PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=653858}

Jordskott - Las zaginionych

Jordskott
7,2 2 003
oceny
7,2 10 1 2003
Jordskott Las zaginionych
powrót do forum serialu Jordskott - Las zaginionych

Jest dobrze...

ocenił(a) serial na 8

Jeden z najbardziej zaskakujących seriali, jakie przyszło mi ostatnio oglądać. Detektyw policyjny, Eva Thörnbladh, wraca do rodzinnego miasteczka na szwedzkiej prowincji, by zadysponować ogromnym majątkiem jej niedawno zmarłego ojca, z którym zerwała kontakty. Powrót nie jest łatwy, ponieważ kilka lat temu, właśnie w tych okolicach zaginęła i została uznana za zmarłą dziesięcioletnia córka Ewy. Tymczasem w miasteczku dochodzi do kolejnego zniknięcia dziecka. Czy te sprawy są powiązane.

Musze powiedzieć, że to mocna rzecz. Surowy klimat, sporo zagadek, ale przede wszystkim dobrze dobrana obsada z silną i charakterną Moa Gammel w roli głównej. Ale najważniejszym elementem, odróżniającym tę produkcję od miliona innych kryminalnych thrillerów jest fakt, że dodano tu element mrocznego mystic fantasy. Przy czym na razie jest to poprowadzone bardzo subtelnie, więc całość to bardzo dobrze skomponowany i pobudzający naszą ciekawość produkt.

NajPhil

na serfilm pl wszystkei odcinki (wszystkei do ktroych zrobili napisy ) :)

ocenił(a) serial na 9
NajPhil

W koncu ktos cos napisal. Serial genialny. Wstrzymam sie jeszcze z ocena bo zostaly 3 odcinki. Jak na razie 9/10 !

ocenił(a) serial na 9
pawelsmolarz

czy wiadomo coś o napisach? jak na razie mam tylko do 1-4

pawelsmolarz

serial jednak ma 10 odcinków i faktycznie jest świetny :)

ocenił(a) serial na 8
Leesha

Będą następne serie?? III ???

mercik_filmaniak

Niestety nigdzie nie znalazłam takiej informacji.

ocenił(a) serial na 9
pawelsmolarz

pod koniec za bardzo podgonili....szkoda nie rozwinęli ciekawych wątków....

ocenił(a) serial na 9
amakulska

Zgadzam się - początek miał dobre tempo, później to już wszystko hip hip hurra. Niemniej jednak, bardzo fajny serial :)

ocenił(a) serial na 9
NajPhil

serial fenomenalny ;)

NajPhil

fantasy?
ale takie z gatunku duchy, elfy, wróżki i inne tego typu pierdy?
czy nadal jest to rasowy kryminał ?

bo jak to pierwsze to skreśla na starcie, tak jak skreśliłem np' grę o tron';
nienawidzę fantasy :D

ocenił(a) serial na 6
dillinger79

Brzmi bardzo ciekawie. Uwielbiam skandynawskie kryminały, więc muszę to obejrzeć :)

ocenił(a) serial na 6
dillinger79

Ja też nienawidzę fantasy, ale Gra o Tron to mój pierwszy i jedyny wyjątek. Serial jest bardzo dobry. Jeśli chodzi o Jordskott to wczoraj obejrzałam pierwszy odcinek. Był całkiem całkiem, napewno obejrzę kolejny.

ocenił(a) serial na 9
NajPhil

Dołączę do Waszej dyskusji, ponieważ po obejrzeniu tego serialu pozostał mi pewien niedosyt, związany z tym, że wiele wątków zostało nierozwiązanych. I tu pojawia się moje pytanie, mianowicie szukam jakiegoś forum czy też strony, która opisywałaby różne stwory, między innymi te z serialu. Chodzi mi o coś podobnego co Storm przesłał temu dzieciakowi, żeby wyjaśnić mu kim (czym?) jest Esmeralda. Pomożecie?

narvvik

Hej,

Ja co prawda jestem dopiero po 8 odcinku, ale coś mi się kojarzy.
Po polsku będzie trochę ciężko. Dobre opracowane o folklorze można znaleźć tu http://www.gutenberg.org/files/41006/41006-h/41006-h.htm
Z początku sądziłam, że Esmeralda jest Huldrą (co by potwierdzał ostatni obrazek, który oglądał dzieciak na komputerze), ale jako Huldra powinna mieć ogon. Ogony mieli natomiast ci zabici starcy. Im chyba najbliżej do trolli. A w tym białym stworze z rzeki, który zmienił się w płynną galaretkę dopatrywałam się tego: https://en.wikipedia.org/wiki/Neck_(water_spirit)#N.C3.A4ck.2C_N.C3.B8kk
Polecam sprawdzenie sobie tych haseł w wiki, ale koniecznie po angielsku, bo polskie opracowania są bardzo ubogie.

Kassandra_

Wow! @Kassandra!
Nie odbierałam tego serialu w ten sposób!
Dziś zacznę 9 odcinek pierwszego sezonu i spodziewałam się kryminału a tu cholera wie o co kaman ;)
Teraz mi się rozjaśniło co nie co po twoim wpisie! jak mogłam na to nie wpaść?
Przecież interesuje się mitologią skandynawską od 20lat!
Polecasz jakąż DOBRĄ książkę o tej tematyce?

Wielkie dzięki :)

ocenił(a) serial na 8
Kassandra_

Ciekawe spojrzenie, podnosi wartość serialu. W takim razie, dla Skandynawów obeznanych z ichnią mitologią ten serial, który zdaje się zeń czerpać, będzie nie byle gratką!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones