PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221833}

Jak poznałem waszą matkę

How I Met Your Mother
8,0 199 115
ocen
8,0 10 1 199115
6,4 11
ocen krytyków
Jak poznałem waszą matkę
powrót do forum serialu Jak poznałem waszą matkę

Czyli mnóstwo wątków bardzo pobonych (lub identycznych). Wymienię te, które na teraz pamiętam, jeśli macie coś do dodania to piszcie:

1. Robin umawia się z milionerem - Monica też

2. Lilly i Marshall starają się o dziecko i maja z tym problemy - Monica i Chandler też

3. Barney (uwodziciel) zakochuje się w przyjaciółce - Joey i Rachel

4. Barney odnajduje ojca po latach - Phoebe tez

5. Ted jest wykładowcą i zakochuje się w swojej studentce - Ross i Elizabeth

6. Mało wiadomo o pracy Barney'a - Chandler ???

7. Robin miała faceta Latynosa (nie pamiętam dokladnie taki typ Hiszpana) - Rachel i Paolo

8. Robin dostała prace, ale musiałaby wyjechac do Japonii - Rachel i Paryż

Wiem, że to narazie niewiele, ale wiem, ze za każdym razem jak oglądam HIMYM to odnajduje bliskie podobieństwa z Przyjaciółmi.
Ale i tak lubię HIMYM :)

ocenił(a) serial na 10
marlakjohn

Robin była z milionerem? O.o nie pamiętam.

ocenił(a) serial na 9
hubert_wentland

Może przypomni ci to ten odcinek kiedy Ted zaprosił wszystkich na Sylwestra jeżdżąc limuzyną z imprezy na imprezę. Robin na początku nie mogła z nimi pojechać bo miała spotkać się z tym milionerem, ale wtedy niestety pracował. Koniec końców zerwał się z pracy aby z nią spędzić Sylwestra. To wtedy Ted pocałował się z Robin o północy.

ocenił(a) serial na 8
marlakjohn

to są raczej mało istotne bo pomiedzy wieloma serialami można znaleść takie podobieństwa, że ktoś z kimś chodził, nie miał rodzica czy coś podobnego....
Oglądałąm wszystkie odcinki HIMYM, a później dopiero Friends i zauważyłam coś gorszego... Niektóre odcinki miały podobny motyw... Nie potrafię dokładnie przybliżyć bo to było jakiś czas temu, ale scenarzyści HIMYM chyba nie mieli pomysłów i ściągali sens odcinka...

Poza tym największe podobieństwo - zawsze to samo miejsce spotkań

ocenił(a) serial na 9
Martusia_18

Hmm.. taki urok sitcomów, że rozgrywane są w tych samych miejscach :)

marlakjohn

Przyjaciele spotykają się w Central Perk a Ted i reszta w McLarenie

ocenił(a) serial na 8
marlakjohn

Mi najbardziej się zawsze rzucało podobieństwo w małżeństwie Monica-Chandler i MArshall- Lily oraz prace Chandlera i Barney. To drugie zauważyłem bardzo szybko :D

marlakjohn

Zgadzam się. Wiele takich wątków się przewija i również uderzyło mnie to o czym piszesz.
Co tu dużo mówić. "Przyjaciele" są niesamowitym serialem komediowym i inni mogą jedynie ubolewać, że chyba wszystkie fajne pomysły są tam zawarte ;)

ocenił(a) serial na 5
vanilla_sky85

Po prostu HIMYM wstrzeliło się w czas po Przyjaciołach i dobrze scenarzyści wiedzieli że podobieństwa do Przyjaciół będą strzałem w dziesiątkę. Każdy to widzi, że porównań sytuacyjnych jak i wątkowych jest wiele. Kto próbuje temu zaprzeczyć, widocznie nie lubi Przyjaciół. Niestety nie chcę mi się wypisywać podobieństw bo jest ich za dużo. Wystarczy po prostu obejrzeć 10 sezonów Przyjaciół uważnie i sezony HIMYM gołym okiem zobaczymy że zamiast ludzi z HIMYM spokojnie można by wstawić 6 z Przyjaciół.

ocenił(a) serial na 6
marlakjohn

Serial zaczyna się poznaniem nowego członka grupy - Rachel, Robin.

marlakjohn

Ja nie widzę zbytnio podobieństwa w pracy Barney'ego i Chandlera. O pierwszym nie wiemy nic, oprócz tego, że pewnie jest jakimś dyrektorem ciągle się obijającym i zrzucającym wszystko na podwładnych, a praca Chandlera była podawana i tłumaczona wiele razy, tylko że brakuje na nią jednego, konkretnego pojęcia, a że ludzie nie siedzą w temacie, to nie wiedzą, o co chodzi, ale ja nie widziałam w tym nic dziwnego i niezrozumiałego, bo sama kształcę się w podobnej branży.
Takie wypisywanie konkretnych sytuacji jest trochę bez sensu, bo 90% motywów i sytuacji powtarza się w każdym serialu komediowym czy obyczajowym. Mnie to jakoś specjalnie nie razi.

ocenił(a) serial na 7
marlakjohn

co do 7 to chyba chodzi o Argentyńczyka imieniem Gael, którego grał Enrique Iglesias :D podobieństw było bardzo dużo, nawet nie ma sensu ich wymieniać... ale chyba trudno byłoby tego uniknąć.

ocenił(a) serial na 9
marlakjohn

W Różowych latach:
1. Hyde zakochuje się w przyjaciółce
2. Hyde odnajduje ojca
3. Paczka spotyka się w jednym miejscu- Piwnica Formana
Dawno ogladałem tv70`s show wiec może by się parę podobieństw jeszcze znalazło. A chodzi mi o to, żebysmy nie popadali z jednej skrajności w drugą. W każdym serialu znajdzie się jakiś wspólny wątek.

marlakjohn

Ja lubię oba a podobieństwa wcale nie odstraszają,bo serial jest cóż -- awesome+legendary!
dodam jeszcze kilka:
1) Rodzice Teda rozwodzą się po latach - tak jak rodzice Rachel
2) Chandler załatwia kiedys tam prace u siebie dla Phoebe, która jest bezrobotna- Ted to samo dla Lily
3) Lily i Marshall chcą wziąć szybki ślub W Atlantic City , którego nic nie wychodzi - podobnie Monika i Chandler w Vegas.
4) Trójkąt (w pewnym sensie)- najpierw Robin jest z Tedem, później z Barney'em ~ Rachel Z Rossem, później z Joey'em

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones