PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 028
ocen
8,8 10 1 381028
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Wiem, że już wiele takich wątków było, ale nie chce mi się ich odkopywać. Tak więc nurtuje mnie ostatnio myśl jedna. Przeczytałem 1 część TzS. Większość <spooooooiler> pretendentów do tronu nie żyje już<koniec spoileru>. Każdy ma jakieś typy na tego kto zasiądzie na żelaznym tronie. A wziął ktoś pod uwagę Gendry'ego? ;P

ocenił(a) serial na 8
loozack

Gendry jako bękart nie ma żadnych praw do tronu.

ocenił(a) serial na 7
Dealric

no tak tak ja to wiem - no ale biorąc pod uwagę, że Stannis chciał <SPOILER> przekazac Jonowi nazwisko i Winterfell, a bękart boltona także zyskał nazwisko<koniec SPOILERA> to może jakimś cudem i Gendryemu jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności przypadnie jakiś bonus

loozack

A niby czemu on miałby zdobyć tron? Teoretycznie w tym momencie tron należy do Aegona. No, ale skoro do niego należy to pewnie go nie zdobędzie :P

ocenił(a) serial na 8
redpinkbunny

no jak narazie to tronie siedzi sobie Tommen ale do kogo nalezy to juz nie wiadomo

ocenił(a) serial na 5
redpinkbunny

Tron należy do Stannisa. Aegonowi będzie przysługiwał, kiedy ten zdobędzie całe Westeros prawem podboju :D

ocenił(a) serial na 8
loozack

Bękart może uzyskać rodowe nazwisko jedynie od Króla. Na pewno któremuś królowi leży na sercu zdobycie konkurenta do tronu...

ocenił(a) serial na 7
Dealric

może którys w ten sposob bedzie widział dostep do tronu i pokonanie wrogów....nigdy nic nie wiadomo. nie no głupi pomysł w sumie to jest

ocenił(a) serial na 10
loozack

SPOJLER SPOJLER Jeśli w ogóle któryś z naturalnych synów Roberta miałby zdobyć tron, to chyba tylko Edric Storm. Jego matka była wysoko urodzoną kuzynką Selyse Florent i historia, o tym, co Robert zrobił w dzień ślubu Stannisa w jego małżeńskim łożu jest znana w całych Siedmiu Królestwach. Robert musiał go uznać, chociaż "królewskim dekretem nie zdjął hańby nieprawego urodzenia". Może to i dobrze, gdyby to zrobił, Cersei mogłaby z nim skończyć o wiele wcześniej. SPOJLER SPOJLER
Mam nadzieję, że będzie to Stannis, a nie Daenerys.

ocenił(a) serial na 10
wierszyll68

SPOJLER Stannis zginie, tak przynajmniej napisał w liście do Jona bękart Boltona SPOJLER

ocenił(a) serial na 10
staszkastara

SPOJLER Bękart łgał, ponieważ żadna z osób, jakie wymienił w liście, nie znajduje się na Murze. A skoro ich tam nie ma, więc już by je miał w rękach i nie byłoby sensu pisać listów. SPOJLER.

ocenił(a) serial na 8
wierszyll68

Bękart nie łgał, tylko prawdopodobnie został wpuszczony w maliny przez Stannisa (dowcipas). Przynajmniej tak wynika z udostępnionych fragmentów kolejnego tomu. W każdym razie pewne nic nie jest prócz tego, że złapał Mance'a.

SkowronskiJM

Jednak wojska Bękarta wyruszyły z Winterfell. Co mu da kłamstwo o tak krótkich nogach? Skoro ani nie został pokonany, ani nie rozbił Stanisa?

Mógł oczywiście napisać list przed walką ze Stanisem zakładając z góry, że ją wygra. Z drugiej strony śmierć Stanisa tuż po tym jak dogadał się z bravososkim bankierem mi nie pasuje, ale trzeba przyznać, że jego śmierć w tym momencie fajnie by namieszała na Północy.

ocenił(a) serial na 8
Wina_Woltera

Czytaj uważniej :)
Stannis prawdopodobnie sam sfabrykował plotkę o śmierci.

ocenił(a) serial na 5
Wina_Woltera

Moim zdaniem śmierć Stannisa w tym momencie byłaby bez sensu. O wiele bardziej namieszałoby to, gdyby wygrał. Gdyby przegrał, Winterfell już na zawsze pozostałoby w rękach Boltonów (bo przecież nie ma już żadnych północnych lordów którzy mogliby się zbuntować, a sam Jon z dzikimi to za mało). Wydaje mi się, że Stannis wygra bitwę, zdobędzie Winterfell, z Braavos przybędzie dodatkowa kompania wojska i Stasiek ruszy dalej na południe, a ostatnią bitwą jaką stoczy, będzie ta z Aegonem ;)

Tutaj to już po prostu moja fantazja, ale mamy dwa rozwiązania:
- Stasiek vs Aegon to ostatnia walka o Żelazny Tron przed upadkiem Muru;
- Stasiek przegrywa z Aegonem, do Westeros przybywa Dany i mamy kolejny Taniec Smoków (Aegon vs Dany) i to ten pojedynek jest ostatni przed upadkiem Muru :D

Ja to tak widzę :) Ale oczywiście masz prawo do swojego zdania które bardzo szanuję :)

ocenił(a) serial na 7
staszkastara

Bolton lubi sztuczki jak pod Fosą Callin, więc pewnie blefował, a o mieczu dowiedział się od Manca.

ocenił(a) serial na 1
wierszyll68

Jakby się nad tym zastanowić, to martin wydaje się mieć wszystko rozplanowane od samego początku pisania... Nazwy, terminy, pierwotnie bezsensowne, z czasem zyskują nowe, niezwykłe znaczenia... Pieśń lodu i ognia... Czyli starkowie vs targeryanowie... Jako główne (tytułowe) postacie W takich czy innych koligacjach zdobędą tron. Sami bądź wspólnie

ocenił(a) serial na 10
loozack

Tylko w serialu wątek Gendriego jest tak rozbudowany, w książce jest on po prostu jedną z drugoplanowych postaci, których jest pełno w całej serii a nie ma w serialu.

Dealric

Joffrey jakby nie było, to też bękart. xD

loozack

Myślę, że Westeros będzie rządził Aegon lub Daenerys.

QuassinDoe

też bym tak chciała, ale "znając" pana Martina pewnie uśmierci albo Aegona albo Daenerys ;/

ocenił(a) serial na 9
karaqa

tak to do niego podobne :)

Ingunda

jak dla mnie to on ich może wszystkich uśmiercić boję się tylko, żeby jego coś wcześniej nie uśmierciło (odpukać w niemalowane).
Gość ma 65 lat i nie prowadzi chyba najzdrowszego trybu życia...

ocenił(a) serial na 10
yasioo

Kolesie, którzy tworzą serial wiedzą jak to się wszystko zakończy. Chociaż strasznie bym ubolewała nad brakiem kolejnych książek, także dużo zdrowia Martin!

ocenił(a) serial na 9
QuassinDoe

Też mi się tak wydaje.
Do 3 tomu liczyłam na ślub Robba z Danearys :). Jednak Starkowie to najporządniejszy ród i ciągle im kibicuje.

ocenił(a) serial na 5
QuassinDoe

Z dwojga złego wybieram Aegona. Przez pół książki zdobył u mnie większą sympatię, niż Dany przez 4 części (bo w UdW jej nie ma). Dany to albo najgorzej napisana postać ever albo Martin umyślnie tak ją przedstawia, ale na końcu Tańca ze Smokami chyba nie było nikogo, kto ciągle by jej kibicował...W porównaniu do Stannisa czy Aegona wypada jak totalne gówno, koniec kropka.

loozack

A ja się skłaniam ku tezie ze nie będzie żadnego happy endu. Nie wiem kto wygra tron, nie zdziwię się jak nikt. A jeśli, to mam nadzieję że nie będzie to Daenerys ani Jon.

użytkownik usunięty
Jaco80

skończy się tak http://24.media.tumblr.com/tumblr_lsw25mGukH1qbmosfo1_500.jpg

ocenił(a) serial na 6

hahahaha, jak dla mnie skończy się tak że wszyscy zamarzną (ale osobiście kibicuję Starkom ;p)

ocenił(a) serial na 8
oleksk16

Raczej nie, bo jeśli nikt nie znajdzie rogu Jormmunda to mur nie padnie i inni się nie przedostaną:)

ocenił(a) serial na 9
Dealric

Fajnie by było jeżeli Jon został by lordem winterfell ale nie wiadomo czy rzeczywiscie zostal zabity czy nie. A z tym tronem ciężko powiedzieć na tą chwilę najmniejszą szanse na jego zdobycie ma aegon jak dla mnie to przepadnie tak szybko jak książe dorne.

ocenił(a) serial na 8
tychcio1

Będą spoilery.
Najmniejszą? Aegon ma za sobą najlepszą kompanię najemników, potęgę storm's end i dorne. Do tego dochodzi Varys który aktywnie działa na jego korzyść w King's Landing.
Tak poważnie to kto mu ma się przeciwstawić? Młodociany król bez regenta, który nie ma za sobą nic poza Lannisportem? Wronie oko, który lwią część sił wysłał na drugi koniec świata i nawet jego ludzie go nieszczególnie wspierają? Stannis którego armia w dużej części nie istnieje, a on sam być może jest martwy? No kto?

użytkownik usunięty
Dealric

Jedynymi, którzy stanowiliby dla Aegona zagrożenie byliby Inni. Tak ja uważam. Osobiście ( nie wiem jak ty ) , nie lubię tej postaci - Martin wyciągnął go niczym asa w rękawie w chwycie rodem z opery mydlanej. Ale zgodzę się, że obecnie wszystkie atutu są po stronie Aegona. Ciekawe jakie stanowisko obejmie lord Petyr , czy będzie jak zwykle próbował wyciągnąć z tego dla siebie korzyści? Jak uważasz?

ocenił(a) serial na 8

Mi na tej postaci średnio zależy, ale lubię Martellów którzy są po jego stronie. Akurat pojawienie się takiej postaci nie jest u Martina jakimś niesamowitym wydarzeniem bo nie takie rzeczy się działy.
Co do Petyra to póki co jest pretendentem na króla/regenta dla Roberta jakby się postarał, ale może mu wystarczy sama władza nad dwoma królestwami na którą liczy.

użytkownik usunięty
Dealric

Mnie najbardziej ciekawi też jak bardzo na rękę jest sytuacja w Westros istotą zza Muru . Bo to spotkało Jona Snowa jest im na pewno na rękę. Był ostatecznie jedyną nadzieją, która mogla uchronić Nocną Straż od samozagłady, prze wewnętrzną bratobójczą walką - w pewnym sensie ( wbrew własnym sympatią) Jon starał się by Nocna Straż była jak najbardziej apolityczna. A to co go spotkało nasuwa mi na myśl Juliusza Cezara.
A co do Aegona to zobaczymy dopiero z czasem jak wierny się okażę Martellom.

ocenił(a) serial na 8

Istot zza muru nie obchodzi sytuacja po jego drugiej stronie. W każdym razie nie w takim sensie jak to rozumeisz.

użytkownik usunięty
Dealric

To się dopiero pewnie okażę. W końcu nic o nich nie wiemy. Więc na dwoje babka wróżyła. A tak w ogóle to po co ten pretensjonalny ton, by wykazać mi jaką jestem ignorantką :( ?

ocenił(a) serial na 8

Wydaje Ci się.

użytkownik usunięty
Dealric

Jeśli tak to nie ma sprawy :)

ocenił(a) serial na 9

Co do Petyra to myślę że będzie chciał wydać Sanse za Aegona.

Dj_Kid

SPOILER Sansa ma wyjść za Harolda Hardynga. dziedzica Orlego Gniazda............:)

ocenił(a) serial na 9
jaime123

Takie miał plany Littlefinger dotychczas ale jak się dowie o Aegonie to myślę że je zmieni

Dj_Kid

a co mu po Aegonie????? lepszy interes ubije wydając ją za Harolda. Sansa ,,rządziłaby'' aż 3 rodami..... Stark, Tully Arryn. Aegon czeka na Daenerys....... po kiego grzyba ma się żenić z córką przyjaciela zabójcy swego ojca.......

ocenił(a) serial na 9
jaime123

Z tego względu że jeśli Aegon połączy siły z Daenerys i zdobędą władzę w Westeros to te trzy rody które wymieniłeś nie będą wiele znaczyć i Littlefinger szybko to pojmie

ocenił(a) serial na 9
Dealric

Jak pokazał martin najemnicy są zdradzieccy więc w każdej chwili mogą się od niego odwrócić. Dla mnie największą szanse ma danerys bo to jest taka cicha woda niby jest słaba ale zawsze osiąga to co chce ')

ocenił(a) serial na 8
tychcio1

No tak są zdradzieccy, ale akurat tym ma do zaoferowania coś czym jego przeciwnicy nie mogą się poszczycić czyli powrotem do domu i zemstą na tych, którzy ich wygnali.

ocenił(a) serial na 8
Dealric

Zapomiałeś o Tyrell'ach. Mace pewnie zostanie regentem, a nawet jako namiestnik miałby sporo do stracenia, co jest ładnie opisane w epilogu, przy rozmowie z Kevanem.
Tommen ma szansę wygrania z Aegonem, ale musi zginąć Cersei. Słabo to widzę.

ocenił(a) serial na 10
Dealric

Zgadzam się, sama jestem pewna że kluczem do żelaznego tronu jest pokonanie Innych a tego dokonać mogą smoki, dlatego na pewno wygra ktoś związany z Targaryen'ami. Będzie to więc Daenerys, Jon lub Aegon.

ocenił(a) serial na 10
tychcio1

Według mnie Jon przeżyje i ostatecznie zostanie królem. Jestem zwolennikiem tezy, że Jon Snow jest synem Rhaegara Targaryena i Lyanny Stark.. Wiele może na to wskazywać, a Eddard Stark najhonorowszy z honorowych nie miałby problemów, aby dotrzymać tajemnicy przez całe życie..

ocenił(a) serial na 10
oleksk16

Nie zamarzną ponieważ ostatni tom PLiO będzie miał nazwę "Sen Wiosny". Koniec zimy i myślę, że także koniec Innych :)

dirt16

z całą pewnością, chociaż znając Martina to nic nie jest wiadome ;) Za to go chyba kochamy... No i z pewnością nie oczekuję happy endów z wieloma ślubami, uśmiechami itd :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones