PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 380 973
oceny
8,8 10 1 380973
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

https://vine.co/v/bY7rWKY5OD6

ocenił(a) serial na 10
Sarah_7

Piękna jest. Jak dla mnie Lena Headey czy Natalie Dormer nie mają do niej startu. Przynajmniej w moim rankingu :P

tamerlan_2

Dokładnie ;)

ocenił(a) serial na 10
tamerlan_2

w grze o tron wygląda ok, ale w "Czarnej Księdze" po prostu powala urokiem

Sarah_7

Słodko. :D Całość mogłaby zaśpiewać.

użytkownik usunięty
Sarah_7

okropna

Bluźnisz. Wracaj do swojej rudej czternastolatki. :D

Pan__Cogito

no ,jest okropna

Sarah_7

Zapytam tu, nie będę zakładał nowego tematu.

Wie ktoś jaką rolę miała grać w 1. sezonie? Chodzi mi o tę informację z ciekawostek.

ocenił(a) serial na 9
Pan__Cogito

Po tym, co pokazała w serialu strzelam, że była to rola Ros :)
Jakoś do żadnej innej postaci z 1 sezonu mi nie pasuje.

GipsON110

Mnie tylko Cersei przyszła na myśl. Clarice jednak aktorka z niemałym stażem, utalentowana, Ros by jej nie proponowali nawet, zwłaszcza skoro im tak zależało, żeby zagrała inną postać skoro nie mogła w pierwszym sezonie. :)

ocenił(a) serial na 9
Pan__Cogito

Z tą Ros to trochę żart ze względu na podobny kolor włosów i dużo rozbieranych scen :)
Cersei jakoś nie wziąłem pod uwagę, Lena Headey idealnie mi pasuje wizualnie (zawsze sobie podobnie wyobrażałem Cersei) i jakoś ciężko mi inną aktorkę wyobrazić w tej roli.
Z Drugiej strony myślę, że Carice nie byłaby zła jako Cersei.

GipsON110

Widziałem Carice w dwóch produkcjach do tej pory i zrobiła na mnie wrażenie kobiety wyniosłej, tajemniczej, z autorytetem, a zarazem uduchowioną. Dlatego nie pasi mi na Cersei, która jest dla mnie po prostu głupią, mściwa suczą :) Lena ją dobrze odgrywa, z tymi chamskimi uśmieszkami kierowanymi do Tyriona oraz tą wysuniętą szczęką i irytującym gadaniem przez zęby.

Natomiast z Ros też mi się skojarzyła, bo bardzo chętnie wyskakuje z szatek :D

emo_waitress

Jeszcze może Catelyn, gdy np. okazało się, że Jennifer Ehle nie mogła. Chyba nie ma więcej możliwości, Lysa Arryn to jednak zbyt mała rólka. Ja byłbym ciekaw Cersei w jej wykonaniu, na pewno dałaby radę. :D

Pan__Cogito

Pewnie dałaby radę i potem gadalibyśmy, że nie wyobrażamy sobie kogoś innego w tej roli :D

ocenił(a) serial na 9
Pan__Cogito

To najprawdopodobniej była rola Cersei.
http://www.comicbookmovie.com/fansites/rorschachsrants/news/?a=42930

PieczykM

Czyli tak jak podejrzewałem.

Dopiero ostatnio też dowiedziałem się, że Daenerys miała grać Katarzyna Howard z Tudorów. Wizualnie to by była tragedia, chociaż może wypadłaby aktorsko korzystniej niż Clarke. :)

ocenił(a) serial na 9
Pan__Cogito

Nie oglądam tego serialu, ale Emilia mi w zupełności odpowiada. Co prawda wyobrażałem sobie Daenerys mniej pyzatą i bardziej filigranową, ale panna Clarke jest piękna a dotego dobrze (moim zdaniem i innych nielicznych) gra :p

PieczykM

Uwielbiam ten serial. Jest jedyny w swoim rodzaju i pewnie gdyby nie istniał należałoby go wymyślić, jednak...

Czy niektórzy z was nie mają wrażenia, że część wątków, ważnych wątków, jest ot tak porzucana na pastwę losu zbłąkanego scenarzysty, który może w końcu się za nie weźmie?

Co się dzieje z Edmure Tullym. Siedzi w pierdlu? Nie wiem. Wypuścili go? Umarł? Co się stało z Blackfish'em? Z tego co wiem miał w jakiś sposób pomścić śmierć Roba i całej reszty.

Wreszcie, kiedy los dosięgnie samych Freyów za to co zrobili? Wie ktoś?

Jeżeli tak, bardzo proszę o spoilery.

ocenił(a) serial na 9
Nick_filmweb

Co do wątków, nie wypowiem się, bo czytając książę znam historię z szerszej perspektywy. Oglądając sam serial, wrażenie "porozrzucanych" strzępków fabuły można jednak odnieść. Na pewno przydałoby się 15 epizodów w sezonie dla większej kompletności historii.

Edmure póki co jest więźniem Waldera Freya. "SPOILER KSIĄŻKOWY" Jaime użył go jako karty przetargowej, aby w pertraktacjach z Blackfishem dostać Riverrun. A potem zostanie uwięziony w Casterly Rock. O ile wiem, w serialu będzie zupełnie inaczej.
Nie wiadomo co stało się z Blacfishem po weselu. Bolton wspominał, że obawia się, że Brynden zmierza do Riverrun i rozpocznie rebelię w imieniu Robba. "SPOILER KSIĄŻKOWY" Lannisterowie i Freyowie przejęli Riverrun, Brynden wymknął się i jego status nie jest znany. Tutaj mnożą się teorie. Ja jestem zwolennikiem tej, w której Tully dołącza do Bractwa bez Chorągwi (tego, które spotkali Ogar, Arya i Gendry) i z ich pomocą stara się odbić zamek.

Czy Freyowie zostaną ukarani ? I tak i nie. Trójka z nich zostanie "SPOILER KSIĄŻKOWY" dosłownie przerobiona na pasztet i skonsumowana na uczcie ;)

Te książkowe spoilery wydarzeń na 99% będą miały inny przebieg w serialu. Różnic w poprzednim sezonie było wiele, a w nadchodzącym zapowiada się praktycznie zupełnie inna historia. Z wyjątkiem pasztetu z Freyów. Krwawe HBO nie odmówi sobie tej sceny ;)

ocenił(a) serial na 8
PieczykM

Zupełnie tego nie pamiętam, a przeczytałam wszystkie części! Możesz mi powiedzieć, przez kogo zostali przerobieni na pasztet? Może wtedy dostanę olśnienia :D

ocenił(a) serial na 8
martwiejec

Przez Manderlego który ten pasztet podał na weselu Ramsaya w Winterfell, jednak to bardziej przypuszczenie, nic pewnego.

ocenił(a) serial na 9
martwiejec

Tak, przepraszam nie sprecyzowałem. Słynny pasztet z Frey'ów to teoria, ale:
- podczas przyjęcia lord Wyman podaje trzy duże ciasta (jedno, na każdego zaginionego Freya)
-Manderly osobiście kroi pasztet dla każdego Boltona i Freya, aby mieć pewność, że go zjedzą
-dalej w książce Wyman i Abel na pewnym weselu śpiewają piosenkę o Szczurzym Kucharzu, który zabił księcia, upiekł z niego pasztet i podał królowi.


Generalnie polecam przeczytać rozdział, w którym Davos cichaczem zostaje zaprowadzony do Waymana, kiedy na dworze panuje uczta. Manderly opowiada przydługi monolog o zemście, na Freyach, po usłyszeniu którego narrator stwierdza :
"Coś w tonie lorda Wymana przeszyło Davosa dreszczem sięgającym aż do szpiku kości".

ocenił(a) serial na 8
PieczykM

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź :)
Nie słyszałam o tej teorii, dlatego tak się zdziwiłam. Na pewno jest to w stylu Martina, nie ma co zaprzeczać.
W teoriach wokół Gry o Tron zatrzymałam się na R+L i Tyrionie bękarcie :D

ocenił(a) serial na 9
martwiejec

Bardzo proszę.
R+L to wierzchołek góry lodowej. W większości teorii, fanów niezdrowo ponosi, ale niektóre są bardzo, bardzo ciekawe.
Ogar, Jaqen, Cytadela, Howland Reed. Nie wiem czy taki był masterplan Martina, czy My fani sami to sobie robimy z nudów, czekając na kolejne tomy ;)

martwiejec

To, co podał kolega Pieczyk to również zaledwie wierzchołek tej góry :D
Tak na szybko dodam jeszcze teorię o Blackfyre'rach, że Młody Gryf z nich pochodzi, a może też i Varys, Illyrio bądź jego żona.
Że Rhaegar tak naprawdę nie kochał Lyanny, a jedynie ją na zimno wykorzystał, co by przepowiedni dopełnić.
Że chciał obalić swego ojca.
Że Szalony Król nie do końca był taki szalony.
Że jak nie Tyrion to któreś z jego rodzeństwa jest bękartem Aerysa.
Że Bran zjadł Jojena.
Że Hodor bądź Brienne są potomkami słynnego Dunka.
Że Mance to tak naprawdę Rhaegar, a Belwas to Robert, że Ned przeżył, a w KP zabito kogoś innego - no to są te bardziej absurdalne :D
I nie możemy też zapominać o tym, że mamy pełno potencjalnych kandydatów na Azorów Ahaiów :D

ocenił(a) serial na 8
fune

Słyszałam teorię o Blackfyre'ach i oraz też taką wg której Varys jest Targaryenem (tych to w ogóle w teoriach jest pełno i gęsto nagle :D).
Jak to nie kochał Lyanny? A ja zawsze sobie to wyobrażałam jako taką westerowską tragedię romantyczną.
To obalenie ojca może być całkiem prawdopodobne, biorąc pod uwagę szaleństwo Aerysa, ale następna teoria widzę ma swoje poglądy, hahaha.
Biorąc pod uwagę fakt, że Cersei i Jaime są bliźniętami, to albo całe jego rodzeństwo albo nikt :D
WTF z tym Branem.
Nie wiem, jaki wpływ na wydarzenia w Pieśni miałoby ich pochodzenie, ale Brienne mogłaby być potomkiem Rycerza Siedmiu Królestw, biorąc pod uwagę że całkiem nieźle macha mieczem, jest ogromna, silna i szlachetna :)
Jeszcze słyszałam taką, że Syrio Forell był kapłanem boga śmierci (nie pamiętam tej fachowej nazwy, wybacz), uciekł wtedy od złotych płaszczy, uwolnił Neda, przekształcił się w niego i to tak naprawdę on został pozbawiony głowy, a nie Eddard, ale to ma takie błędy logiczne i dziury, że chyba nikt nie traktuje tego poważnie, hahaha. Chociaż nie twierdzę, że Syrio z pewnością nie żyje.
Ja klasycznie obstawiam Dankę albo Snowa, ale zaskocz mnie, kto jeszcze :D

użytkownik usunięty
martwiejec

Do teorii można dorzucić jeszcze Melisandre jako córkę Trójokiej Wrony-Bloodravena,zupę z Boltona czy Benjen jako Duch Winterfell.Pełno tego jest :P

martwiejec

Bolton jest wampirem, Ogar żyje i został mnichem (w co ja akurat wierzę) , a Benjen Stark ukrywa się razem z Rickonem na wyspach Dzikich.
Tak się składa, że z Boltonem sporo się rzeczy ciekawych wiąże, na które wielokrotnie GRRM wskazuje, więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby część z tych http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/62705-three-theories-on-roose-bolton- the-fate-of-domeric-last-day-in-harrenhal-lady-dustin/ zostało później potwierdzonych w książkach.

użytkownik usunięty
Sarah_7

Tosz to propaganda!Stannis chce zdobyć poparcie Husarii

Sarah_7

Nie pamiętaj już, kto pod tym śpi? xd

filmowy_laufer

„Nie pamięta już, kto pod nim śpi”. Fragment „Białego krzyża” Czerwonych Gitar.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Sarah_7

Nie dziala mi głos w tym,a mam włączony w kompie...jak mam włączyć?xd

ocenił(a) serial na 10

Lewy górny róg filmiku, również z początku nie mogłem znaleźć

Sarah_7

Nie bangla!
Jest gdzieś dostępny mirror tego nagrania?

ocenił(a) serial na 7
Ferdas_2

Wystarczy nacisnąć prawym przyciskiem myszy na nią i włączyć "przywróć głos" i bangala wtedy ;)

Occta

OK, już działa.
Mogłaby być nową wokalistką Czerwonych Gitar (w końcu ruda i ubiera się na czerwono w serialu, więc pasuje).

ocenił(a) serial na 9
Sarah_7

nic nie słyszę, a nie mam problemu z głośnikami :/

ocenił(a) serial na 8
Lotta_Rosie

Lewy górny róg.

ocenił(a) serial na 9
u1pawel

W lewym górnym rogu jest przejście na stronę główną i gwiazdka żeby dodać do ulubionych. Nie ma włącznika dźwięku.

ocenił(a) serial na 8
Lotta_Rosie

Ehh, róg wyświetlanego obrazu, najeżdżasz kursorem, pojawia się się ikonka, kliknąć wystarczy na nią i tyle.

ocenił(a) serial na 9
u1pawel

Nareszcie :D Dzięki, usłyszałam.

ocenił(a) serial na 8
Sarah_7

odnośnie mówienia po polsku...zorientował się ktoś, że podczas pokutnego marszu Cersei, z tłumu słychać obelgi i przekleństwa rzucane w jej stronę właśnie w języku polskim? :P

ladyofcamelot

Mógłbyś/Mogłabyś coś więcej na ten temat?

ocenił(a) serial na 7
Sarah_7

Wow!
"Biały krzyż" Czerownych gitar

ocenił(a) serial na 7
AutorAutor

Czerwonych Gitar:-)
https://www.youtube.com/watch?v=vVAe_dDrm5M

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones