PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38927}

Klan

2,8 35 452
oceny
2,8 10 1 35452
2,5 4
oceny krytyków
Klan
powrót do forum serialu Klan

Nie chcę się czepiać, ale ze sceny cmentarnej wynika, że Krysia żyła prawie 63 lata. Czy to możliwe, że mogła być matką 11-letniego Pawełka?

rafal4792

Też na to zwróciłam uwagę.
Wychodzi na to, że miała jakieś 51 lat, gdy go urodziła. Trochę bez sensu.

Gdy Krysia była w ciąży z Pawełkiem, to myślałam wtedy, że ona ma czterdzieści parę lat, a nie że 50.

ocenił(a) serial na 10
Vanessa100

Ej, a gdzie leży Ryszard? Nie leżał w tym rodzinnym grobowcu, do którego tylko dokładają nowe ciała?

ocenił(a) serial na 6
elfijka

Tak, Krystyna też tam przecież leży.

ocenił(a) serial na 10
elmoo_filmweb

Ale wczoraj nie widniał na nagrobku.

ocenił(a) serial na 6
elfijka

Widniał, źle się przypatrzyłaś. ;)

rafal4792

Też to zauważyłam. Absurd jakiś, coś się pochrzaniło scenarzystom - nie pierwszy raz zresztą.

Contessa

W M jak miłość Marysia też urodziła dziecko koło 50-tki.
I jeszcze naturalnie urodziła ;)

ocenił(a) serial na 3
Contessa

Co do wieku Krysi to przypomniała mi się scena z 2001 r. gdy Krysia opowiadała Ali w jakich okolicznościach poznała Vujkovicia - ona zaczęła studia, a on BYŁ DOKTORANTEM/ASYSTENTEM I MIAŁ ZAJĘCIA Z JEJ GRUPĄ. Musiał więc być starszy od niej o co najmniej pięć lat.
Stiepan, jak wiemy, skończył właśnie (albo za chwilę skończy) 62 LATA; na początku 2003 r. (Krysia była wówczas w ciąży) powiedział: "Wczoraj stuknęła mi PIĘĆDZIESIĄTKA"

ocenił(a) serial na 1
MarinaSamira

No ale Stiepan jest starszy od Pawła przecież ;D

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Bzdura, jest o cztery lata młodszy (Paweł urodził się w listopadzie 1948 r. - poczęty w lutym tego roku w Zakopanem, podczas podróży poślubnej Marysi i Władka).

ocenił(a) serial na 1
MarinaSamira

Ale kiedyś była wzmianka jak był zaręczony z Agą to mówił "Chyba nie wypada mi do mojego przyszłego teścia mówić "tato"? Jestem starszy od niego" czy coś takiego.

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Może po prostu STIEPAN NIE WIEDZIAŁ ile Paweł ma lat? Może uważał, że Paweł wygląda młodziej od niego i z góry uznał, że Paweł musi być od niego młodszy, a Aga nie sprostowała, bo jej się zwyczajnie w imieniu taty miło zrobiło? hihihi...

ocenił(a) serial na 1
MarinaSamira

Mi się wydaje, że Stiepan urodził się gdzieś w 1946 roku lub nawet w 45. Skoro Krystyna ur. się w 1951 roku a Stiepan był prowadzącym zajęcia na jej uczelni to musiał być z 5 lat starszy od niej.

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Odsyłam do mojego przypomnienia sceny z 2003 r. odnośnie wieku Stiepana w temacie "Wiek Krysi".

ocenił(a) serial na 1
MarinaSamira

Czyli Krysia nie mogła się urodzić w 1951 r. Stiepan może był młodszy od Pawła, ale od Krysi na pewno nie ;D

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Mówiłam o tym też w temacie "Ile lat ma Paweł Lubicz".
Wiemy, ze Paweł gdy poznał Krysię miał skończone 28 lat (3 lutego 1977); był już wtedy praktykującym lekarzem (operował jej chorego ojca). Krysia miała wtedy ze 20/21 lat (ze względu na powrót z rodziną do Polski musiała przerwać studia w Zagrzebiu, była o tym mowa we wczesnych latach Klanu).

ocenił(a) serial na 1
MarinaSamira

A niedawno scenarzyści zmienili fabułę, że Paweł rzucił Wigę dla Krystyny od razu po studiach, czyli mając 25 lat - raz słyszymy jedną wersję potem drugą, mogliby się trzymać faktów ;D

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

24 - wtedy nauka w podstawówce trwała 7 lat.

ocenił(a) serial na 1
MarinaSamira

Ale medycyna to 6 lat.

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

No więc Paweł skończył studia mając 24 lata, a nie 23 tak jak jego siostra bliźniaczka Ela (farmacja trwa 5 lat).
To dziś przyszli lekarze kończą studia mając 25 lat, bo nauka w podstawówce się wydłużyła o rok.

ocenił(a) serial na 4
Krytykancki

Stiepan był zaręczony z Agą, serio ?

ocenił(a) serial na 8
andre_

Serio.

ocenił(a) serial na 4
laleczka874

Czyli zabawne wątki były i dawniej w Klanie :D

ocenił(a) serial na 1
andre_

A ona zdradziła go z synem Stiepana o imieniu "Kola" ;p

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Kola to zdrobnienie od Mikołaj.

ocenił(a) serial na 4
Krytykancki

Co za historia :D
Normalnie żałuję że wtedy Klanu nie oglądałem ;)
I po tym wszystkim oni sobie dalej koniaczkowali jak gdyby nigdy nic ?

ocenił(a) serial na 1
andre_

No a jak u Lubiczów wszystko przechodzi w niepamięć. Wigę też wszyscy już zaakceptowali - Ela się z nią zaprzyjaźniła, Ola zaprosiła ojca z nią do siebie, Surmaczowa polubiła ją za pomoc, tylko Pawełek nadal jej nie akceptuje ;p Założę się, że jak wda się w romans z Barbarą to też nie będzie kwasu u rodziny bo Paweł to autorytet i "wie co robi" ;d

ocenił(a) serial na 1
andre_

A Stiepan związał się z Agą chyba dlatego, że cały czas kochał Krysię i widział w niej Krysię za młodu wtedy kiedy byli razem, albo chciał się odegrać na Pawle uwodząc mu córkę, bo kiedyś darli koty - dopiero od niedawna polubili wspólne toalety i gotowanie ;p

ocenił(a) serial na 3
Krytykancki

Mnie to znowu tak STRASZNIE nie zgorszyło; w końcu i Stiepan i Aga byli wtedy wolni, a Krystyna nie czuła do niego już nic poza przyjaźnią.

rafal4792

Być może dali wiek aktorki , choć rzeczywiście gdy była w ciąży mówiono , że jest po 40.

wiatriwoda

Bycie po 50-tce to też po 40-tce ;)

Vanessa100

Hah no wiadomo , ale wiesz jak to się mówi i jaki był kontekst. Po 40 w tych czasach to był hardcore , teraz myślę , że musiało by być po 50 , żeby wzbudzić emocje:)

ocenił(a) serial na 3
wiatriwoda

Aktorka ma prawie 58 lat.

ocenił(a) serial na 6
wiatriwoda

Aktorka urodziła się w 1956.

ocenił(a) serial na 3
wiatriwoda

Fakt, sama tak mówiła Leszkowi: "Urodziłam Pawełka po 40-tce".

ocenił(a) serial na 3
rafal4792

Pewnie mieli dać rok 1957, a komuś się coś pomieszało...
Zresztą Krysia sama mówiła swojemu bratu, że urodziła syna będąc po 40-tce.
Agnieszka też kiedyś mówiła do Oli: "naszej mamie stuknęła już 40-tka" (a Klan zaczął się w 1997 roku).

rafal4792

Pamiętam, że kiedyś w serialu był wątek o rodzeniu dzieci przez "dojrzałe", że się tak wyraże, kobiety. Oficjalnie Krystyna urodziła Pawełka Jr. w wieku 40 lat.

ocenił(a) serial na 3
WielkiSzu

Właśnie nie, powyżej masz więcej niż wiele cytatów mówiących o tym, że oficjalnie to ona już gdy Klan startował była po 40-stce.

ocenił(a) serial na 3
WielkiSzu

Oj, nie, nie...Wtedy bowiem urodziłaby Agnieszkę mając zaledwie 16 lat, a wtedy przecież mieszkała z rodzicami w Chorwacji i nawet jeszcze nie znała Pawła.

MarinaSamira

Chyba, że Krystyna miała 40 lat przez kilka lat :D

użytkownik usunięty
WielkiSzu

He he, w tym serialu wdzystko jest mozliwe. :)
No chyba, ze dziecko nie bylo jej.

ocenił(a) serial na 3

Jej, jej; mówiła o swoich poprzednich ciążach.

użytkownik usunięty
MarinaSamira

No coz, skoro Brook z Mody na sukces w wieku 50 lat jeszcze dorobila sie dzieci (i sypiala z chlopakami swoich corek) to czemu Krystyna mialaby byc gorsza,?? :)

W sumie może tak być - przecież Pawełek trochę się zmienił (tj. "aktor" grajacy tę rolę) - widocznie tamten poprzedni nie przypadł Lubiczom do gustu, więc go wymienili na nowego :)

ocenił(a) serial na 3
WielkiSzu

Chyba ojciec wymienił, bo matka była chora wtedy.

ocenił(a) serial na 3
rafal4792

Stary człowiek i może.

ocenił(a) serial na 3
JohnWayne1

Reżyser i scenarzysta - stary człowiek i ma początki demencji.
Chyba naprawdę zacznę to podejrzewać...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones