PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620036}

House of Cards

8,3 169 681
ocen
8,3 10 1 169681
8,0 18
ocen krytyków
House of Cards
powrót do forum serialu House of Cards

Chciałbym zwrócić na promowanie w serialu złych wzorców spod znaku NWO:
- brak dzieci w małżeństwie jest przedstawiany jako dojrzały wybór rozsądnych ludzi
- potępienie aborcji w barwach linczu nad młodą dziewczyną "która po prostu chciała żyć"
- gloryfikacja eutanazji
- gloryfikacja niewierności małżeńskiej (przedstawiona jako dowód niesamowitej dojrzałości i trwałości związku)
- na koniec wspomnę o kilku scenach (całowanie się małżeństwa Underwood'ów z ochroniarzem, szczanie na grób ojca, plucie na figurę KristePana) zupełnie nic nie wnoszących.
Ktoś napisze pewnie, że postacie są antybohaterami i nikt nie będzie ich naśladował, jednak zagadnienia, które wymieniłem przedstawiane są trochę na innej zasadzie: jako rzeczy bezdyskusyjne i oczywiste. Odbiorca jest delikatnie oswajany z rzeczami, które godzą w podstawową jednostkę społeczną, jaką jest rodzina. Serial przedstawia dewiacje jako rzeczy naturalne.
Koniec końców oceniłem na 8, bo jest zrobiony bardzo dobrze: gra aktorska, tempo, czy wszystkie technikalia stoją na najwyższym poziomie. Jednakże trzeba pamiętać, że przekaz dla nieświadomego odbiorcy, może być zgubny.

ocenił(a) serial na 9
SubstantivoLaCorunia

dokładnie, ogólnie serial zrobiony tak, że manipuluje widzem i sympatią darzymy ludzi, zachowania i wartości, przeciwne do tych, które powinny być w normalnym i zdrowym społeczeństwie

wysyp

A co to jest normalność? Głowa obcego państwa lobbująca na rzecz nieznoszenia przedawnialności czynów pedofilskich, bo jej agenci trochę nabroili? A może głowa obcego państwa wmawiają a poprzez swoich agentów, że kawałek lateksu jest gorszy od zarażania nieświadomych ludzi wirusem HIV? A może sekciarze broniący tego poglądu tym, że epidemia AIDS jest lepsza od współżycia bez zgody tej sekty? A może twierdzenie, że szkodzenie rezydenturze obcego państwa jest gorsze od próby zamordowania nowonarodzonego dziecka przez agenta innego państwa i przesunięcie tego agenta do rezydentury na Ukrainie by uniknął płacenia alimentów? A może mord medyczny na kobiety w ciąży przez lekarzy w imię rzekomych zasad sekty prowadzonej przez obce państwo?
A może w przypadku, gdy toczy się proces przeciwko agentowi obcego państwa w sprawie przemytu samochodów jako darów kultowych dla sekty, choć nimi nie mogły być, skoro nie były darami, a pochodziły wprost z salonu - ujawnienie danych prokurator prowadzącej sprawę i groźby karalne (w tym oblania kwasem) przez przedstawicieli sekty? A może obłuda członków sekty, którzy nazywają to wszystko normalnym bo się zczaili, że mowa o ich sekcie, a nie południowokoreańskiej sekcie rządzącej tamtym krajem?
To jest Wasza normalność. Walka o krzyże w urzędach gdy państwo refunduje dwie godziny rehabilitacji miesięcznie dzieciom, którym w ogóle udało się załapać na rehabilitację (w sumie nawet nie wiem po co wyrzucać pieniądze w błoto, skoro dwie godziny miesięcznie to za mało by w jakimkolwiek stopniu poprawić ich stan - lepiej by było wtedy (2001 rok) kupić wózki inwalidzkie i zapas morfiny na złoty strzał, gdy dorosną).
obłuda, nienawiść i pogarda (nawet wobec gościa co niby za to pośle Was w ognisko na bardzo bardzo długo, gdzie pewnie doznacie poważnych poparzeń) to nie normalność i nie normalne wartości. Przykro mi, taka jest moja normalność według Waszych zasad od 1561 niedziel (jak to łatwo się liczy dwa tygodnie przed urodzinami:). Pan z Wami, ch... z bękartami gorszej bozi(znaczy chyba jest jedna, ale inni dla Was to chyba nie ci, na których ten sam bóg zsyła deszcz, bo wtedy piekło, chciwe leniuszki:)

ocenił(a) serial na 9
schizoafekt

Ktoś tu widzę myśli dwubiegunowo: jak nie czarny to na pewno biały. Niestety nie trafiłeś wrzucając mnie do tego worka, pozdrawiam.

SubstantivoLaCorunia

Czyli, spostrzegłeś, że nieznajomy jest zboczeńcem, ale dał cukierka więc wszystko jest w porządku?

ocenił(a) serial na 10
SubstantivoLaCorunia

O to przeciez w tym serialu chodzi. Przedstawiam on zwierze polityczne ktorym jest Underwood ktory zrobi wszystkie by osiagnac wladze.

ocenił(a) serial na 9
SubstantivoLaCorunia

a co złego jest w wyborze nieposiadania dzieci?
chyba dojrzalsze jest zrezygnowanie z tego, niż płodzenie dzieci tylko dlatego ze tak wypada

ocenił(a) serial na 8
Deddlith

Jak to co złego? Przecież to jest sens życia rozumiany na poziomie biologicznym - przedłużenie gatunku. Dojrzałą decyzję o braku potomstwa mogą podjąć bezrobotni pijacy. Dla reszty to obowiązek nałożony przez Boga, czy (jak może wolisz) naturę.

ocenił(a) serial na 9
SubstantivoLaCorunia

aha
coz.... zostaje mi tylko rzucic wszystko i zostac pijakiem
albo wybrykiem natury :)

ocenił(a) serial na 8
SubstantivoLaCorunia

Sens życia to posiadanie dzieci XD
Odkryjesz lek na raka? Będziesz pierwszym człowiekiem na Marsie? Przysłużysz się społeczeństwu w jakikolwiek sposób? Nie masz jednak dzieci? Sory. Twoje życie nie miało sensu.

kalina1112

Sens BIOLOGICZNY. SubstantivoLaCorunia ma rację, czytaj ze zrozumieniem.

Tom_Excited

Oh, taki sens biologiczny jak zgwałcić samicę, która mi się podoba, czy taki żeby wymordować wszystkich spoza mojego stada? A co z homoseksualizmem - tam zawsze potomstwo to wynik kultury, a nie natury (poza owocami gwałtu). A celibat? Jeśli p. Kaczyński jest aseksualny lub zaburzony psychicznie to jest naturalny. Ale księdzem może zostaç tylko zdrowy psychicznie, sprawny seksualnie heteroseksualista (według przepisów, a nie praktyki).
Zatem mamy już homoseksualistów (poza ofiarami gwałtu), schizofreników (niektóre przypadki, często zamiast popędu tracą chorzy kontrolę nad nim) i p. Kaczyńskiego - tu sens życia poprzez przedłużanie gatunku nie jest naturalny. Również teoria o "produkcji schizotypowych szamanów" nie mówi o naturze, a o kulturze. Za to naturalne jest nierodzenie potomstwa po menopauzie, chociaż to wśród zwierząt ewenement.

schizoafekt

Ta wypowiedź jest tak debilna, że pozwolisz iż się nie odniosę. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Tom_Excited

dlaczego uważasz, że biologicznym obowiązkiem jest rozmnażanie się?
Rozmnażają się osobniki które się do tego nadają. Nawet u zwierząt nie wszystko płodzi nowe.
A wydawało mi się, że jednak wyewoluowaliśmy trochę wyżej i nasze życie ma troszkę innych aspektów niż instynkt rozmnażania. na szczęście mamy kilka innych narzędzi, zeby służyć (nawet biologicznie) gatunkowi.

Deddlith

Ponieważ organizmy które nie posiadały tej możliwości już nie istnieją na tej planecie. Oczywiście że rozmnażają się tylko osobniki które się do tego nadają. Oczywiście istnieją specyficzne organizmy na Ziemi które nie muszą, lecz gatunek ludzki, aby przetrwać zdecydowanie musi się rozmnażać. Co do innych aspektów życia to oczywiście się zgadzam. Ludzie mają swoje wartości i ideały o które walczą i nierzadko umierają. Jednak nie są one biologicznym obowiązkiem w przeciwieństwie do rozmnażania. ,,na szczęście mamy kilka innych narzędzi,(..)'' - no moim zdaniem nie jest to szczęście, nigdy nie byłem za eugeniką.

ocenił(a) serial na 9
Tom_Excited

a co to ma z eugenika wspolnego?
popatrz chociazby na wilki. nie kazdy osobnik sie rozmnaza. i to nie dlatego ze nie jest zdolny wydac potomstwa z bilogicznego punktu widzenia.
Wilki chyba zachowuja sie dosc naturalnie a nie wyrachowanie?

Tak samo nie uwazam ze kazdy czlowiek powinien sie rozmnazac (czy rozmnazac sie w sposob niekontrolowany). rozwinelismy inne metody przetrwania i nie musimy walic w ilosc.

Deddlith

Jak to co to ma wspólnego z eugeniką? To że nie każdy wilk się rozmnaża nic nie zmienia. Gdyby tendencja o której piszesz była dominująca w watahach wilków to ten gatunek już dawno by wymarł. Hm.. Jeżeli samica modliszki zabija partnera po stosunku to również uważasz że jest to ogólna reguła z biologicznego punktu widzenia?

Z punktu widzenia biologicznego jedynym celem życia jest właśnie potomstwo. Nic więcej.

ocenił(a) serial na 9
Tom_Excited

mylisz sie. biologicznym celem zycia jest ciaglosc gatunku a nie mnozenie sie bez sensu.

Deddlith

już widzę te sowy co się hibernują, byle się nie rozmanżać

ocenił(a) serial na 9
Tom_Excited

bossshe o czym ty w ogóle mówisz?

Deddlith

Pisze o tym ze nie ma innego sposobu na zapewnienie ciaglasci danego gatunku biologicznego niz rozmnazanie.

ocenił(a) serial na 9
Tom_Excited

ale nie wszystko i nie bez sensu - byle wiecej i byle bylo.

sa rozne sposoby na przetrwanie i zapewnienie ciaglosci gatunku :)

ocenił(a) serial na 8
Tom_Excited

"Dojrzałą decyzję o braku potomstwa mogą podjąć bezrobotni pijacy. Dla reszty to obowiązek nałożony przez Boga, czy (jak może wolisz) naturę." Może gdyby nie ta część wypowiedzi, to bym nic nie napisała. Ale raczej jasno wynika, co SubstantivoLaCorunia o tym sądzi

ocenił(a) serial na 10
kalina1112

Z fanatykiem religijnym nie ma sensu nawet rozmawiać.

ocenił(a) serial na 4
SubstantivoLaCorunia

Czyli księża są przeciw naturze (jak wolisz Bogu) ! Coś w tym jest ;)

ocenił(a) serial na 8
1234567809

Pewnie, że uważam, że Kościół Katolicki jest wynaturzeniem Bogu przeciwnym (o naturze nie wspominając). Piszę to z bólem serca i ciężką ręką, ale każda cierpliwość kiedyś się kończy.

ocenił(a) serial na 8
SubstantivoLaCorunia

Pokazuje po prostu działania i realia w jakich obcują elity. NWO? Być może, jednak moim zdaniem głównie chodzi o przekazanie REALIZMU a nie promocje.

SubstantivoLaCorunia

to obejrzyj sobie American Gods S01E03..... niestety piewcy ideologi marksistowskiej, którzy przejęli świat kultury, propagują swoją ideologie poprzez te środki przekazu... Pomagają im w tym liberalno-lewicowe media. I tak od to, od wielu, wielu lat, wciska nam się nowy, cudowny, postępowy i tolerancyjny obraz świata. I to nie tyczy się tylko filmu... Kończę właśnie czytać trylogię Millennium która jakoś ominęła mnie przez te lata, i jestem po prostu zaszokowany w jakim stopniu komunista-marksista towarzysz Larsson przelała swoje chore postrzeganie świata w świat powieści.... Główny bohater sypia ze swoja koleżanką z pracy, która jest mężatką, ale jej mąż jest bardzo zadowolony z takiego układu, bo żona może realizować swoje potrzeby seksualne i bardzo lubi się z kochankiem żony.... Główny bohater sypia też z lesbijką, która sypia z kobietami i mężczyznami. Cały obraz społeczeństwa w oczach Larssona jest wypaczony i mógł powstać w głowie chorego na marksizm kulturowy człowieka. I jaka była promocja w mediach i wszędzie tej trylogii Millennium?? Na ile języków przetłumaczono, ile filmów powstało.... Choć muszę przyznać, że jako kryminał jest to bardzo dobrze napisana książka...
Musimy wyłapywać te wszystkie objawy, bo skończymy jak Szwecja w której właśnie ziszcza się komunistyczno-liberalny sen Larssona, gdzie społeczeństwo jedna się właśnie z Afrykańsko-Arabską wspólnota przyjaciół, i gdzie Szwecja stała się światową stolicą gwałtu... Taki właśnie świat zafundowali Szwecji Larsson i jemu podobni..

ocenił(a) serial na 7
dewille

"Główny bohater sypia też z lesbijką, która sypia z kobietami i mężczyznami." oh well...

ocenił(a) serial na 8
dewille

Wreszcie kolega dewille złapał sens założonego tematu. Promocja zachowań dewiacyjnych polega nie na epatowaniu nimi na siłę, lecz na zepchnięciu ich na drugi plan i przedstawianiu jako normalne.

ocenił(a) serial na 7
SubstantivoLaCorunia

Ja nie doszukiwałbym się żadnych promocji, manipulacji czy technik socjotechnicznych w tym serialu, a tym samym miał świadomą potrzebę nazywania czegoś dewiacją, wynaturzeniem czy czymś poza kanonami przyjętej poprawności i tzw. normalności. Ot życie: są tacy, którzy dają się nagiąć do jakiegokolwiek modelu nabytego na drodze socjalizacji, i są indywidualiści, którzy chcą przeżyć to życie na własnych zasadach, dzięki czemu mają czas, na przykład, na karierę polityczną.

ocenił(a) serial na 8
trosciak

Tylko że potrzeby spłodzenia dzieci nie nabywa się na drodze socjalizacji. Brak dzieci jest sprzeczny nie tylko z konwenansem, ale i naturą (ale o tym już pisałem kilkanaście postów temu).
Poza tym wyjątkiem nawet przemawia do mnie, co piszesz.

ocenił(a) serial na 7
SubstantivoLaCorunia

Mogę się zgodzić z Panią/nem, że, szyjąc grubymi nićmi, można założyć jakiś atawistyczny pęd do rozmnażania się, bo zapewne nie ma rzetelnych badań, które by to wykazały lub nie. Ale. Dorabianie do tego "ideologii" typu: "Brak dzieci jest sprzeczny nie tylko z konwenansem, ale i naturą" jest światopoglądem nabytym na drodze socjalizacji i może być nawet wynikiem jakiejś indoktrynacji religijnej czy świeckiej - nie ma to znaczenia... Ja zauważyłem tylko ten wątek i chciałem napisać, że nie wydaje mi się, by serial promował jakieś rzeczy "nienaturalne" - przedstawia otwarte małżeństwo, dla którego wartością jest władza a nie potomstwo. Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 8
SubstantivoLaCorunia

Ograniczenie dzietności jak najbardziej można uzasadnić kwestiami natury, ponieważ problem przeludnienia jest jedną z prawdopodobnych przyszłych wojen które odbędą się o zasoby naturalne. Korelacja pomiędzy stopniem rozwoju społecznego a zanikiem dzietności jest faktem czego przykładem są społeczeństwa zachodnie. Nieuzasadnione jest więc twierdzenie, że potrzeba płodzenia dzieci jest sprzeczna z naturą, ponieważ ograniczenie dzietności jest w interesie naszego gatunku, a co za tym idzie jest ewolucyjnie uzasadnione, czyli zgodne z naturą.

ocenił(a) serial na 10
SubstantivoLaCorunia

Brak dzieci w małżeństwie to jest dojrzały wybór rozsądnych ludzi (przynajmniej powinien być). Eutanazja powinna być legalna, a wierność małżeńska jest istotna tylko wtedy kiedy któraś strona jej pragnie. Jeśli małżonkowie nie mają z nią problemu, nikt nie powinien i nie ma prawa go mieć. A sceny, o których mówisz są arcyistotne. Znieważanie ojca to pokazanie jak bardzo Frank nie szanuje swoich korzeni, a znieważanie Chrystusa to pokazanie, że czuje się gotowy rzucić wyzwanie Bogu. To kluczowe sceny w ukazaniu zepsucia i skali zniszczenia w tym człowieku. Pozdrawiam cieplutko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones