PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706905}

Gotham

7,6 36 100
ocen
7,6 10 1 36100
6,4 7
ocen krytyków
Gotham
powrót do forum serialu Gotham

Twórcy "Gotham" zdecydowali się pokazać środkowy palec widzom w finałowym odcinku. "Oszukaliśmy cię, frajerze".
Seria która zaczyna się tragicznie i brnąć przez różne idiotyzmy, niedociągnięcia i mielizny stopniowo wydaje się zyskiwać na jakości, kończy się finałem w którym wszystko co najgorsze jest wyboldowane i podkreślone. Kretyński, szyty grubaśnymi nićmi scenariusz, groteskowe aktorstwo i sceny akcji, głupoty, niepotrzebne watki itd itp.
Jaki sens ma kilkuodcinkowy bzdurny wątek jednookiej rybki, skoro wraca ona tylko po to, żeby spaść z budynku? Jaki sens ma 22 odcinkowy wątek rodzin mafiozów, skoro kończy się w absurdalny żenujący sposób?
Do tego kompletnie spaprany origin Zagadki, co zaskakujace, zważywszy, że długo wydawał się jaśniejszą stroną serialu. Niestety, nagle rzeczy dzieją się kompletnie z dupy, a sama przemiana to coś pomiędzy Dwiema Twarzami a Jokerem, w każdym razie, nic nawet zbliżonego do Riddlera jakiego znamy.
Przeciętny człowiek kleci lepsze scenariusze biorąc prysznic - każda scena jest tutaj do przewidzenia, każdy zwrot akcji sprawia, że ziewamy, wszyscy zachowują się przewidywalnie.
Najgorsze, że dobre strony serii - jak Bullock, czy Pingwin, są rozgrywane po raz tysięczny w ten sam sposób i w końcu zaczynają męczyć. Ten pierwszy tak w pierwszym odcinku, jak i ostatnim, oraz we wszystkich pomiędzy wygłasza te same kwestie "odpuść sobie Jim, tak już jest, no dobra, tak serio to mam dobre serce i pomogę ci oczywiście", a Pingwin przestał się rozwijać jako postać koło 5 odcinka i jest już tylko groteskowy.
Uniwersum Batmana ma mnóstwo uroku i głównie z tego powodu straciłem na ten serial mnóstwo czasu. Czuję się jednocześnie oszukany i zażenowany własną głupotą.

Należy się modlić do jakiejś siły sprawczej, by Gotham wraz z mieszkańcami wpadło w przyszłości w ręce jakiejś sensownej stacji. Gdybyśmy dostali serial okołobatmanowski na poziomie wykonania Daredevila - mateńko, to byłoby spełnienie marzeń. Póki co mamy ledwie strawnego gniota, do którego nawet nie chciało się twórcom robić intro.

ocenił(a) serial na 7
goorn

Oby nie na poziomie Daredevila, dla mnie tamten film był beznadziejny.

ocenił(a) serial na 5
panna_x_filmweb

Mówiłem o serialu Daredevil z tego roku, polecam obejrzeć ;) Film był faktycznie słabiutki.

goorn

http://www.filmweb.pl/serial/Gotham-2014-706905/discussion/Kto+lepszy+w+roli+Gor dona+Tom+Hardy,2689124

goorn

Fascynuję się Batmanem i Supermanem. Uwielbiam filmy Nolana i Snydera. Czekam na BVS i planuję zakup kilku kultowych komiksów DC a także Arkham Knight. Czy poleciłbyś mi ten serial? Dotychczas byłem wybredny, jeśli chodzi o seriale. Z serialowych ekranizacji komiksów tylko Daredevil mnie pochłonął.

ocenił(a) serial na 5
Lhikan

Nie wiem. Tak. Nie. Jest trochę smaczków ciekawych z DC, ale aktorstwo, scenariusze, to wszystko leży niestety :(

goorn

Dzięki za odpowiedź :) Postanowiłem, że nie obejrzę. Bardziej mi zależy na dobrym dreszczowcu/ thrillerze pod kątem gry aktorskiej, niż na samym osadzeniu akcji w Gotham.

ocenił(a) serial na 5
Lhikan

Słusznie. Gdyby to miałó 5 odcinków to jeszcze, ale tracić 20h na b. przeciętny serial to zły pomysł. Trzeba czekać na drugi sezon Daredevila ;)

ocenił(a) serial na 7
goorn

Hmm, ja mam akurat odwrotne zdanie co do serialu ( na temat daredevila nie mówię, bo nie znam serialu, wierzę, iż jest dobry, nie zetknęłam się z nim jeszcze w tv, by móc ocenić)- dla mnie jest niezły, w miarę fajny, choć nie jakiś super, hiper, mega. Tak na 6/7 bym go oceniła. Mogłoby być lepiej, ale nie narzekam. Scenariusz mógłby być lepszy, z tym się zgodzę, natomiast podoba mi się użycie groteski, bo bardzo lubię ten środek artystyczny. Oczywiście, to kwestia gustu, co kto lubi. No i aktorstwo też w miarę mi pasuje ( dla mnie jest przyzwoite, nie jest superrewelacyjne, by rzucało na kolana, ale złe też nie, ot takie poprawne jak dla mnie, z wyjątkiem gościa co gra Pingwina, ten mi się podoba pod kątem aktorskim). No fabuła mogłaby być lepiej dopracowana, ale cóż. Generalnie, to jest produkcja dla młodzieży z tego, co zauważyłam, nie jakaś ambitna ;)

ocenił(a) serial na 7
goorn

Człowieku serial Daredevil to najgorszy serial jaki widziałem

ocenił(a) serial na 7
bigdady33

A mógłbyś powiedzieć, czemu tak uważasz? Bo ja Dardevila nie znam, no i słysząc tak skrajne opinie, sama nie wiem, czy w ogóle do tego przystapić.

ocenił(a) serial na 5
panna_x_filmweb

Wez nie słuchaj tego pajaca "Big coś tam" tylko odpal Daredevila i ciesz się każdym odcinkiem. Serio, w porównaniu z Gotham to cytując klasyka "gówno a czekolada".

ocenił(a) serial na 7
matthewrealfan

matthewrealfan Nie obrażaj ludzi. Sam jesteś debilem. Jak dla ciebie Gotham to gówno to chyba nie oglądałeś porządnych seriali. Dla mnie Daredevil serial jest kiepski a nawet dno i metr mułu. Gotham jest przynajmniej nie taki fantastyczny jak Batman ale o Gordonie. To, że są błędy w filmie to jak w każdym. Nie podoba się to nie oglądaj. Nikt Cię nie zmusza

bigdady33

sorry bidgady33, obiektywnie patrzac na twoje wypowiedzi ty jestes debilem.

co do watku serial gotham obejrzalem tak na raty, zadnego odcinku nie obejrzalem do konca tak jak ktos to subtelnie opisal scenariusz, gra aktorska nic sie kupy nie trzyma, z podobnych seriali ten arrow tez dla mnie nudny ostro nudny a mozna powiedziec ze kategoria ta sama. daredevil serialowy super opcja, co z tego ze przewidywalny - ciezko zeby nie byl przewidywalny jak znasz fabule z komiksow, wazne to ze trzyma sie kupy obsada i aktorzy trzymaja fason a cala produkcja nie przyprawia cie o to ze w srodku odcinka wylaczasz przedstawienie z zazenowania jak to bywalo w przypadku gotham
z fartem ludzie

ocenił(a) serial na 8
mastro187

Dobra nikt nie jest debilem. Dla mnie Daredevil jest świetny bo:
- Ma dobry scenariusz
- Obsada daje radę
- Muzyka miła dla ucha
- choreografia walk jest świetna ( walka w korytarzu.... )

Gotham jest bardzo dobry bo
- Powoli buduje świat. Ma zwroty akcji i nie jest przewidywalny.
- Wiele smaczków dla fanów DC
- Obsada wcale nie jest taka zła. Pingwin, Bullock, Fish są zagrani porządnie
- Motyw wpada w ucho
- Serial ma zadatki na dalszy rozwój.

W sprawie Gotham. Pierwszy Sezon Spartacusa nie był dobry, jednak Całokształt to co najmniej 9. Tak samo jak i Arrow. Pierwszy sezon sam się gubił w kwesti czym chce być ( dodaje, że S02 to mistrzostwo ) a całokształt też daje radę.

ocenił(a) serial na 7
SladeDeathstrokeWilson

tylko że w Arrow już 3 sezon zniszczył to co zbudował 2 sezon :) i nie sądzę że 4 sezon będzie lepszy, no chyba że ten aktor co gra Damiena pokażę prawdziwą grę aktorską, już po trailerze widzę że to on powinien być Ra's al Ghulem a nie tamta cipcia.

ocenił(a) serial na 8
Ra_s_al_Ghul

Matt Nable dał Ra'sowi element spokoju. To był takzwany Badass. Nie musiał nic nikomu udowadniać. Był cichy ale zabójczy. Wyglądał na słabego ale to nie wygląd czynił go zabójczym skur ***em. Tylko zdolności. Neal McDonough nie posiada takiego spokoju. Patrząc na jego role to ma bardziej wybuchowy temperament. I tak na bok trzeci sezon dał to o co wszyscy fani błagali. Poczytaj sobie komenty za czasu 2 sezonu na fb Arrow . Zawsze tylko Olicity Olicity Olicity. A kiedy dostali to mają ból POŚLADÓW . Dla komiksowych maniaków to oczywiste, że Felicity nie jest endgamem. To taki ukłłon w strone fanów by wreszcie zamkneli twarze. Laurel będzie z Oliverem na konec i niic tego nie zmieni. Sezon 3 po prostu zrąbał przez to, że scenariusz i reżyseria były pod fanów. Teraz pewnie wiedzą co muszą zrobić by naprawić . A na koniec dodam, że sezon 3 wcale nie zniszczył dziedzictwa sezonu 2. Nie dałby rady, gdyż S02 jest za dobrym dziełem. Raczej to taki filler do prawdziwej jazdy, którą bedzie S04 I S05.

ocenił(a) serial na 7
SladeDeathstrokeWilson

Jak dla mnie on nie miał ani wyglądu ani zachowania. Przeszedł bez echa trudno. Żyję sie dalej. Kiedyś może gdzieś jeszcze zrobią postać Ra'sa

ocenił(a) serial na 5
bigdady33

No cóż jeśli przemyślany scenariusz, świetne aktorstwo, nietuzinkowy główny antagonista, perfekcyjnie nakręcone sceny akcji, klimat i dojrzałość produkcji to wady - to owszem, fatalny serial.

goorn

Daredevil to czysta akcja. Sceny walk są na poziomie nieosiągalnym dla innych produkcji telewizyjnych głównie z powodu genialnej choreografii oraz sporej gotówki włożonej w bardzo przemyślany i profesjonalny montaż. Gołym okiem widać, że zatrudniono specjalistów z najwyższej półki. To na pewno kosztowało, ale efekt miażdży wszystko co widzieliśmy do tej pory. Generalnie, Daredevil'a trudno porównywać z czymkolwiek co obecnie można zobaczyć w telewizji. Ten serial wyznacza nowe standardy dla innych produkcji telewizyjnych szczególnie jeśli chodzi o sprawy techniczne i realizacje scen walki.

Netflix przebija obecnie produkcje HBO o kilka długości. Cała reszta po prostu nie może sobie na taki rozmach pozwolić. To ciekawe ponieważ Netflix jeszcze kilka lat temu w ogóle nie był kojarzony z własnym materiałem serialowym. Kolejny przykład perełki od Netflixa to Narcos. Pomysł na sukces był prosty. Po prostu nie robią z ludzi idiotów. Zarówno gra aktorska jak i scenariusze ich produkcji trzymają się kupy, są bardzo kompaktowe, a to pomaga w imersji czy ogólnym odbiorze oglądanego materiału.

Jeśli HBO szybko nie wyskoczy z kolejnym serialem na poziomie Boardwalk Empire, mogą bardzo szybko stracić pozycje lidera na rynku amerykańskim na rzecz Netflixa, a wtedy o drogich i profesjonalnych produkcjach telewizyjnych mogą zapomnieć. Amerykanie wbrew pozorom są bardzo świadomi i pieniądze z abonamentu mogą skierować w stronę nowego gracza jakim niewątpliwie jest Netflix.

ocenił(a) serial na 4
goorn

Zgadzam się w 100 % z Twoją wypowiedzią. Gdyby w tym serialu nie było postaci z Batmana dałbym sobie z nim spokój po 5 odcinku. Myślę, że Joel Schumacher (dla niekumatych - reżyser, który "zabił" lub też "zgwałcił" Batmana) jest dumny z tego serialu.

pohfik

ja oglądam serial dla rewelacyjnie zagranej postaci Pingwina i Jima Gordona, postać Batmana schodzi na drugi plan. Zobacz sobie pierwszy odcinek nowej serii, serial się rozkręca :)

ocenił(a) serial na 7
elizabethwesolowska

No właśnie się nie rozkręca, jeszcze ten irytujący Jerome, którego na siłę wpychają bo jest na niego fame. Na siłę próbuje być Jokerem ale nie jest powiedziane, że to będzie Joker i oby się okazało że jednak nie jest bo ten serial zniszczy tajemniczość i maniakalność tej postaci :)

ocenił(a) serial na 7
goorn

Człowieku jak każda scena jest do przewidzenia chyba inny serial oglądamy

goorn

http://www.filmweb.pl/serial/Gotham-2014-706905/discussion/Kto+lepszy+w+roli+Gor dona+Tom+Hardy,2689124

goorn

A co ty byś chciał myślisz, że to książka? Ten przemysł seriali działa tak Robią coś dla zyskania oglądalności na podstawie znanej marki, żeby ludzi przyciągnąć, a jak sam serial będzie wyglądał i jak miał się do oryginalnego pomyśl to już zupełnie inna sprawa. Po drugie to nie są stara dobre lata już teraz raczej nie przykładają się do tego typu filmów idąc zamysłem, że młode pokolenie widzów jest tak głupie, że i tak wszystko łyknie nawet wieloryba w kosmosie.


goorn

No ale "kończy się finałem" więc gitara

ocenił(a) serial na 5
alvonvotum

racja, masło maślane

goorn

czytam te twoje wypociny. Żal patrzeć...

ocenił(a) serial na 5
Marek84

Zgadzam się, żal patrzeć na ten serial.

ocenił(a) serial na 7
goorn

spoiler

co do drugiego sezonu uważam, że zbyt szybko rozwiązują wątki: pingwin w arkham, ledwo go tam zamkneli juz wychodzi, amogliby zrobic jakies ciekawe akcje z nim i innymi świrami, ze strangem, albo jakąś spektakularną ucieczke, w ogóle nie wykorzystali okazji ze tam go umiesclili, potem spotkał ojca i znów ledwo wątek się zaczął juz jest zamkniety, bo ojciec umarł. dwoje rodziców zabitych parę odcinków po sobie za dużo i za szybko wg mnie. mogliby poprowadzić historię z rywalizacją Oswalda i pozostałej rodziny o względy ojca jakies ich podchody albo jak już umarł, to ich rywalizacje o wspolny dom, proby nie wiem zabicia Oswalda jakies ich gierki, a tu ledwo historia sie zaczela to juz koniec. tak samo z brucem zyjacym na ulicy, ledwo zaczal juz zrezygnowal, a tez byla okazja na jakies ciekawe akcje, przygody z jego udzialem, skoro juz sie tam znalazl, mieli swietna okazje, mogli cos pokombinowac i pociagnac to choc jakis czas. wg mnie wprowadzaja za duzo postaci, watkow nie wiedzac co z nimi zrobic i za szybko je koncza. zadnego nie rozwijaja nalezycie. tak samo z nygma ktory tak szybko zabil panne Kringle( dla mnie za szybko). albo z silver, wprowadzili ja ale nie maja pomyslu na nia, wiec teraz zniknela i tyle, watek urwany, nie wiemy co z nia jest, powinna byc z Tabitha po tej ucieczce a tu widzimy Tabithe samą. smuci mnie to, bo serial ma potencjal: fajny klimat, lokacje, obsadę i super grają wg mnie ciekawą historię ( poczatki komiksowych bohaterow) a jednak fabula nie jest dopracowana. nie jest zły, ale mogloby byc duzo lepiej. no ogladam z innych powodow: dla aktorow niektorych postaci, lubie tez groteskę, ale uwazam ze tempo jest za szybkie, watki za szybko i za pobieznie pokazane.



koniec spoilera

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones