PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726429}

Koniec dzieciństwa

Childhood's End
6,7 3 112
ocen
6,7 10 1 3112
Koniec dzieciństwa
powrót do forum serialu Koniec dzieciństwa

Po pierwszym odcinku...

ocenił(a) serial na 6

Jestem lekko zawiedziona. Zero akcji w tym serialu. Dużo gadania na statku kosmicznym o wyglądzie pokoju hotelowego. Podobno serial ma dziać się w przedziale wielu lat. Moim zdaniem to nie jest dobre , bo nie można przywiązać się do postaci, ale nie będę się czepiać za bardzo bo jest to na podstawie książki.

Główną postacia jak na razie jest postać grana przez MIke'a Vogela i niestety to też jest zniszczone pewnie po części przez scenariusz i samego aktora. Ta postać jest zupełnie nijaka. Facet jak to określił dziennikarz nie zadaje właściwych pytań i dlatego Kelleren właśnie go wybrał jako mediatora.

Jedyną ciekawą rzeczą jest pojawienie się samego kosmity na końcu odcinka. Wygląd mówi wszystko. Zobaczymy jak to rozegrają.

Askol

Szczerze mówiąc myślałam, że Karellen będzie bardziej przerażający, wygląda jak diabeł z Kostki przeznaczenia :P Ale gra go Tywin Lannister! :D Wiedziałam, że skądś znam ten głos.

Odcinek ogólnie mi się podobał, fakt, był mocno przegadany i może zbyt rozwleczony, ale (poza paroma momentami) trzymał w napięciu i... generalnie dało się wysiedzieć tę godzinkę dwadzieścia ;)

Zobaczymy, jaki będzie drugi odcinek, obejrzę, chociaż ten lateksowy diabeł trochę zniechęca.

ocenił(a) serial na 6
jyyli

Drugi odcinek troszkę lepszy. Teraz już wiadomo częściowo jaki jest cel kosmitów. Nie czytałam książki ale przypuszczam jak to się skończy. Ciekawy sposób na apokalipsę .

ocenił(a) serial na 6
jyyli

Ja go poznałem po oczach :)

ocenił(a) serial na 3
jyyli

(jestem po 3 odc) dlaczego Ci kosmici wyglądają jak diabły/szatany - poje**b**any pomysł ;) Artura C Clarka
- bo zgaduję, że w powieści też tacy byli a nie tylko w serialu

ocenił(a) serial na 5
ixxert

bo to posłańcy zwiastujący apokalipsę?! mimo wszystko to akurat ma sens :)

ocenił(a) serial na 7
ixxert

Nie taki porąbany, jeżeli miała to być sugestia ...:::[SPOILER]:::... że oni byli tu już wcześniej, a pismo opowiada o ich poprzedniej wizycie ...:::[SPOILER OFF]:::...

Tym niemniej twórcy powinni raczej ten wizerunek stonować, a nie tak bardzo uwypuklać.

Sam jednak Clarke'a nie czytałem, więc nie wiem jak on ich opisał.

ocenił(a) serial na 7
ixxert

Dlaczego... dlaczego...
A nie widzisz, że jest to Biblia saute? ;)
Mamy wszystkie czarne i białe charaktery ze wszystkich wielkich religii.
I nas samych na tacy.
Pamiętaj, że A.C.Clarke jest kolegą S.Lema... nawet jesli się nigdy nie zaprzyajźnili.

ocenił(a) serial na 7
Askol

Ja odwrotnie.

Po pierwszym odcinku byłem zachwycony. To było bodaj najlepsze przedstawienie "inwazji w białych rękawiczkach" jakie dotychczas widziałem. Ubogie w akcje w rozumieniu sensacyjnym - o to dokładnie chodziło, inaczej byłaby to zwykła inwazja. Za to dość przyzwoicie pokazane w kwestii wszystkich domysłów, punktów widzenia i wątpliwości z nią związanych. Czy wybranie mediatora z ludu to przejaw szukania nici porozumienia, czy próba omamienia kogoś kto nie zada odpowiednich pytań? Czy ich działania to jeszcze pomocna dłoń pilnująca porządku, a może zwykły aparat kontrolny? Czy przysługa i chęć okazania dobrej woli sojusznikom, czy raczej próba uśpienia czujności przyszłych poddanych? Oraz czy w ogóle jest sens stawiania oporu najeźdźcy, który nie pokazuje swojego groźniejszego oblicza?

Pierwszy odcinek to dla mnie must-see dla każdego fana SF.

Co do wyglądu kosmity - IMO przesadzili. Rozumiem koncept, ale mogli pokusić się o przytępienie kostnych guzków i "rogów". Jakoś nie pasują do wizerunku rozwiniętej cywilizacji i aż zanadto sugerują jej agresywność.

Drugi odcinek oglądałem z mniejszą uwagą, przygotowując przekąski na sylwestra. To co tam pobieżnie dostrzegłem wyglądało mi już na typowy SajFaj-mistyczny-bullsh#@. Z pewnością zrobię drugie podejście do tego odcinka (jak i dotrwam do finału), ale przeczuwam spory spadek jakościowy.

ocenił(a) serial na 6
Khaosth

Jakość nie poprawiła się wg mnie. Obejrzałąm jednka do końca. Mimo wszystko ukazanie inwazji jest ciekawe i chyba nie widziałam czegoś podobnego w telewizji czy kinie.

ocenił(a) serial na 7
Askol

Odpowiedż, to nazwisko autora :)

ocenił(a) serial na 7
Askol

"ukazanie inwazji jest ciekawe i chyba nie widziałam czegoś podobnego w telewizji czy kinie."
- Widziałaś :)
Tylko nie chciałaś zobaczyć;)
Naprawdę!

ocenił(a) serial na 6
ira_fish_1

To podaj przykład, może po prostu nie pamiętam bo mam słabą pamięć.

ocenił(a) serial na 7
Askol

Wszystkie ekranizacje Biblii i nią inspirowanych :)
Poziom rózny...fakt!
A tutaj mamy Złego, który jest Dobry.
Albo i nie - ale wygląda bardzo znajomo. Czyż nie?
Niosący Światło - jak się nazywa po starogrecku i jak jest przedstawiany w ikonografii chrześcijańskiej, hę?

ocenił(a) serial na 6
Khaosth

podobne wrażenia, po ciekawym początku (pierwsze 80 minut) równanie w dół

ocenił(a) serial na 7
iwonrud

I obejrzałem całość. Z dobrego filmu SF typowy SajFaj-mystical-bullsh%$. :/

Są inspiracje biblią, jest trochę "Wioski przeklętych" i jakaś zbiórka fauny w niewiadomym i nigdzie nie ukazanym celu. Srogi zawód.

ocenił(a) serial na 6
Khaosth

To "Wioska przeklętych" mogla powstać z inspiracji książką Clarke'a ;)

Fakt, po co zabierali zwierzęta, skoro w pompatycznym zakończeniu to muzyka miała być niezapomnianym dziedzictwem Ziemian...

ocenił(a) serial na 7
iwonrud

Fakt. Nawet książka na której oparto "Wioskę ..." została wydana cztery lata po powieści Clarke'a. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones