PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114362}
7,9 328
ocen
7,9 10 1 328
Jeeves and Wooster
powrót do forum serialu Jeeves and Wooster

Puk puk, przepraszam, czy ja oślepłam? Ani jednego tematu na forum? Niemożliwe. Przykre, że tak dobry serial jest u nas tak mało znany. Bertie Wooster i jego wierny lokaj Jeeves tworzą przecież wybitnie charakterystyczny duet.. charakterystyczny na tyle, że nawet mój chomik nie ma większych problemów z rozpoznaniem ich na filmwebowym plakacie (a zapewniam, że wiele już widział ;). W głównych rolach oczywiście niezastąpieni Hugh Laurie i Stephen Fry, występujący na jednej scenie już na początku lat 80, w słynnym Cambridge'owskim Footlights.
Ale do rzeczy. Jeeves & Wooster to serial lekki i przyjemny (podobnie jak książki P.G. Wodehouse'a, na podstawie których został nakręcony). Rzecz dzieje się na wyspach, w latach 30. Miłośnikom angielskiego humoru nawet nie wypada serialu polecać, jestem pewna, że go znają. A pozostałym? Niech mnie pożre coś wielkiego i obrzydliwego, jeśli się zawiodą. Ci dwaj potrafią rozśmieszyć do łez nawet najbardziej zblazowanego ponuraka.
Peace, smacznego jajka, czy czego tam chcecie ;)

English_Tea

jak tak baaardzooo chciałabym obejrzeć ten serial! szkoda, że zamiast niego w polskiej TV po 100x razy puszczają "alo, alo" a juz regularnie na TVP1 w nocy leci Monty Python. Może czas na zmiane repertuaru?

molly_chan

Czas na zmianę zawsze jest, ale chętnych do tłumaczenia najwyraźniej
brakuje. Niejeden dobry serial już przez to ucierpiał.
Z drugiej strony, na Monty Pythona czy Allo Allo nie ma co narzekać. Może
niektórzy znają wszystkie serie, ale wyrzucenie ich z ramówki byłoby
krzywdą dla żółtodziobów ;)
Zawsze jest jakaś nadzieja w BBC. Niecierpliwym polecam słownik.

English_Tea

Nie lam się ja tez ich lubię nie jestecie sami ze swoim chomikiem
generalnie polskie społeczeństwo nie przyjęło by chyba takiego serialu, nie
dziwie się wiec ze nie ma go w ramówce..
to co bym chciała zobaczyc w polskiej tv mija sie z tym co widze juz od
dawna.
pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
English_Tea

Taaak, ja też odnoszę dziwne wrażenie, że ten serial jest lepszy od M jak
Miłość...

użytkownik usunięty
PourElle_DianeKruger

...dlatego nie czekam i dzialam na wlasna reke.
Nie ma co kryc, na M jak mdlosci zawsze znajdzie sie target, ale nie ma co porownywac zapotrzebowania, bo mimo wszystko, to nie ta sama publicznosc docelowa co Jeeves and Wooster, takie moje skromne zdanie
a tymczasem wytrwalym pozostalo zaopatrzec sie w alternatywne zrodla i, jezeli ktos nie wytrzyma, to zawsze mozna pobawic sie w samodzielne tlumaczenie angielskich napisow. Chociaz to juz nie bedzie to samo ;)
pozdrawiam wtajemniczonych

ocenił(a) serial na 8
English_Tea

Zgadzam się, to naprawdę wybitny serial. Szczerze mówiąc recenzje, w których każdy wspominał, że głównie serial skupia się na wyciąganiu Bertiego oraz innych z tarapatów miłosnych, raczej nie przekonał mnie do oglądania. A jednak zaczęłam i jestem naprawdę urzeczona, bo to nie są "standardowe historie" :) Kreacja Fry'a jest naprawdę wybitna, lokacje przepiękne, a całość niesamowicie zabawna. To tyle, toodle-oo :)

użytkownik usunięty
Madzius888

Wybitny. Pod każdym względem. Pzdr.

ocenił(a) serial na 8
English_Tea

what ho! po obejrzeniu całości już wiem, że ten serial będzie miał u mnie regularne projekcje. Perfekcyjna angielszczyzna Woodhouse'a byłaby bardzo trudna do przełożenia (z zachowaniem niuansów) na polski, i przez to nie spodziewałabym się rodzimej wersji językowej, chociaż tematycznie mam nadzieję, że może Downton Abbey przetrze szlaki dla produkcji dotyczących początków XX w. w Wlk. Brytanii.

użytkownik usunięty
tving

Popieram w 100% - i pozdrawiam.

użytkownik usunięty
tving

WODEHOUSE'a. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones