Kapitan Jastrząb

(1983-1986) serial TV

Kyaputen Tsubasa

Tsubasa Ohzora, kapitan Nankatsu, walczy o mistrzostwo kraju, które umożliwi mu wyjazd do Brazylii i zostanie profesjonalnym piłkarzem.

zdjęcia

(113)
 
Hirotaka Suzuoki Hirotaka Suzuokijako:Kojirou Hyuuga (głos)
$related.related Eiko Yamadajako:Tarou Misaki (głos)
Hideyuki Tanaka Hideyuki Tanakajako:Roberto Hongo (głos)
$related.related Kôichi Hashimotojako:Genzou Wakabayashi (głos)
Nobuo Tobita Nobuo Tobitajako:Ken Wakashimazu (głos)
Takeshi Kusao Takeshi Kusaojako:Dias (głos)
Teiyû Ichiryûsai Teiyû Ichiryûsaijako:Hikaru Matsuyama (głos)
$related.related Arihiro Hasejako:Koyama (głos)
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w serialu

Jerzy Rosołowski (narrator)
9,0 1 głos
Hirotaka Suzuoki
rola: Kojirou Hyuuga (głos)
8,0 1 głos
Kôichi Hashimoto
rola: Genzou Wakabayashi (głos)
8,0 1 głos
Akari Hibino
rola: Tsubasa Ohzora (głos)
8,0 1 głos
Hiroko Maruyama
rola: Ryo Ishisaki (głos)
8,0 1 głos
Eiko Yamada
rola: Tarou Misaki (głos)
7,0 1 głos
Hideyuki Tanaka
rola: Roberto Hongo (głos)
7,0 1 głos
Nobuo Tobita
rola: Ken Wakashimazu (głos)
7,0 1 głos
Teiyû Ichiryûsai
rola: Hikaru Matsuyama (głos)
7,0 1 głos
Shigeru Nakahara
rola: Mamoru Izawa (głos)
6,0 1 głos

Tsubasa Ohzora jest pogodnym i niezwykle optymistycznym chłopakiem, którego największą pasją jest piłka nożna, a największym marzeniem jest wyjazd do Brazylii i zostanie najwyższej klasy zawodowym piłkarzem. Tsubasa jest jedynakiem mieszkającym z mamą, gdyż jego ojciec -kapitan statku handlowego- większość roku spędza na żegludze pomiędzy kontynentami. Kiedy główny bohater sprowadza się do miasta Nankatsu staje przed dylematem: wybrać renomowaną prywatną szkołę Shutetsu, która posiada dobrą drużynę piłkarską i odpowiednie zaplecze do treningów? Czy może zacząć naukę w państwowej szkole Nankatsu, w której te warunki są znacznie skromniejsze? I nie ma wysokich opłat za naukę. Wybór zostanie dokonany dzięki zapoznanym przypadkiem dzieciakom, uczniom słabszej Nankatsu i rodzącej się od pierwszych chwil przyjaźni. Już niedługo ta mało znana szkoła będzie słynna w całej Japonii. Serial najmocniej skupia się na piłkarskich treningach i zawodach organizowanych pomiędzy szkołami, dystryktami, podczas których Tsubasa i jego drużyna poznają wielu ciekawych i zdolnych młodych piłkarzy, a także trenerów, nauczycieli, kibiców. Jednakże nie jest to jedyny temat fabuły. Serial kładzie także mocny akcent na sytuację życiową, prywatne perypetie przedstawianych bohaterów. Mamy tu, między innymi, samotnego chłopca, który po rozwodzie rodziców jeździ po całej Japonii z ojcem -wędrownym malarzem. Nigdzie nie może pozostać na dłużej niż kilka miesięcy, nie nawiązuje silnych więzi koleżeńskich. Spotkamy także buntownika, który poprzez brutalną i cyniczną grę podkreśla swoją niewyczerpaną siłę i zaradność, do czego zmusiła go w życiu ciężka sytuacja i nagła śmierć ojca. A także zdolnego zawodnika, u którego wykryto poważną wadę serca - co uniemożliwia mu realizację marzeń. Również kilka żeńskich postaci nie pozostaje tu bez znaczenia. Ich ogromna wiara w sukces, doping, towarzyszenie swojej drużynie i często skrywane gorące uczucia wobec ulubionego piłkarza.

pozostałe informacje

muzyka:
zdjęcia:
na podstawie:
 
oceń twórców
studio:
  • Group TAC (I)
  • Studio Jack
  • Toei Doga
kraj:
Japonia
inne tytuły:
Kapitan Hawk
  • Polska

キャプテン翼
  • Japonia

(więcej...)
  • W odcinku 102, przed meczem finałowym Niemcy-Japonia, widać napis informacyjny na szatni drużyny niemieckiej: Bondesrepublik Deutschland. Prawidłowa pisownia to: Bundesrepublik Deutschland. Dodatkowo miasto Köln (Kolonia) zapisano z małej litery.
  • Od odcinka 98 do 104 śledzimy przygody i sportowe zmagania bohaterów serialu na Mistrzostwach Europy. Biorą w nich udział wszystkie reprezentacje piłkarskie, oczywiście tylko państw europejskich, takich jak Anglia, Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy oraz... Japonia.
  • Największa fanka Tsubasy i drużyny Nankatsu - znana wszystkim jako Anego, w rzeczywistości nazywa się Sanae Nakazawa. Słowo Anego jest jej pseudonimem i po japońsku oznacza starszą siostrę. Prawdziwe personalia tej bohaterki pojawiają się w serialu jedynie raz, w odcinku 40.

forum (127)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o