PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595358}

Homeland

7,9 65 553
oceny
7,9 10 1 65553
7,0 12
ocen krytyków
Homeland
powrót do forum serialu Homeland

Najlepszy ze wszystkich. Bardzo mi się podobał. Chyba najbardziej dlatego, że nie było już w nim Brody'ego, nigdy go nie lubiłam. Za to Quinn sprawił, że wszystkie odcinki oglądało się z ogromną przyjemnością.
I nie zgadzam się z komentarzami, że wątek miłosny jest niepotrzebny. On sprawia, że bohaterowie są bardziej ludzcy i na pewno bez niego serial nie cieszyłby się taką popularnością.
W Homeland jest wszystko czego potrzeba, w idealnych proporcjach.
Uwielbiam ten serial i nie mogę doczekać się kolejnego sezonu.

milka421

Zgadzam się w 100% co do wątku miłosnego! :)

ocenił(a) serial na 8
milka421

Również pełna zgodność!

ocenił(a) serial na 9
milka421

Ja też się zgadzam;)i trochę pogeneralizuje;)ale to my kobiety, z naszą duszą romantyczną się cieszymy. faceci są na nie. Ale ja również uważam,że ostatni odcinek był potrzebny, podobał mi się aspekt obyczajowy no i niech sobie romansują również i w piątym sezonie. Ja jestem na tak.

karjola

Myślę, że masz sporo racji.
Ja we wszystkim co oglądam szukam wątków miłosnych - tak już mam. Jak go nie znajdę, to czy to serial, czy film w moich oczach traci...
A że takie odczucia ma masa widzów, twórcy doskonale o tym wiedzą, dlatego zawsze go gdzieś tam wplatają. Ale nie oszukujmy się - to jest samo życie...

ocenił(a) serial na 9
milka421

Zgadzam sie z tym, ze 4 sezon byl rewelacyjny, ale jak dla mnie ostatni odcinek byl niepotrzebny.

ocenił(a) serial na 10
milka421

Serio 4 sezon jest dobry? 3 był już średni. A tu jedyne co niby było warte uwagi to jakiś tylko wątek miłosny? Działo sie tam coś jeszcze? Bo nie wiem czy zacząć to znowu oglądać

ocenił(a) serial na 8
TyrionLanister

Ten wątek miłosny i ,,romantyzm, ,Quinna to największa pomyłka tego sezonu i najsłabsza scena.

TyrionLanister

W moim odczuciu sezon 4 był zdecydowanie lepszy niż 3 oraz pozostałe dwa... Wart uwagi był nie tylko wątek miłosny, który był wątkiem pobocznym, ale również główna sprawa. I jedno i drugie jak dla mnie rewelacyjne.
Ale to są tylko moje odczucia, każdy ma swoje. Nikogo nie namawiam, tylko z niecierpliwością czekam na dalszą część.

TyrionLanister

ja niestety skonczylem na drugim ktory ciagnal sie jak flaki z olejem. Warto obejrzec 3 i 4 sezon ?

ocenił(a) serial na 8
kleszcz91

Obejrzyj 3

ocenił(a) serial na 9
milka421

Mnie sezon 4 zaskoczył - pozytywnie. Myślałem że po 3cim sezonie nie ma juz sensu kontynuować. Jestem ciekawy co będzie w 5tce - czekam niecierpliwie.

ocenił(a) serial na 8
milka421

BRODY żyje ale to wyjdzie w kolejnym sezonie

milka421

Najlepszy według mnie nie, ale jednak lepszy niż sezon trzeci :)

Ja bardzo lubiłam Brody'ego, bo był bardzo kontrowersyjny i ciągle nie wiedziałam, po której w końcu on jest stronie i ta niepewność była fajna :) No i sam aktor też jakoś potrafił przyciągnąć wzrok, choć może nie jest seksbombą, ale ma "to coś", przynajmniej według mnie :)

Quinn'a również uwielbiam i przyznaję się bez bicia - w odcinku finałowym (w końcówce) nie jedna łezka mi uciekła, gdy zobaczyłam tę kopertę z napisem "Carrie Mathison". Strasznie się wkurzyłam, że twórcy tak postąpili i zrobili to wszystkim fanom... Ale cóż, o to w sumie chodzi, żeby w finale zagrać na emocjach i przyciągnąć widzów na kolejny sezon ;) Mam tylko nadzieję, że Quinn zdoła wrócić z tej misji, bo nie chcę sobie nawet wyobrażać sytuacji, że słuch po nim zaginie. Wtedy mi chyba pęknie moje małe serduszko :D Sama się sobie dziwię, bo raczej w takich serialach nie przywiązuję aż takiej wagi do związków/romansów, ale paring Carrie + Quinn strasznie mi się spodobał i nie wyobrażam sobie, żeby w piątym sezonie ta cała więź między nimi tak po prostu przepadła. Bo stanowią lepszą parę niż Carrie + Brody :)

A poza tym, wciąż nie mogę się przestać zastanawiać nad tym, czy Brody tak na serio nie żyje. Jego śmierć nie była zbyt przekonująca (właściwie to trochę idiotyczna) i nie zdziwiłoby mnie, gdyby twórcy po prostu zostawili sobie ewentualną furtkę na powrót Brody'ego, gdyby aktor się zdecydował na powrót...

ocenił(a) serial na 7
warren2

Tak trochę dopadła mnie grypa więc z nadmiarem wolnego czasu zmęczyłem właśnie 3ci sezon. Tak na raz .. odcinek za odcinkiem i generalnie sezon słaby. Zabieram się za 4ty z ciekawością i nadzieją na ciekawszą fabułę. Wasze opinie dają taką nadzieję ;)
Co do Brody-ego - jakoś mnie denerwował i irytował od 1go sezonu. Swoją parszywością i rudym zdradzieckim ryjem. A co do pary z Carrie to masakra ;P (aczkolwiek aktor do tej roli idealnie dobrany) No i ta jego śmierć. Mam nadzieje że twórcy nie postanowią go ożywić w kolejnych sezonach (jeśli będą).
Póki co łez nie roniłem i wątki miłosne wydają mi się deczko zbędne w tego typu serialu - a już na pewno ciąża. Ale nie mi dane pisać scenariusz - ja dziękuję za zdjęcia i klimacik i za Morene Baccarin (Jessice Brody). Którą rozumiem trzeba się pożegnać wraz z stryczkiem Brody-ego.

bogulek2

Ojej, to przede wszystkim dużo zdrowia życzę! :)

Jesteś troszkę szalony, skoro wchodzisz w temat o 4 sezonie, a jeszcze go nie widziałeś :D Trochę spoilerów tutaj w końcu jest... ;)

Wiem, że dużo osób nie lubi Brody'ego - moją sympatię sobie zgarnął, bo jest kontrowersyjny, a ja uwielbiam takich bohaterów :) Nigdy nie lubiłam podziałów na postacie czarne lub białe - lubię, gdy są takie nieoczywiste, że nie sposób je podzielić tak po prostu na "dobre" i "złe" :)

A Jessica jeszcze się pojawi w czwartym sezonie, tak na pocieszenie Ci napiszę :) Oczywiście nie w takim stopniu jak wcześniej, ale jednak :)

ocenił(a) serial na 10
warren2

A ja nie wiem czemu czuję sentyment do pułkownika Khana (ahhh).... jakoś tak miło się na niego i na Carrie patrzyło, chociaż nie ukrywam, że na niego milej:P
I ten brytyjski akcent....;)

ocenił(a) serial na 8
trz3cia

i ten puszcz na głowie

użytkownik usunięty
milka421

Zgadzam się, że czwarty sezon był dobry. Rozczarował mnie tylko ostatni odcinek, w którym ... tak naprawdę nic się nie wydarzyło. Zero cliffhanger'a.

ocenił(a) serial na 9

CZWARTY SEZON OGLĄDAŁAM Z wypiekami na twarzy aż Carrie puściła sie z tym dzieciakiem , i uznałam że powielają schemat z poprzednich serii a ona otrzepała sie po Brodym i znów zacznie maraton...
a reszte sezonu obejrzalam w zeszlym tygodniu zaczyn ając od odcinka 12 wstecz, przynajmniej nie zastanawialam sie co bedzie dalej tylko jak oni sie dali wpuścić w takie maliny

co do finału było za słodko jak wrócił do kraju i nie miał do niej żalu ,że zrąbała mu misję
Quinn wycierający naczynia....naprawdę?
chyba ,żeby planował kogoś tą ścierką udusić
a uśmiechał sie tak uroczo , że pierwszy raz w życiu miałam dreszcze i było pewne ,że to spiep**ą
buzi sobie dali bo fanpage 2 lata czekał na cud , to sie doczekał a teraz czekajcie sobie dalej

ocenił(a) serial na 7
milka421

"no i po syćkiemu..."
dobry sezon .. aż zainstalowałem Sobie Medal Of Honor by pobiegać z pistoletem po Lotnisku Bagram i okolicach .. kładąc Talibów od czasu do czasu na zol :D

A Jessiki Brody nie było :( chyba że przespałem :P no i zgadzam się z milka421 ...ostatni odcinek co najmniej "dziwny" ..

no to czekamy na S05 ....


ocenił(a) serial na 10
bogulek2

po smierci brodyégo nie wyobrazalam sobie sezonu 4 a okazal sie niezly.
najslabsze odcinki to ostatni oraz ten w ktorym (SPOJLER) podmieniono leki Carrie.

ocenił(a) serial na 8
aeris2

Właśnie ten z podmianą był chyba najlepszy jeśli idzie o aktorstwo Claire Danes w tym sezonie.

ocenił(a) serial na 8
WOLVERINE55

tak, zagrała to świetnie.Zwłaszcza scenę z nadwrażliwością na dźwięki, wejście mundurowych do celi z muchą( to realne przerażenie) i przede wszystkim- niewidzialny pistolet(cofałam 3 razy :D:D)

ocenił(a) serial na 9
milka421

rzeczywiście sezon 4 dobry, ale nie przesadzajmy że najlepszy. Nie ma tej świeżości i nie ma tego napięcia co 1 sezon. Ale lepszy od 2 i 3 na pewno.

ocenił(a) serial na 10
milka421

Nie zgadzam sie 1 i 2 był lepszy. 3 do 5 odcinka nudny, potem spoko. 4 dobry, ale ten ostatni odcinek, ciężko było oglądac(nuda)

ocenił(a) serial na 10
liver128

Wedlug mnie ostatni odcinek 4 sezonu byl potrzebny i obejrzalem go z przyjemnoscia. Caly 4 sezon jest swietny i juz nie moge sie doczekac 5.

ocenił(a) serial na 8
milka421

Kiedy Homeland skupia się na byciu thrillerem szpiegowskim jest świetnie, kiedy robią miejsce na love story robi się słabiej. Nie rozumiem, jak tak dobry 4-ty sezon można zakończyć tak słabym rozwleczonym odcinkiem finałowym.

ocenił(a) serial na 8
siLk_2

Jak dla mnie, był to rewelacyjny serial ale skończył się wraz z śmiercią Brody'ego. Według mnie była to najciekawsza postać tego serialu. Czytałem wasze komentarze z nadzieją że Lewis wrócił na scenę ale skoro nie ma go w sezonie 4 to nic tu po mnie. Napiszcie jak by się pojawił w sezonie 5, wtedy się może zdecyduje na kontynuację Homeland.

ocenił(a) serial na 8
tasior001

Pojawia się w 4 sezonie :)

ocenił(a) serial na 8
siLk_2

Szkoda że na tak krótko i w takiej roli...

ocenił(a) serial na 8
WOLVERINE55

Jak na trupa i tak długo.

ocenił(a) serial na 8
siLk_2

heh niestety to standard w tym serialu...

ocenił(a) serial na 9
siLk_2

Dokładnie! Zaczyna się robić z tego obyczajówka.
Wg. mnie 4 sezon bardzo nierówny - ocena poszczególnych odcinków waha się pomiędzy 8 a 6. W porównaniu do trzech poprzednich sezonów czwarty oceniam najsłabiej.

ocenił(a) serial na 9
milka421

Mnie tez sezon też bardzo podoba się. Z odcinka na odcinek z coraz większym napięciem śledziłam co się stanie.

ocenił(a) serial na 8
milka421

hmm, dla mnie w 4 sezonie carrie zbyt rozstąpiona- najpierw bezwzględna morderczyni mająca gdzieś zabite na weselu dzieci, manipulantka, potem nagle 100% odmiany i "Quinn nie puszczę cię bo sobie zrobisz kuku" nie podoba mi się ona ani w takiej ani w takiej wersji. Wątek miłosny do przewidzenia, wątek mamy do niczego, zakonczenie jak w kazdym sezonie zamulone maksymalnie, a jednak serial z sezonu na sezon ogląda się lepiej(choc mi najbardziej przypadl do gustu 3)

PS to dziecko grajace Frannie jest tylko takie brzydkie czy jest upośledzone?

ocenił(a) serial na 8
dzikudzina

Rudy ojciec...co zrobić :)

ocenił(a) serial na 8
siLk_2

ale ona ma wogole twarz zniekształconą i robi takie miny jakby miała zespół Downa.

ocenił(a) serial na 9
milka421

Też się zgadzam, że to bardzo dobry sezon :)

ocenił(a) serial na 9
milka421

najlepsza rzecz z sezonu 4

brak rodziny Brodiego , bo mi niedobrze było jak na tą gówniarę patrzyłam

ANULKA870

O tak, zdecydowanie ;)

milka421

warto było oznaczyć jako spoiler post, który bez wchodzenia w wątek mówi, że główny bohater zginie oraz kiedy zginie

poprostuania

Temat dotyczy 4 sezonu, więc nietrudno się domyślić, że biorący udział w dyskusji uczestnicy będą komentowali wcześniejsze odcinki. Tytuł wyraźnie na to wskazuje.

milka421

oczywiście, żeby zobaczyć co piszą uczestnicy trzeba otworzyć wątek i robią to tylko osoby znające lub chcące poznać fabułę czwartego sezonu, ale Ty w pierwszym poście, który wyświetla się każdemu, bez otwierania wątku, napisałaś, że główny bohater ginie. Właśnie dla takich sytuacji powstała opcja oznaczenia jako spolier. Dzięki niej treść pierwszego posta jest ukryta. Polecam na przyszłość :)

poprostuania

Napisałam, że nie było Brody'ego, to nie znaczy od razu że zginął. Poza tym ta informacja jest gdzieś w treści wypowiedzi, więc jeśli się boisz spojlerów 4 sezonu, to już wcześniej powinieneś się wyłaczyć z dyskusji. Przynajmniej ja tak robię gdy chcę uniknąć spojlerów... Polecam na przyszłość. Pozdrawiam.

milka421

Warto przeczytać uważnie - ze zrozumieniem post, na który się odpowiada. Wtedy łatwiej o napisanie odpowiedzi z sensem. Tak jak tu - już wcześniej pisałam, że treść wypowiedzi jest widoczna bez włączania się do dyskusji. Dlatego argumenty, że można się wyłączyć z dyskusji oraz że informacja jest w treści wypowiedzi nie mają sensu.

poprostuania

Za to ja napisałam, że po przeczytaniu nagłówka nie należało czytać dalszej treści komentarza.

ocenił(a) serial na 8
milka421

Ciekawe czy nasze władze zdają sobie sprawę, że Soul sobie strzelanki w Polskich lasach po nocach urządza...

milka421

spoiler spoiler debilko

ocenił(a) serial na 10
milka421

Sezon 5 jest jeszcze lepszy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones