PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34050}

Gwiezdne wrota

Stargate SG-1
7,7 27 046
ocen
7,7 10 1 27046
Gwiezdne wrota
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota

Czy uważacie, że decyzja o zatajeniu istnienia wrót była słuszna? Jakie waszym zdaniem byłyby
ewentualne skutki wyjawienia prawdy?

acidity

Jakie skutki? na początku szok, a potem jakoś by to poszło. Zresztą był przynajmniej jeden odcinek w którym ujawniono fakt posiadania wrót (ten z obcymi i depopulacją oraz podróżą w czasie) I jak widać normalnie to funkcjonowało - oczywiście nie można wykluczyć pomocy tych obcych w "ucywilizowaniu" nas. W każdym razie ja osobiście bym się pisał na takie misje, gdyby werbowali ludzi. ;p

ocenił(a) serial na 6
xsas

W przypadku o którym piszesz obcy stworzyli utopijny świat. Z dnia na dzień dali całej ludzkości wszelkie technologie poprawiające życie, co pozwoliło zamknąć usta wszystkim przeciwnikom: religijnym czy to politycznym. Poszło im zaskakująco łatwo.
Był też odcinek w którym na ziemi w świecie równoległym (gdzie prezydentem był Hank Landry) ujawnienie wrót spowodowało zerwanie wszelkich kontaktów dyplomatycznych reszty świata z USA, w efekcie izolację i zamach na demokrację.
Pamiętam też inny odcinek, gdzie na jednej z planet doszło do wojny na tle religijnym.

Myślę sobie, że samo ujawnienie to za mało i z pewnością skończyłoby się w sposób podobny do tego, kiedy prezydentem był Hank. Gdyby jednak pozwolić korzystać z wrót i technologii bez większych ograniczeń wszystkim chętnym, to mogłoby się obejść bez większych zgrzytów. Wtedy rzesz naukowców (a nie jedna Samanta Carter) rozpracowywałyby zdobyte technologie, a drużyn eksplorujących byłoby nie 30, ale setki. Byłoby to też korzystne dla obrony ziemi. Dla przykładu Przymierze Lucjan w bardzo krótkim czasie zdołało zbudować silną prywatną armię znacznie lepiej uzbrojoną, niż ludzie n ziemi.

acidity

Tak, zgadza się. Pomoc tych obcych która była zasłoną dymną pomogło w zamknięciu ust. A co do odcinka z wojną na tle religijnym to też takowy pamiętam (ten z zaawansowaną cywilizacją i Teal'c-em który oślepł na jakiś czas)

Odnośnie ujawnienia i ilości drużyn wysyłanych na misje, to oczywiście same plusy, ale wydaje mi się, że jednak "przepustowość" tych naszych Wrót nie dałaby rady wysyłać i odbierać drużyn. Pomijam kwestie użycia technologi w niecnych zamiarach - gdzie O'Neill w jednym z odcinków unieszkodliwił podobną grupę. Chyba, że potrzebni by byli ludzie z "genem Pradawnych" - jednak i tutaj z tego co pamiętam, to chyba wyizolowali ten gen tak by każdy mógł obsługiwać dane urządzenia. Podsumowując, są plusy i minusy.

ocenił(a) serial na 10
acidity

Naturalnym problemem jaki zawsze się pojawiał była kontrola wrót przez USA chociaż pod koniec serii już większość państw wiedziała i brała udział w ekspedycjach takich jak Atlantyda. Rozwiązaniem mogłoby być umieszczenie wrót na neutralnym terenie, powiedzmy na księżycu który nie jest już tak niedostępny i obsadzenie tamtejszej bazy międzynarodowym personelem. Przy okazji uniemożliwiłoby to dotarcie do wrót nieupoważnionym osobom jak i bezpośredniej inwazji na Ziemię jak to miało miejsce np w Foothold.

Scenariusz z Hankiem jako prezydentem jest moim zdaniem przerysowany. W momencie kiedy większość państw trzyma już w jakiś sposób łapę na wrotach i czerpie z tego korzyści podejrzewam, że skończyłoby się chwilowym zaskoczeniem społeczeństwa protestami fanatyków zagrożenia z kosmosu ale szybko by to ucichło. Pytanie czy w takiej sytuacji można dać społeczeństwu kontrolowany dostęp do wrót tak jak w 2010, gdzie wrota stały w terminalu i ludzie robili sobie wycieczki po innych planetach. Z jednej strony zagrożenie jakieś dalej istnieje ale jakoś na innych planetach wrota stoją luzem i wielkich tragedii z tego nie ma.

ocenił(a) serial na 8
acidity

Jak ludzie zaczęli jeździć pojazdami bez koni i latać w powietrzu, to najpierw był szok i niedowierzanie, a parę lat później nikogo to już nie dziwiło.

Bodzepor

Ale ludzi sami sobie to pojazdy skonstruowali, i nie spadło to na nich z dnia na dzień, jak wiedza o obcych z kosmosu.

Zupełnie nieadekwatny przykład.

ocenił(a) serial na 8
marcin261287

99,99% ludzi nie miało kompletnie nic wspólnego z wynalezieniem i skonstruowaniem takich wynalazków (ba, podobna idea nawet im wgłowie nie postała, a wielu wręcz uważało coś takiego za szatańskie sprawki i bluźnierstwo przeciw naturze), więc jak je zobaczyli, to było dla nich większy szok, niż dla nas technologia kosmitów.

Bodzepor

Przesadzasz. Skąd niby te dane? Nawet jak ktoś nie widział automobilu na własne oczy (tak wtedy określano samochody), to słyszał o nim, lub znał kogoś, kto widział.

ocenił(a) serial na 8
marcin261287

Czy ty jesteś jakiś upośledzony?

Bodzepor

Piszesz brednie, żeby tylko mieć jakiś przykład w temacie. Do inwektyw nie musisz się uciekać, bo to słabe. Chyba że inaczej nie potrafisz...

ocenił(a) serial na 8
marcin261287

Weź mi dzieciaczku nie zaśmiecaj skrzynki swoimi kocopołami, bo mnie już nudzisz.

Bodzepor

Tak myślałem...

ocenił(a) serial na 8
marcin261287

Nie kłam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones