PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35860}
7,8 25 319
ocen
7,8 10 1 25319
8,7 3
oceny krytyków
Kariera Nikodema Dyzmy
powrót do forum serialu Kariera Nikodema Dyzmy

Jaka jest wasza ulubiona postać oczywiście poza Dyzmą?

ocenił(a) serial na 9
erektors

żorżyk!

Szem

Żorż faktycznie wymiata. Oprócz niego bardzo lubię też Krzepickiego, za dobre teksty ("Takie artysta potworzy parę lat, umiera młodo z miłości, no albo z głodu") i za jedną przegenialną scenę: gdy Nikodem wraca z "wycieczki" z Koniecpolską i jest wyraźnie zmęczony, Krzepicki (który nie wie, co się tam działo) robi takie genialne "Pffff"

ocenił(a) serial na 10
erektors

Ciężko okreslić jedną postać jako ulubioną. Ale oprócz Nikusia nie sposób nie lubić wymienionych już Żorża i mendę Krzepickiego oczywiście, ale przyznać muszę, że gra aktorska genialnego Bronisława Pawlika nie pozwala przejść obojętnie obok postaci Kunickiego vel Kunika. Jest jeszcze jedna postać, którą wręcz uwielbiam to oczywiście szampański pułkownik Wacław Wareda.

ocenił(a) serial na 9
sieciowiec652

"Zgadzam sie, doskonaly aktor - Bronislaw!"

ocenił(a) serial na 10
erektors

Drugoplanową postacią, która jest zabawna jest minister Pilchen :)
"Wszystkich przyjaciół na bruczek? Cały gabinecik?":)

ocenił(a) serial na 10
erektors

Wiceminister Ulanicki (kopalnia kawałów) świetna rola niezapomnianego B.Bilewskiego.

ocenił(a) serial na 9
beerrevenge

Żorż ,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) serial na 9
erektors

a ja kochałam w tym filmie Szykulską! ha-ha-ha!
".... z pana jest taka FENOMENALNA MĘCZCZCZYZNA..." - ha-ha-ha!!! rewelacyjny tekścik!

ocenił(a) serial na 9
bruce1940

Żorż to genialna kreacja, ale faktycznie Szykulska też zapada w pamięć.

ocenił(a) serial na 9
erektors

Żorż był świetny. Rozmowy Dyzmy z nim to były perełki. Na przykład o pierwszej żonie Kunika:
Dyzma: Umarła?
Źorż: Kto?
D: No, pierwsza żona Kunika
Ż: Po pierwsze nic mnie to nie obchodzi, po drugie umarła już dawno, a po trzecie proszę mnie poczęstować papierosem

A oprócz Żorża oczywiście Pilchen: "Mamy w naszym kraiku za dużo ugrzeczniaczków" - padłem, słysząc to po raz pierwszy

ocenił(a) serial na 9
Capitano_S

Rozmowy Pokory z Wilhelmim to absolutne mistrzostwo! Nie tylko w tym filmie przecież. W Alternatywach też dali popis geniuszu!

erektors

Żorż Ponimirski

ocenił(a) serial na 10
erektors

Ninuś, Wareda, a z bardziej drugoplanowych Pilchen.

ocenił(a) serial na 10
andre_

Ja najbardziej, poza Dyzmą oczywiście, uwielbiam po prostu pułkownika Waredę i wiceministra Ulanickiego. Cudowna scena, kiedy przychodzą do Dyzmy powiadomić go o wyjeździe Terkowskiego do Argentyny. A Dyzma wtedy sprząta swoje mieszkanie po "zabawie" w Wielkiego Trzynastego. Obaj panowie, którzy są wtajemniczeni, widząc to mówią kolejno:
- Nikuś, tu musiała być grubsza bibka.
- Nie wiedziałem, że ty lubisz takie zabawy. xD

erektors

Moją ulubioną postacią było głupie bydle Brutus. Pies, który nie wyglądał na Brutusa.

ocenił(a) serial na 9
erektors

Żorż - the best of...

ocenił(a) serial na 9
Laleczka_Chucky_LTS

Księżna Lala (Szykulska), Żorż Ponimirski, Nina Ponimirska z Jej wszystkimi słabościami :)

ocenił(a) serial na 9
honey_filmaniak

Tak, melancholijna Nina, jej tekst - "Nie potrzebnie zrywalas te kwiaty, ich zycie jest i tak krótkie..."Czy cos takiego!

ocenił(a) serial na 10
erektors

Nie dopatrzyłem się nie-ulubionej postaci. :)
Absolutne arcydzieło!!!

ocenił(a) serial na 10
erektors

prawie wszystkie grały rewelacyjnie. Arcydzieło.

honky2000

moje ulubione postacie : Krzepicki, Nina , Kasia, mąż Niny, jak mi się przypomną pozostali to dopiszę bo nie pamiętam dokładnie postaci

ocenił(a) serial na 9
erektors

Oczywiście Krzepicki i jego flama.

erektors

Żorż Ponimirski!!! Ten duet jest genialny!!! W Alternatywach też wymiatali...

ocenił(a) serial na 10
erektors

Nikoś Dyzma ma ode mnie tylko plus za Wilhelmiego i jego genialną kreację. Na pierwszym miejscu Żorż.

erektors

To serial, w którym właściwie każdy aktor jest idealnie dobrany i gra doskonale. Wilhelmi, Wareda i Kunik, ale też ostatnioplanowi jak np.Mieczysław Czechowicz jako dyr Olszowski czy drewniana Trojanowska (której nie lubię) tu pasuje.
Dlatego ja bardziej potrafię wskazać ulubione teksty i sceny niż postacie.

ocenił(a) serial na 10
Gnieszka666

Brawo! 100/100, świetny wpis, podpisuję się wszystkimi członkami! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones