PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595358}

Homeland

7,9 65 398
ocen
7,9 10 1 65398
7,0 12
ocen krytyków
Homeland
powrót do forum serialu Homeland

Nawet żona zwraca się do Nicka po nazwisku.

ocenił(a) serial na 8
bns

Też mnie to zastanawiało, może żeby podkreślić jego wyobcowanie?

ocenił(a) serial na 8
bns

Hah, też się dzisiaj nad tym zastanawiałem :P trochę to dziwne, ale to hameryka

ocenił(a) serial na 8
bns

Głupota. Od początku się nad tym zastanawiałem. Nie wiem po co robić coś takiego nienaturalnego. Oprócz Abu Nazira to nikt chyba się nie zwracał do niego Nick/ Nicholas

ocenił(a) serial na 8
modzel94

Też mnie to wnerwia zwłaszcza u Carrie która go tak ponoć kocha...

modzel94

Ja wiem czy tak nienaturalne. Sam mam znajomego do którego wszyscy mówią po nazwisku (oprócz rodziców :)) łącznie z jego dziewczyną. Podejrzewam, ze niektóre z osób, które obcują z nim na co dzień nawet nie wiedzą jak ma na imię. Bez przesady, takie sytuacje się zdarzają, nie tylko w Ameryce.

ocenił(a) serial na 10
bns

Może napiszemy petycję?

ocenił(a) serial na 10
Slowianin

nazwisko brzmi bardziej jak imię a imie jak nazwisko. BRODY NICHOLAS :D

ocenił(a) serial na 7
bns

W USA to standardowa forma, tam sie częściej w relacjach służbowych a nawet towarzyskich używa nazwiska niż imienia.

ocenił(a) serial na 8
belorek

Dobrze że Nick tak fajnie określił Carrie na pożegnanie w dwunastym odcinku:D.

ocenił(a) serial na 7
belorek

Dobrze powiedziane. Już dawno temu zauważyłem te 'dziwne' relacje.
W tej produkcji rzuca się to w uszy kiedy Jessica mówi do niego Brody; choć nie pamiętam czy zwraca się tak tylko w gniewie.

ocenił(a) serial na 8
chicken

Cały czas tak mówiła:D.

ocenił(a) serial na 9
bns

To samo tyczy się House`a. Wilson - to nazwisko, Cuddy - nazwisko, Foreman, Chase, Taub, Cameron - również, no - jest jeszcze 13-tka, ale to w tej chwili nie ważne. I Amber też była nazywana imieniem. Coś w tym jest, że w Stanach bardziej używa się nazwiska. Chociaż w Polsce jest zupełnie inaczej?

bns

często w Ameryce tak mówią

ocenił(a) serial na 8
bns

Ale on tak sam o sobie mówi. Sezon 1 Odcinek 1, 10:22, scena gdy żonka po bzyku z kolegą odbiera telefon.

Kocio

Akurat odbieranie telefonu z użyciem nazwiska, to nic specjalnego. Także w Polsce. Szczególnie wśród służb

ocenił(a) serial na 8
bns

To, że wszyscy się tak do niego zwracają, nie jest dziwne, zwłaszcza w amerykańskim serialu, tylko ta żona mnie dziwi, bo sama ma przecież na nazwisko Brody O.o

ocenił(a) serial na 9
Mers

Brakuje jeszcze tylko tego, by dzieci zaczęły do niego mówić po nazwisku... w sumie córka już się inaczej nazywa ;)

ocenił(a) serial na 8
bns

typowe zachowanie w USA, do większości ludzi mówisz po nazwisku zarówno w pracy jak i poza, jeśli to Twój przyjaciel (best friend) albo naprawdę bliska osoba to wtedy dopiero używasz imienia, w przypadku zaznaczenia czyjejś osoby używasz pełnego imienia i nazwiska. Poza tym wielu ludzi może mieć to samo imię co może być mylące np. w wojsku zwracać sie do kogoś John podczas gdy w zespole jest i Jonathan i John - wtedy nie wiadomo do kogo mówisz tak naprawdę podczasy gdy powiesz Brody to konkretnie wiadomo, o którą osobę Ci chodzi

spectralheaven

Problem pojawia się w przypadku tych samych nazwisk, co wcale nie jest takie wyjątkowe. Powiedziałabym, że ostatnie trendy za oceanem wskazują raczej na wymyślanie dziwnych imion dzieciom, które oznaczają często przymiotniki lub rzeczowniki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones