. U mnie duzy plus dla tych, ktorzy rozprowadzaja cale te scierwo a sami nie cpaja.

Pozdrawiam ;)

użytkownik usunięty
LosuKowal

Co do Escobara to może i racja, ale wiesz Comorra to jedna z tych drugoligowych mafii razem z Sacra Corona Unita, co innego to Cosa Nostra czy 'Ndragheta, które to rozwijały się z włoskim społeczeństwem, istnieją wiele wiele lat i których interesy niewątpliwie mają charakter globalny, a w podległych im rejonach Włoch mają zapewne wszystkich kogo chcą w kieszeni.

Escobar był kozakiem, ale on zbłądził przez całe to bawienie się w polityka. Jego zgubą było jego olbrzymie ego. Dla mnie większymi kozakami od niego i piszę tu o czasach przed Pablem był Meyer Lansky czy "Lucky" Luciano (nazywany ojcem przestępczości zorganizowanej). Escobar to już mafiozo nowej generacji w odróżnieniu do tych których wymieniłam, ale on mógłby im buty czyścić.

Wracając na włoskie podwórko na czele Costa Nostry stał niegdyś Don z klanu Corleone - Bernardo Provenzano. Jeśli interesujesz się takimi klimatami to warto o nim poczytać choć nie wiem czy w polskich źródłach znajdziesz dużo na jego temat. On jak Pablo wojował z państwem włoskim wysadzając w powietrze sędziów czy prokuratorów z zabijaniem księży włącznie.

Pozdrawiam :)

Angielski znam, wiec nie ma problemu. Co do Escobara mozesz miec racje. Zupelnie inne lata, ale na pieniadze narzekac nie mogl. W koncu rzekomo stal na czele $$$ ludzi swiata.

Chociaz tez nie wiem bo byc moze jakby zliczyc nieoficjalne pieniadze najwiekszych mafii to zjedli by samego billa g. Kto wie...

Masz spora wiedze. Fajnie :)

Powiem Ci, ze tak po przemysleniu to oni wszyscy byli bydlakami. Byli zlymi ludzmi. To nie krytyka. Sami wybrali taka droge. Mieli lby na karku i zapisali sie w historii.

użytkownik usunięty
LosuKowal

pisałam o globalnej przestępczości zorganizowanej pracę magisterską, więc coś tam to i owo o większych organizacjach przestępczych wiem.

co do kasy to według informacji UNDOC - biura Narodów Zjednoczonych ds. narkotyków i przestępczości rocznie "prane" są ok. 2 biliony dolarów, więc tak jak piszesz obecne 75 mld zielonych Billa G., się chowa

wracając do Pabla to jego działalność miała ten plus, że tak naprawdę on grał pierwsze skrzypce i jego kartel z Medelin, a potem już kartel z Cali (o którym zapewne będzie 3 sezon NARCOS). Po tym jak rozbito oba te kartele zrobił się jeden wielki syf, który trwa do dzisiaj, a mam tu na myśli zajmujące się obecnie głównym obrotem kokainą meksykańskie kartele, o których jak pisałam to robiło mi się niedobrze. Swoim okrucieństwem biją chyba wszystkich na głowę. Możliwe, że kolejne sezony NARCOS będą im poświęcone, choć nie wiem czy twórcy serialu będą chcieli zadrzeć z ludźmi z kartelu Sinaola, który od lat wiedzie prym wśród meksykańskich karteli. Zresztą z tego kartelu wywodzi się słynny El Chapo.

Temat rzeka i jak piszesz oni wszyscy są bydlakami, ci którzy mają trochę oleju w głowie i sprytu potrafią się dorobić i zdobyć pewną pozycję, ale to wszystko to przepełniony przemocą dziki zachód.

2 mld rocznie na terenie USA czy calego swiata? Wybacz, jesli to pytanie wieje glupota.

Tak czy owak Bill G sie chowa, ale jednak jest jednym z tych co ma troche tego oleju w glowie i zdobyl bardzo pewna pocyje. Sprytu tez duzo. Nie wiem czy to faktycznie prawda, ale z tego sie orientuje to Bill G wykradl jakis tam pomysl od Apple. Malo tego (nie wiem czy to to samo), ale czytalem gdzies, ze rzekomy windows byl wykupiony i przerobiony. Nie, ze to sam Bill od podstaw to wszystko zrobil. Tylko czytalem, wiec to moga byc bzdury. Tak czy owak Bill wybil sie ponad wszystkich, ale w dalszym ciagu to "tylko" Microsoft. Nie znam historii jego calej rodziny, ale prawdopodobnie nijak ma sie to jak do calej rodziny Rockefellerow.

Tymbardziej do calego House of Sad z wartoscia ponad 1.4 trilliona dolarow (gdzies czytalem, ze podobno 13 trillionow, ale to chyba bzdury...)

Wracajac do tematu pierwsze slysze o serialu narcos. Myslalem, ze to jakis stary serial. Teraz widze jak bardzo sie mylilem i ubolewam nad moja ignoracja. Serial o samym Pablo i to 2015 rok. Teraz wiem co bede ogladac po Gomorze. Bardzo Ci dziekuje :). Gomorra to moj drugi serial ogladany online. Pierwszym byl MR ROBOT i szczerze polecam kazdemu. Trafil w moj gust. Jest super :)

Tak to ogladalem w telewizji Wspaniale Stulecie z podbojami i wladza samego poteznego Sultama Sulejmana. Tez wpadl mi w gust. Brutalny czlowiek, ale chyba nie az tak jak wszystkie te mafie razem wziete... Mial facet leb na karku. Wiedzial jak trzymac sie wladzy. Po prostu wielki czlowiek i zyl dlugo jak dla mnie.

użytkownik usunięty
LosuKowal

co do pytania na wstępnie to chodzi o ok. 2 biliony dolarów, nie 2 miliardy i są to szacunki w ujęciu globalnym.

Bill Gates niezależnie jak dotarł na miejsce, w którym jest on i jego żona to naprawdę dobrzy ludzie, którzy robią dużo dobrego dla tego świata. Sam fakt, że tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu i kasie Gatesa w Indiach całkowicie zlikwidowano polio już mówi sam za siebie.

Pisałeś o Escobarze myślałam, że jesteś świeżo po NARCOS :) Serial Ci się na bank spodoba.
Mr. Robot oglądałam, ale o ile pierwszy sezon mi się podobał, to drugi już po 4 czy 5 odcinku mnie znużył, a telewizji w ogóle nie oglądam, tyle co wiadomości :)
z klimatów mafijnych to koniecznie musisz obejrzeć klasyk THE SPORANOS z świetnym Świętej Pamięci Jamesem Gandolfinim

The Sopranos to ulubiony serial mojego Taty. Na wylot go zna i w sumie taki swiat nie jest mu tak bardzo obcy :) Ale nie wazne... Czy zobacze to nie wiem. Slyszalem, ze jest lagodniejszy od Gomorra. Mimo wszystko klasyk, wiec czas pokaze. Po Gomorra bedzie Narcos.

Co do rodziny Gatesow to chyba sie zgodze. Sa filantropami, maja fundacje, wiec na duzy plus.

Nie wie, czy jestes w tym akurat temacie, ale jezeli jest to prawda, ze jego zona ma swoj nie maly udzial w grupie Bilderberg to wcale bym tak tego kolorowo nie widzial. Oczywiscie wszystko z umiarem. Nie, zebys zaraz pomyslala, ze jestem wielkim wyznawca jakis teorii spiskowych i przede wszystkim "zamknietego" juz zakonu Illuminatow i symbolow umieszczonych na $1. Jestem troche w temacie, ale nie uwazam od razu, ze Bilderberg to wspolczesni Illuminaci, a ich potajemne spotkania na calym swiete dotycza tylko tych milych i dobrych spraw. Nie bylo mnie tam to ciezko powiedziec. Tak czy owak tacy ludzie potrafia miec jakis swoj udzial w roznych mahlojkach. Temat rzeka i raczej tez dla fanatykow teorii. W stanach akurat ludzie to kochaja...

Napisalem 2 miliardy (mld) bo z tego co mi wiadomo (nie tylko translator) billion to odpowiednik dla miliar. Chociaz tez jak glebiej to sprawdzilem to z tego co widze wynika, ze 2 biliony to 2 000 miliardow. Myle sie? Jezeli tak to dopiero teraz widze jak potezny jest portfel Billa G LOL

Z powazaniem dla najmlodszego z nich Zuckerberga. Lekko ponad 30 lat i 50B na koncie. To sie nazywa konkret. Chce to zobaczyc za 15/20 lat. Moge byc w wielkim bledzie, ale nie zdziwie sie jak to wtedy Mark przebije Billa i bedzie numerem jeden. W kazdym razie Bill ok 81B... 81 tysiecy miliardow? Ja pier**** nie umiem sobie tego wyobrazic nawet w postaci wirtualnej. Jedna linijka by nie wystarczyla hahaha

Gdyby byl Panstwem to spokojnie ma top 30. Jakby to bylo mozliwe (nie jest) to jakby sie postaral to kupilby ziemie lol

Kto przyczyni sie do funduszy na kolonizacje innych planet jak nie on lub jego juz potomkowie...

Nie mowie o kupnach innych planet bo te raczej nie posiadaja swojej cenowej wartosci. Bynajmniej nic mi o tym nie wiadomo i na pewno nie.

Koncze dzisiaj Gomorre i zabieram sie niebawem za Narcos :) !

LosuKowal

Chcialbym jeszcze dodac mimo tego, ze to bydlaki bez skrupolow i litosci to choc moze nie powinienem podziwiam ich. Nie mowie tu o tych szczylach tylko BOSSach. Podziwiam za leb na karku, twarde jaja, odwage, spryt i inteligencje. Za znajomosci tez lecz znajomosci to juz zasluga tych cech.

Tez za to, ze nie mam pojecia jak Ci ludzie potrafia spac. Nie zdziwilbym sie jakby mi ktos powiedzial, ze tacy ludzie sypiaja po 3-5 godzin dziennie.

Zabijanie innych... tego nie podziwiam. Nie nazwe tez tego odwaga. Bardziej slaboscia, jakims strachem, ze trzeba zabic bo jak nie on to ktos inny go...

LosuKowal

I jeszcze odnosnie Gomorry to jedyna rzecz jakiej nie zbyt trawie w Pietre to jego podejscie i rozmowa w stosunku do Gennego. Gdybym mie wiedzial, ze Genne to jego potomek to nigdy nie pomyslalbym, ze to jego syn.

Z poczatku bylo troszke bardziej rodzinnie, ale jak to sie mowi czasy sie zmienily :)

Brak tam usmiechu, jakis zartow i nawet gadania o byle czym.

Z drugiej strony to nie pasuje do Pietra. Po czesci nie ma tez co sie dziwic o podejscie do syna. Ludzie sie zmieniaja, ale watpie by Genny moglby wladac ponad 20 lat w taki sposob jak jego Ojciec. Watpie i to bardzo.

I prosze nie igarnuj poprzednich wiadomosci ze wzgledu na te ostatnia. Jakby co to pisz co do poprzednich tez. Droga Lady interesuje mnie Twoje zdanie. Kumata kobieta z Ciebie ;)

Pozdrawiam

LosuKowal

Skonczylem drugi sezon. Ciekawi mnie czy serial rzeczywiscie bazuje na ksiazce, ktora podobno jest na faktach. Wiesz moze, kto jest odpowiednikiem Pietre, Gennego i Ciro?

Szkoda, ze Pietre zginal, ale tak czy owak dlugo sie trzymal. Mimo wszystko, jesli to fakty to nie bardzo w to wierze. Przeciez gdyby to bylo na serio to juz dawno "Ciro" by nie zyl...

LosuKowal

Absurdem bylo dla mnie to, ze Genne w 11 odcinku spotkal sie z Ciro i rozmawial jak gdyby nigdy nic. Zabil mu matke i strzelil mu w twarz. Ledwo uszedl z zyciem i nic. Rozmawiali sobie.

Jezeli od poczatku planem bylo wykorzystanie Ciro by zabic Ojca to jeszcze zrozumiem. W innym wypadku nie wierze, ze cos takiego mialo miejsce.

Zobaczymy co nam da 3 i 4 sezon. Nie moge sie juz doczekac. Szkoda, ze czasy Pietra sie skonczyly. Trzymal pewnie fason, nie dawal soba pomiatac i co bylo najlepsze nie negocjowal. Zawsze bylo jak chcial i to on twardo stawial warunki. Taki wlasnie powinien byc BOSS. Nie bzdury tylko konkrety.

Ciro uzyskal u mnie kolejna ceche... Manipulant. Nie zawsze gadal od rzeczy, ale manipulowal Gennym jak jakims pieskiem w cyrku. W dodatku straszny z niego naiwniak. Naiwnie wierzyl w demokracje.

Nie jest mi go zal po akcji z corcia. Ciekawe jak maja sie te fakty do serialu. Czy zabicie wlasnej zony to prawda. Jak tak to dodatkowo glupiec z niego. Prawdopodobnie gdyby nie zabil wlasnej zony to jego Corka by zyla. Przykre, ze tak mlodo umarla, ale dobrze, ze nie poznala czarnej prawdy swojego Tatusia :).

kulten

To jest najlepszy serial swiata

evula_2

No, zgadzam się. Pierwszy i drugi sezon miazga. Nigdy tak się nie emocjonowałam oglądając serial. Z niecierpliwością czekam na 3!!!

Moniia

A bedzie 3?? :D Jak tak to czekam jak na szpilkach!

evula_2

No ponoć ma być. Rok temu czytałam, że jest w planach. Ostatnio też ktoś mi mówił, że ma być. No i włoskie portale o tym piszą, ale może ktoś bardziej zaznajomiony z jeżykiem włoskim mógłby coś więcej o tym powiedzieć. Ponoć Patrizia i Scianel mają odgrywać jakąś rolę no i nie wiadomo co z Ciro. A no i ten aktor grający Gennaro też pisał, że ma być sezon 3. Oby tylko nie ciągnęli tego w nieskończoność.

ocenił(a) serial na 10
Moniia

Jeszcze sporo rzeczy niewyjaśnionych po finale drugiego sezonu, więc trzeci sezon jak najbardziej zrozumiały. Jeśli dalej będzie trzymać tak genialny poziom jak dwa pierwsze sezony to i czwarty może być jak dla mnie. Ale myślę, że cztery sezony to już byłoby max, aby nie zaczął się psuć.

puci11

No dokładnie. Bo teraz jest rewelacyjny. A mało które seriale utrzymują wysoki poziom.

ocenił(a) serial na 8
Moniia

To chyba mało seriali na wysokim poziomie widziałaś :)

Tortuga033

No, staram się nie oglądać za dużo, bo szkoda mi czasu trochę :D A jakie są dobre od początku do końca?

ocenił(a) serial na 8
Moniia

Sopranos, Deadwood, Breaking Bad. Na razie z tych co widziałam, to moje topowe seriale, a już się zakończyły.

ocenił(a) serial na 9
Tortuga033

Najlepsze seriale mają po 5/6 sezonów, więc jeśli "Gomorra" miała by do nich dołączyć - to jestem za, ale pod warunkiem że pojawia się nowe wątki i postacie. Niestety mam obawy czy będą potrafili wrócic do poziomu i klimatu 1 sezonu.
Wracając do topowych seriali - jeśli jeszcze nie widziałaś "The Wire" to polecam - mi ułatwiło ocenianie - została skala (1-9). :)

savino

O, to obejrzę w takim razie.

ocenił(a) serial na 8
savino

Wiem, wiem mam na liście do obejrzenia ;]

ocenił(a) serial na 8
kulten

Gomorrah - świetny . Narcos - słabe.

ocenił(a) serial na 8
sonnentor_filmweb

Dlaczego uważasz że Narcos jest słabe? :O

ocenił(a) serial na 8
Tortuga033

Kompletnie mnie nie wciągnęło. Tak jak z Gommorra, Breaking Bad , Billions i paroma innymi miałam zaskok od pierwszego odcinka , tak tu coś nie zagrało.. Nie wiem czemu. Mam nadzieje, ze nie obrażam niczyich uczuć, wyrażam tylko swoje zdanie.. Pierwszy odcinek nudaaaaaa.. Spróbuje jeszcze pomęczyć, może zaskoczy. Sama postać Pablo Escobara jest dla mnie mało interesująca.

sonnentor_filmweb

Pablo malo interesujacy? To baron i legenda

ocenił(a) serial na 8
LosuKowal

Tak, tak, tyle, ze jego postać jest odgrywana tak sobie.

użytkownik usunięty
kulten

Mega serial, i tyle w temacie. Pod każdym względem robi ogromne wrażenie. Drugi sezon mimo wszystko trochę słabszy, aczkolwiek nie odstaję. Miałem obawy przed premierą, że twórcy mogą nie udźwignąć ciężaru, i skończy się raczej laniem wody. Na szczęście po pierwszych trzech odcinkach, przegadanych, i przejeżdżonych z miejsca na miejsce, akcja się rozkręca. I jak pierwszy sezon łyknąłem w bodajże trzy dni, tak drugą odsłonę z wyjątkiem początku obejrzałem w dwa dni. W dodatku zakończenie serii w mojej ocenie nie zawiodło. Co się ceni, bo różnie bywa z tymi zakończeniami. Polecam.
A kto jeszcze nie oglądał Gomorry, i dopiero zaczyna swoją przygodę, zazdroszczę :)
Ciekawi mnie tylko to czy twórcy zdecydują się na nakręcenie trzeciego sezonu. Miło by było znowu wrócić na ulice Neapolu.

ocenił(a) serial na 9
kulten

Właśnie obejrzałem drugi sezon i powiem wam że warto i pełna Zgoda ostatnie dwa odcinki miażdżą system.
Jako ciekawostkę powiem wam że jak napisałem na Facebooku info o Gomorze to miałem próbę włamu z sameggo Neapolu na skrzynkę mailową. Masakra. Film naprawdę warty obejrzenia klimat jest nie do podrobienia. Czekam na trzeci sezon, ale w międzyczasie doradźcie mi proszę, co oglądać w podobnych klimatach .

ocenił(a) serial na 10
SebastianJarczewsky

W podobnych klimatach nic nie udało mi się znaleźć niemniej jednak ja polecam zupełnie coś z innej beczki: The Knick - rewelacyjny serial o narodzinach chirurgii w XXw.

ocenił(a) serial na 10
kulten

Oby tylko Amerykanie nie wpadli na genialny pomysł nakręcenie własnego remaku, bo się popłacze ze śmiechu.

ocenił(a) serial na 10
kulten

Zgadzam się w 100%!! Ciężko jest mi opisać jak wiekie wrażenie zrobił na mnie ten serial. Scenariusz - nikt lepiej go nie pisze niż życie:) Psychodeliczna muzyka której nie ma aż tak dużo nakręca klimat i podkreśla każdą scene której towarzyszy. Aktorstwo również bardzo dobre, może z racji tego że wczesniej nie znałem tych aktorów ale dzięki temu są dla mnie bardzo wiarygodni i prawdziwi. Fabuła z odcinka na odcinek coraz bardziej się rozkręca a każdy odcinek ma własny mini-finale któremu towarzyszy kapitalny utwór "Doomed to live". Z całą pewnością jeden z najlepszych seriali jakie widziałem

ocenił(a) serial na 10
stasiak87

Drugi sezon lepszy od pierwszego. Wreszcie wyszli a Neapolu to dalszej czesci Włoch. Oby pokazali stosunki z Cosanostra i 'Ndrangheta . I serial miażdży.

kulten

Ten serial wogóle nie jest realistyczny. jeśli wydaje ci się że tak wygląda włoska mafia to żal mi ciebie człowieku .

ocenił(a) serial na 10
wally_walter

Ktoś kto daje 10 za Smoleńsk widać jest szczególnej rangi ekspertem prawda wally? :)

kulten

Nie musi być ekspertem. Wystarczy że jest patriotą dla którego prawda ma wielkie znaczenie w przeciwieństwie do ciebie.

ocenił(a) serial na 10
wally_walter

Gdybyś zechciał przez chwilę pomyśleć to wiedziałbyś, że film Smoleńsk nie jest żadną prawdą tylko politycznym bublem na miarę III Rzeszy. Patriotyzm powinien równać się z mądrością a nie tylko ślepą wiarą w debilne bujdy Macierewicza czy Kaczyńskiego - ale by to ogarnąć trzeba mieć choć trochę IQ pod czerepem.

kulten

Ok, kumam. Kto ci płaci ?

ocenił(a) serial na 10
wally_walter

A według Ciebie jak wygląda włoska mafia ?:) Jeśli już się wypowiadasz to poproszę o argument, chyba że przeoczyłem....?

stasiak87

Na pewno nie biegają w dresach i nie jeżdżą na skuterach. Chodzą w garniturach , palą cygara i mają zasady. Ten film to chyba o jakiś podrzednych gangach i pospolitych huliganach .

ocenił(a) serial na 10
wally_walter

Hehe... z tymi zasadami i cygarami to pojechałeś po bandzie ;-)
Może jeszcze obrazy malują i piszą wiersze?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones