PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190739}

Karny batalion

Shtrafbat
7,9 2 058
ocen
7,9 10 1 2058
Karny batalion
powrót do forum serialu Karny batalion

Były mięsem armatnim, Stalin chciał się pozbyć zbędnego balastu. Tylko że ci tzw. "żołnierze" dopuszczali się tylu zbrodni na ludności cywilnej, że aż głowa boli.
Na dodatek nie oszczędzali nikogo, rozkradali majątek Niemcom, Polakom, gwałcili nie tylko Niemki i nie tylko Niemców zabijali. Polakom i Polkom też się sporo oberwało.
Nie oglądałem serialu ale wnioskuje że ruscy raczej ich zbrodni nie umieścili w tym serialu. Dobrze mówię?

użytkownik usunięty
bartu1986

To sobie obejrzyj a potem dywaguj, będziesz mile zaskoczony. A akcja dzieje się w latach 1942-43, więc Polaków tam nie znajdziesz.

ocenił(a) serial na 8

Obejrzałem. Armia Czerwona została tu wybielona. Przez cały serial był tylko 1 przypadek gwałtu, z wielką gorliwością potępiony przez dowództwo.

Serial krytykuje dowództwo i Stalina, racja, ale wybiela samą armię, lud.

użytkownik usunięty
okmanek

Batalion (a nie cała armia) w zasadzie cały czas walczył w polu, w zasadzie tylko dwa epizody rozgrywają się w miejscu gdzie jest ludność cywilna. W drugim następuje gwałt. W serialu są trzy razy pokazane/zasugerowane stosunki seksualne, jeden z nich to gwałt. Czyli stosunek 1:2 i 1:3. Dowódca zareagował, próbował znaleźć sprawcę ale dowódca wydziału specjalnego sprawę zamiótł pod dywan. Dowódca trzymał swoich ludzi w ryzach w miarę swoich możliwości i był darzony względnym szacunkiem i potępienie też mnie nie dziwi, wszak walczyli w swoim kraju a nie w Niemczech i wszystko odbyło się na oczach miejscowych. No to jaki musi być ten stosunek gwałtów do liczby odwiedzonych miejscowości i stosunków seksualnych w serialu, żeby obraz był obiektywny?

ocenił(a) serial na 8

Trochę googlowałem o tym czy masowe gwałty odbywały się także na terytorium Rosji. Nie znalazłem, nie znam się to się nie wypowiem.

okmanek

kiedy przez polską ziemię (okolice Krakowa) na zachód przesuwał się front to moją prababcię zgwałcił rosyjski żołdak.
czyn ten został z wielką gorliwością potępiony przez oficera radzieckiego, kiedy ten się o tym dowiedział.
oficer wyprowadził żołdaka za stodołę i strzelił mu w łeb.

ocenił(a) serial na 8
the_men_from_okinawa

U Aleksijewicz też był opisany przypadek, kiedy radziecki oficer zaproponował zgwałconym niemieckim dziewczętom rozstrzelanie oprawców na miejscu.
Sęk w tym, że w serialu gwałciciel wcale nie został potępiony przez dowództwo.

ocenił(a) serial na 7
bartu1986

Jak nie oglądałeś, to się zamknij i nie trolluj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones