Kapitan Jastrząb

(1983-1986) serial TV

Kyaputen Tsubasa

2 2 SERIAL 99324
Kapitan Jastrząb (1983)
http://www.filmweb.pl/serial/Kapitan+Jastrz%C4%85b-1983-99324/userRecommends
24 min.
ocena społeczności: bardzo dobry
8,0/10
11.977 głosów
 • 615 osób chce zobaczyć ten serial
odcinki: 128 sezony:  
najlepiej oceniony:s4e3 A falcon with lame wings  ocena: 9,7
najpopularniejszy:s1e1 The New Soccer Star / Flap the Wings to the Sky | obejrzały 34 osoby
gatunek:Familijny, Sportowy, Anime

Tsubasa Ohzora, kapitan Nankatsu, walczy o mistrzostwo kraju, które umożliwi mu wyjazd do Brazylii i zostanie profesjonalnym piłkarzem.

Kapitan Jastrząb (1983)

zdjęcia

(113)
Kyaputen Tsubasa - galeria zdjęć - filmweb  
Kyaputen Tsubasa - galeria zdjęć - filmweb  
Kyaputen Tsubasa - galeria zdjęć - filmweb  
Kyaputen Tsubasa - galeria zdjęć - filmweb  
Kyaputen Tsubasa - galeria zdjęć - filmweb  
Kyaputen Tsubasa - galeria zdjęć - filmweb  

obsada

(30) +
 • Hirotaka Suzuoki Hirotaka Suzuoki
  Kojirou Hyuuga (głos)
   
 • Eiko Yamada Eiko Yamada
  Tarou Misaki (głos)
   
 • Hideyuki Tanaka Hideyuki Tanaka
  Roberto Hongo (głos)
   
 • Kôichi Hashimoto Kôichi Hashimoto
  Genzou Wakabayashi (głos)
   
 • Nobuo Tobita Nobuo Tobita
  Ken Wakashimazu (głos)
   
 • Takeshi Kusao Takeshi Kusao
  Dias (głos)
   
 • Teiyû Ichiryûsai Teiyû Ichiryûsai
  Hikaru Matsuyama (głos)
   
 • Arihiro Hase Arihiro Hase
  Koyama (głos)
   
zobacz pełną obsadę

Tsubasa Ohzora jest pogodnym i niezwykle optymistycznym chłopakiem, którego największą pasją jest piłka nożna, a największym marzeniem jest wyjazd do Brazylii i zostanie najwyższej klasy zawodowym piłkarzem. Tsubasa jest jedynakiem mieszkającym z mamą, gdyż jego ojciec -kapitan statku handlowego- większość roku spędza na żegludze pomiędzy kontynentami. Kiedy główny bohater sprowadza się do miasta Nankatsu staje przed dylematem: wybrać renomowaną prywatną szkołę Shutetsu, która posiada dobrą drużynę piłkarską i odpowiednie zaplecze do treningów? Czy może zacząć naukę w państwowej szkole Nankatsu, w której te warunki są znacznie skromniejsze? I nie ma wysokich opłat za naukę. Wybór zostanie dokonany dzięki zapoznanym przypadkiem dzieciakom, uczniom słabszej Nankatsu i rodzącej się od pierwszych chwil przyjaźni. Już niedługo ta mało znana szkoła będzie słynna w całej Japonii. Serial najmocniej skupia się na piłkarskich treningach i zawodach organizowanych pomiędzy szkołami, dystryktami, podczas których Tsubasa i jego drużyna poznają wielu ciekawych i zdolnych młodych piłkarzy, a także trenerów, nauczycieli, kibiców. Jednakże nie jest to jedyny temat fabuły. Serial kładzie także mocny akcent na sytuację życiową, prywatne perypetie przedstawianych bohaterów. Mamy tu, między innymi, samotnego chłopca, który po rozwodzie rodziców jeździ po całej Japonii z ojcem -wędrownym malarzem. Nigdzie nie może pozostać na dłużej niż kilka miesięcy, nie nawiązuje silnych więzi koleżeńskich. Spotkamy także buntownika, który poprzez brutalną i cyniczną grę podkreśla swoją niewyczerpaną siłę i zaradność, do czego zmusiła go w życiu ciężka sytuacja i nagła śmierć ojca. A także zdolnego zawodnika, u którego wykryto poważną wadę serca - co uniemożliwia mu realizację marzeń. Również kilka żeńskich postaci nie pozostaje tu bez znaczenia. Ich ogromna wiara w sukces, doping, towarzyszenie swojej drużynie i często skrywane gorące uczucia wobec ulubionego piłkarza.

pozostałe informacje

muzyka:
Hiromoto Tobisawa
zdjęcia:
Seiichi Morishita
na podstawie:
Yôichi Takahashi "Captain Tsubasa" (komiks)
studio:
 • Group TAC (I)
 • Toei Doga
kraj:
Japonia
inne tytuły:
Kapitan Hawk : Polska
キャプテン翼 : Japonia
(więcej...)
 • W odcinku 102, przed meczem finałowym Niemcy-Japonia, widać napis informacyjny na szatni drużyny niemieckiej: Bondesrepublik Deutschland. Prawidłowa pisownia to: Bundesrepublik Deutschland. Dodatkowo miasto Köln (Kolonia) zapisano z małej litery.
 • Od odcinka 98 do 104 śledzimy przygody i sportowe zmagania bohaterów serialu na Mistrzostwach Europy. Biorą w nich udział wszystkie reprezentacje piłkarskie, oczywiście tylko państw europejskich, takich jak Anglia, Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy oraz... Japonia.
 • Największa fanka Tsubasy i drużyny Nankatsu - znana wszystkim jako Anego, w rzeczywistości nazywa się Sanae Nakazawa. Słowo Anego jest jej pseudonimem i po japońsku oznacza starszą siostrę. Prawdziwe personalia tej bohaterki pojawiają się w serialu jedynie raz, w odcinku 40.

Misaki przy piłce, podanie do Tsubasy, Tsubasa strzela…!

100%

O nie! O tak! Publiczność zamarła! Będzie remis?! (Mijają przynajmniej 3 minuty, podczas których: Misaki ... czytaj dalej

dyskusja

(124 tematy)
tytułautorpostyostatnio pisał
1

Pytania

1.Widzimy w Odcinku "Zblokowany" Mizagiego który tylko stoi i przygląda się miedzyszkolnemu meczowi miedzy Nankatsu i Shutetsu.Potem w ... czytaj dalej
0
 

Pytania

Mam kilka pytań co do niektórych
0
 

Najsmieszniejsze/ najbradziej nierealne patenty w tej kultowej anime.

Ja z kumplami często wspominając tę bajke zrywaliśmy boki. Może też tak ... czytaj dalej
31

91 % w moim guście ...

Ale ja nigdy nie oglądałem anime :o
0
 
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true