PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221833}

Jak poznałem waszą matkę

How I Met Your Mother
8,0 199 129
ocen
8,0 10 1 199129
6,4 11
ocen krytyków
Jak poznałem waszą matkę
powrót do forum serialu Jak poznałem waszą matkę

Oglądając TV lubię sobie odnotować nawiązania do innych seriali lub filmów. W HIMYM też jest na
pewno tego sporo. Ostatnio rzuciły mi się w oczy 2 nawiązania do Pulp Fiction Tarantino. Pierwsze
w odcinku z trójkołowcem, gdy Ted masuje stopy jednej z dziewczyn i mówi, że nauczył się tego
masując stopy babci, a drugi gdy w szefie Barney'a siedzieli Robin i Ted nie mogąc się stamtąd
wydostać. Jedno z nich powiedziało dzwońmy do Wolfe'a ( w domyśle Lily). Zauważyliście jeszcze
jakieś nawiązania?

ocenił(a) serial na 10
qwertyu123

Przypomniało mi się jeszcze, że w 2 odcinkach Marshall mówi jak Yoda( o Jenkinsie i pod koniec 7 sezonu). Ale to nie jedyne nawiązanie do SW.

qwertyu123

nie pamiętam dokładnie odcinka, sezonu ani także sytuacji,ale Ted rozmawiając z kimś o jakiejś dziewczynie powiedział ` jej ulubiony zespół to zespół z Glee` coś w tym stylu ;d

ocenił(a) serial na 10
qwertyu123

robin w ostatnim odcinku parafrazuje 'it's britney, bitch!' : D

qwertyu123

Barney opowiadając o swoim zmyślonym pierwszym razie użył historii z dirty dancing

ocenił(a) serial na 10
qwertyu123

w odcinku o długach Lily Ted zakłada okulary jak detektyw z CSI: Miami

ocenił(a) serial na 10
qwertyu123

Na pogrzebie ojca Marshalla do Robin podchodzi ktos kto chce alkohol i mowi "I hear know how to get things" -jest to aluzja do Skazanych na Shawshak (w ten sposób główny bohater zwraca sie do postaci granej przez Morgana Freemana gdy chce zdobyc plakat i mloteczek)

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
qwertyu123

w jednym z odcinków Robin nawiązuje do sceny z "Se7en" z Bradem Pittem - "what's in the box?!"

ocenił(a) serial na 9
themelon

w pierwszej serii w odcinku 6 Barney przebrał się za Icemana z Top Gun i kiedy się pojawił w kostiumie, w tle również leciała muzyka z Top Gun z popisowego lotu Icemana ;p wtedy też jego tekst o skrzydłowym nabiera nowego znaczenia - w ostatniej scenie Top Gun Iceman powiedział do Mavericka "Hej, zawsze możesz być moim skrzydłowym" ;d

ocenił(a) serial na 9
qwertyu123

W jednym z ostatnich odcinków obecnego sezonu było dosyć obszerne nawiązanie do Downton Abby.

ocenił(a) serial na 10
max9408rm

o kurczę, myślałem, że oni rozmawiali o wymyślonym serialu

ocenił(a) serial na 9
qwertyu123

tzn. oni rozmawiali o wymyślonym serialu, i było to tak jakby parodia Downton Abbey

ocenił(a) serial na 6
qwertyu123

Zastanawia mnie od dłuższego czasu, czy obsadzenie Raya Wise'a - Lelanda z "Twin Peaks" - jako ojca Robin nie jest nieco upiornym nawiązaniem do Twin Peaks :) No i "prawy", ale trochę straszny Kyle McLachlan - Dale Cooper jako Kapitan....

ocenił(a) serial na 10
AgaWu

wiedziałem, że skądś kojarzę ojca Robin...

ocenił(a) serial na 10
qwertyu123

nawiązań do popkultury jest multum w każdym odcinku. Wyłapać Mavericka czy Horatio to żadna sztuka, sztuką jest te "trochę" subtelniejsze ;)

ocenił(a) serial na 9
piotrek18tw

więc podziel się swoimi spostrzeżeniami, geniuszu :)

ocenił(a) serial na 10
spalamzbonjovim

tak, jestem geniuszem, mam na to papiery ;) i gdzie napisałem, że ja wyłapałem te subtelniejsze nawiązania? napisałem, że sztuką jest je wyłapać. Jakieś tam się zdarzały, ale ich nie pamiętam, może jak mi coś bardzo zapadnie w pamięć. Zresztą, spójrz niżej ;p

ocenił(a) serial na 9
piotrek18tw

wyobraziłam sobie papier z napisem "To geniusz!" ;D

użytkownik usunięty
qwertyu123

'tell me more, tell me more' barneya z odcinku, gdzie robin przedstawia im swojego byłego kanadyjskiego chłopaka, który ją potem rzuci i był pseudo muzykiem ;p baney zaintonował piosenkę 'summer nights' z filmu 'grease'

ocenił(a) serial na 7
qwertyu123

Najbardziej rzuca się w oczy nawiązanie do Milczenia Owiec, kiedy to główni bohaterowie mówią o znienawidzonych przez siebie osobach, których chętnie umieściliby w studni. Ted parafrazuje tytuły piosenek Madonny i The Wham ( "Like a surgeon"- "Like a virgin", "Wake me up before yo pogo"- "Wake me up before you Go Go". Barney często nabija się z kanadyjskich korzeni Robin. Pyta się, czy grała w Degrassi oraz czy pracowała w sieci restauracji kanadyjskich ( nazwy nie pamiętam ). Tytuł odcinka z sezonu 8. nosi tytuł "12 Horny Women" jest to nawiązanie do "12 Angry Men" (swoją drogą uwielbiam ten film).

ocenił(a) serial na 9
qwertyu123

nie wiem czy widzieliście serial hoży doktorzy ale te seriale są tak do siebie podobne. dopiero niedawno wziąłem się za doktorów (wcześniej himym) ale teraz z każdym kolejnym pochłanianym odcinkiem utwierdzam się w przekonaniu że jedni twórcy od drugich zapiali i to po całości

maly_leju

Zapiali?

ocenił(a) serial na 9
meganjewell

zgapili, dziękuje, sam bym nie wyłapał tej literówki.

ocenił(a) serial na 9
meganjewell

a propos w twoim poście z 3 lutego (godzina 20:32 napisałeś 'gościnne' a nie 'gościnnie', w tym samym poście napisałeś też 'sory' zamiast 'sorry'.
nie czepiaj się o takie głupoty, wszyscy wiedza o co chodzi

maly_leju

No ja właśnie nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi, dlatego zapytałam, to nie był atak. Myślałam, że to jakiś slang młodzieżowy, którego nie rozumiem, a w Twoim ostatnim poście widać niedojrzałość, wiec nic dziwnego, że tak pomyślałam. Zapiali a zgapili to zupełnie dwa inne słowa. "Sorry" to po angielsku. Pzdr.

ocenił(a) serial na 10
maly_leju

Bez przesady. Po prostu pewne elementy siłą rzeczą będą podobne, bo oba seriale pisali ludzie zapewne wtrącając tam jakieś własne doświadczenia, ci ludzie pochodzą z tej samej planety, z tego samego kraju, przeżywają też podobne rzeczy (rozczarowania miłosne, dorastanie itp.). Tak naprawdę oba seriale różnią się bardzo w swej konwencji. Hoży doktorzy to medyczny komediodramat. Jak poznałem waszą matkę to komedia z elementami dramatu w późniejszych sezonach.
Nikt od nikogo nie zgapił. Po prostu żyjąc w podobnych warunkach wpadli na te same pomysły. To się zdarza. Sam kiedyś widziałem anime, które pomysł fabularny miało podobny do tego wymyśliłem kilka lat wcześniej

qwertyu123

No przecież s8ep21 - Marshall i Ojciec chrzestny.

qwertyu123

W nowych odcinkach były nawiązania do "Infiltracji" , a w starszych (nie pamiętam dokładnie sezonu ) na pewno do "Dirty Dancing".

qwertyu123

http://how-i-met-your-mother.wikia.com/wiki/How_I_Met_Your_Mother_Wiki polecam, kompendium wiedzy na interesujący cię temat

ocenił(a) serial na 10
qwertyu123

Można jeszcze wspomnieć, że jak Barney oświadczył sie Robin to stała się "niewidzialna". I na koniec odcinka powiedziała :Damm u ring!. To odnośnik do Władcy Pierścieni i postaci Golluma, (który stawal sie niewidzialny jak zalozyl Pierscien)

tojajelen

Ja zauważyłem parę nawiązań do seriali, bardzo fajnych:
1. Pod koniec odcinka Swarley s02e07 Barney wchodzi do baru i barman puszcza piosenkę z czołówki serialu "Zdrówko" - następnie pojawiają się napisy końcowe w czcionce z tamtego serialu.
2. Oczywiście s06e10 - Blitzgiving i liczby z "Zagubionych", a także s09e21 Gary Blauman, gdzie Blitz gra na automatach - w Lost wygrał fortunę na loterii. S06e15 Oh Honey - Biedactwo wystąpi w Zagubionych.
3. Nie pamiętam tytułu, ale chodzi o odcinek, gdzie trafili do sądu i rozmawiali o swoich 'kryminalnych przeszłościach' - Lily idzie ulicą pogwizdując, dzieci krzyczą i uciekają na jej widok. Wydaje mi się, że to aluzja to serialu The Wire.
4. W pierwszym odcinku z Jamesem mówi on, że mieszkają w najwspanialszym mieście świata i nastolatki z Wisconsin, które siedzą w piwnicy na pewno im zazdroszczą. Ewidentne nawiązanie do That 70's Show.
5. Doogie Howser M.D. - blog Barneya i muzyka z serialu? Odcinek chyba z albumem i próbą znalezienia dziewczyny.


Kolejne fajne nawiązanie z odcinka Blitzgiving - Robin ma make-up Paula Stanleya z KISS. Nie muszę chyba mówić o Scoobym i w pewnym sensie poparciu teorii i jaraniu zioła.
Ogólnie bardzo dużo różnych, ciekawych nawiązań.

ocenił(a) serial na 9
Ratchett

Był odcinek w którym Barney dowiedział się o swoich kanadyjskich korzeniach i chcąc podkreślić swoją "amerykańskość" przebrał się na imprezę na Helloween w bokserskie spodenki i cylinder w amerykańską flagę a w tle leciało jeszcze "Living in America" J. Browna. Nawiązanie do sceny wyjścia Apollo Creeda do ringu, przed walką z Ivanem Drago w Rockym 4.

blitzkreig

Który to był odcinek?

MaggieJoy

7x08 The Slutty Pumpkin Returns :)

qwertyu123

W odc Blitzgiving gościnnie wystąpił aktor Jorge Garcia, czyli ten sam, który grał Hugo Reyes w "Lost" pojawia się w roli Blitza. Było tam nawiązanie, gdy Zoey prosi o przypadkowe liczby i Blitz wykrzykuje 4,8,15,16 czyli te, które prześladowały m.in. postać Hugo w "Lost". W tym samym odc również, gdy na Barneya spadła klątwa, Blitz zażartował, że gdy on ją nosił był jak rozbitek na tropikalnej wyspie. Później Blitz wygrał też na maszynie. Postać Hugo również wygrała, ale kilka milionów w lotto. :)

ocenił(a) serial na 8
SAASsdfc

A gdy klątwa Blitza przenosi się na Teda nie bez powodu widać poruszający się dym ;p

qwertyu123

s03e14 na końcu odcinka Barney siedzi przy laptopie i pisze swojego bloga. W tle słychać muzyczkę z serialu Doogie Howser, w którym Neil Patrick Harris grał jako dziecko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones