PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=281791}

Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów

Star Wars: The Clone Wars
7,9 22 090
ocen
7,9 10 1 22090
7,0 3
oceny krytyków
Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów
powrót do forum serialu Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów

pytanie

ocenił(a) serial na 10

nie wiem czy wszyscy oglądali 3 część GW ale chce się dowiedzieć czy kapitan REX też otrzymał rozkaz 66 od palpatina ? proszę o odpowiedź

Koval_4

O ile pamiętam Rex był kapitanem Legionu 501 a ten oddział dokonał masakry w świątyni Jedi pod dowództwem Vadera. Tak więc nawet jeśli nie dostał bezpośredniego rozkazu od Palpatine'a to i tak razem z Vaderem i resztą oddziału mordował Jedi. Aczkolwiek Rex jako żołnierz wymieniony z imienia w samym filmie chyba nie występował.

ocenił(a) serial na 10
Koval_4

Wiecie myślę, że w 3 sezonie lub w 4(jeżeli będą)Rex powinien zginąć. W filmie nie występował a przecież jest zbyt oddany Jedi'aj, żeby ich zabijać. A sezon 2 jest mroczniejszy, pomyślcie jaki będzie 3, jeżeli będzie :].
Ps. Przecież ciągłe dobre zakończenia w końcu znudzą widzów i trzeba będzie je trochę zmienić.

ocenił(a) serial na 8
JackSparrow_filmaniak

Żaden klon nie jest oddany Jedi. Każdy klon gra żeby nie wzbudzić podejrzeń (biedni Jedi...). Cóż, tak przynajmniej powinno być.

Koval_4

http://starwars.wikia.com/wiki/501st_Legion

Tu macie artykuł o 501 legionie, nic o Rexie na razie nie ma, co by łączyło go z rozkazem 66. Trzeba pamiętać, że na kilka miesięcy przed "Zemstą Sithów" klonem, który towarzyszył Skywalkerowi był niejaki "Alpha" (w komiksach występuje, chociaż na wookiepedii nie jest wymieniony), a w artykule pisze o dowódcy imieniem Appo... Nie wydaje mi się, by Rex brał udział w Czystce Jedi.

Keodred

Niemniej figuruje jako członek oddziału. Może zrobią w Clone Wars tak jak pisze JackSparrow i Rex zginie w którymś z późniejszych sezonów, a może zostanie zdegradowany za jakieś przewinienie co również wyjaśni iż kto inny był dowódcą Legionu 501.

Co do oddania, raczej wątpię żeby to miało jakiś wpływ bo wszystkie klony miały zakodowane że kiedy nadejdzie odpowiednia pora będą musiały wykonać rozkaz. W końcu armia republiki i cała wojna miała na celu tylko i wyłącznie umożliwienie Palpatine'owi oficjalnego i legalnego przejęcia władzy absolutnej. Cody też był raczej dość oddanym wojakiem a nawet można by rzec że przyjaźnił się z Obi-Wanem ale kiedy przyszła pora bez szemrania kazał zlikwidować Kenobiego.

Mnie bardziej zastanawia co zrobią z Ahsoką. Już samo to że Anakin choć nie jest mistrzem dostał padawankę jest debilne, a biorąc pod uwagę że dla dzieci do których w głównej mierze ten serial jest kierowany to właśnie Ahsoka jest główną bohaterką nie będą jej mogli ani zabić (no chyba że byłaby to jakaś bohaterska śmierć ale wątpię) ani przeciągnąć na ciemną stronę. To by się raczej dzieciakom nie spodobało nie mówiąc już o rodzicach którzy już zaczęli jeździć po twórcach serialu kiedy Anakin torturował mocą więźnia żeby wydobyć z niego informacje.

ocenił(a) serial na 10
HuntMocy

Zgadzam się z tobą HuntMocy, prawie co do wszystkiego. Tyle, że Ahsoka może zginąć, gdyż co prawda jest nową bohaterką, ale przecież 2 sezon był dużo bardziej mroczny (3 pewnie będzie mroczniejszy). Zaczynamy odbiegać od serialu dla dzieci gdzie wszystko kończy się Happy end'em. Porównaj odcinek 22 sezonu 1, a odcinek 21 sezonu 2.

P.S. 1 odcinek sezonu 3 będzie emitowany we wrześniu 2010 roku :)

ocenił(a) serial na 10
JackSparrow_filmaniak

wiecie może być tak że ashoka albo kapitan Rex odkryją tajne plany palpatina ale niestety palpatin nakryje któregoś z nich i ich zniszczy tak też może być prawda

ocenił(a) serial na 10
Koval_4

Może być wiele przypadków, trzeba czekać :)

JackSparrow_filmaniak

Patrząc po zwiastunie trzeciego sezonu odnoszę wrażenie że przejście Ahsoki na ciemną stronę nie jest takie nierealne jak na początku myślałem ;p Może jeszcze nie w trzecim, ale w którymś z kolejnych kto wie.

ocenił(a) serial na 5
HuntMocy

A więc tak jestem na swoim koncie dopiero od kilku minut, ale tę stronę odwiedzam od kiedy mam neta :P
Kiedy w 19 BBY ( 19 BeforeBattleYavin czyli 19 lat przed bitwą o Yavin) 501 legion szturmował świątynie dowodził nim niejaki Clone Commader CC-1119 "Appo", więc przypuszczenia są takie że jednak Rex zginął bądź pływał sobie w Baccie (Bacta to taki płyn w którym rany leczą się szybciej ).
Także w RoTS on nie występuje, natomiast same wojny klonów jako konflikt trwały aż do wyłączenia wszystkich droidów przez Vadera na Mustafar. Jakieś kilka godzin wcześniej sam Palpatine wydał Order 66, więc może będzie to pokazane w samym serialu?
Np. Jakieś klony będą chciały zabić Ahsokę, lecz ona jako bohater serialu ujdzie z życiem i zostanie wykorzystana w Serialu Aktorskim skupiającym się na Samej Czystce Jedi w latach 19 BBY - BY??
To jeszcze nie wie nawet G. Lucas.

Więc podsumowując Rex nie dostał bezpośrednio tego rozkazu (przynajmniej we filmie)

ocenił(a) serial na 10
Taaryn

Może być Taaryn tylko, że Vader nie wyłączył wszystkich droidów na Mustafar (tu masz LINKA): http://www.ossus.pl/biblioteka/Gizor_Dellso

ocenił(a) serial na 5
JackSparrow_filmaniak

Widze że jesteś zorientowany o co kaman!
Lecz gizor Delso to postać stworzona wyłącznie na potrzeby Battlefronta,II (w którego gram do dziś) do kampani, aby było ciekawiej. Ponadto tam pisze że znalazł starą fabrykę i ją ponownie uruchomił!
Odradzam z korzystania ossusa i radze korzystać wookiepedii!

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 10
Taaryn

Wiem, że został stworzony na potrzeby B.F. 2, ale ta gra to też star wars czyż nie?
A z tym Mustafarem to maż racje, moje niedoczytanie :)
Skumałem, że chodzi ci o to, że na Mustafar w 19B.B.Y. wszystkie fabryki droidów zostały zniszczone :)

ocenił(a) serial na 5
JackSparrow_filmaniak

Oficjalnie tak, ale serial TCW też nie do końca jest zgodny z kanonem!
Ale czy nie odbiegamy od tematu, pisząc o mustafarze?
Ja się wstrzymam od dalszych wypowiedzi, znacie moją opinie (czy jak to tam nazwać?)!
Spoko wszystkim...

Taaryn

Taaaak wiem, że te posty były w 2010 roku, ale też chcę się wypowiedzieć :D

Także, jak każdy poczytałem trochę w internecie, na różnych forach.
Komandor Appo w raz legionem 501 wykonał rzeź jedi, był tam także Sierżant Fox.
Kapitan Rex miał pułk z legionu 501 i jest prawdopodobieństwo, że mógł on wcześniej zginąć, lub zbuntować się ze swoim pułkiem zanim ten rozkaz został wydany.

Narazie tyle mi przyszło do głowy xD
Pozdrawiam
Wilczus5

wilczus5

Ashoka odeszła od zakunu Jedi a Rex usunął swój chip który był odpowiedzialny za słuchanie rozkazów. Nie tylko Rex, nie pamiętam kto jeszcze ale tak było ;)

ibuce

Potwierdzam, dodatkowo w Star Wars Rebels pokazany jest Rex razem z paroma klonami którzy wycieli sobie biochipy. Oznacza to, że Rex przeżył aż do rebelii. A w 6 sezonie pokazany jest wątek z biochipami i paroma innymi ciekawostkami polecam sezon 5 i 6.

Koval_4

Nie

ocenił(a) serial na 10
Koval_4

dostał rozkaz na początku go sie trzymał ale ashoka wyjeła mu czip i uciekli polecam clone wars sezon 7 odcinek 12 ostatni

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones