PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99324}

Kapitan Jastrząb

Captain Tsubasa
7,9 15 674
oceny
7,9 10 1 15674
Kapitan Jastrząb
powrót do forum serialu Kapitan Jastrząb

Kto wie, w jakich dokładnie latach Tsubasa był emitowany w Polsce?
I na ilu kanałach?

ocenił(a) serial na 10
Rino91

Początek emisji w Polsce to końcówka lat 90, myśle, ze gdzies od 97 roku, serial leciał na Polonii 1, Polsacie 2 i Naszej TV, kilka lat temu z napisami zaczeło AXN emitowac

ocenił(a) serial na 8
BlackShit

Jestem niemal pewien, że serial był emitowany przez Polonię 1 gdy jeszcze nadawała sygnał naziemny. jednak było to tak dawno (ponad dwadzieścia lat temu), że mogę się mylić.

ocenił(a) serial na 10
mozgow

Tak było - była emisja naziemna na Polonii 1 w 1993 roku, potem przynajmniej u mnie w Szczecinie Kapitan Hawk leciał na regionalnej TV Bryza, a potem jeszcze była emisja na Polsacie 2. Wiele bym dał, żeby znowu anime obejrzeć w całości tak, jak to było emitowane np. na Polonii 1.

v_12

Jest na tvp sport obronnych godzinach. Plus nowa seria z tego roku.

ocenił(a) serial na 10
batesmotel27

Wiem, oglądam. Tłumaczenie jest tragiczne, a lektor w ogóle nie ogarnia tematu.

ocenił(a) serial na 9
v_12

Nie oglądałem poprzednich wersji, ale teraz moim zdaniem Maciej Jabłoński nieźle wypada jako lektor.

ocenił(a) serial na 8
mozgow

Rocznik mniej więcej by się zgadzał. Tyle że Polonia 1 nie była wtedy samodzielnym kanałem, a przynajmniej nie w całej Polsce. Powstawały dopiero małe, prywatne stacje regionalne (w Krakowie np. TV Krater), które emitowały w określonych godzinach program Polonii 1. Znaczy się: bajki, nienajnowsze filmy kinowe i seriale wenezuelskie ;)

ocenił(a) serial na 8
PadrePio

Kurcze ciekawe co by było jakby tak jakaś ogólnopolska stacja powstała tak ze 2 lata wczesniej
To by dopiero TVP dostała po d (beep)

BlackShit

Ja pamiętam że był emitowany na Canal+. Nie wiem czy pamiętacie te czasu gdy był dostępny na telewizji naziemnej i zawsze od 6 rano do 8 był sygnał nie kodowany i zawsze puszczali najlepsze bajki. Było to w latach '90-'92, albo coś koło tego. d;

ocenił(a) serial na 10
Rino91

Ja, rocznik 1989, kojarzę, że emitowano ten serial, gdy byłem jeszcze w przedszkolu (czyli w latach 1993-1996). Głowy nie daję, ale mam wrażenie, że emisję przerwano po meczu z Musashi (czyli przed finałem "pierwszego" sezonu). Po jakimś czasie (po roku?) emitowano jeszcze raz (pamiętam, że mój brat kojarzył, co się będzie działo w kolejnych odcinkach). Potem na pewno emitowano Tsubasę ok. roku 1999, bo wtedy pierwszy raz puszczono też wersję "Shin", czyli mistrzostwa świata. Mam cichą nadzieję, że TVP Sport nie zakończy emisji na meczu z Toho, ale puszczą też Shin.

tairh

Zgadza się. Byłem przy końcu podstawówki lub na początku średniej szkoły, gdy to emitowano (pamiętam, bo komentowaliśmy te szalone zagrania), więc to musiał być jakiś 1993/1994 rok, a kanał to Polonia 1 - zresztą bardzo wówczas interesujący jak na polskie warunki. Potem pokazywali koszykarza Gigiego i coś o żeńskiej siatkówce, ale tego już nie śledziłem.

Rino91

Obecnie leci na TVP Sport ale na dzień dzisiejszy już z 20 odcinek także ja przegapiłem, grrr :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones