PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 380 382
oceny
8,8 10 1 380382
7,5 25
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Hej, jako, że to forum jest przesycone tematami wychwalającymi sagę PLiO (i słusznie) dla
odmiany chciałbym podyskutować o najbardziej irytujących wątkach, postaciach, motywach i
wydarzeniach w książkach Martina. Z mojej strony wygląda to tak:

SPOILER

- Najbardziej nie podoba mi się w sadze PLiO motyw zmartwychwstania. Ok, poza tym kapłanem
z 3 sezonu nie mieliśmy typowego zmartwychwstania (jeśli się mylę to proszę poprawić), ale i
tak ogólnie nie podoba mi się ten pomysł. Słyszałem, że wkrótce na ekranach pojawi się Lady
Stoneheart, a i bardzo prawdopodobne, że i Góra powróci ze świata zmarłych. W ten sposób
każdego można w jakiejś formie przywrócić do życia przez co inaczej się śmierć bohaterów. Jaką
mam mieć teraz pewność, że wkrótce Joffreya ktoś nie przywróci do życia?

- Wątki Dany i Brana. Bran jest po prostu nudny, a poza tym wydaje mi się jakiś taki
nieautentyczny w swoich zachowaniu. Z kolei Dany jest po prostu wkurzającą osobą ze swoim
słynnym irytującym tekstem: "where are my dragons?". Pewnie te wątki nie pojawiły się na
darmo, ale póki co mogę zaliczyć je na minus.

MEGA SPOILER

- A jednak żywy Aaegon. Z góry powiem, że nie znam historii tego bohatera ani jaka jest jego rola
w książce. Chodzi o sam motyw. Kogoś kogo uważaliśmy przez większość czasu za osobę
zmarłą... nagle się okazuje, że było cały czas inaczej. To jest jakiś trick z mody na sukces i nie
podoba mi się. Oby to był pierwszy i ostatni raz Martina, bo nie chciałbym się dowiedzieć z
ostatniej książki, że jednak Rhaegar sobie żyje w tajemnicy gdzieś tam z Lyanną, którzy przez cały
czas ukrywali Neda, któremu ostatecznie jednak nie ścięto głowy.

ocenił(a) serial na 10
gawlacki

Dany nudna? nie zgodzę się z tym.
Ona ciągle się przemieszcza, i podbija coraz to nowe miasta, w przeciwieństwie do innych bohaterów którzy siedzą bezsensownie w Kings Landing i piją ciągle to wino.... Jak na swój wiek nastoletni, zyskała wielu poddanych którzy ją kochają i armię + smoki do podboju Westeros. Czego nie mogę powiedzieć o innych bohaterach w podobnym wieku co Danny np. Joffrey lub Sansa , którzy dosłownie nic nie robią.
Poza tym jest Matką Smoków, a smoki według mnie to miłe oderwanie się od rzeczywistości i dodanie nutki fantasy.

Co do Aegona, skoro nie znasz jego historii to nie radziłabym ci się na ten temat wypowiadać, tylko najpierw to zbadać, bo piszesz stek bzdur na jego temat. Polecam przeczytać na wiki o grze o tron, to nic nie kosztuje .

ocenił(a) serial na 8
Diablicaaa

1. Danerys tak bardzo ruchliwie podbija Westeros, że przez 5 tomów nawet nie do niego nie dotarła. Jak można ją porównywać z Joffreyem, który był jednym z barwniejszych postaci sagi??? Daenrys ma smoki no i co z tego? Choćby skombinowała kosmitów to i tak nie polepszy to sytuacji w moich oczach. To taka moja subtelna opinia.

2. Właśnie dla takich opinii jak Twoja podkreśliłem, że chodzi mi o sam motyw. Nie chciałbym więcej dowiedzieć się, że podobny sposób cały czas żył ktoś kogo uważaliśmy za nieboszczyka. I powiedz mi, cholera, gdzie w mojej wypowiedzi widzisz ten "stek bzdur"?

ocenił(a) serial na 10
gawlacki

"Jak można ją porównywać z Joffreyem, który był jednym z barwniejszych postaci sagi???"

Co z tego, że był barwny? ( ja nie uważam go za takiego , zresztą ciągłe przypominanie że jest królem i nękanie swojego wuja uważasz za barwne ? to dziwnie rozumujesz słowo " barwność " ) skoro po prostu nie przyczynił się pomocą nawet trochę do Siedmiu królestw... Porażka.
Oczekujesz od nastolatki, że rzuci się na Westeros bo ma smoki i armię? Głupotą by było to gdyby odrazu tam poleciała bez właściwego planu i tajników wiedzy na temat strategii bitewnych ( których ma prawo nie znać, z powodu historii jaką przeszła) , dlatego sama zaznacza, że musi się nauczyć rządzić by później zrealizować swój plan odnośnie podbicia Westeros. Zna swoje położenie i potrafi rozpoznać na czym stoi.

ocenił(a) serial na 6
Diablicaaa

"Dany" to zdecydowanie najsłabszy wątek zarówno serialu jak i powieści. Niezwykle irytująca (w inny sposób niż Joff - tutaj jest popis Geesona który świetnie wyczuł książkowego bohatera i stworzył naprawdę odrażającą postać. Obok Tyriona i Bronna jest to najlepsza kreacja serialu), miałka i po prostu nudna. Dan sprawia wrażenie postaci stworzonej tylko po to żeby przyciągnąć nastoletnią publiczność i dać odskocznię od poważniejszej części sagi. Przyznam się że zarówno w książce jak i w serialu wątek Matki smoków śledzę raczej pobieżnie i "po łebkach".

Rozpaczą napawa mnie fakt że jest to jedna z kluczowych postaci przez co tak szybko raczej nie kipnie. Szkoda.

Elmo_Is_Dead

Jak ma Ci się podobac wątek skoro ogarniasz go "po łebkach"? 13 latka która wyzwoliła 3 miasta niewolnicze, zdobyła podstępem armię wojowników, dzięki niej narodziły się smoki - kurka nawet na jednym lata! a Ty tu piszesz, że jest słabszą postacią od Joffa, który nie robił nic z wyjątkiem oskarzania wszystkich wkoło o zdrady? Nie rozśmieszaj mnie:)

ocenił(a) serial na 6
Qwertyna71

Jakie ma znaczenie co zrobiła? Chodzi o to że jej postać jest mdła i miałka.
Zwłaszcza w serialu gdzie dochodzi fatalna kreacja.

A postać Joffa jest (była?) jedną z najbardziej wyrazistych i najlepiej wykreowanych.

Elmo_Is_Dead

Moim zdaniem łatwiej jest zagrać przesyconego złem i nienawiścią osobnika niż "bohatera". Dlatego podobała mi się gra np. Viserysa co nie znaczy, że jest postacią ciekawszą od Dany

ocenił(a) serial na 6
Qwertyna71

Peter Dinkage. Bezapelacyjnie najlepsza kreacja w serialu. Bohater zdecydowanie pozytywny i co najważniejsze - bardzo autentyczny. Tak samo Jerome Flynn. Postać Bronna w jego wykonaniu, pomimo dosyć specyficznego poczucia moralności jest jak najbardziej pozytywna. Arya Stark. Świetna postać, świetna rola. Ogar - pomimo że drań, morderca i zakapior to ciężko go nie lubić.
Daenerys jest po prostu sztuczna.

Viserys był świetny, dopóki żył wątek z Dany miał jeszcze sens.

gawlacki

"Danerys tak bardzo ruchliwie podbija Westeros, że przez 5 tomów nawet nie do niego nie dotarła" uwielbiam cię za ten cytat :D

Diablicaaa

Daenerys jest nudna. przeraźliwie nudna. szczególnie w Tańcu ze Smokami.
cóż, ci co piją wino w Kings Landing chociaż są w Kings Landing czego nie można powiedzieć o Daenerys :D
Joffrey był 849689347 razy barwniejszą postacią niż Daenerys. był sadystą i był psychiczny, prawda, jednak to jeden z ciekawszych postaci sagi.
a Sansa nic nie robi? a co ona ma robić? wyrżnięto jej pół rodziny, siedziała większość książek/serialu na dworze otoczonym przez wrogów, była tylko pionkiem, co ona niby miała robić? zbierać armię? podbijać miasta? serio?

"radziłabym ci się na ten temat wypowiadać, tylko najpierw to zbadać, bo piszesz stek bzdur na jego temat. Polecam przeczytać na wiki o grze o tron, to nic nie kosztuje" - z tego co wiem nie czytałaś książek, więc bez urazy, ale nie lepiej przeczytać sagę a nie czytać na wiki? ;)

ocenił(a) serial na 10
ajkusz

" a Sansa nic nie robi? a co ona ma robić? wyrżnięto jej pół rodziny, siedziała większość książek/serialu na dworze otoczonym przez wrogów, była tylko pionkiem, co ona niby miała robić? zbierać armię? podbijać miasta? serio? "

a Danny przecież nie ma też żadnej rodziny i patrz ile zyskała, Można powiedzieć że pod tym względem były na początku na równej pozycji, w sumie Dany miała gorzej bo nikt nie pomógł by jej bo nie ma już żadnej rodziny , a Sansa ma jeszcze trzech braci którzy żyją oraz siostrę, SPOJLER oraz Matkę która za niedługo zostanie wskrzeszona... także nie mów mi, że głupiutka Sansa ma gorzej...?

Co do Joffa to już kwestia gustu... inni uważają go za bóstwo ( choć nie wiem co w nim widzą ), a ja nadal go uważam za rozpieszczonego strachliwego bachora.

Danny jest nudna bo wyznaje dobre wartości, i podejmuje racjonalne oraz przemyślane decyzje? No cóż jaki człowiek takie wartości...

Diablicaaa

a skąd Sansa ma wiedzieć, że jej bracia żyją? Bran i Rickon oficjalnie są martwi w Westeros.
tak, może ma się spotkać z matką? z matką która jest chodzącym trupem i na dodatek w głowie ma tylko wymordowanie ludzi odpowiedzialnych za KG? to byłoby idealne dla psychiki Sansy która i tak już jest w strzępach, spotkanie z matką-zombie.
Arya czy Sansa mają dużo gorzej - i nie mówię tego z sympatii do nich tylko z prawdy. Arya która widziała wojnę na własne oczy, Sansa która widziała śmierć ojca. Daenerys owszem, miała cięzkie dzieciństwo, jednak jej psychika na pewno nie jest na takim poziomie na jakim jest psychika Aryi i Sansy. Arya i Sansa to dzieci, które tęsknią za rodziną.

nie uważam Joffa za bóstwo - co więcej, nie lubię go. serialowego to lubię aktora i uważam że odwalił świetną robotę. ale mimo że go nie lubie nie zmienia to faktu że jest jedną z ciekawszych postaci w sadze.

Dany jest nudna bo jest nudna. jej rozdziały są nudne a sama postać jak jeszcze tomy 1-3 jest w miarę, to w 5 tomie to tragedia. jej racjonalne i przemyślane decyzje to np. odrzucenie zalotów księcia Dorne w 5 tomie. przeczytaj książkę.

ocenił(a) serial na 10
ajkusz

Cóż, psychikę Dany i Sansy nie warto porównywać bo zawsze znajdzie się jakieś " ale " ...
Dodam tylko na obronę Dany, że miała jedną rodzinę jaką był jej brat, który jak się okazało chciał ją sprzedać Khalowi Drogo za armię ... + w sumie zobaczyła jego śmierć na własnych oczach.
Sansa doznała rodzinnego ciepła czego nie mogę powiedzieć o Dany, którą w sumie poza jej mężem nikt nie kochał.

" Dany jest nudna bo jest nudna "

Ten argument to klasa sama w sobie .....

Diablicaaa

tak, klasa sama w sobie ale prawdziwy. tak jak pisałam: tomy 1-3, była w porządku, nawet książkowa, w 5 tomie jej rozdziałów równie dobrze mogłoby nie być (zabierała tylko miejsce rozdziałom z Północy a to najlepsze rozdziały w Tańcu).

ale ona pozwoliła Khalowi Drogo, żeby zabił Viserysa. wiec że straciła ostatnią część rodziny to po części jej wina.
Sansa owszem, doznała rodzinnego ciepła, ale w jaki sposób jej to odebrano. teraz Sansy Stark nawet nie ma.

ocenił(a) serial na 10
ajkusz

" teraz Sansy Stark nawet nie ma. "

Jest załamana psychicznie, po części to rozumiem... ale sama sobie też jest trochę winna. Pokazuje naiwność i bezczynność nastolatki w taki sposób że ciężko mi się ją ogląda.

" w 5 tomie jej rozdziałów równie dobrze mogłoby nie być "

przypuszczam, że nudził cię w tym tomie wątek dany,
Ale ja oceniam ją na podstawie ekranizacji a nie książki. Wkońcu jest to forum o serialu a nie o książce. Nie wiem czy w serialu cię też tak nudzi... ale to już kwestia gustu odebrania przekazu aktorki ..

" ale ona pozwoliła Khalowi Drogo, żeby zabił Viserysa "

Wiesz, jakby mój brat mnie chciał zabić i mieć nademną władzę to sama bym go posłała do piekła i nawet bym go spakowała mimo, że to brat .. napewno ciężko było jej się z tym pogodzić, że osoba z którą dorastała chciała jedynie ją sprzedać za armię Dothraków i wcale jej nie kochała,

Diablicaaa

tak, Sansa była okropnie naiwna w 1 sezonie/tomie, ale później zmądrzała. teraz w serialu, na tym etapie jest o wiele mądrzejsza niż w książce.

nudził, ogromnie nudził.
a na podstawie ekranizacji? lubię Emilię, co sprawiało że lubię serialowa Daenerys (nie zeby była ukochaną postacią i żebym jej wątku wypatrywała jakoś niecierpliwie, ale po prostu miło się oglądało jej wątek w 3 sezonie, szczególnie dracarys). teraz mimo dalszej sympatii do Emilii, Daenerys będzie mieć w tym i przyszłym sezonie wątek z Tańca ze Smokami, co sprawia, że nie będzie on zbyt porywający a sama postać zapewne zrobi sie wkurzająca jak w książce.

ja też, gdybym miała takiego brata pozwoliłabym żeby go zabił na jej miejscu XD Daenerys kochała Viserysa, chociaż odrobinę, był jej bratem, a Viserys nie czuł do siostry właśnie nic, co pokazuje że za armię ja zwyczajnie sprzedał i w tym jej współczuję.

ocenił(a) serial na 10
Diablicaaa

Gdyby jej nie kochał albo mu na niej w ogóle nie zależało, to by ją sprzedał do pierwszego lepszego burdelu w Pentos czy gdziekolwiek, a nie wlókł ją wszędzie ze sobą i dbał, by miała co jeść i co na siebie włożyć. Był zadziwiająco dobrym bratem, biorąc pod uwagę ich sytuację.

wierszyll68

Sprzedal jej dziewictwo za armię. Powiedział jej, że jeżeli miałoby ją wyruchać stado koni w zamian za koronę dla niego to i tak by się zgodził. Groził jej, powiedział, że ją zabije, po prostu była szybsza.

Diablicaaa

Dany i racjonalne decyzje? Wyzwolenie niewolników to jak dla mnie jej najgorsza decyzja. Oczywiście pomysł godny podziwu, ale powinna robić to STOPNIOWO. Od razu im dała wolność, a oni się zagubili, co mnie nie dziwi, bo jakbyś całe życie dostawała jedzenie od kogoś to trudno by ci potem było samemu znaleźć pożywienie. Już nie wspominając ilu wrogów sobie tym narobiła... Kolejna zła decyzja to zatrzymanie się w Meereen. Na co jej to, jeśli chce pretendować do Żelaznego Tronu? Najpóźniej powinna się ewakuować, kiedy książę Dorne do niej przypłynął, wraz z nim. Ma świetną armię, trzy smoki i to wszystko się marnuje, nie wspominając o tym, że na miejscu jest Aegon ze Złotą Kompanią i mogliby połączyć wspólnie siły, a to zapewne równałoby się z powrotem władzy Targaryenów.

ocenił(a) serial na 10
winchestar

" Wyzwolenie niewolników to jak dla mnie jej najgorsza decyzja. "

Ja bym wolała być wolna, bez względu na to czy bym musiała głodować... ale to tylko moja opinia, niektórzy kochają niewolnictwo ..... -,-
wyjde z siebie i stanę obok .

" Już nie wspominając ilu wrogów sobie tym narobiła... "

Narobi wrogów, ale w imię wyższego dobra, to już powinno dać do myślenia, a nie " Danka jest głupia boo ocaliłą głupich niewolników "

ocenił(a) serial na 5
Diablicaaa

Gdybyś całe życie była niewolnicą i nagle przyleciałaby babka na smoku i powiedziała, że masz sobie sama radzić to nie wiem czy byłabyś tak bardzo zadowolona.

"Narobi wrogów" narobiła*
Takie spontaniczne działanie "uwolnię sobie niewolników bo to jest dobre" nie jest mądre, królowa powinna myśleć o konsekwencjach swoich działań bo włada terytorium i ludźmi, którzy mogą przez to ucierpieć.

Diablicaaa

Pomyśl logicznie, w Essos są prawie same pustynie, przez co nigdzie nie znajdziesz pożywienia i wody, zero funduszy na zakupienie czegoś, a niewolników wątpię aby do płatnej pracy gdzieś przyjęli - z tego wynika, że giniesz szybko, co nie wiem czy jest takie fajne. Gdy cały czas się żyło w niewoli to bez przygotowania na wolności długo nie przetrwasz, idealnym przykładem są zwierzęta z zoo, które będąc wypuszczane na wolność muszą być pod stałym nadzorem, dopóki się nie zasymilują.

Zaś wrogowie, których narobiła to nie są żadne żarty. Myślisz, że takie osoby, które czerpią władze i pieniądze z handlu nagle to oddadzą? Nigdy, będą walczyć o swoje, a na tym kontynencie jest ich całkiem sporo. I więcej osób by uratowała gdyby niewolników nie wyzwalała.

ocenił(a) serial na 10
winchestar

Z tego co pamiętam to niewolnicy podążyli z Dany do Meeren więc nie są już w Essos.
Nie znam dokładnie, w jakim położeniu znajduje się Meeren ale wydaje mi się, że jest korzystne dla życia.
Wrogowie... to już jej decyzja.
Wracając do niewolników, według mnie wydawali się radośni z związku z zwalczeniem niewolnictwa.
Nie wiem czy ich losy są opisane w szczegółowy sposób jakoś w książce ale nie wydaje mi się, że Matka Smoków od tak ich by sobie zostawiła na śmierć głodową .

Diablicaaa

Essos to kontynent, więc są wciąż na nim, a Dany i jej banda wyruszyli z Yunkai do Meereen. Niewolnicy znajdowali się za bramami miasta. Owszem dostawali trochę pożywienia, ale nie tyle żeby im starczyło, dodatkowo to, że nie mogli zachować czystości i było ich tak dużo na jednym obszarze doprowadziło do wybuchu epidemii dyzanteri.
Tak, niewolnicy byli zadowoleni, tu się zgadzam, ale co się potem stało to już wyżej opisałam. Wciąż wiele z nich nazywa Daenerys 'mhysa' i wierzą w to, że im pomoże, ale szczerze to ona za wiele już nie może zrobić.

ocenił(a) serial na 10
Diablicaaa

SPOJLER SPOJLER KSIĄŻKA Jeden ex-bogacz błagał swojego przyjaciela, aby zechciał go kupić, bo pod rządami Dany... ekhem.
W jednym z miast wyzwolonym przez cudowną matkę smoków objął władzę król masarz. SPOJLER SPOJLER KSIĄŻKA

ocenił(a) serial na 8
Diablicaaa

Sądząc po sposobie, w jaki się wysławiasz, to nie przeczytałaś wielu książek. Albo masz góra 18 lat. Albo jedno i drugie. Serio, weź przeczytaj wszystkie pięć tomów, bo na razie to twoja argumentacja jest taka biedna i naiwna, że aż wzbudza litość.

ocenił(a) serial na 10
_surreal_

Sądząc w sposób jaki oceniasz wiek ludzi ( po przeczytaniu kilku wypowiedzi ) nie możesz być zbytnio rozgarniętym człowiekiem. Równie dobrze mogę mieć 20, 30 lat.. i nic ci do tego.... Cuda na kiju. Jeżeli ci nie pasuje moja argumentacja to poprostu jej nie czytaj, oszczędź sobie swoich nerwów i " cennego czasu " .
Albo jesteś przeciwnikiem moich racji, i nie możesz znieść prawdy, albo trolling, Ale obstawiam że to pierwsze, bo na tytuł trolla trzeba sobie zasłużyć, a ty raczej jesteś za mało rozgarnięty.
Jednym zdaniem, twoja wypowiedź mnie interesuje tak co chwasty w moim ogródku...

ocenił(a) serial na 8
Diablicaaa

Żaden trolling. Nie lubię, gdy ludzie przemawiają z pozycji (w ich przekonaniu) autorytetu, a tak naprawdę nieświadomie wpisują się w strasznie modną ostatnio zasadę: "Nie znam się, ale się wypowiem". Przeczytaj książki, a nie skróty na wiki, bo dużo ciekawostek z pewnością Ci umyka.

ocenił(a) serial na 10
_surreal_

Przeczytałabym, gdybym miała więcej czasu na co dzień... może latem.

" bo dużo ciekawostek z pewnością Ci umyka. "

ciekawostki właśnie umykają w książce , na wiki lub innych źródłach można się więcej i szybciej dowiedzieć.

ocenił(a) serial na 5
Diablicaaa

Ok powiedzmy że Dany dużo zyskała. Ale co z tego skoro nie potrafi tego wykorzystać?
" Danny jest nudna bo wyznaje dobre wartości, i podejmuje racjonalne oraz przemyślane decyzje?"
Wyznaje dobre wartości ale jakoś nie zauważyłam aby podejmowała dobre decyzje, ona nawet nie wie czy kochać się z Daariem czy nie więc jak ma rządzić SIEDMIOMA Królestwami..

ocenił(a) serial na 6
Diablicaaa

Przez swoje "racjonalne i przemyślane decyzje" laska doprowadziła do rzezi wyzwoleńców.
Postać głupia, naiwna i jak na razie nic nie wnosi do intrygi.

ocenił(a) serial na 8
Diablicaaa

ale bym się uśmiał gdyby jeden z moich faworytów zabrał jej te smoki :D

ocenił(a) serial na 5
czaromaro

Victaarion to zrobi :D

LiliBlue22

Taką mam cichą nadzieję. :D

ocenił(a) serial na 5
Diablicaaa

PRZEMIESZCZA?! DLA MNIE ZA DŁUGO SIEDZI W MEEREEN, MYŚLĘ ŻE GAWLACKI MA DUŻO RACJI, SERIALOWA DANY MNIE ZAUROCZYŁA, KSIĄŻKOWA CZASEM IRYTOWAŁA.

ocenił(a) serial na 5
reynewan79

To że siedzi w Meeren można uznać za plus, dzięki temu chociaż nie zniszczyła Westeros swoją "umiejętnością rządzenia" ;)

ocenił(a) serial na 10
Andrea_AndyAndy

Nie żebym kogoś osądzała ale dużo facetów jej nie lubi, bo Kobieta ma władzę większą od innych Lordów w Westeros...?
to trochę podchodzi pod seksizm i szowinizm...

" To że siedzi w Meeren można uznać za plus, dzięki temu chociaż nie zniszczyła Westeros swoją "umiejętnością rządzenia" ;) "

Jest młoda przecież ... nie zapominajcie o tym, przed nią całe życie i wiele doświadczeń. Nauczy się w swoim czasie rządzić.
Nie odrazu Rzym zbudowano....

ocenił(a) serial na 10
Diablicaaa

Nie sądze, że ma tu coś do rzeczy płeć czy władza w rękach kobiet, bo taka Marg i Olenna są dość lubiane wśrod męskich czytelników sagi.

ocenił(a) serial na 10
Bronson__AK_47

Olenna to tzw. Kobieta z jajami. Sama ją bardzo faworyzuję i myślę że nie bez przyczyny, bo znakomicie aktorka odegrała jej rolę jak i postać ogólnie jest bardzo pozytywna i miło się ją ogląda.
No cóż jakoś tego nie zauważyłam, że są lubiane bo nie śledzę tak dokładnie tego.
Ale coś w tym jest.

ocenił(a) serial na 5
Diablicaaa

Ma władzę większą od Lordów w Westeros? A to ciekawe, posiadanie jednego miasta jest chyba mniejszą władzą niż posiadanie Westeros...
Przez cały czas, gdy siedziała na ławeczce w Meeren nie wiele się nauczyła, więc przez resztę życia nie nauczy się dużo więcej...

ocenił(a) serial na 10
Andrea_AndyAndy

Pisałam ogólnikowo, a mianowicie chodziło mi bardziej o Armię + Smoki , bo to dwie ważne rzeczy dzięki którymi ma szansę dokonać czegoś wielkiego. Ale jak już pisałam, musi się trochę nauczyć co nie co..

ocenił(a) serial na 5
Diablicaaa

Po co jej armia skoro wszystko chciałaby rozwiązywać pokojowo hm? A nad smokami nie potrafi panować, ładna z niej Matka Smoków ;')

ocenił(a) serial na 5
Diablicaaa

SPOILER

Ma nie do końca opanowanego jednego smoka więc nie ma smoków tylko smoka, który i tak jej do końca nie słucha

ocenił(a) serial na 10
LiliBlue22

Nie do końca wiem o ci chodzi ... bo zdaję sobie z tego sprawę, że smoki jej nie słuchają tak jak kiedyś bo są coraz większe i silniejsze...
Ale mianowicie, SPOJLER Danny ucieknie na Drogonie podczas ślubu, czyli musi to być jakiś znak... dotyczący nawiązanie jej władzy na smokami.

ocenił(a) serial na 5
Diablicaaa

o tym piszę "Ma nie do końca opanowanego jednego smoka" przeczytałam książkę, ale to nie znaczyło, że Drogon będzie jej posłuszny potem, bo nie był, uciekła na nim ze ślubu ale na tym koniec potem polował bez niej i ignorował wszystkie jej próby ponowneg wejścia na jego grzbiet, sama musiała walczyć o pożywienie i wkońcu postanowiła wrócić do Meeren, ale napotkała dothraków i wtedy ponownie dosiadła Drogona, ale on się jej do końca nie słuchał

ocenił(a) serial na 10
LiliBlue22

Co do Drogona to już na początku, 4 sezonu łatwo zauważyć ich stosunki..
skoro czytałaś książki to powiedz mi co z Viserionem i Rhaegalem?

ocenił(a) serial na 5
Diablicaaa

SPOILER
Quenntyn spróbuje ich uwolnić i zapanować, ale go zpalą zdechnie w 3 dni..Uwolnić uwolnił, ale niezapanował próbował zrobić tak jak Danny z Drogonem potem one wyfrunęły i pożerały ludzi i zwierzęta z Meeren....leżały na piramidach...Mam nadzieję że wiesz kto to Quentynn :)

ocenił(a) serial na 10
LiliBlue22

oczywiście.. jest synem Dorana Martella.
Nic dziwnego, że nie zapanował skoro nawet nie jest " Smokiem ".
Jestem ciekawa jak to zekranizują.

ocenił(a) serial na 5
Diablicaaa

niby ma we krwi krew Targaryenów

ocenił(a) serial na 10
LiliBlue22

jakby był prawdziwym Targaryenem to by nie zdechł ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones