PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606448}
6,5 6 796
ocen
6,5 10 1 6796
Instynkt
powrót do forum serialu Instynkt

Po obejrzeniu genialnego "Pitbulla" i bardzo dobrych "Prawdziwych psów" wzięłam się za "Instynkt" i... nic nie rozumiem. Dlaczego ten serial ma notę bliską 7?
Scenografia rodem z Polski przyszłości - ja rozumiem, że rzeczywistość nie musi przystawać do tego, co sobie twórcy wymyślą, ale wystylizowani policjanci w markowych ciuchach, luksusowe wnętrza komisariatu czy na bogato urządzone mieszkania policjantów tak bardzo nie grają z realiami (nawet zachodnimi), że aż rażą i przeszkadzają w odbiorze filmu. W każdym odcinku drewniana historyjka kryminalna, której poziom jest niższy niż jakieś W11 czy co tam w tv leci; plus Stenka grająca jakieś połączenie medium, psychopaty i genialnego gliny, wszystko to okraszone jej dykteryjkami z życia wziętymi wypowiadane niedo*ebanym tonem pedagoda z katolickiej szkoły.
Obejrzałam co prawda dopiero 7 odcinków i zmęczę do tego 13stego tylko po to, żeby dowiedzieć się, jaką to tajemnicę kryje pani komisarz Oster, ale aż się boję, że rozwiązanie zagadki będzie równie spektakularne i zaskakujące, jak zakończenia każdego z odcinków.
Nie "hejtuję" serialu dla zasady "bo tak", po prostu nie ogarniam jego wysokiej noty. Może coś w tej sennej drętwocie jest takiego, co przeoczyłam a na co powinnam zwrócić jednak uwagę? Czy żeby docenić jego jakość muszę przemęczyć cały sezon i dopiero wtedy mnie olśni, że to co odbierałam za wady i niedopuszczalne braki było jakością samą w sobie?
Mógłby mi ktoś rozjaśnić obraz mojej niewiedzy i niezrozumienia? Tylko bez spojlerów i komentarzy typu "za głupia jesteś żeby zrozumieć, wracaj do M jak Miłość" czy temu podobnych, proszę.

ocenił(a) serial na 6
maagg

majtki nie spadają, ale całość generalnie jest spoko. Ta sztuczność, która bije z ekranu w pierwszych odcinkach z czasem mija i koncówka juz jest spoko, a pani komisarz zaczyna byc coraz bardziej naturalna i znosna.

maagg

"dykteryjkami z życia wziętymi wypowiadane niedo*ebanym tonem pedagoda z katolickiej szkoły"
długo nad tym myślałaś?

ocenił(a) serial na 4
Birke_La_Folle

Jakieś 4,025 sek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones