PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794373}

Kruk

8,0 35 943
oceny
8,0 10 1 35943
Kruk
powrót do forum serialu Kruk

Czy Pan Sławek mógłby mówić wolniej? Ja wiem że twórcy chcieli oddać podlaskie zaciąganie w filmie ale gdy się zaciąga a jednoczesnie wypluwa słowa z szybkością karabinu maszynowego to 3/4 z nich jest niezrozumiala

ocenił(a) serial na 3
kuczyn81

może jesteś chory, nie wiem czym ty się zaciągasz, że masz takie podejrzenia ? skąd ty jesteś ?

ocenił(a) serial na 3
kuczyn81

Cezary Łukaszewicz urodził we Wrocławiu, a Michał Żurawski w Zabrzu, więc jeżeli zaciąga to ze śląska. W serialu dźwięk jest na niskim poziomie, być może są także problemy z dykcją aktorów przy szybkiej produkcji. Ale żeby podejrzewać, że to jest celowe zaciąganie po podlasku, to trzeba naprawdę nie mieć pojęcia o czymkolwiek. Wypowiadaj się o tym, o czym masz jakiekolwiek pojęcie, nie ma czegoś takiego jak zaciąganie się po podlasku. A tłumaczyć tym slaby dźwięk to jakaś skrajna głupota. Podejrzewam, że jesteś ze Śląska, dla Ślązaków każdy Polak się zaciąga, bo u nich gwara to codzienność i wszystko inne jest dla nich obce.

ocenił(a) serial na 8
kuczyn81

Dźwięk rzeczywiście, jak zwykle w polskich filmach, beznadziejny. Ja się ratuję polskimi napisami.

skalorek

a gdzie mozna pobrac?

kuczyn81

Nic nie zaciąga, tylko gada szybko, a że dźwięk jest jak to w polskich produkcjach do d... to połowy gadki nie słychać.

jan_niezbedny0

Istnieje taki przycisk na pilocie jak "volume", tudzież głośność więc można sobie trochę zwiększyć głośność i po problemie. Istnieją też słuchawki, w których słychać już każdy dialog, więc nie widzę problemu.

analthunder

Ja widzę, bo jak się coś takiego robi, należałoby to robić solidnie.
A słuchawek nie cierpię, podobnie jak ryczącego telewizora.

kuczyn81

Ja nie wiem o co wam chodzi z tym dźwiękiem może macie problem ze sprzętem.... u mnie każde słowo bez problemu jest zrozumiałe... A może bohaterowie za szybko mówią i co poniektórzy nie potrafią przetworzyć takiej ilości informacji ;)))) Troszkę mniej rzeczy podanych na tacy jak w amerykańskich serialach i ludzi się już gubią ;))))

ocenił(a) serial na 8
strongmar

też nie rozumiem problemu, właśnie obejrzałem pierwszy odcinek i nie zauważyłem by coś było niezrozumiałe. Dialogi słychać normalnie i w pełni zrozumiale.

ocenił(a) serial na 9
strongmar

Problem z udzwiękowieniem dialogów w Kruku dotyczy najbardziej pierwszego odcinka i kilku dialogów, gdzie aktorzy połykają wyrazy, szczególnie kiedy Konopow wcina kanapkę w aucie. Oglądałem dwa razy pierwszy odcinek raz z TV jak większość, i drugi raz na słuchawkach, nie powiem oglądając na słuchawkach znacznie lepiej, ale i tak zdarzyło się kilka wyrazów, zwrotów niewyraznych, drugi odcinek już poprawa, a w trzecim problemów z dialogami nie było absolutnie żadnych, więc to nie kwestia czy ktoś głuchy czy nie, a ewidentnie słaba robota udzwiękowienia.

ocenił(a) serial na 8
strongmar

Bzdura. Audiobooków słucham zwykle przyśpieszonych dwukrotnie i nie mam problemu z przetworzeniem informacji, a są to raczej skomplikowane dzieła. Wystarczy mi jednak polski film, żeby poczuć się jak głuchoniema. Pierwszy odcinek ,,Kruka" to praktycznie niezrozumiały, drugi już znacznie lepiej wypadł pod tym względem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones