PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103707}

Herkules

Hercules: The Legendary Journeys
6,4 20 448
ocen
6,4 10 1 20448
5,8 6
ocen krytyków
Herkules
powrót do forum serialu Herkules

Oprawcy Hery

ocenił(a) serial na 10

Czy Hera rzeczywiście miała na swoje rozkazy Oprawczynie lub ich męskie odpowiedniki jak przedstawiono to w serialu? Prześledziłam mitologię, ale nie natrafiłam na żadną wzmiankę o Enforcers tj. Oprawczyniach Hery. Czy to tylko wątek wymyślony na potrzeby serialu czy może niezbyt dokładnie szukałam i rzeczywiście tacy ludzie byli pod rozkazami macochy Herkulesa?

ocenił(a) serial na 9
dariazlotko

Było na pewno coś takiego jak Erynie, niekoniecznie w kontekście Heraklesa. Generalnie nie traktowałabym tutaj mitologii zbyt serio. Zaczynając od tego, że według pewnych wersji mitu Herakles sam zabił jedną ze swoich żon w ataku szału...

TangoAndWaltz

Hera zesłała na niego szaleństwo i myśląc, że walczy z wrogami zabił żonę Megarę, ich dzieci oraz dzieci swojego brata Ifiklesa, z wyjątkiem Jolaosa. Za karę musiał wykonać słynnych 12 prac.

TangoAndWaltz

Hera zesłała na niego szaleństwo i myśląc, że walczy z wrogami zabił żonę Megarę, ich dzieci oraz dzieci swojego brata Ifiklesa, z wyjątkiem Jolaosa. Za karę musiał wykonać słynnych 12 prac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones