PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629466}
5,8 13 557
ocen
5,8 10 1 13557
Komisarz Alex
powrót do forum serialu Komisarz Alex

Ewa (A. Więdłocha) Marta (Beata Fido)

Najlepsiejsza1958

W Trudnych Sprawach są lepsi aktorzy od Fido.

ocenił(a) serial na 7
erka15

:) tera ją wszyscy cisną po "Smoleńsku".

Najlepsiejsza1958

To nie chodzi o Smoleńsk, Ona naprawdę jest strasznie słabą aktorką.

ocenił(a) serial na 7
erka15

To fakt, ale po Smoleńsku jeszcze bardziej ją cisną. Wyszło, że jest partnerką kuzyna Jarka Kaczyńskiego :P

użytkownik usunięty
Najlepsiejsza1958

Zdecydowanie Ewa,i zupełnie,nie ma znaczenia Film Smoleńsk,bo co zagrałaby kapitalnie,jej postać,byłaby pasjonująca i tak krytyka?

Jedyna wątpliwość,czy aktorka gra,tak irytująco,czy postać taka ma być.To że ta Ewa najpierw idzie do łóżka z Orliczem,też jest irytujące,żeby potem grać niedostępną.I tak na przemian,najpierw odpycha,potem się zaleca.Ale ta Marta która chce rządzić działaniami operacyjnymi,dużo gorsza od niej.

ocenił(a) serial na 10

Z 2 strony od początku serialu nie powinno być policjantki bo w orginale przez 7 sezonów byli tylko faceci dopiero od 8 z Hoffmanem pojawiła się Nikki , która też w 1 odc miała z nim romans tylko że tam razem z nią Hoffman sie pojawił za Brandtnera .Czyli w Rexie na tym etapie był 3 komisarz. Wiadomo że powstanie też 9 sezon i ciekaw jestem co dalej czy jak się skończą Austriackie odc to wezmą się za Włoskie ( bo to jednak kontynuacja i cały czas ten sam Rex) czy też zakończą serial. Wracając do tematu to też Ewa ale poczekam z oceną do końca sezonu

użytkownik usunięty
ghf

Oni chyba tylko częściowo kopiują z Rexa.Niby tak,może ta Marta zrobi jeszcze dobre wrażenie,a jeśli tak to na pewno nie będę jej krytykować,przez Smoleńsk.

ocenił(a) serial na 10

Dla mnie od początku Pawlicki jest lepszy od Wesołowskiego a postać Orlicza lepsza od np Hoffmana , Fabriegio czy Terzaniego , przegrywa tylko z 3 Moser , Brandtner , Rivera. Nawet zagorzali fani orginału twierdzą że odc z Orliczem są lepsze od tych z Bromskim. Co do Fido to też nie będe oceniać jej przez jeden film.

użytkownik usunięty
ghf

Pawlicki,wydaje się bardziej męski,twardszy.a Wesołowski,raczej nie pasuje,na szefa,dalej,mimo że przekroczył 30,sprawia wrażenie,takiego wesołego chłopaka,co można pożartować.

Pawlicki,ogólnie dobrze łączy cechy serialu sensacyjno-komediowego,bo tak można ten serial nazwać,jak trzeba potrafi być męski,a i rzucić fajnym kawałem.

Choć czasami przydałby się jeszcze jakiś sensowny policjant w zespole,zwłaszcza że Rysiek coraz rzadziej bierze udział w akcjach,chociaż czasami gościnnie.

ocenił(a) serial na 10

Dobrze to powiedziałeś dlatego nie rozumię dlaczego odc z Pawlickim mają gorszą oglądalność od tych z Wesołowskim , to tak jakby nagle ci wszyscy fani Jakuba zrobili focha i przestali oglądać serial , a to przecież Huba sam zrezygnował. 8 sezon orgianłu był tak słaby że odstawał poziomem od poprzednich jak i następnych. Nasza wersja podoba mi się bardziej niż Włoska tam tylko sezony z Riverą był ok odc z Fabrim traciły na tym że lorenzo to chami gbur , a 16-18 słabe bo Terzani fajtłapa.

użytkownik usunięty
ghf

wydaje mi się że też może być inny powód.Serial zaczynał się z "Wesołkiem"który był stosunkowo krótko bo "Pawcio"jest zdecydowanie dłużej.Może pierwsze serie miały wyższą oglądalność,bo część widzów,była ciekawa jak taki serial,jak na polskie realia z nowatorskim pomysłem,bo seriali sensacyjnych było sporo,ale jak to będzie wyglądać z psiakiem w roli główniej.

Po kilku seriach zostali,ci którym ten serial,podszedł,a reszta szybko się znudziła i być można uznała że woli klasyczne seriale sensacyjne,lub komediowe,a nie takie częściowo sensacyjne,a częściowo komediowe.

Ale może być tak,jak piszesz że to rodzaj buntu.

ocenił(a) serial na 10

Pierwsze odc 3 sezonu z Wesołowskim miały oglądalność blisko 4 mln , gdy przyszedł Pawlicki oglądalność zaczęła spadać i ost odc 3 sezonu liczył już tylko 3 mln. Przecież był jakaś akcja na fejsie fani żądali przywrócenia Wesołowskiego , wzywali stacje do bojkotu i obrażali Pawlickiego niezłe były cyrki. Choć to co ty piszesz też ma swoje odzwierciedlenie bo biorąc po uwage wersje Austriacką , Włoską i Polską to Pawlicki ma najwięcej odc ze wszystkich komisarzy, ponad 60 , a w Rexie Moretti i Burcchard mieli po 44 , pozostali mniej. Może po zmianie aktora i po odświeżeniu serial miał by większą oglądalność. Choć chciałbym żeby Pawlicki był jak najdłużej.

ocenił(a) serial na 7

Też mnie zastanawiało przez pewien czas, dlaczego tak jest, sądzę że chyba dlatego że po Czasie Honoru było duże "parcie" na jego osobę i dając mu angaż liczyli na sukces w oglądalności, a co niektórzy przyzwyczaili się do niego jak do Żmijewski jako sandomierskiego księdza. Pierwsze 4 odcinki pokazują że postać Antka w KA powoli zostanie "uśmiercana", raz postrzelony, innym razem porażony prądem, do trzech lub czterech razy sztuka? Ewa od początku wydaje się nieco zbyt miękka do tej roli, zaś Grabska to zupełne jej przeciwieństwo, może takie połączenie ognia i wody w kobiecym wcieleniu było celowe, jednak trudno ocenić na bazie dwóch odcinków, która lepiej się sprawdza. Na + na pewno to że jest trochę więcej scen z Leonem i nieco mniej takich "farsowych" zabaw z Alexem, przy jednoczesnym rozwinięciu kluczowej fabuły w odcinku.

ocenił(a) serial na 10
MBIITF

Podpisano umowe na 9 sezon więc pewnie Orlicz wtedy zginie choć jakieś pierwsze oznaki mogą być w tym sezonie. Nie podoba mi się reżyseria Migasa , Lang i Fabicki mieli lepszy styl.U nas przynajmniej 8 sezon da się oglądać bo w Rexie po 7 świetnych seriach 8 to tragedia

użytkownik usunięty
MBIITF

Pamiętam,że jak pojawiały się wzmianki że Pawlicki będzie w KA grał policjanta,że być może nie będzie następcą Wesołka tylko dodatkowy policjant.

Choć bardziej prawdopodobne,było że będzie jego następcą,i tak się stało.

To byłoby nawet ciekawe,czy Pawcio wtedy stałby się nowym szefem,a Wesołek zdegradowany,do zwykłego policjanta w zespole,czy Wesołek dalej szefem,a Pawcio zwykłym policjantem.

Mogliby zawsze zrobić,że Rysiek to już tylko informatyk,w końcu w serialach sensacyjnych często Informatycy,nie biorą udziału w akcjach,i Pawciu to jakby jego następca i we trójkę plus psiak jeżdżą na akcje,albo we czworo plus psiak,czy na dwa duety i jeden z psiakiem.

Pewnie Pawcio i Wesołek,rywalizowali by o Lucynę,a na pewno o bycie szefem.

Pewnie faktycznie,odpuszczą sobie kręcenie kolejnych serii,uśmiercanie Orlicza,i nowego policjanta,choć zabawne kto by go grał,bo pewnie znowu jakiś młody aktor,a w miarę znany,bo w końcu główna obok psiaka rola w serialu to jednak,nie byle co.

Tak sobie myślałem,że po tym jak wzięli już dwóch z CH to wypadałoby znowu wziąść kolejnego,pewnie Zakościelny by pasował do roli,ale on objął rolę gwiazdy w Strażakach,więc raczej odpada,żeby w dwóch serialach grał największego gwiazdora i na tym samym kanale,więc zostaje Wieczorkowski,ale on już taki młody nie jest.

Ale,tak serial raczej zmierza do końca,trwa już 5 lat,to długo jak na sensacyjny,nawet tacy Kryminalni trwali 4 lata,Fala Zbrodni chyba 5,inne dużo krócej,to chyba właśnie dwa najdłużej trwające.

Ostatnio dodatkowo nie kręcą tak jak wcześniej czyli dwie serie w roku,jakby jesienną,przerwa w zimie,wiosenną i przerwa w lecie.

ocenił(a) serial na 10

Tak teraz od razu 2 kręcą jakoś Wesołka jako szefa Antka bym nie widział on by pasował na współpracownika postać komediową np tak jak Christian w Rexie. Caspar Capparoni i Ettore Basi byli po 4 gdy grali komisarzy w Rexie więc Wieczorkowski też dał by może rade

użytkownik usunięty
ghf

gdyby od początku grali obaj pewnie Wesołek miałby ksywkę Młody,bo ci najmłodsi gliniarze zazwyczaj mają taką ksywkę w serialach.

Teraz Wesołek odpada,Wieczorkowski w sumie jest po 40,ale za to trzyma się dość dobrze.Gdyby chcieli kręcić na dwóch to pewnie on byłby przełożonym,a Pawlicki zdegradowany.

ocenił(a) serial na 10

Ale myśle że nie zdecydują się na takie coś , pies by też pewnie był zagubiony bo z jednej strony opiekun a z drugiej nowy szef.

użytkownik usunięty
ghf

pewnie tak,poza tym dziwne byłoby żeby Orlicz został zdegradowany,prędzej to pewnie nowy policjant jako takie wsparcie.

ocenił(a) serial na 10

Początkowo chyba Pawlicki miał zostać krócej w serialu , bo gdy kręcili 3 sezon to mówił że wie jaki i kiedy Orlicz zginie więc może plonowali z nim góra 1, 5 lu 2 sezony. Ale potem Pawlicki podpisał kontrakt od razu do 7 sezonu. Też dla mnie pies się rozwija w 1 i 2 sezonie miałem wątpliwości i zastrzeżenia do umiejętnosci psa , ale od 3 sezonu pies sie poprawił robił coraz lepsze sztuczki i wydaje się mądrzejszy. Szczególnie utkwił mi ten skok z odc krwistoczerwone róże jak Alex skoczył z wysokiego okna na bandytę robiło to wrażenie , szczególnie że Rex w tym odc jechał tylko windą

Najlepsiejsza1958

Obie są irytujące. Obie aktorki wcześniej grały inne postaci, co jest dodatkowym minusem. Jedna przesłodzona do granic możliwości, druga nie najlepiej zagrana. Wolę Ewę, choć Lucyna była lepsza od ich dwóch razem wziętych.

ocenił(a) serial na 10
ametyst0

W orginalnym Rexie Geodon Burchard i Alexander Pschill najpierw grali przestępców a potem komisarzy czyli opiekunów psa. Czyli to że grały wcześniej to nic takiego , ale zgadzam się Fido jest słaba Więdłocha nieco lepsza.

ghf

Zresztą skoro w serialu znalazło się miejsce dla dwóch policjantek, mogli wprowadzić Ewę i zostawić Lucynę.

ocenił(a) serial na 10
ametyst0

A mogli tez może dać Nine Kruk , która sprawdziła się w 6 sezonie.

ghf

SPOILER
Tak właśnie będzie.

ocenił(a) serial na 10
ametyst0

wiem sam o tym pisałem w innym temacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones