PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=258728}

Król szamanów

Shaman Kingu
8,1 14 705
ocen
8,1 10 1 14705
Król szamanów
powrót do forum serialu Król szamanów

I wcale nie prawda, że kontynuacji nie będzie, autor SK zapowiedział przecież, że kontynuacja rozwinie się dopiero w połowie 2012 roku, tak więc na kontynuację w formie anime możemy czekać niestety dopiero na przełomie 2013/2014 roku, wszystko zależy, czy jak autor SK ruszy z nowym komiksem SK, to czy nowa saga odniesie sukces w sprzedaży. Jeśli tak będzie, prawdpodobnie studio animacji znowu podejmie się produkcji anime. I wcale sobie tego nie zmyślam. Pzdr;*

użytkownik usunięty

http://shamanking-nation.com/english/shaman-king/shaman-king-to-return-in-march- 2012/ << w marcu 2012 kontynuacja komiksu ruszy pełną parą. a oto okładka pierwszego rozdziału zapowiadająca powrót SK w jednym z japońskich magazynów >> http://shamanking-nation.com/wp-content/uploads/2011/09/Shaman_King_Returns_to_J ump_Kai_Sept-ad.jpg

użytkownik usunięty

http://kidmania.files.wordpress.com/2011/11/skjumpxzero.jpg << informacja o powrocie SK w postaci mangi pojawiła się już w grudniu 2011 roku

użytkownik usunięty

jednakże autor ma małe kłopoty z wydaniem komiksu na czas >> http://shamanking-nation.com/english/japan-release/ultimo-to-move-to-jump-sq-19/

użytkownik usunięty

wiadomo, że będzie to jedynie uzupełnienie historii o prawdopodobne pięć rozdziałów, a kontynuacja serii będzie się nazywała ,,SHAMAN KING ZERO'' >> http://shamanking.wikia.com/wiki/Shaman_King_Zero

użytkownik usunięty

poprawka: kontynuacja zaczęła się od listopada i będzie trwać do marca tego roku, ale autor ma problem z wydaniem rozdziałów, z powodu kłopotów finansowych magazynu JumpX.

to znaczy że będzie kontynuacja? ale grafika będzie taka sama czy inna? :DD

użytkownik usunięty
SaaDaaNiaa

Kontunuacja wstępnie ma się składać z pięciu rozdziałów i nazywa się ,,Shaman King Zero'' i rozpoczęła się w listopadzie 2011 roku, ale autor komiksu ma problem z wydaniem nowych rozdziałów ze względu na kłopoty finansowe wydawnictwa gazety JumpX (w Japonii komiksy wydawane są albo w tomikach mangowych albo w pojedynczych rozdziałach w magazynach). Gdyby wydawnictwu udało się wybrnąć z długów albo prawa autorskie do serii wykupiło jakieś pokaźne wydawnictwo - wide z tych co stworzyli ,,Naruto'', ,,Dragon Balla'' czy też ,,Bleacha'', wtedy autor miałby szanse na większy rozgłos kontynuacji i jeśli przyniosła ona dochody (bo z dobrym wydawnictwem sukces murowany) wtedy rozwinąłby pięć rozdziałów do większej serii i dopiero wtedy można byłoby mówić o serii telewizyjnej, która powstałaby gdzieś w 2013 roku. Jeśli zaś nie, prawdopodobne jest, że nakręcone zostaną tylko pare nowych odcinków, które byłyby adaptacją owych wspomnianych pięciu rozdziałów. Produkcje animacyjne na pewno chciałyby nakręcić kontynuację komiksowej wersji, ale póki wydawnictwo magazynu, w której autor publikuje mangę, nie wybrnie z kłopotów cały projekt szlak trafił. Proponuję czekać cierpliwie na rozdziały kontynuacji, które na pewno wyjdą jeszcze w tym roku.

użytkownik usunięty

ps Jeśli nakręcą kontynuację na pewno będzie taka sama, może się zmieć studio animacji. Na razie wydane do tej pory nowe rozdziały komiksowej wersji są z taką samą znaną wszystkim kreskom jak dotychczas.

ocenił(a) serial na 10

Ale to ma się znaczyć będzie o przygodach Yo a nie jego syna albo kogoś?

użytkownik usunięty
poter80

No jasne, że o Yo.

ocenił(a) serial na 10

To zajebiście :), bo miało być cośtam o synu Yo i Anny ale skoro ze starymi bohaterami to spełniło się jedno z moich życiowych marzeń ^^

ocenił(a) serial na 10
poter80

PS: Dzięki za info ;)

ocenił(a) serial na 10

Z nieba spadasz dziewczyno :) Chociaż z drugiej strony szkoda, czytałam gdzieś, że anime ma wyjść w tym miesiącu, ale lepiej nie żyć w błędzie ;) Dzięki za info i pozdrowienia! :)

spanjel

MA ktoś jakieś info?

ocenił(a) serial na 10

I jak tam idzie? Coś się dzieje?

ocenił(a) serial na 8

jeśli nawet będzie kontynuacja animy to kreska będzie się różniła

i co wiadomo w końcu co będzie z tą 3 serią?

ocenił(a) serial na 10

No i takich wieści oczekiwałam XD
Bo na youtubie jak oglądałam, to goście z komentach straszyli, że nie będzie 3 sezonu, a jeśli już to właśnie o przygodach syna Yoh i Anny... (nie, tego to raczej nie chcialoby mi sie ogladac :P)

ocenił(a) serial na 10

To wspaniale! Uwielbiam to anime <3 Już nie mogę się doczekać! <3

ocenił(a) serial na 9

coś nowego wiadomo? :P

ocenił(a) serial na 7
khedira

Zero to prequel, a kontynuacja (o synu) to Shaman King Flowers

ocenił(a) serial na 9
DzejPi

dzięki

ocenił(a) serial na 8
khedira

Nie, proszę. Po co kontynuacja anime? Skończyło się tak ładnie, nienachalnie, niełopatologicznie. Nie może tak zostać?

ocenił(a) serial na 9
littlelotte52996

ale furtkę zostawili na koniec :P

ocenił(a) serial na 8
khedira

A nie mogliby tak zakończyć? Kiedy skończyłam to oglądać, przyszło mi do głowy, że twórcy chcieli pokazać walkę między dobrem a złem, któa nigdy się nie skończy. Zakończenie mi się podoba, kontynuacja... Cóż, moim zdaniem to nietrafiony pomysł, ale chyba jestem w mniejszości:)

littlelotte52996

Wiem, że na koniec w mandze jest, że Zick zostaje Królem Szamanów i nadal chce zniszczyć świat, ale Joh z pomocą swojej i Zick'a matki przekonuje go, żeby tego nie robił. Zick obiecał, że nie zniszczy ludzi, że da im ostatnią szansę i Joh ma tego dopilnować. Chciałabym kolejne odcinki anime, ale jestem ciekawa jakby to zrobili, bo Zick w końcu został zabity przez Joh. Powstało też Shaman King Flowers o losach syna Joh i Anny - Hany. Jest to 5 rozdziałów. Sądzę, że nie chciałoby im się nagrywać 5 odcinków, a poza tym nie mogliby chyba zostawić tak nierozwiązanej akcji w anime.

ocenił(a) serial na 8
elizabi1

Czemu nie? To jakaś tradycja? Nie wiem, nie znam się, zazwyczaj nie oglądam anime:D
I, wiem, czytałam o tej kontynuacji:) Ale myślę, że anime skończyło się naprawdę fajnie i nie wiedzę powodu, żeby to zmieniać. Co za dużo, to niezdrowo:)

littlelotte52996

No niby tak, ale nie czujesz takiego niedosytu? Ja też nie oglądam anime. Jedyne co oglądałam to właśnie SK i Naruto. Ale w sumie dziwi mnie jedna rzecz. Czytam teraz anime i jestem gdzieś na 80 rozdziale i tak porównując, to strasznie dużo rzeczy jest pominiętych albo przyspieszonych. Dziwię się czemu wgl wymyślili Sharone i jej grupkę. Myślałam, że to będzie wierne anime, a tu taki zaskok.

ocenił(a) serial na 8
elizabi1

No właśnie nie czuję niedosytu. Podobała mi się końcówka - taka niejednoznaczna, niebanalna - nienachale przesłanie - dobro i zło zawsze będą ze sobą walczyć, a życie musi toczyć się nadal. Przynajmniej ja to tak zinterpretowałam:)

Co do magi - faktycznie, wiele zmienili. Sądząc, po tym, że używasz imiona Zeke, oglądałaś amerykańską wersję (w sensie polską, bo polska jest na licencji amerykańskiej, nie japońskiej). W takim razie - naprawdę polecam Ci ten serial po japońsku z angielskimi napisami. Róznica w dialogach, sondtracku, nawet imionach, jest powalająca.

użytkownik usunięty

Więc tak. Wchodzę na to forum po roku. Nie będzie anime. Za to kontynuacja pod postacią mangi ,,Shaman King Zero'' wyszła na prawdę. I się skończyła. Ale anime nie będzie jednak.

Naprawdę? Kurde no wielka szkoda. Jednak żyłam w nadziei, że może jednak :/
A czy ktoś przetłumaczył "Shaman King Zero" na polski?

ocenił(a) serial na 10

Kocham tą anime nie mogę się doczekać kontynuacji :D a na razie planuje przeczytać mange ;)

ocenił(a) serial na 8
Pami4

Coś wiadomo na temat tego 3 sezonu dalej? no i skoro powstało Shaman King Flowers to gdzie to można przeczytać? chociaż po angielsku ...?

ocenił(a) serial na 10
agent1135

O anime nic nie wiadomo ale mange znajdziesz po angielsku

ocenił(a) serial na 10
agent1135



O anime nic nie wiadomo ale mange znajdziesz po angielsku

ocenił(a) serial na 10
Rybek17

Nie wiecie może czy był ,będzie jakiś odcinek gdzie anna i yo wzieli ślub pocałunek czy coś????

ocenił(a) serial na 10
HUBERTciawo

Nie nic takiego nie powstało chyba, ze lubisz ff. Ich "miłość" jeśli można to tak nazwać jest pokazana w bardzo subtelny sposób. Widać jednak, że Annie bardzo zależy na Yoh. Polecam mangę. Znajdzie tam niejeden rozdział do tego wyjaśnienie jak się poznali. Uwaga. Manga różni się od Anime.

ocenił(a) serial na 10

Mam pytanie, bo jak to oglądałem miałem ok. 4 - 5 lat, więc moge już nie pamiętać, ale jak jego brat go tam zamienił a on się uwolnił to coś potem jeszcze było?

użytkownik usunięty
AcerNew2

Nie za bardzo rozumiem pytania. Możesz doprecyzować? :) Jego brat Hao (Zeke) wchłonął jego duszę w swoje ciało, ale Yoh udało się z niego uwolnić. Dzięki połączeniu sił wszystkich szamanów na świecie, udało mu się pokonać Zeke. Potem było pokazane jak wszyscy żyli długo i szczęśliwie - niektórzy rozeszli się w różne strony, niektórzy zostali w domu z Anną. Do serii masz jeszcze dodatkowe specjalne odcinki, nie wnoszące jednak nic nowego do fabuły, jednakże są one (niestety) po angielsku. Cały serial natomiast masz na yt.

ocenił(a) serial na 10

Dobra juz jest sierpień 2014 :(

ocenił(a) serial na 10
Natalaa27

i tylko powstała manga ale szkoda ze nie będzie ekranizacij.

ocenił(a) serial na 10

Mam pytanie i co w końcu będzie z tym Królem Szamanów wyjdzie 3 seria proszę was o jakieś informacje bo już nie wiem :/

ocenił(a) serial na 10
miles10

Myślę że nie ma na co liczyć....

tyle lat czekania :((

ocenił(a) serial na 10
I_am_skate

:( tyle lat i nic ale może kiedyś ):

ocenił(a) serial na 10

Pamiętam jak oglądałem to na jetixe. mam nadzieje że kiedyś będzie kontynuacja, przez 3 dni obejżałem te 21h i szkoda że tylko tyle... 12/10 : /

użytkownik usunięty

Tylko najpierw musieliby zrobić anime od nowa, bo te anime, które znamy jest jakoś od połowy niezgodne z mangą. Musieliby zrobić SK od nowa, tym razem w 100% jak manga, tak jak to zrobiono z Fullmetal Alchemistem. Shaman King Flowers jest w kanonie mangi, gdyby tą historię przedstawić w kanonie znanego nam anime to byłaby bez sensu. Tak więc najpierw musimy mieć reboot anime ._.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones