PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=718441}

Grace i Frankie

Grace and Frankie
7,9 26 675
ocen
7,9 10 1 26675
7,8 4
oceny krytyków
Grace i Frankie
powrót do forum serialu Grace i Frankie

Cześć~! Skończyłam oglądać wszystkie odcinki jakie do tej pory wyszły i zastanawiam się, czy znacie może jakiś serial w podobnej tematyce? Strasznie urzekła mnie ta seria ze względu na to jak inteligente dowcipy występują w każdym odcinku, to, że każda postać jest barwna oraz wzruszające i śmieszne historie bohaterów. Chętnie obejrzałabym coś w takim klimacie nakręconego. Ktoś zna jakiś tytuł? ;D
xoxo

ocenił(a) serial na 9
rozendolly

Może jakieś inne komedie spod skrzydeł Netflixa?

Kazuhaki

Episodes! Ja padam!

ocenił(a) serial na 10
rozendolly

Hej :) Polecam Transparent, serial Amazonu. Jest zdecydowanie bardziej gorzki od G&F i porusza więcej sfer tabu, ale po obejrzeniu 3 sezonów mogę powiedzieć, że jest to bardzo dobry serial i spełnia na pewno Twoje oczekiwania "barwnych postaci". Są niejednowymiarowe i świetnie zagrane. Tematyka też jest skupiona przede wszystkim na relacjach międzyludzkich, na rodzinie. Ciekawe są też retrospekcje, które nawiązują do holocaustu, Berlina lat 30tych i do traumy, która zostaje na pokolenia w rodzinie - przy tym pozostają to bardzo osobiste przeżycia, które odnoszą się do pamięci i są bardzo mocno skupione na emocjonalności i ukrywaniu własnej tożsamości. Ciekawy i mądry scenariusz, świetna gra aktorska i idealnie dobrana muzyka, a także sięganie do historycznych wydarzeń - to wszystko sprawia, że serial Transparent pozostaje w pamięci. Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłam w znalezieniu kolejnego serialu na umilenie wolnej chwili :)

ocenił(a) serial na 9
rozendolly

może This is us? ja pokochałam :)

użytkownik usunięty
rozendolly

Moze da rade podpiac "6 stop pod ziemia".

rozendolly

Polecam Przystanek Alaska - trochę już starawy bo z lat 90-tych, ale bardzo mądry, wzruszający i śmieszny z masą dobrych ciekawych postaci

ocenił(a) serial na 9
rozendolly

Może Współczesna rodzina? Jest sporo glupkowatego humoru, ale mimo wszsytko pozostaje w dobrym smaku. Jeden z moich ulubionych. Masz tam wszystko, od pary gejów wychowujących mała dziewczynkę, pare z duża różnica wieku po tzw. „Normalna” rodzine. Polecam z całego serca :)

ocenił(a) serial na 8
rozendolly

The Kominsky method na netflix

ocenił(a) serial na 7
narique

Potwierdzam. To jest najbardziej podobne do GF, bo jest o dwojce panow w takim wieku i ich przyjazni oraz sarkastycznego podejscia do przypadlosci starosci.

narique

Potwierdzam

ocenił(a) serial na 7
rozendolly

Nie wiem czy nie mozna by polecic ci tez Kate i Ally oraz Mamuska. Co prawda to sitcomy, ale ogolnie zalozenie jest podobne, czyli perypetie dwoch babek rozne zyciowe, no tylko, ze w wieku srednim lub mlodszym :)
A ja wciaz nie moge zacignac mojej mamy do tego serialu, mimo ze jest w latach zblizona, a oglada wszelkie dziwaczne seriale, np. Niesmiertelnego. Uwazam, ze on wlasnie napawa optymizmem, a nie doluje jakby sie moglo wydawac.

ocenił(a) serial na 8
rozendolly

nie ogladalam ale patrząc po "opisie" moze Golden Girls?

ocenił(a) serial na 7
rozendolly

Znacznie lepsze np. Księgarnia Black Books znacznie, Pod numerem 9, Fleabag genialny,

ocenił(a) serial na 8
rozendolly

https://www.filmweb.pl/serial/Szcz%C4%99%C5%9Bliwi+rozwodnicy-2011-619550

ocenił(a) serial na 10
rozendolly

Kominsky Method!!! <3

rozendolly

The Kominsky Method (netflix)

rozendolly

Temat sprzed kilku lat, ale bardzo podobny jest: Już nie żyjesz (Dead to me), też mamy dwie kobiety po przejściach, które łączy pewien epizod, a później wspólne sekrety, kocham tamten serial. Dodatkowo polecam jeszcze Good Girls, trochę inna tematyka, ale też wątek kobiecej przyjaźni i życiowych problemów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones