PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38927}

Klan

2,8 35 442
oceny
2,8 10 1 35442
3,6 5
ocen krytyków
Klan
powrót do forum serialu Klan

Jak można przez 300 odcinko ciągnąć beznadziejne wątki Moniki i Malarza, Jasia i Ramony,Agnieszki i Janusza oraz przyjaciółki Pawła? W tym serialu potrafią zepsuć już doslownie wszystko - każdy pomysł. Już wolę powrót do czasów Tropka i Ryśka - przynajmniej wtedy próbowali mieć jakąś misję. Nie mówię już o dawniejszych czasach przed 2000 r. Zresztą, już z 7-10 lat temu należało to jakoś zakończyć. Teraz to największe pośmiewisko tv. Symbol upadku misji w TV publicznej, gdzie nawet bajki dla dzieci skasowali.

ocenił(a) serial na 1
maestroem

Oglądanie scen z malarzem i Moniką naprawdę wprawia widza w zażenowanie...

anarchistt89

Mnie żenuje również wątek tego gówniarza Jaśka i Ramony. Super "misja" serialu - pokazywanie młozieży, że można tak wcześnie zacząć uprawiać seks. Dno.

ocenił(a) serial na 4
Contessa

No tak, bez Klanu "młodzież" pewnie by na to nie wpadła.

ocenił(a) serial na 10
andre_

Myślę, że chodzi o to, że gimbaza ogląda takie rzeczy a później uważa, że to jest całkiem normalne więc i oni mogą sobie spróbować. I później się biorą takie mamy Madziów czy innych Szymonów.

ocenił(a) serial na 4
lach

"gimbaza" od paru lat ;) ma coś takiego jak internet.
Poza tym "gimbaza" akurat chyba Klanu zbyt powszechnie nie ogląda.
Ergo - nie przesadzałbym z wpływem Klanu na seksualność gimnazjalistów ;)

ocenił(a) serial na 6
Contessa

No tak, ale jakby pokazywali grzecznych, poukładanych nastolatków, to byłoby chyba coś nie tak? Serial nie polega na tym, żeby pokazywali idealne życie, zachowania ludzi. Właśnie chodzi o to, żeby przedstawiać problemy dzisiejszego wieku i uczyć je rozwiązywać.

ocenił(a) serial na 10
elmoo_filmweb

W końcu Klan jest misyjny- uczy i bawi jednocześnie :D

Contessa

Mówisz tak bo w przeciwieństwie do ciebie Ramona jest sexy i pewnie ma większe cycki od ciebie. Zazdrośnica.

ocenił(a) serial na 2
maestroem

Ja wczoraj nawet nie oglądałem, wolałem skoki narciarskie, jeżeli dalej klan ma być tworzony w tej formule lepiej niech skończą kręcić, bo sięga dna..

ocenił(a) serial na 10
maestroem

Przed wakacjami pewnie nie uwierzyłbym, że to powiem bo wtedy romans Pawła i Wigi wydawał mi się kuriozalny ale przy takich wątkach, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością jak Moni-Malarz, Jasiek-Ramona czy teraz pani Leokadia słuchająca Korbasa to już wolę koniaczka bo to ma choć odrobinę realizmu. Nie wiem czy Klan zmienił scenarzystów w tym sezonie czy co, bo obecne odcinki w ogóle nie przypominają tych z zeszłego sezonu.

lach

Dziwne zasady panują na filmwebie. Nasmarowałam kilka zdań,ale niestety nie mogę ich opublikować, bo coś mi je blokuje. W każdym razie, zgadzam sie z Wami całkowicie. Od roku nie oglądam, a jak czytam streszczenia to czuję się zażenowana tym,co oni tam piszą. Osiągnęli dno,a kiedys klan był naprawdę fajnym serialem! Robienie z Trojanowskiej sex bomby jest śmieszne, a i odwrócenie o 180 stopni postaci dr Lubicza też wypadło bardzo słabo. To samo z dzieciorami wyprowadzającymi się z domu w wieku 15 lat i laskami (córki Lubicza) zmieniającymi facetów co miesiąc. Słabe to wszystko. Czas kończyć.

ocenił(a) serial na 4
Gosza30

"(...) i laskami (córki Lubicza) zmieniającymi facetów co miesiąc."

Co miesiąc ? Raczej raz na kilka lat.

andre_

No chyba jednak częściej! ;))
Ciężko byłoby zliczyć ile one już ich miały.

ocenił(a) serial na 4
Gosza30

Po kilku miały, ale Klan również trochę lat już ma. Myślę że średnia na głowę :P Lubiczówny to jeden facet na dwa/trzy lata.

andre_

Raz na kilka lat, to facetów zmienia Ola.
Natomiast Agnieszka zdecydowanie częściej.
Ostatnio przystopowała z Januszem. Dziwię się, ze tak długo wytrzymuje z jednym mężczyzną.

ocenił(a) serial na 4
Vanessa100

Ale to chyba nie Aga ich zostawiała tylko raczej oni ją.

ocenił(a) serial na 10
Gosza30

Może trochę pomogę co do Agi :P. Ten temat był już parokrotnie poruszany.

http://www.filmweb.pl/serial/Klan-1997-38927/discussion/wszyscy+kochankowie+Agni eszki,2426284

ocenił(a) serial na 6
Gosza30

Czy ja wiem? Agnieszka i Janusz raczej szybko się nie rozstaną, są ze sobą od dwóch lat. Podobnie Ola i Rafał tworzą zgraną parę od 2013 roku.

elmoo_filmweb

Zgraną parę... :D Dopóki następnego nie znajdzie!

ocenił(a) serial na 4
Gosza30

Rafał jest tak nudny że aż dziwne co Ruda w nim widzi ;)

andre_

Do tego bezpłodny! ;) Postać, na którą scenarzyści nie mają pomysłów, ale trzymają jak kulę u nogi. Norbert przynajmniej był wyrazisty, a ten jest mdły i nijaki.
Tak samo jak nowa narzeczona doktora Lubicza. Właśnie, czy doktor koniak oświadczył się już Kamińskiej?

ocenił(a) serial na 3
Gosza30

Nie, nie oświadczył się.

MarinaSamira

No i chwała scenarzystom za to! Chociaż daję im jeszcze kilka tygodni i obstawiam,że to nastąpi.

andre_

Ale Ola wyrobiła się bardzo fajnie. Polecam jej profil na FB. Kocham cię Kaja :)

ocenił(a) serial na 6
lach

Mi obecny "Klan" przypomina amerykańską operę mydlaną typu "Moda na sukces" czy "Żar młodości". Monika - seksbomba, Beata i Rafalski niczym Brooke i Ridge, do tego intrygantki - Halszka i Julia.

ocenił(a) serial na 2
elmoo_filmweb

Nie porównuj Klanu do Mody... Bo to obraża Modę na sukces, tam Hope ma więcej lat niż Jasiek, a nie wyprowadziła się do Liama, czy wcześniej Oliviera, chociaż absurdów jest więcej niz w Klanie, jednak mode da się jeszcze oglądać, a Klanu już nie bardzo, bo jest tak przewidywalny jak prowadzące zagadki Call TV XD

Bogdan4674

Moda na sukces to światowy poziom :D

ocenił(a) serial na 3
Bogdan4674

Ale Hope powinna mieć chyba dopiero 10 lat...

MarinaSamira

To jest SORAS http://pl.wikipedia.org/wiki/SORAS

ocenił(a) serial na 3
Vanessa100

O rany, Vanessa, odkryłaś przede mną serialowe zjawiska, o jakich nie miałam pojęcia ! Fascynujące!

LiLuLa

Miło mi ;)

ocenił(a) serial na 2
MarinaSamira

Idąc twoim Tokiem myślenia Tom powinien mieć 18 a wygląda na 30 ;p

Bogdan4674

Kurczę, podobno "Mody..." nie będzie już w wiosennej ramówce, a ja po kilkuletniej przerwie zaczęłam oglądać i się znów wciągnęłam. Sorry za mały offtop. :)

ocenił(a) serial na 3
Bogdan4674

Nastolatkom też można wymyślać ciekawe wątki.

Bogdan4674

Temat WYJAŚNIAJĄCY WIEK bohaterów "MODY NA SUKCES"
http://www.filmweb.pl/serial/Moda+na+sukces-1987-94193/discussion/Artyku%C5%82+d ok%C5%82adnie+WYJA%C5%9ANIAJ%C4%84CY+WIEK+bohater%C3%B3w+%22Mody+na+sukces%22,25 55566

ocenił(a) serial na 2
Vanessa100

Zdążyłem się przyzwyczaić.

Bogdan4674

Do czego się przyzwyczaić? Do braku logiki w wieku modowych bohaterów? ;P

ocenił(a) serial na 6
maestroem

Zauważyłem jeszcze, że niektóre wątki ciągną się od września i stoją w miejscu. Na przykład wątek Bolka i Halszki. Najpierw byli ciągle w łóżku, a potem Halszka wymyśliła sobie ciążę i tak od tej chwili ciągle to samo, Halszka domaga się kasy, Bolek przeżywa. Albo na przykład wątek Jasi i Ramony. Nic przełomowego w tym wątku się nie dzieje, on powtarza, że jest zakochany, Beata nie akceptuje tej relacji i nic.

elmoo_filmweb

Co do wątku Halszki to ciekawa jestem jak scenarzyści rozwiążą sprawę tej ciąży, bo przecież w końcu ta ciąża musi być widoczna, chyba że Halszka uda, że poroniła wyciągnąwszy przedtem kasę od Bolka.

ocenił(a) serial na 3
Contessa

Albo sobie wypcha brzuch poduszką.

maestroem

Podoba mi się postawa Jacka, który pokazuje, że facet to facet, a baby mają g*wno do gadania.

ocenił(a) serial na 6
WielkiSzu

Oj oj zaraz "baby" przyjdą i zaczną się awanturować. :D

elmoo_filmweb

Agata jest coraz bardziej irytująca.
Ona chce mieć dziecko i ma do tego prawo, a Jacek nie chce - i też go rozumiem. Odchował już swoje (Małgosię) i cudze (Jaśka) i chciałby mieć teraz wreszcie trochę spokoju.

ocenił(a) serial na 3
Vanessa100

Ja też go rozumiem. A Agata niestety ciągle jest irytująca. To znaczy zdarzało jej się nie bywać irytującą wtedy, kiedy na przykład łagodziła spory itp. A teraz znowu chodzi skwaszona i jęczy. Poza tym to dla mnie naciągane, że nagle wymyśliła sobie dziecko, co więcej nie zamierza już zachodzić w ciążę, bo raz poroniła. Dość niezwykłym jest fakt, że ktoś ot tak chce adoptować dziecko, nie próbując nawet dorobić się własnego potomstwa. Wiem, że poronienie może być traumatyczne, ale mimo wszystko trochę to naciągane.

ocenił(a) serial na 4
Vanessa100

Oni w ogóle nie potrafią ze sobą rozmawiać, a niby się kochają i mieszkają razem już ładnych parę lat.
Agata wyjeżdża nagle z adopcją dziecka i chce od razu konkretnej decyzji ze strony Jacka - tak jakby chodziło o zakup nowego dywanika do łazienki, a nie o jedną z najważniejszych w życiu spraw.

ocenił(a) serial na 3
WielkiSzu

Jak na mój gust to klanowe chłopy w większości pod pantoflem :)
Tylko Moni zmieniła front, do tej pory z lubością poniżała Feliksa, a teraz poniża siebie i waruje u nóg Malarza (nie, to nie jest żaden przytyk do pozostałych kończyn), skamląc o odrobinę uwagi.

"Baby" to by pewnie chciały, żeby facet był facetem, ale w ostatnich czasach słabo z tym tematem.

W Klanie to już chyba tylko Rutka zachował cechy męskie (za to łajdak). I Leszek oraz jego kumpel Grzechu - ten to był po prostu ideałem męskości.

No był jeszcze Rysiek, ale pozbawiono go życia :D

LiLuLa

Rysiek za życia też był pozbawiony życia :D

ocenił(a) serial na 3
LiLuLa

Paweł też był kiedyś "męski".

ocenił(a) serial na 4
LiLuLa

Grzechu niestety zrzucił gustowną artystyczną peruczkę i wrócił do reklamowania obligacji :D

ocenił(a) serial na 9
WielkiSzu

słaby troll jest słaby

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones