PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38927}

Klan

2,8 35 442
oceny
2,8 10 1 35442
2,5 4
oceny krytyków
Klan
powrót do forum serialu Klan

Stary wątek się wyczerpał , więc zakładam nowy.

wiatriwoda

Odcinek dziś niestety znów nudny. Najbardziej na plus zaskakujące pojawienie się Daniela w banku , scena z Felim i jego tajemniczy pakunek-dobrze , że scenarzyści sobie o nim przypomnieli. Na plus też kłótnia Agi i Janusza -trochę jakiejś energii zawsze w cenie, wygląda na to , że ta już wypchała Janusza do Francji i jej się to podoba, tak jak przeprowadzka-sceny późniejsze nic szczególnego. Podobnie z resztą wątków -bardzo nudnych -Graża i Poldek, Feli i Grabarzowa, Paweł i Wiga oraz Bolek , Czeska też dziś z Zygmuntem nic wielkiego, kłopoty jednak mogą teraz spaść na Cześkę tak coś czuję , ale generalnie no marnie , marnie jakoś.

wiatriwoda

Wracając do twojego ostatniego komentarza w poprzednim wątku... No chyba zapomnieli o tym programie ;) Aga dziś mega podjarana i nerwowa. Dwie na jednego! Ryczymorda od herbaty wyglądał dziś na zaniepokojonego, i drobny upominek na przeprosiny w klimacie. Ryczymorda haha xD A no Czesia może mieć kłopoty... Spoko, że wrócił Daniel

Mateusz15401

Kto wie , czy Do Cześki nie wejdzie policja za ten upominek , a Zygmunt pozbył się kłopotu :)- w sumie dość dawno nikt z Klanu nie siedział w więzieniu-ostatnio w areszcie Beata, ale krótko-to by był spoko wątek, ale wątpię ostatnio w dobre wątki:)

wiatriwoda

Znów dziś niewiele się działo, przegadane odcinki bardzo mocno-pojawienie się Daniela i rozmowa z matką tylko na plus i może ostatnia scena , jako że kończy pewien etap, zachowanie Feliego jak i Moni dziwne z każdej strony , ale zagrane dość dobrze. Najbardziej żenujące sceny na Truskawieckiej , nudna Graża z koleżanką , Feli z Grabarzową, Ela z Jurkiem nawet czy Emeryci . Ola i Aga też o tym samym , nie wiadomo jak się ten wątek potoczy , ale na razie bardzo nudno.

ocenił(a) serial na 5
wiatriwoda

A mi Feli zaimponował. Wiecznie taka melepeta, za co się nie wziął to sknocił, ale pokazał wreszcie, że ma jaja. A jak widać Moni to ruszyło, bo myślała sobie, że to ona trzyma wszystkie sznurki. Brawo on! ;)

ocenił(a) serial na 4
wiatriwoda

Tą profrancuską propagandę to chyba przed 13-tym kręcili (?), bo . . .
nikt się nawet nie zająknął: "Oooo Boże, nie jedźcie tam! Tam do ludzi strzelają!"

ZSGifMan

Przed wyborami chyba to kręcili. Aga przez nową władzę z pewnością by straciła pracę.

ocenił(a) serial na 3
no_bo_co

Pisałem już gdzie indziej w Necie - prawdopodobnie w tym wątku chodzi o to, by możliwie dyskretnie rozerwać związek Agnieszki z ministerstwem. Agnieszka wyjedzie do Francji, po powiedzmy trzech tygodniach okaże się, że coś tam nie wyszło, wróci i będzie musiała szukać nowej roboty. W ten sposób dyskretnie przemilczą problem wyborów. Oczywiście wszystko to przy założeniu racjonalności scenarzystów.

Swoją drogą to marzę o scenie, w której ten aktor grający kiedyś kolegę Michała z budowy a potem Ministra zagląda do firmy Jerzego:
- Ooooo, kogo widzę!
- Tak, szefie, bo... widzi pan, miałem taką fajną fuchę, ale już mi się skończyła... Znajdzie się coś dla mnie u pana?

;)

ocenił(a) serial na 6
Awdar

Agnieszka nie wyjedzie do Francji, bo Janusz zrezygnuje by nie rozstawać się z rodziną na tak długi czas.
Aczkolwiek faktycznie może być tak, że scenarzyści zdecydowali się ograniczyć wątek Agnieszki ze względu na wybory. Pamiętam jak czytałem gdzieś wywiad z Karpińskim i on mówił, że w serialu unika tematu polityki, gdyż to grząskie i nieprzyjemne tematy.
No i jakby nie zauważyć, minister nie pojawił się ani razu w tym sezonie. Wiadomo, że Agnieszka dalej tam pracuje, ale dla kogo? Może w klanowym świecie nawet wybory jeszcze się nie odbyły. ;)

ocenił(a) serial na 3
elmoo_filmweb

Nawet wiceministrów wszystkich jeszcze nie wymieniono (tzn. w Ministerstwie Środowiska akurat wszystkich, ale np. w MSZ jest dwóch nowych* i dwóch starych), a co dopiero szefów departamentów.

*ciekawostka: z jednym jestem na ty :)

ocenił(a) serial na 4
Awdar

" *ciekawostka: z jednym jestem na ty :) "

Minister: "Ej, ty tam! Tak ty! Przynieś mi kawę ze śmietanką i cukrem."
Ten drugi vel TY: "Już biegnę proszę Pana."

P.S.
Taki żart, nie złość się ;)

ocenił(a) serial na 6
ZSGifMan

Tęskniłem za Twoimi wpisami, drogi Gifmanie. ;)

ocenił(a) serial na 4
elmoo_filmweb

Naprawdę? Jak mi miło, dziękuję!

ocenił(a) serial na 4
elmoo_filmweb

Miałem ostatnimi czasy dużo na głowie i dlatego było mnie mniej, lub jak kto woli zniknąłem stąd.
Po części (dużej) można za ten stan winić padyszacha, bo jego stulecie zajmuje mi większość wolnego czasu w porze obiadowej tak, że Klan zanikł . . .
Pojedyncze odcinki czasami, ale jest ciężko, bo jeszcze Seung-nyang atakuje (Szakal ;).

ocenił(a) serial na 3
ZSGifMan

Swoją drogą szefowa mówi mi na przemian na ty i na pan :) A z ministrem obustronnie i nawet nigdy nie mieliśmy inaczej.

ocenił(a) serial na 4
Awdar

Do mnie różnie, kiedyś miałem więcej do czynienia z babami (takimi np.50-60) i one zawsze do mnie mówiły "panie informatyku". Zawsze jak to słyszałem to aż coś mnie skręcało.

ocenił(a) serial na 3
ZSGifMan

http://pawelpollak.blogspot.com/2014/03/profesjonalizm.html :)

ocenił(a) serial na 4
Awdar

Świetne!
Miałem zaszczyt osobistego do czynienia z takimi PROsami.
To była jednostka państwowa i zajmowałem się tam szeroko rozumianym sprzętem komputerowym. Pomagałem też gamoniom podłączać i obsługiwać nowo nabyte telefony bezprzewodowe, więc jak pierdyknęła centrala telefoniczna sekretarka uznała, że to moja działka i wali do mnie jak w dym. Gdy jej odpowiedziałem, że się tym nie zajmuję, to odpaliła, że ona w takim razie nie wie o co mi chodzi i przecież mam to zapisane w umowie z nimi. Na to ja uprzejmie, że poproszę o podanie numeru punktu z mojej umowy gdzie mam to wpisane, a ona, że umowy ma prezes i ona nie ma do nich wglądu i w ogóle to jak ja się do niej zwracam itp. Stanęło na tym, że jednak musiałem przyjechać, znaleźć numer montera TPSA, który miał certyfikacje na ten budynek i wezwałem go a potem z nim poszedłem w roli asysty do centralki.
Takie bezmózgi siedzą na państwowych stołkach!
Nie kiwną palcem bez polecenia na piśmie!
A głową to już wcale nie ruszą, bo myślenie boli i to bardzo.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 6
ZSGifMan

Akurat to mi się podoba, że poruszyli ten temat. Ludziom trzeba pomagać. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 4
elmoo_filmweb

Jakoś się o tym na europejskich mównicach zapomina, ale Polska przyjęła przez ostatnich 12 miesięcy pona 320 000 uchodźców!
Tak 320 tysięcy!
Głównie Ukraińcy i Rosjanie. Ci ludzie są nam bardzo bliscy kulturowo i pomimo animozji czy nienawiści państwowych jako ludzie potrafimy się miedzy sobą dogadać.

Są niestety i taborety, których nawet w ilości 7 tysięcy nie powinno się nigdy wpuszczać do naszego kraju pod żadnym pozorem.
Mowa oczywiście o miłośnikach ręczników na głowie i przebieranek za batwoman :D

ocenił(a) serial na 6
ZSGifMan

Ja tam nic nie mam do osób wyznających islam, chętnie odwiedziłbym na przykład Turcję. :) Co innego na przykład Arabia, gdzie panują warunki nie do opisania.

ocenił(a) serial na 4
elmoo_filmweb

Wiem, że islam islamowi nierówny i nie powinno się generalizować, ale powiem tak: znam konsekwencje z autopsji!
Tzn. z własnych obserwacji i relacji ludzi co się dzieje, gdy ściąga się tych osobników i daje im coś, na co nie zasłużyli.
Mowa tu o Szwecji i o Szwedach - ludzie tam jest pogrom!
Gwałty, napady, kradzieże, gangi młodocianych bandytów, strzelaniny i uwaga: moda ostatnich wakacji - rzucanie w kogoś granatami! Tak granatami! Słyszeliście o tym? Nie? Szkoda, że reżimowe media tego nie raczą powiedzieć obywatelom. Standardowe pytanie: chcecie tego u nas?!

ocenił(a) serial na 3
elmoo_filmweb

Trochę to nie w porządku - podoba mi się, bo popierają te same poglądy, co ja.

ocenił(a) serial na 10
Awdar

Ooo tak, to byłaby super scena :D

wiatriwoda

No to już wiadomo kim tak naprawdę był Feliks dla Moniki. Szkoda... ale może tak będzie jednak lepiej. Tak, mi dziś też zaimponował, choć jak tak pomyślę jaki był przez cały czas. Zobaczmy jak sobie poradzą bez siebie. Z Wigą już wszystko w porządku? Cudowne uzdrowienie! ;)

Mateusz15401

Paweł-ręce ,które leczą:)

wiatriwoda

Albo cudotwórca znajomy okulista :P

wiatriwoda

Wczoraj nawet nie wiedziałem , że dziś Klanu nie ma-szkoda bo skoków też nie było. Jednak już parę tygodni na nie najlepszym poziomie, gadanie w kółko o tym samym, te same wątki, zapomnienie o innych ciekawych-Daniel czy sekta oraz szalona Julią , czas na zmiany.

wiatriwoda

A to i ja nic nie wiem o tym... przez weekend szukałem w sieci, by nadrobić piątkowy odcinek i ciężko było znaleźć :)

wiatriwoda

Odcinek trochę lepszy od ostatnich , ale generalnie nic szczególnego. Na plus watek pacjenta Pawła-sceny w porządku, muzyka jak z sensacyjnych wątków , pojawienie się Leszka i konfrontacja z taksówkarzami- ale do czego i czy wogóle zmierza wątek na razie nie wiadomo. W porządku też Michał w scenie z Oscarem -tu niespodzianka pojawienie się prawdopodobnie niedługo bohaterki sprzed lat, w miejsce Sandry , czyli byłej kochanki Antka- Hanny -ciekawe kim teraz się zainteresuje. Był i wyjazd Zyty , Michał na Sadybie, dość dziwny pomysł sprzedania mieszkania przez Michała. Reszta dość słaba- Moni, Gabi, Feli, Wac i Grabarzowa- za długo przegadane. Podobnie Paweł i Wiga i nieszczęsny konkurs, nawet na koniec to zostawili. No i Ola i sprawa mieszkania.

wiatriwoda

Coś podejrzane to towarzystwo. Jakaś mafia czy co... tylko czy znów w to wplątają Leszka i będą kłopoty? Hanna to może i zapoluje na Oskara, kto wie ;) Jedyne co, to można się tylko domyślać. Odcinek w miarę taki. Szkoda Feliksa tylko. Grabarzowa pogrzebała jego wyobrażenia o związku.

Mateusz15401

Nomen omen pogrzebała-dziwacznie się ubiera , ale pasuje do kapelusza Feliego.:)

Myślałem , że ten pacjent to własnie jakaś mafia i zmienił twarz-ale kto wie.

ocenił(a) serial na 10
wiatriwoda

Fajna lekka bandycka jazda dziś z taryfiarzami :)

wiatriwoda

Tak, pasowali do siebie. Myślę, że tak w miarę odpowiednio do wieku się ubiera ;))

ocenił(a) serial na 3
Mateusz15401

"Hanna to może i zapoluje na Oskara"
Chyba że to jest jego siostra.

MarinaSamira

Nie , nie to nie ona.

wiatriwoda

Odcinek nawet na plus-nie ma tych dobrych zapomnianych wątków, ale dziś było nieźle. Najbardziej rozwalił dziś system wątek karawanu i Ivo z Lulu hah-naprawdę dobrze zagrane , może trochę za długi wątek, ale generalnie wyszło znośnie-ciekawe czy jeszcze Ivo z Lulu się pojawią. Fajne sceny na Sadybie, z Elą i Jurkiem o Michale , z Kamą o weselu i Norbercie, sama wizyta też Norbiego na plus. Ponadto rozmowa Jurka z Michałem , który wnosi trochę energii do tego wątku oraz pokazanie pracy Norbiego z Pijanowskim, ciekawe czy tylko w tym odcinku-nic specjalnego , ale zawsze jakaś odmiana , no i skoro pokazano prace Norbiego , to może będzie częściej , przede wszystkim fajna Kamila dziś. Ponadto powrót zespołu z Brukseli-w duchu Klanu i nawet nie uciązliwy, sceny z Wigą -wesołą nawet też na plus. No i Leszek , który ma ochotę na małą wojnę z taksówkarzami -zawsze w cenie takie coś. Zaskoczył mnie drugi raz pod rząd fajny dramatyczny, aż nawet nie pasujący aż tak do tych scen motyw muzyczny z rozmowy Eli i Jurka.

wiatriwoda

A wątpię, że powrócą (Lulu) haha ;) Karawan sprzedany, to i grabarzowa zadowolona. Dziś z nową kreacją, a nie tylko smętna czerń, w której zwykle ją widywać. Poza tym nieźle dziś Feli i oczywiście Ela z Jurkiem. Coś dziś parę razy rzut kamery na dzbanuszek z herbatką padał... chyba chcą nam pokazać, że nie piją niewidzialnej herbatki ;) No i czemu tak często, gdy chodzi np. o jakąś gwiazdę, aktora czy cuś, to oni nie wypowiedzą nazwiska na głos hehe, to mnie dziwi. Ale poza tym to odcinek ok. No i może szykuje się z Leszkiem w roli głównej jakaś grubsza sprawa...

Mateusz15401

Mam przeczucie-ale przy tym scenariuszu ciężko coś przewidzieć-, że wątek Ivo powróci i może Feli wystąpi w filmie-szczególnie , że pokazali z tak bliska tą wizytówkę.:)

wiatriwoda

A nawet nie dostrzegłem, co tam na niej widniało ;)

Mateusz15401

Ivo jakiśtam i chyba , że scenograf.

wiatriwoda

Mhm, no zobaczymy jak to będzie... Scenograf coś szybko zdradził szczegóły filmu, a dokładnie końcowej sceny xD

Mateusz15401

A Lulu miał czas na obczajanie :)

wiatriwoda

:P I z jaką dokładnością!

Mateusz15401

Jaki epizod -pewnie chciał zostać zapamiętany , jakby miał nie wrócić:)

wiatriwoda

Oglądam sobie wczoraj wieczorem na "Kino Polska" odcinek serialu "Tulipan" z 1986 roku, patrzę i oczom nie wierzę. Otóż zobaczyłam Grabarzową w roli prostytutki. Ludzie, jaka to była super laska 30 lat temu.

Contessa

To musiał być mega szok:)

ocenił(a) serial na 2
wiatriwoda

Haha jeszcze się chłopak zakocha :x

Tak na serio odcinki w tym i zeszłym tygodniu w sumie nic specjalnego, wydaje sie, że Feli jednak wróci do Moni bo kontynuują jego wątek, a sama Grabarzowa jest nim zainteresowana wyłącznie biznesowo, aczkolwiek liczę na rozwinięcie wątku Jaśka i "Jowity" sekty, bo trochę ucichło ostatnio

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones