PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650378}

Hannibal

7,9 85 500
ocen
7,9 10 1 85500
6,5 12
ocen krytyków
Hannibal
powrót do forum serialu Hannibal

paganus

ocenił(a) serial na 10

Jestem absolutnie zachwycony tym serialem wystylizowana i przepełniona okrucieństwem produkcja. Jeśli miałbym określić ten tytuł jednym słowem byłoby to bez wątpienia nazwałbym go pogańskim. Morderstwa przypominają starożytne rytuały, a kanibalistycznym posiłkom nadawana jest niezwykła celebracja przez co całość nabiera też pewnego mistycznego wydźwięku. Sama postać hannibala jest też genialna tak nieludzka, że aż wymykająca się pojęciom dobra i zła.

ocenił(a) serial na 10
Wostock

Właśnie Hannibal jest jak najbardziej ludzki, przy unikaniu wartościowania dobra i zła. Paradoks taki.

ocenił(a) serial na 10
jocisko

Może ma w sobie coś z człowieczeństwa np. wrażliwość na piękno, ale dla mnie mimo wszystko sprawia wrażenie istoty nie z tego świata.

Wostock

Słaba recenzja. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 10
szambelan

Durny komentarz. Też pozdrawiam.

Wostock

Nie pozostaje mię nic innego, jak z Szanownym Panem zgodzić się z pełni, co do Szanownego Pana krytyki autopsyjnej, w dodatku wyrażonej publicznie w dżentelmeńskiej szczerości. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 9
szambelan

jakiekolwiek argumenty?

olson89

Nie jest to serial religijny, proszę Pani. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 9
szambelan

a ktoś twierdzi że jest?

olson89

Założyciel tematu, a przynajmniej taki jest sens jego wypowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 9
szambelan

A dlaczego uważasz, że się myli?

olson89

Moim zdaniem serial jest obojętny religijnie, a Pan Lecter raczej kieruje się filozofią i swoim sposobem pojmowania człowieka, niż przeczuciem religijnym. Wrażenia Pana Wostocka wynikać mogą z pieczołowitości, z jaką Pan Hannibal przygotowuje posiłki, co może na myśli przywodzić religijny rytuał nawet. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 9
szambelan

Nie wiem czy porównanie czynności głównego bohatera do rytuałów jest jednoznaczne z uznawaniem serialu za religijny. Ja takiej analogii nie widzę.

ocenił(a) serial na 9
Wostock

tak samo bym ujęła

ocenił(a) serial na 10
Wostock

"Pogański" to jak najbardziej adekwatne słowo na określenie tego dzieła. Trochę nie zgodzę się natomiast z pojęciem, że Hannibal jest nieludzki. Bo co można określać w dzisiejszych czasach jako ludzkie lub nieludzkie? Ludzie są najokrutniejszymi zwierzętami tego świata. Przecież tylko mu, ludzie, zabijamy dla samego zabijania, często nie mając żądnych powodów, by to zrobić, a więc pojęcie, że Hannibal jest nieludzki trochę mi tutaj nie pasuje. Może i nie pasuje do naszego wyobrażenia człowieczeństwa, które jest nam wpajane od młodości i niekiedy wyidealizowanie, złagodzone. Ludzie potrafią być bardzo źli.

ocenił(a) serial na 10
Bonesss

Trudno się z tym nie zgodzić, ale hannibal jest jednak taki wyprany z jakichkolwiek emocji i słabości, a to w końcu tworzy człowieka

ocenił(a) serial na 10
Wostock

Hannibal tylko takiego, w gruncie rzeczy, udaje. Owszem, do pewnych sytuacji podchodzi bardzo oschle, bez jakichkolwiek emocji, np. kiedy kogoś zabija lub spożywa. Ale przypatrzmy się relacji Willa z Hannibalem. Tutaj już nie powiemy, że Lecter jest wyprany z emocji, wręcz można rzec, iż ma ich aż zanadto. mówisz, że nie ma słabości. Owszem, ma. Jego słabością była Misza, teraz jest nią Will Graham. To nie sytuacje czy uczucia są jego słabością, a właśnie ci ludzie. Hannibal jest człowiekiem z krwi i kości, po prostu został kiedyś bardzo skrzywdzony.

ocenił(a) serial na 10
Bonesss

No fakt to co go łączy z willem to coś więcej niż gra. Dla mnie to bardziej świadczy o tym, że nie został do końca zdeprawowany i coś się w nim jeszcze zostało z człowieka

ocenił(a) serial na 10
Wostock

Możliwe, że masz rację. Właściwie to trudno tutaj cokolwiek jednoznacznie stwierdzić. Ten serial jest dla mnie bardzo zagadkowy; można snuć domysłów ile wlezie, a i tak nigdy nie będzie ich dostatecznie wiele. Wspaniale jest odkrywać coraz więcej i więcej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones