PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789749}

Korona królów

4,3 13 260
ocen
4,3 10 1 13260
2,0 3
oceny krytyków
Korona królów
powrót do forum serialu Korona królów

Serio ktoś porównuje ten serial z serialem Gra o Tron którego koszt produkcji jednego sezonu to 100mln$ ,ten serial to taka Polska odpowiedz na wspaniałe stulecie a nie na gre o tron ,jak ktoś tego nie rozumie to albo głupek albo typowy hejter

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
Szybszy

no własnie to tym bardziej porównania do GOT są nieadekwatne :)

Arthas1225

A co ma do tego budzet kiedy serial ma mdla historie , dialogi rodem z 'trudnych spraw', scenografia wola o pomste do nieba, kostiumy tak kolorowe ze czlowiek odnosi wrazenie ze oglada szkolny bal przebierancow a najgorsze: drewniane aktorstwo (bo kazda slaba produkcje moze postawic na nogi dobry aktor) Innymi slowy: zero realizmu, pomyslu i dzisiatki karygodnych wpadek historycznych. Zauwaz ze wylozone 10 (powiedzmy) milionow na odcinek 'Gry o Tron' przynosi krociowe zyski i jak sie okazuje 1 odcinek Korony Krolow obejrzalo az 4 miliony widzow - wiec mozna bylo zarobic OLBRZYMIA KASE na serialu i budzet z kolejnymi odcinkami nie bylby problemem. (np na efekty specjalne, lub chociazby niech Polski rod krolewski nie byl pokazany jako jakas bieda mieszkajaca w grodzie gdzie bramy pilnuje 2 wojow). Wybacz ale jak sie robi filmy dotyczace naszej historii to jednak wypadaloby to zrobic porzadnie a nie kur... krecic kolejna telenowele

AstonMarkiz

No właśnie ma. Dobry scenarzysta kosztuje, scenografia i rekwizyty na na planie również. Projekt i uszycie kostiumów kolejne pieniądze. Wynajęcie i aranżacja pomieszczeń, przewóz ekipy w plenery również itd. No i trudno się nie zgodzić z Tobą, że jeśli mamy zrobić takiego taniego gniota to lepiej dać sobie spokój.

Mistrzu-1

Odcinek 'Korony krolow' kosztuje podobno 220tys zlotych - niby malo ale co z tego? Amerykanie (i nie tylko zreszta) inwestuja miliony na filmy by zarobic na czysto kolejne, my wolimy wydac cwierc i go stracic - logika poziom Kurski.

ocenił(a) serial na 5
AstonMarkiz

za jeden odcinek pajaca lisa tv przeplacalo 50 kola i nikt nie bil piany ze to wyje ...kasa

Adam_puma

Sprawdz sobie najpierw jaka ogladalnosc osiagnal i jakie zyski dla stacji przynosil T. Lis w swoim programie zanim zaczniesz pieprzyc podobne glupoty

ocenił(a) serial na 5
AstonMarkiz

O faktycznie pomylilem sie:
cyt.:"Według dokumentów, do których dotarliśmy telewizja w 2008 roku płaciła firmie Lisa 93,2 tysiąca złotych brutto za wyprodukowanie jednego odcinka programu „Tomasz Lis na żywo”. Jednocześnie Agencja TVP do każdej produkcji dokładała z własnego budżetu 108, 9 tysiąca zł brutto. Każdy więc odcinek programu kosztował nieco ponad 200 tysięcy złotych brutto."-czyli pajac przytulal nieomal budzet jednego odcinka Kk.

http://boberzkonfitura.blog.onet.pl/2016/03/31/przychody-i-rozchody-tomasza-lisa /

No i ogladalnosc tez mniejsza bo ok.2 mln do(3-3,5 mln.Korona)

https://dorzeczy.pl/kraj/39682/Istna-fortuna-Tyle-firma-Lisa-zarobila-w-TVP.html

I jeszcze jedno...skoro byl taki dobry to dlaczego jego tozrklamowanej facjatki nie kupila zadna komercyjna stacja?

Ps.podalem tylko dwa z wielu zrodeł i tobie radze poczytac troche zanim zaczniesz obrazac ludzi.

Adam_puma

Porownujesz korone krolow ktorej ogladalnosc leci na leb na szyje i niedlugo siegnie 0 do 2 milionow stalych widzow programu Lisa? Trzeba chyba miec IQ malpy by uwierzyc ze jeden odcinek 'Tomasz Lis na zywo' kosztowal 200tys.
Mnie osobiscie obraza czytanie takich szmatlawcow jak 'dorzeczy' ktorego dziennikarze to najwieksze sprzedajne kur..y zwiazane posrednio z takimi kato-ynteligentami jak terlikowski

ocenił(a) serial na 7
AstonMarkiz

trzeba mieć IQ małpy aby oglądać "Tomasz Lis na żywo". Nie rozumiem jak można oglądać takiego idiotę, który kłamie na wizji, wyciąga z dupy argumenty ktore nia maja zadnego poparcia w faktach... ale niestety tępy motłoch wierzy co pan lis przedstawi jako prawde objawioną.
Przypomnę że mówimy tutaj o tej samej osobie która pracuje w niemieckiej firmie oraz ktrora dostała jakże wspaniałą nagrodę dla dziennikarzy.. "hiena roku"
już wolę koronę królów

leszek_kw

Nie wiem, poza jakimis fragmentami nigdy nie ogladalem 'Tomasza Lisa na zywo', zreszta: od jakis 10 lat nie ogladam wogole TV

AstonMarkiz

czyli w zasadzie nie znasz Lisa (bo przecież nie oglądasz), ale interesujesz się oglądalnością jego programu (po co?, jak nie znasz, to zupełnie bez sensu), ba nawet podejmujesz rozmowę na temat opłat za jeden odcinek, co powinno wskazywać na to, że znasz go całkiem dobrze.
Ja znam Lisa, nawet się nim interesowałem ale nigdy na tyle aby sprawdzać jego oglądalność, czy opłaty za odcinek.

Marek_797

Masz strasznie waskie ramy myslowe. Rozumiem ze skoro nie ogladam danego programu mam tez nie miec pojecia o jego ogladalnosci? To ze nie slucham Justina Bimbera mam nie wiedziec o tym ze na youtube ma setki milionow wyswietlen? Na koniec jeszcze zakladasz ze znam Lisa bardzo dobrze - lol, prawdziwy Sherlock. Dorosnij dziecko

AstonMarkiz

a ile weiść na YT ma Pati Prado? Nie wiesz? przeczytałeś całość mojej wypowiedzi? tam było sporo pytań, retorycznych wprawdzie, ale

leszek_kw

Ba, bo dla niektórych taki Pan Lis czy TVN to świętość i jak "oni" powiedzieli to napewno tak musi być. Normalny człowiek nie ogląda takich bzdur. Fakt, że odkąd PIS przerobił TVP to nie ma programu z "normalnymi" wiadomościami. TVN pierdzieli jedno TVP swoje, Polsat jeszcze coś innego. Fakty TVN to masakra - ja to nazywam po swojemu - serwis polityczny, plotkarski a najważniejsze w nim to kto podpalił, wypił, zabił..."pomponik" w całej okazałości, a na koniec zawsze mocny akcent - chore dzieci - to są super wiadomości. Ale takie "fakty" ludzie uwielbiają, kto z kim, kto kogo, nieszczęścia i ludzkie dramaty, jakby czytał brukowca - TO SIĘ SPRZEDAJE! Dziennikarstwo zeszło na psy. Dziadostwo jakich mało.

AstonMarkiz

Oglądalność tego serialu bije wszystkie rekordy. Żaden kanał nie wytrzymuje konkurencji z TVP, gdy emituje ona Koronę. Co do kosztów programu Lisa to na przytoczone dane liczbowe i źródło tych danych odpowiadasz chamskimi i prostackimi tekstami o IQ małpy. Szczególnie Tobie to nie przystoi, bo Ty akurat - czytajac Twoją tutaj wypowiedź wiele mógłbyś się od małpy nauczyć. A Terlikowski, z którym dzieli mnie wszystko, może być intelektualnie dla Ciebie jedynie niedoścignionym wzorem. Samo porównanie jego i Ciebie jest dla niego straszną obelgą. Mówię oczywiście o jego intelekcie, a nie poglądach, jeśli wiem, co mam na myśli

AstonMarkiz

Jak debilna to ocena pokazał czas. Oglædalność poszybowała w górę, serial się rozkręcił. Jedna słaba aktorka jakby się trochę poprawiła, inny słaby aktor musiał odejść. Łabonarska stworzyła wielkæ kreację. Niewiele dziś akorek udźwignëłoby tak trudną rolę (zagrać świętą w dzisiejszych czasach, kiedy kobieta staje sië jedynie dodatkiem do macicy). Inni aktorzy na całkiem przyzwoitym poziomie. Masa interesujących wætków pobocznych. Świetnie zarysowane postacie. Emocji wszelkich aż nadto. A malkontentom polecam porównanie (z głowæ) Korony z Nastoletnią Mariæ S. Czy przenudny Wersal.

AstonMarkiz

kto zabroni głupkowi wypisywać głupoty? Przeczytaj swoje pierwsze zdanie i porównaj wyniki ogladalności właśnie w ujęciu dynamicznym (piszesz, że leci, a niesłychanie wzasta). Przewidywanie chyba jednak nie jest twoja mocna stroną, a przeciez to zwykła kwalifikacja kształtowana na poziomie gimnazjum.
Spróbuj nie obrażać intelektualnie uczestników formum tymi madrościami, które tu wypisujesz.

Marek_797

Bol dupy do tej pory ci nie przeszedl? Moze wypadaloby pojsc z tym do specjalisty

AstonMarkiz

jak już mamy chodzić do specjalistów, to namawiam cię abyś odwiedził takiego, który pomoże ci z nadmiernym zainteresowaniem moją dupą. Myślisz, że masz wyłączność na prostactwo? chyba masz rację, ale prostackie wypowiedzi - to już każdy potrafi - tu już nie masz monopolu. Jakbyś mógł nie niepokoić mnie swoimi odpowiedziami, moja dupa też nie jest zainteresowana.

Marek_797

Skro wolisz merytorycznie to masz: co to wogole za argument dotyczacy ogladalnosci? Szacuje sie ze 'M jak milosc' oglada 5 milionow Polakow (o dziwo mniej wiecej tylu kretynow jest w PL co glosuje na PIS). Twoj argument to : jedzmy gowno! miliard much nie moze sie mylic

ocenił(a) serial na 1
Adam_puma

Ty tu nie pisz o Lisie, tylko wytłumacz z jakiego powodu serialowi, który ma średnią ocen 3 z kawałkiem dajesz 10. Kierujesz się jakimi kryteriami dając rangę arcydzieła gniotowi ocenianemu przez większość ludzi jako gniot absolutny?

użytkownik usunięty
jos_fw

Dał 10, żeby zrównoważyć chociaż jedną 1 wystawioną przez trolli, których pełno w tematach o tym serialu.
Arcydziełem nie jest, ale na solidne 6 spokojnie zasługuje.
I kim jesteś, żeby stwierdzać co myśli większość? Przeskanowałeś ich mózgi czy co?

ocenił(a) serial na 7

nic dodać nic ująć
też mnie świerzbi żeby dać 10 :)
Ale widzę, że są też tacy, którym się nie podoba ale dają uczciwe 4 (lub chociaż 3). Przez wzgląd na nich zostaję przy swojej 7.
Ale nie wiem czy się nie złamię ...;)

ocenił(a) serial na 1

Nie, zobaczyłem średnią ocenę, geniuszu. Trollowaniem jest dawanie temu oceny od 5 w górę - trzeba po prostu nie mieć kompletnie pojęcia o filmie, historii etc.

użytkownik usunięty
jos_fw

A jak wiadomo większość nie może się mylić i jak ta większość stwierdzi, że jesteś małpą to zamieszkasz w dżungli innymi małpami?!

@Tuxedo357 z tymi małpami i większością to dobre porównanie. Ale osobiście bardziej miarodajnym i wiarygodnym jest dla mnie taki @jos_fm z dorobkiem filmowym niż ktoś kto ocenił 19 produkcji.
Co do ocen 1 i 10 za tę produkcję to tak jak obaj pisaliście to i to jest dla mnie trollowaniem. Bo ani to arcydzieło ani zasługujący na 1 "Wyjazd integracyjny" (2011) XD

ocenił(a) serial na 8
Adam_puma

Brawo Ty!!! Gdyby choć jeden tuman, który hejtuje Koronę, przejrzał Polskę Piastów Jasienicy, zauważyłby, że serial w istotnych wątkach trzyma się tego, co wiemy od kronikarzy z XIV w...Nie jestem fanką ani Pisu, ani Kurskiego, ale Korona , bez względu na budżet, to naprawdę dobry serial. A już do porzygu doprowadza mnie nazywanie występujących tam aktorów " drugorzędnymi"!!! Nareszcie produkcja bez Karolaka, Adamczyka i Dereszowskiej...

boszka_g

Akurat ta końcowa trójka potrafi grac :/ ale nie jestem tu dla hejtu, bo faktycznie serial wcale nie jest zły. ! odc nie powala ale później się rozkręca i chociaż nie oglądam wszystkich odc to naprawdę fabuła jest interesująca.
A teraz minusy: sztuczne aktorstwo, niektóre kiepskie dialogi, peruki, postacie "ustrojone" w kostiumy (sorry ale to wygląda u co niektórych nienaturalnie, zmarnowany potencjał postaci Anny Aldony (wina aktorki).
Aktorsko na razie dają w miarę radę aktorki grające Jadwigę, Cutkę, Helenę i aktorka Karolina Piechota (blondyna, żona garncarza, nie pamiętam nazwy postaci) i Żyd właściciel karczmy.

Mistrzu-1

Ten serial jest fajny, a ludzie uwzieli się tylko dlatego, ze to TVP i Kurski. Ja mam to w du** bo Lubie filmy kostiumowe, a co ciekawe serial Belle Epoq był o wiele gorszy o ludzie lepiej się na jego temat wypowiadają, no i nie było na niego takiego hejtu jak na Koronę królów. A juz najbardziej irytujace jest ten jad który hektoliteami wylewany jest na ten film... a jest to chyba jeden z sensowniejszych polskich seruali. Młodzież powinna przenieść się na oglądanie takiego serialu, zamiast oglądać wiecznie te shity Szkola, dlaczego ja itp.

ocenił(a) serial na 4
AstonMarkiz

Serio porównujesz gniot "Korona królów" max 4/10, które blisko dobrych polskich seriali nie stało do
"Gry o tron", która pierwsze cztery sezony wszystko miała na najwyższym poziomie - 9/10 lub 10/10.
Dobre polskie seriale na wysokim poziomie to Janosik, Alternatywy 4, Dekalog, a z nowych Pitbull i Glina.
Filmowe Pitbulle Vegi to były popłuczyny po świetnym serialu.

Dopiero ostatnie sezony GOT miały obniżkę pod względem scenariusza, dialogów, spójności postaci,
kiedy shworunnerzy nie posiłkowali się książką tylko bazowali na swoich pomysłach,
bo zaczęło brakować materiału książkowego lub mieli inny pomysł na kilka postaci.
W tych gorszych sezonach 5,6,7 jednak nadal mamy bardzo wysoki poziom techniczny.
Natomiast pierwsze cztery sezony to majstersztyk pod każdym względem.
Scenariusz sagi "Pieśń lodu i ognia" jest przecież bardzo ciekawy, a pierwsze sezony bardzo bazowały na książkach. Wiele kapitalnych dialogów i scen było czysto książkowych.
Polityka była bardzo silną stroną GOT w pierwszych czterech sezonach,
a także rozmach, muzyka, dialogi, postacie i gra aktorska.

Ale nawet słabsze sezony 5-7, gdzie popsuto kilka postaci jak Stannis, Tyrion, Jaimie, Littlefinger, Varys,
Doran, kiepsko zrealizowano wątek Dorne i wyprawę Jaimiego do nich, pobyt Aryi w Bravos był nudny,
a kilka pomysłów showrunnerów było mało logiczne to i tak serial stał kilka poziomów wyżej od
Korony królów.

Gra o tron - sezony 1-4 to 10/10 lub ewentualnie 9/10 - poziom najlepszych seriali jak
Twin Peaks, Beaking Bad, Sopranos, Prawo ulicy, Rzym, Detektyw (1 sezon)

Gra o tron - sezony 5-7 to 8/10 lub dla największych malkontentów 7/10

Korona królów - 4/10 max
Chcesz zobaczyć dobry scenariusz, dialogi i politykę to zobacz sobie Rzym i pierwsze cztery sezony GOT.
Czy zagraj w gry Wiedźmin 2007, Wiedźmin 2 2011, Wiedźmin 3 2015, Kingdom Come:Deliverance 2018,
gdzie mamy świetne scenariusze, dialogi i intrygi polityczne.
Zresztą w Kingdom Come:Deliverance akcja dzieje się w średniowiecznych Czechach w 1403 roku podczas wojny domowej.

Korona królów to przykład jak nie robić serialu.

Przemo1981_filmaniak

obejrzałem 3 sezony GOT. Trwało to ze 2 miesiące. Na początek chcę powiedzieć, że robienie takiego filmiku to łatwizna z porównaniu z filmem historycznym. W GOT nie trzeba myśleć o komnatach, sprzętach, wnętrzach, kostiumach (pełna dowolność), nie trzeba się trzymać faktów (pełna dowolność) nie trzeba się trzymać geografii, nazewnictwa, obyczajów, w zasadzie nie trzeba się trzymać jakichkolwiek zasad. Pełen luz: jakieś mury, północ i południe (geografia). Absurdalne społeczności: dzicy, którzy nie są niecywilizowani, jacyś pierwsi biali, jakaś matka smoków i wszyscy mówią jednym językiem, a dzicy jakby trochę lepiej niż ci niedzicy.
Wszyscy ciągle gdzieś idą i rzadko bardzo wiadomo gdzie idą i po co. Wszyscy walczą o koronę. Postacie są prościutkie: Robert prostacki i głupi opij, Jerry czy jakoś tam - sadystyczny psychol, od razu wiadomo kto cacy, kto bydle. Jedni chodzą (ciągle) inni się zdradzają (też ciągle). Widoki są piękne ale już bliskie plany są szare, smutne, przygnębiające. Seks pokazany ohydnie, nawet wtedy, gdy bohaterowie atrakcyjni. Trupy ścielą się gęsto jak w tanim filme akcji. Jedna z pretendentek do tronu powoduje, że każdy, kto na nią spojrzy zakochuje się w niej beznadziejnie - zupełnie nie wiem czemu, tak jak nie wiem jak w trybie natychmiastowym opanowała jakiś dziwny język. Zachowania na dworze królewskim idiotyczne, na tronie siedzi wnuk, ale rządzi dziadek, który pojawia się chyba dopiero później. Kilka wątków z tzw. "taniej sensacji": brat posuwa siostrę, gej, którego przeciwnicy wykorzystują podsuwając mu kochanków,. Idiotyzmy: smoki, poród czegoś (o kształcie nieregularnym ale niebezpieczne niezwykle), wielkoludy, m.in. 2,5 metrowa chyba kobieta o wyglądzie Nawratilowej, w której zakochuje się potwór-królobója, posuwający siostrę. Film rozczarowuje bardzo, niby kopiowane jest średniowiecze, ale niechlujnie, niezbyt madrze z tanimi dziwactwami: zimy trwające 7 lat, wycieczki po pionowym murze chyba kilkusetmetrowym. Największe pretensje mam jednak do warstwy intelektualnej. Nie chcę krytykować tych, którym się film podoba, ale ja raczej nie dam rady obejrzeć jednego chyba odcinka.

Arthas1225

KUPIŁEM NA DVD PIERWSZE 24 ODCINKI OBEJRZAŁEM 2 WARTO OGLĄDAĆ POZOSTAŁE ?

Szybszy

no co ty a myśmy myśleli że to działo się na prawdę...

gigi

no to teraz juz wiecie towarzyszu hehe

ocenił(a) serial na 5
Arthas1225

Ludzie raczej porównują te dwa seriale dla beki...

Arthas1225

Ten serial nie ma nawet 10% tej sumy, więc po co go robić? ;) Sam pomysł mnie się podoba, ale z takim budżetem cudów nie może być po prostu nie może.

JarpenPl

Zgadzam się w 100% z Tobą, potencjał jest, ale jak zwykle niewykorzystany

ocenił(a) serial na 6
vicki6

Najczęstsza kalka myślowa, powielana przez zastępy 'krytyków' o poziomie opisu rzeczywistości właściwym dla gimnazjum - "potencjał jest, ale jak zwykle niewykorzystany" Za ten milion razy powtarzany zwrot, świadczący o brakach pojęciowych powinniście pokutować oglądając po tysiąckroć najbardziej 'niewykorzystane pod względem potencjału' obrazy.

Arthas1225

nie wiem czy to nie sami twórcy, tak reklamują tą produkcje.... Oczywiście, tak jak powiedziałeś, porównanie choćby ze względu na budżet to grube nieporozumienie. Jak się robi seriale historyczne, pokazali nam twórcy choćby The Crown, który pewnie zmiażdży Koronę w każdym aspekcie... Ale pewnie epizod The Crown kosztował tyle co ze trzy sezony Korony...
Poza tym ocenianie serialu tylko po zwiastunie jest trochę śmieszne... Poczekajmy choćby na pilota. Ja osobiście nastawiam się raczej na rozczarowanie ale w czasach mega-produkcji Netflixa, Amazona czy HBO to raczej nic szczególnie zaskakującego

ocenił(a) serial na 6
Arthas1225

To prędzej takie nasze średniowieczne Wspaniałe Stulecie.

Arthas1225

Chyba spece od marketingu, albo sami twórcy zaczęli pisać, że to taka "polska Gra o Tron".

dziadol_fw

jak nie wiesz na pewno to po co rozszerzasz glupia plotke?

paczi88

Jak nie wiesz na pewno to po co sie odzywasz ?
https://www.google.pl/amp/s/www.rmf.fm/magazyn/amp,10160,kiepscy-w-swiecie-gry-o -tron-ajwieksza-produkcja-tvp-od-ponad-30-lat.html

mateush87bpa

W końcu co miał udowodnić ten Twój link? Że Kurski mówił takie niedorzeczności czy na odwrót? Pomogę: Kurski dla dziennik.pl: "Śmieszą mnie porównania „Korony królów” do „Gry o tron”. To jest absurdalne, ponieważ my nigdy nie komunikowaliśmy naszej produkcji, że jest to polska odpowiedź na „Grę o tron”..."

paczi88

No właśnie, po co się odzywasz, jeśli nie wiesz?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
Leszek_Ga

Leki sie skonczyly ? Biegnij po receptę zanim zamordujesz matke i zgwalcisz ojca

wuja21

Ja myślę, że to jednak ojciec gwałci biednego Leszka. Regularnie. I to bez wazeliny. Stąd ten poziom agresji. Trochę empatii :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones