PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35864}
7,4 38 963
oceny
7,4 10 1 38963
6,7 3
oceny krytyków
Janosik
powrót do forum serialu Janosik

wątpię, żeby kiedykolwiek powstał jeszcze tak doskonały i nieśmiertelny serial!

ocenił(a) serial na 7
swoj_ze_swaja

Jeden z najważniejszych seriali mojego dzieciństwa. Ach, wspomnienia...

ocenił(a) serial na 10
raffaello_od_ferrero

mimo że mam 21 lat to uwielbiam i kocham ten serial nad życie, uwielbiam ten serial ze względu na muzykę (odkąd stałam się miłośniczką muzyki zwracam uwagę na muzykę w filmach), i ze względu na obsadę aktorską : świetna rola Perepeczki Janosik to jego rola życia, Lemańskiej szkoda że po Janosiku mało grała i potem wyjechała, myślałam że zobaczę ją w innych rolach a tu klops, genialna rola Pyrkosza i Bilewskiego te sprzeczki pierwsza klasa i bawią mnie tymi sprzeczkami do łez , genialna rola Kociniaka i Czechowicza bawią mnie do łez mocno , świetna rola Dymnej z domu Dziadyk i świetna epizodyczna rola Ewy Wiśniewskiej szkoda że w jednym odcinku zagrała. Gdy patrzę na ten serial to mi się przypominają czasy gimnazjum ponieważ często w gimnazjum mówiłam o serialu Janosik albo o Marku Perepeczko.

kinomanka_13

Rolę życia zagrali pan Pyrkosz i pan Bilewski;). To było mistrzostwo świata;). Natomiast geniusz Marka Perepeczki w pełni ujawnił się dopiero w kolejnych filmach;). Tu zrobił coś co było najlepszym wyjściem- czyli dał ciągnąć film drugiemu planowi;). Właśnie za ten drugi plan uwielbiam ten serial;). Świetny, przerysowany, odzwierciedlający nasze przywary;). Moim zdaniem następcą stylu Janosika jest Ranczo, gdzie znowóż drugi plan trzyma cały film:). Polacy co jak co, ale potrafią robić seriale komediowe;). I także ten serial pamiętam z lat dziecięcych. Mam z nim dużo pozytywych wspomnień.

ocenił(a) serial na 10
TomasT

no Pyrkosz i Bilewski zagrali rolę życia, po 20 latach zagrali w serialu ,, Bank nie z tej ziemi " bezdomnych. Szkoda że po Janosiku Perepeczko wycofał się na ponad 20 lat z aktorstwa, a Lemańska całkowicie się wycofała szkoda myślałam że po latach bym razem ich zobaczyła.

kinomanka_13

Nie po Janosiku, ale nieco później;). No i nie wycofał się do końca z aktorstwa po prostu nie grał w Polsce. No i nadal rozwijał swoją drugą, mało znaną karierę barda i śpiewaka. No ale takie czasy były, że młodzi, zdolni ludzie woleli próbować sił na zachodzie. Jednym się udało jak np Polański, innym nie. Polański miał jednak ułatwione zadanie w zawieraniu znajomości i rozwijaniu koneksji, ze względu na swoje pochodzenie.
P.S. Żeby nie było nie mam nic do tego, że ma żydowskie pochodzenie;). Po prostu w latach powojennych, w niektórych kręgach to ułatwiało zawieranie znajmości. Wiele znanych osób, producentów było Żydami i bardziej promowali oni talenty swoich pobratyńców. Uważam to za fajną sprawę, jeśli naród za granicami swojego państwa trzyma się razem. Czasami my powinniśmy się tego uczyć.

ocenił(a) serial na 10
raffaello_od_ferrero

Dokładnie! Ta muzyka, te teksty... już takiego nie doczekamy...

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

a no nie doczekamy szkoda. Mimo że mam 21 lat to uwielbiam takiego seriale z PRL takie stare takie jak : Janosik, Alternatywy 4, Dom, Daleko od szosy, bo mnie rodzice takimi serialami zarazili a bardziej tata zaraził mnie serialem Daleko od szosy. Tata też lubi Pancernych i Stawkę ale ja te seriale trochę lubię.

ocenił(a) serial na 10
kinomanka_13

to mnie zaskoczyłaś na wielki plus, bo rzadko widzowie urodzeni po 90-ym doceniają najlepsze czasy polskiego kina, często nie rozumiejąc głębokiego przesłania wielu tamtych produkcji - wspomniane Alternatywy czy Daleko od szosy to ponadczasowe produkcje, bardzo trafnie pokazujące tamtą rzeczywistość

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

Wielkie Dzieki ze mnie poparles , nawet rodzice tez sa zaskoczeni ze wole filmy i seriale z prl i tez piosenki starszych wykonawcow bo uznalam ze stare filmy i piosenki z lat 60,70,80,90 i troche z 2000 i po 2000 roku sa duzo lepsze niz nowe , nawet nowe discopolowe piosenki sa malo fajne te z lat 90 jest super bo to moje dziecinstwo, ale muzy z lat 60,70,80,90 slucham godzinami nawet tych systszyh artystow jak santor,jarocka,polomski,krawczyk,wodecki i wiele innych bo sa/byli fajni jako piosenkarzr i piosenki i jako osoby.

ocenił(a) serial na 10
kinomanka_13

Wtedy to najczęściej miało duszę, dziś najczęściej chodzi o lans, zysk. Nawet z nowego pokolenia aktorów to może z 2 - 3 można w ogóle porównywać ze starą gwardią, Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

aha, z tych nowych to lubię Grzeszczak, Lemon , trochę Enej. A z młodych aktorek uwielbiam : Kumorek, Walach, Kulig, Moro (to są moje ulubione młodsze aktorki ), a ze starszych aktorek uwielbiam : Kuleszę, Trzepiecińską, Lipowską, Łozińską, Chotecką, Wiśniewską Ewę, Dymną, Szykulską, Sienkiewicz Krystynę a z aktorów uwielbiam Pyrkosza, Pieczkę, Kociniaka Mariana, Kotysa, Gajosa, Pokorę, Barcisia, a z młodych to nie wiem kogo zaliczam do ulubionych. Nie wiem co to będzie jak tych starszych aktorów zabraknie sami celebryci zostaną i na nich będziemy skazani. Nie znoszę celebrytów jedynie z celebrytów lubię Kożuchowską i Kurdej Szatan.

ocenił(a) serial na 10
kinomanka_13

To mamy bardzo podobnie!

kinomanka_13

brawo,naprawdę mnie zaskoczyłaś,bo lubię to samo.

ocenił(a) serial na 10
Wera_135

dzięki

kinomanka_13

proszę bardzo.

swoj_ze_swaja

Ja mimo iż jestem rocznikiem urodzonym pod koniec komunizmu, to też uwielbiam stare polskie filmy i seriale np właśnie Janosika;). Musze jednak powiedzieć, że obecnie jeśli chodzi o seriale nie mamy się czego wstydzić. Poziom mamy bardzo wysoki. Ranczo, Siła wyższa są tego najlepszym przykładem. Janosik gdyby miał wyższy budżet byłby perełką seriali światowych. Bo właśnie jedyne co mi w nim przeszkadzało, to nieco przekłamań i niedopracowań historycznych. Wiem, że było to winą po prostu zbyt niskiego budżetu.

ocenił(a) serial na 10
TomasT

Masz sporo racji, tylko że wykrusza się stara aktorska gwardia i dlatego coraz trudniej będzie obecnym produkcjom dorównać starym legendom

swoj_ze_swaja

Najlepszy polski rocznik 1946 nadal się trzyma;) i robi świetne polskie filmy i seriale. Z młodych polskich aktorów też jest kilku wybitnych np Tomasz Kot, Eryk Lubos, Bartłomiej Topa, Robert Więckiewicz, Cezary Żak, Cezary Pazura.

TomasT

No i zapomniałem o jednym z najlepszych aktorów powojennych w ogóle- Adam Woronowicz. Jeden z tych, który dorównuje starej gwardii.

ocenił(a) serial na 10
TomasT

z tymi aktorami to trafiłeś - z tych młodszego pokolenia to cenie dokładnie tych samych! Zwłaszcza Kot i Lubos!

swoj_ze_swaja

To prawda, serial jest wyjatkowy. Glownie dzieki fajnej grze aktorskiej, w ktorej nie ma sladu dzisiejszego plastiku. Ale byly seriale lepsze, mam na mysli "Lalke" i "Kariere Nikodema Dyzmy". Tyle ze to nie komedie. ;-)

ocenił(a) serial na 10
Ali_Gator

Ja w ogóle uważam, że te stare seriale to już kult i klasyka, niedoscignione

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

Najbardziej uwielbiam role Mariana Kociniaka i Mieczysława Czechowicza choc nie gorszy był duet Pyrkosza i Bilewskiego :D Dla mnie to oni byli do sb podobni dwaj "puszyści" :P i dwa "chuderlaki" :D wspaniali

ocenił(a) serial na 10
Natalia_Jaworska

Racja, można ich oglądać 500 razy i zawsze z przyjemnością

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

jeśli mam wybierać między rolą Franka , Murgrabiego a Marcina Kabata, to wybieram Murgrabiego i Marcina Kabata, ponieważ Kociniakowi wciąż wytykają Franka, a inne rolę też ma. Szkoda że Kociniak bardziej się teatrowi poświęca niż filmom. Uwielbiam Kociniaka za Franka, Murgrabiego, Marcina Kabata, że super śpiewa w programie ,, Gallux show " świetnie zaśpiewał Cyrulik jesienny, albo pieśń o robaku, a ze Zborowskim, Borkowskim , Opanią Marianem genialnie zaśpiewali ,, Upić się warto ". Mimo że Kociniak jest stary to założę się że nadal super śpiewa. Czytałam że Kociniak niedawno w szpitalu był bo sporo schudł i chory jest. Miał niedawno być w TV ale jest w szpitalu i nie wiadomo kiedy go zobaczę.

ocenił(a) serial na 10
kinomanka_13

Ja cholera nie mógłbym się zdecydować:) Każda z tych kreacji doskonała

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

no ja chyba też nie mogłabym się zdecydować ale jakiś wybór postawiłam, każda rola Kociniaka mi się podoba nawet w filmie ,, Ostatnia akcja ".

ocenił(a) serial na 10
kinomanka_13

Najlepszy w tym lichym filmie!

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

no zajefajny w tym filmie dla niego ten film oglądam, woogle Kociniak to facet do tańca i do różańca mimo że star i schorowany.

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

Ja też wątpię bo tu nie zawiodło nic... Genialni aktorzy, świetny scenariusz, kapitalna reżyseria, świetne dialogi, akcja, plenery... Właściwie w każdym odcinku można się też uśmiać bo dialogi są świetne. No czego można jeszcze więcej chcieć? Lata 60.-70. to naprawdę złoty okres polskiego kina.

ocenił(a) serial na 10
Rybnikers

Sama prawda! A najgorsze jest to, że te czasy już k.. nigdy nie wrócą... niestety...

ocenił(a) serial na 8
Rybnikers

Dokładnie. Na każdym polu same perełki. Aktorstwo, scenariusz, dialogi, zdjęcia... długo można wymieniać i zarazem powtarzać po poprzednikach. To już zostało tyle razy powiedziane. Szkoda że takie seriale nie powstają częściej. Mam wrażenie że wciąż czekamy.

swoj_ze_swaja

Ten serial jest cudowny, ponadczasowy.
O rolach serialowych mozna rozpowiadac godzinami, ale tutaj pragne przytoczyc genialnego polskiego kompozytora, ktory stworzyl wiele arcydziel muzycznych do polskich seriali tamtych lat.
Jerzy 'Dudus' Matuszkiewicz, czlowiek wielki, instytucja, artysta, wybitny kompozytor, tak bardzo zapomniany i niedoceniany wspolczesnie a to wspolczesnie jeden najlepszych polskich kompozytorow dla mnie najlepszy.
Janosik, Czterdziestolatek, Stawka wieksza niz zycie, Alternatywy 4, Czterej pancerni i pies i tak mozna wymieniac bez konca a przeciez tego Janosika i wszystkie te seriale pamietamy rowniez i przede wszystkim dzieki wspanialej muzyce, ktora sobie nieraz nucimy i wspominamy te seriale wlasnie poprzez nie.
Jerzy Matuszkiewicz- Piekna Maryna.
Janosikova love story song ^^.

ocenił(a) serial na 10
albiala28

Dokładnie. Dla mnie Matuszkiewicz to gość na równi z Morricone czy innymi geniuszami muzyki filmowej!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones