PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650378}

Hannibal

7,9 85 502
oceny
7,9 10 1 85502
6,5 12
ocen krytyków
Hannibal
powrót do forum serialu Hannibal

Jak w temacie. Polecacie go? Czy w filmie występuje dużo krwi,trupów itp?

ocenił(a) serial na 8
FF7manifo

Przede wszystkim inny. Hannibala oceniłem na 9 a Dextera na 10, mimo to uważam, że Hannibal ma lepszy mroczny klimat. Więcej ciekawszych przypadków chorób psychicznych i genialny dr. Lecter, manipulujący niemal każdym - najinteligentniejszy psychopata. Dextera jednak oglądała mi się z większą łatwością i też opisywał psychopatę, jednak takiego, który po prostu potrzebował zabijać. W zestawieniu tych dwóch postaci, można powiedzieć, że prawdopodobnie Hannibal zginąłby z rąk Dextera, ponieważ pracował w policji i wiedziałby (jak Will czy Jack), że Hannibal jest mordercą. Taka jest moja opinia ;) A Dexter był dokładny i precyzyjny, dlatego też rzadko się mylił.

ocenił(a) serial na 9
69guziec

Moim zdaniem jednak Hannibal zjadłby Dextera na podwieczorek, a resztki zostawił kotu xD

ocenił(a) serial na 10
69guziec

Dexter popełniał błędy i to ogromne. Duża część serialu kręciła się właśnie na odkręcaniu błędów które popełnił i życie ze świadomością głupoty za którą stracił matkę swojego dziecka. Hannibal nie popełnił póki co żadnego błędu, został zdemaskowany bo tego chciał i do tego celowo doprowadził. Dexter przy Hannim to przedszkolak.

ocenił(a) serial na 8
saa

Racja, może i przedszkolak. Ale nikt o nim nie wiedział. Dexter pracował w policji i wiedział o wszystkich, nawet jeśli policja miała podejrzenia, to on sam dochodził do tego na własną rękę, często kosztem wiedzy policji. Był też uważny i wielu zabił, a nikt go nie nakrył. Wnioskuję, ze Hannibal nie zjadłby na podwieczorek Dextera, ponieważ nie miałby powodu by go jeść, a Dexter mógłby zabić Hannibala, tak jak najemnik Willa Grahama z więzienia czy Mason, mogli go zabić, ale zawsze ktoś mu pomógł ;) Przy Dexterze nie pomógłby nikt ;)

ocenił(a) serial na 10
69guziec

W sumie fakt, zapomniałem o tym jak Hanni wisiał na haku i akcje Masona. Co do Dextera - ten zabijał tylko jeśli był na 100% pewny winy - Hannibal nie był podejrzany o nic, jego krwi, dna itd nie było na żadnym miejscu zbrodni, nie został 'uniewinniony' przez błędy proceduralne itd. Dexter nie miałby żadnego punktu zaczepienia. I nakryła go własna siostra. No i Miami byłoby za małą mieściną na takich dwóch psycholi, po prostu by się wyludniło, jeden by umarł z głodu a drugi by nie miał po czym pływać łódką bo worki by wystawały ponad powierzchnię wody :) I zmienił branżę, został drwalem a przed Hannim jeszcze długa kariera ;)

Pozdrawiam ;)

ocenił(a) serial na 8
saa

Uwielbiam takie rozkminki :D

Również pozdrawiam :P

saa

Dzięki za spoiler z nakryciem siostry ;)

ocenił(a) serial na 10
FF7manifo

Oooj, wybacz ze spojlerem...
Ale ostatnie odcinki Dextera to taka słabizna, że nie można ich traktować jako część serialu. Dla mnie Dexter się skończył znacznie wcześniej - stąd moja tak wysoka ocena. Po prostu końcówka była tak robiona na odwal się że aż zęby bolą jak się to ogląda.

saa

Spoko spoko. I tak domyślałem się że ona w końcu go nakryje. No ja skończyłem chyba 2 sezon i obejrzałem 1 odc 3 sezonu i zrobiłem sobie przerwę :) muszę mieć zajawkę żeby powrócić do niego. Może w dłuży weekend obejrzę.

ocenił(a) serial na 7
saa

Dexter nie musiał mieć wszystkiego podanego na tacy, dowodów na miejscu zbrodni itp. Pracował w policji więc podejrzewałby Hannibala tak samo jak Will i Jack, z tym że o nie miał problemu z włamaniem się do czyjegoś domu i poszukaniu dowodów. Oj a Hannibal w domu miał ich pełno - mięsko, mięsko. A jeśli chodzi o siłę w bezpośrednim starciu to znów wygrywa Dexter który coś tam trenował - a Hannibal jak widać dał się złapać i bez pomocy Jacka już by nie żył.

Mnie osobiście dużo bardziej wciągnął Dexter.

ocenił(a) serial na 10
Anetaa4

Hanni się znacznie lepiej ubierał ;)
Dextera było jednak więcej, mnie tak wciągnął, że obejrzałem w tydzień wszystkie sezony. Przy Hannibalu musiałem jednak czekać ten cały tydzień, trochę inaczej się odbiera wtedy całokształt. Gdybym jeszcze gdzieś kiedyś dorwał jakiś dobry serial o seryjnym mordercy...

Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 7
saa

No ja obydwa rozpoczęłam później niż zaczęły wychodzić. Na początku nie mogłam się przemóc do Dextera, a jak oglądnęłam 1 odcinek to tak mnie to wciągło że szybko pochłonęłam te 8 sezonów. Były słabsze i lepsze np. 3 podobał mi się najmniej, ale ogólnie całość kupuje jak najbardziej.
Natomiast jeśli chodzi o Hannibala to właśnie z trudem i ulgą skończyłam 2 sezon i kolejnego chyba już się nie pokuszę oglądać. Ogólnie nie jest to taki zły serial, jednak nie ma tego czegoś.

ocenił(a) serial na 10
Anetaa4

Wiesz, Dexter jest jakiś taki bardziej widowiskowy i pełniejszy jeśli chodzi o akcje. Jeden odcinek to jakby nie było zamknięta całość z jakimśtam słabym wątkiem głównym w tle. Świetnie się ogląda.
W Hannibalu zupełnie odwrotnie. No i ja osobiście jakoś wolę bardziej ponury klimat Hannibala, zwłaszcza, że uwielbiam tę postać z książek i z innych filmów.
Pooglądaj następny sezon, no nie bądź taka, to już niedługo ;)

ocenił(a) serial na 10
FF7manifo

Zupełnie inny klimat. Ten flegmatyzm Dextera ni jak się ma do Hannibala.

ocenił(a) serial na 7
jocisko

No jeśli ktoś jest flegmatyczny to raczej Hannibal a nie Dexter ;p

ocenił(a) serial na 10
Anetaa4

Nazwijmy to "ten rodzaj flegmatyzmu" :)

ocenił(a) serial na 10
FF7manifo

Zupełnie inny klimat. Ten flegmatyzm Dextera ni jak się ma do Hannibala.

ocenił(a) serial na 10
FF7manifo

Polecam gorąco serial na równie genialnym poziomie co najlepsze sezony Dextera oglądałem obydwie serie z zapartym tchem a klimat można skalpelem ciąć !!

użytkownik usunięty
alterrego

Hmm, trudno jest ocenic dwa seriale o tak odmiennym klimacie.
Jesli chodzi o Hannibala to serial jest nieco wolniejszy (akcja, momenty),
nie poznajemy prywatnych mysli dr. Lectera jak w przypadku Dextera,
odkrywamy go w sumie troche z Willem, ale wciaz pozostaje on Zagadka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones