PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=258728}

Król szamanów

Shaman Kingu
8,1 14 705
ocen
8,1 10 1 14705
Król szamanów
powrót do forum serialu Król szamanów

Wiem, że ten temat jest ciągnięty od kilku lat. Tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. Niedawno
skończyłam oglądać Króla Szamanów na Internecie. Spokojnie nie mam 11 lat, mam 16. Wiem
to dziwny wiek, ale to anime było świetne i nadal jest, ale nie o to chodzi. Słyszałam plotki, że
możliwe, że w 2013/2014 r powstanie dalsza część tego anime. Szczerze mówiąc czytałam nawet
to pod postem niżej. Więc ktoś coś wie na ten temat?

elizabi1

Ja też niedawno zacząłem oglądać króla szamanów po raz drugi ;) , szukałem czegoś na temat 3 sezonu , ale nic w 100% nie jest potwierdzone , czytałem też że w 2013/2014 ma wyjść ten sezon , no ale nie wiadomo czy to prawda bo czytałem także dużo starszych postów np z 2007 , pisali tam że może 2008 i 2009, wydaje mi się że to wszystko są plotki i trzeba czekać. Wiem że manga została wydana , pt "Shaman King Flowers" to jest o synu Yoh i Anny , oraz "Shaman King Zero" ta natomiast jest o dalszych losach bohaterów , no ale na ekranizacje nie mają pieniędzy to mi się obiło o uszy. :) pozdrawiam i też czekam na 3 sezon pomimo tego upływu lat :))

ocenił(a) serial na 10
MasterO11

To czy jest to syn Anny i Yoh można sie spierać bo po przeczytaniu mangi nic nie jest pewne. Było juz wiele plotek na temat kolejnego sezonu anime. Prawdopodobnie jednak nie powstanie. SK Flowers jaki miałoby sens skoro musieliby w jakiś cudowny sposób wyjaśnić co sie stało z Yoh i resztą. Malo realne. SK zero to seria oneshotów. Opowiadają historie bohaterów zanim postanowili przystąpić do turnieju. Nadal mam nadzieję, że powstanie kolejny sezon ale na tym chyba się skończy.
Pozdrawiam

annap11

Nie wiem, czy się orientujecie, ale sama manga skończyła się w dość nieciekawym momencie i tak naprawdę nie wiadomo było, o co chodzi, dlatego powstało Shaman King Kang Zeng Bang. Mogliby to rozszerzyć jakoś, ale anime skończyło się zupełnie inaczej. Moim zdaniem bez sensu i nie ma jak dalej rozkręcić akcji, bo wtedy wszystko byłoby wyssane z palca. Zacznijmy od tego, że Yoh nie zabił swojego brata, w rozszerzonej wersji jest powiedziane, że dogadali się, że Hao powiedział, że nie zniszczy ludzi, ale Yoh ma ich dopilnować, czy coś takiego. Tak naprawdę coraz bardziej wątpię, żeby wrócili do tego anime po ok. 7-8 latach. Poza tym, tak jak wcześniej wspomniałam nie mieliby, co pokazać, bo wszystko byłoby ściemą. Turniej po raz drugi, bez Hao byłby nudny, a wskrzesić go nie mogą, bo to byłoby bezsensu i wszystko by się powtarzało. Niestety, do dodatków też raczej by nie przeszli tak po prostu. Coś mi się wydaje, że to zakończony temat :c Jakby coś to Shaman King Kang Zeng Bang nie jest nawet przetłumaczone na polski i niektóre dodatki również.
Ogólnie to bardzo polecam przeczytać mangę. Moim zdaniem jest lepsza od anime, oddaje ten klimat. Pozdrawiam :>

ocenił(a) serial na 10
elizabi1

Który sezon skończył się pokonaniem tego ognistego ducha?? Oglądałem to tak dawno, że nie pamiętam jak się nazywał ;/

annap11

Mogłabyś powiedzieć coś więcej o synu Yoha i Anny? Dlaczego uważasz że to nie ich dziecko? Pytam z czystej ciekawości :)

elizabi1

Ostatni odcinek to dla mnie ewidentna furtka do 3 sezonu. A jeśli nie, to mogliby to zakończyć w jakiś klarowny sposób, że yoh zostaje królem szamanów i po sprawie. I w sumie aż się o to prosiło. Uratował króla duchów, ludzkość, ma czyste serce, prawie wszyscy w dollby village dali mu swoją wiarę, siłę, foryoku. A tak... dalej się tli nadzieja na kolejne odcinki...

bezsensutowszystko

Nadzieja się tli, ale z każdym rokiem niestety coraz mniej. Ale pomyśl sobie, co mogliby tam jeszcze nakręcić? Turniej został zatrzymany, więc logicznie powinni go wznowić i zacząć od nowa. Jeżeli zaczną od nowa, to wszystko będzie się powtarzać. Nie mam pojęcia, jak mieliby to zrobić, żeby wyszło ciekawie. Jak już gdzieś wcześniej pisałam, manga pokazuje zupełnie inaczej tę końcówkę. A twórcy anime nie mieliby nawet jak powrócić do mangi, bo uśmiercili Hao. A w mandze nie ma takiego czegoś, więc musieliby go wskrzesić, a wtedy by wyszło, że jest nieśmiertelny i zaczęłyby nam się stwarzać logiczne komplikacje, bo wyszłoby, że jest nie do pokonania, a taka walka nie ma sensu. Druga rzecz, że nie wiadomo, czy mieliby widzów. Minęło tyle lat, że większość, która się na nim wychowała ma między 15-20 lat, a nowe pokolenie nie zna go. Sądzę, że już o tym anime zapomnieli. W końcu minęło 8 lat. No ale cóż, cuda się zdarzają, a ja na właśnie taki niecierpliwie czekam.

elizabi1

Może zamiast 3 sezonu mogli by przetłumaczyć orginał, bo tam historia jest nieco inna. Gdyby to przetłumaczyli i wrzucili na polską telewizję to podejrzewam, że sporo osób by to oglądało, a gdyby było tyle oglądających to była by motywacja do zrobienia 3 sezonu :D
Fajnie by było gdyby wszyscy fani poprosili redakcję (czyli napisali na poczcie prośbę o przywrócenie anime) jakiejś stacji telewizyjnej o przywrócenie anime do telewizji :D

youkii

Przetłumaczenie mangi byłoby bardzo fajną sprawą, ale z drugiej strony większość zdarzeń by się powtarzała. Mimo że jest tam kilka drobnych, jak i większych różnic, to sens jest taki sam, więc nie sądzę, żeby wpadli na taki pomysł. Można zawsze spróbować napisać petycję i wysłać do jakiejś stacji typu Disney Channel, TV Puls itp

elizabi1

Wyślesz mi sezon 2 króla szamanów (shaman king) ponieważ niedawno skończyłam oglądać sezon 1,a zależy mi na tym aby oglądnąć całego króla szamanów (shaman king).

gabi_kotarba1

Jest jeden sezon, który ma łącznie 64 odcinków.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL04B1BAFC611D1AF1
Tutaj są wszystkie w nawet dobrej wersji.

ocenił(a) serial na 10
elizabi1

Taki chuj, nic nie będzie.

MadaCrow

W sensie?

ocenił(a) serial na 10
elizabi1

W sensie kontynuacji.

MadaCrow

To prawda, na kontynuację nie ma raczej, co liczyć. Wyżej jest opisane dlaczego.

elizabi1

to 2 sezony nie 1 idiota jesteś czy co ?

Certez

Szkoda, że nie rozróżniasz płci, naprawdę wielka szkoda. Niech ci będzie, że nawet dwa, co za różnica powiedz mi, czy jeden czy dwa sezony, w końcu to tyle samo odcinków. Takie komentarze zostaw dla siebie i nie życzę sobie obrażania mnie i to jeszcze w gruncie rzeczy nieuzasadnionego.

elizabi1

No sie doczekales kolego shaman king wlasnie bedzie wchodzil na netflixie, z czego sie bardzo ciesze pozdrawiam

kamil6302

Dokładnie, kto by się spodziewał. Słyszałeś może już o jakieś dacie? Bo z tego co wiem, na razie wychodzi tylko na Netflixie japońskim.
Również pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones