PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123893}

Kryminalni

6,8 40 351
ocen
6,8 10 1 40351
3,8 4
oceny krytyków
Kryminalni
powrót do forum serialu Kryminalni

Reaktywacja

ocenił(a) serial na 10

Uważam , że producenci mogli by pomysleć o reaktywacji serialu , lub choc o zrobieniu wersji kinowej . Czy nie chcielibyście znów zobaczyć Zawady i spółki w akcji ?! :))

ocenił(a) serial na 4
użytkownik usunięty
jarken

TAK!

ocenił(a) serial na 7
ocenił(a) serial na 10
karoxpotter

Taak :)

karoxpotter

Pewnie znalazłoby sie bardzo duzo osób które chciały żeby starzy i dobrzy Kryminalni powrócili w sobotnie wieczory do naszych domów. Tylko niestety jest to raczej bardziej w sferze naszych marzeń niz realnych oczekiwań. Strasznie szkoda ze TVN ma w głębokim poważaniu głosy zwolenników tego serialu.
Nie rozumiem tylko jednego. Dlaczego można kontynuować nadawanie tak dennych i ogłupiających seriali jak W11 czy Ukryta prawda?

ocenił(a) serial na 8
Hamper

Widocznie więcej jest widzów, którzy oglądają takie "seriale" niz tych którzy chcieliby ogladac kryminalnych... Ten kraj mnie przytłacza, a bezguscie i brak poczucia dobrego smaku u wiekszosci ludzi irytuje. Jeżeli ktos uważa, że kryminalni to slabizna to na pewno nie widział "tryptyku śląskiego" pamiętacie te 3 odcinki??? Świetne były;-)

Hamper

a czym się różnią kryminalni od W11 czy ukrytej prawdy? Jedynie chyba ciut lepszym aktorstwem w tych ostatnich..

falkonx

dalej oglądaj ukrytą prawdę. pozdrowienia

Hamper

jeżeli nie robisz sobie jaj i kryminalni naprawdę się Tobie podobali to potraktuj poważnie w11 i up.-daj im szansę.Pozdrawiam

falkonx

mi osobiście szkoda byłoby czasu na te seriale "paradokumentalne" które nie prezentują żadnej konkretnej treści. no o czym są? o wampirach, o darku w wannie? a najgorsze jest to ze część społeczeństwa traktuje te programy jako przedstawienie tego co dzieje sie w realnym świecie.

ocenił(a) serial na 10
karoxpotter

Tak! :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

Wiesz mój kolega zna dobrego psychiatrę, mogę ci dać numer bo widzę że to tobie przyda się leczenie psychiatryczne.

MrJigssaw

Jaki wg. Ciebie jest "z prawdziwego zdarzenia, dobry i emocjonujący" serial kryminalny? Chodzi mi głównie o polskie produkcje, bo zagranicznymi już rzygam. Podaj choć jeden przykład, znawco.

ocenił(a) serial na 3
Ressentir

Ależ proszę cię bardzo - na początek znakomity "Pitbull" oraz "Glina" Pasikowskiego. A także nowość - polsatowskie "Na Krawędzi". Jeśli jeszcze nie oglądałeś żadnego z nich, polecam nadrobić.
Nie nazywam tych trzech arcydziełami, ale wg Mnie jak na razie najlepsze z tych polskich.
"Kryminalni" natomiast są żenującą podróbką zagranicznych seriali klasy D, a komisarz Zawada ze swoją basią storosz i atrapą pistoletu jest po prostu śmieszny. ;] Taki marny serial s-f.
Nie uważam się za znawcę, ale sam zobaczysz, że jak trochę różnych kryminałów i thrillerów pooglądasz, zgodzisz się ze Mną.

MrJigssaw

Na krawędzi oglądam sumiennie i muszę się z Tobą zgodzić, z tym, że jest jedno ale, otóż Na krawędzi trzyma się jednej, określonej fabuły. Jest tam główny motyw do którego coś jest po podrzucane. Kryminalni natomiast (z tego co pamiętam) to serial, w którym główna fabuła trzyma się gdzieś w tle spraw, które są prowadzone przez policjantów, więc porównywanie tych dwóch produkcji ma się nijak do rzeczywistości. Na temat Pitbull'a, oraz Gliny się nie wypowiem, bo nie oglądałem (jedynie o Glinie coś tam mi się obiło o uszy). Jednak przyznasz, że porównując Kryminalnych do tych wszystkich gniotów typu W-11 czy innych Detektywów, to ten serial wygląda o wiele lepiej. Fakt faktem, nie jest to boska produkcja (takich u nas niestety niewiele), ale przyjemnie się oglądało w sobotnie wieczorki.

ocenił(a) serial na 3
Ressentir

Że się przyjemnie oglądało, może i tak - nie mówię, że ten serial jest zupełnie beznadziejny, były też rewelacyjne odcinki (np. "Złodziej tożsamości"), ale dobór aktorów spowodował, że ten serial był tylko błazenadą dla dzieciaków z podstawówki. Wyszło śmiesznie. Chcieli zrobić serial sensacyjny na wzór amerykański, a wyszedł im komediowy. I dlatego oceniłem go tak surowo...

Do tej pory wydawało Mi się, że taki serial kryminalny, w którym każdy odcinek opowiada inną historię jest zawsze ciekawy, ale "Na Krawędzi" przekonało Mnie, ze niekoniecznie. ;]

"Na krawędzi" to jak dla Mnie wydarzenie roku - doskonała, ciekawa fabuła, poruszone ważne problem (gwałt, zemsta, korupcja władzy), świetne postacie, znakomite aktorstwo, zwroty akcji - majstersztyk.


"Pitbulla" obejrzyj koniecznie, najlepiej 3 sezon. Ten serial jest bezkonkurencyjny. Wielokrotnie nagradzany, świetnie zagrany, klimatyczny. Chociaż nie każdemu przypadnie do gustu "brudny" klimat. Ale nawet prawdziwi policjanci przyznają, że ze wszystkich seriali policyjnych tylko ten jest zbliżony do rzeczywistości. Nawet zagraniczne stacje go zakupiły.

Z kolei Glina to mroczny, brutalny kryminał z niepowtarzalnym klimatem. Ma bardzo ciekawą fabułę i śledztwa, choć 2 sezon był trochę słabszy.

Z polskich seriali kryminalnych mogę Ci jeszcze polecić tvn-owskie "Twarzą w Twarz" - znakomity serial w zachodnim stylu, a finał wgniata w fotel. ale tylko 1 sezon, 2 lepiej sobie odpuścić.

MrJigssaw

Na pewno obejrzę. Teraz będę mieć więcej czasu na oglądanie, więc myślę, że w przyszłości może sobie jeszcze podyskutujemy na poruszone tematy (z moją zwiększoną wiedzą oczywiście). Wiadomo, są gusta i guściki i niestety nikomu się nie dogodzi. Dzięki za (w moim przekonaniu uprzejmą i konstruktywną) wymianę zdań :) Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 3
Ressentir

Ja też dziękuję. Cieszę się ze pomogłem, i również pozdrawiam. Z chęcią przyjmę dalsze zaproszenia do dyskusji.
Tym bardziej że ostatnio na filmwebie roi się od upośledzonych trolli więc do poważnej i miłej dyskusji rzadko jest okazja.
A co do W-11 - tego "serialu" siłą rzeczy nie da się porównać do żadnego innego. Bo inne to seriale fabularne, z aktorami z fabułą, a tam masz w rolach głównych prawdziwych policjantów i bandę amatorów z ulicy, którzy z aktorstwem nie mają nic wspólnego. To paradokument, mający imitować rzeczywistość.
Ale powiem Ci, że polska wersja W-11 jest o wiele lepsza od niemieckiej (na podstawie której powstała). W Niemczech nazywa się to "K-11 - Kommissare im Einsatz" Obejrzyj na youtube choć urywek jednego odcinka - to dopiero jest dno!

A może i Ty byś Mi coś polecił? Mnóstwo mam czasu, to można ciekawe seriale odkrywać.

MrJigssaw

Ogólnie rzecz ujmując nie jestem zagorzałym fanem seriali (z braku czasu nie mam po prostu jak ich oglądać), ale jak już to nie ograniczam się tylko do polskich produkcji. Mam parę pozycji, które lubię i cenię. Uwielbiam np. oglądać Dexter'a, Dr. House'a. Jestem osobą, która bardziej skupia się na pełnometrażowych wydaniach, szczególnie takich, gdzie na wierzch wyłaniają się "brudy" rządów, agencji rządowych itd. Teraz np. mam zamiar iść do kina na Układ Zamknięty. Bardzo mnie ciekawi ten film. Ogólnie rzecz ujmując - ja wiele polecić nie mogę (kinomaniak ze mnie słaby ;p), ale staram się nadrabiać straty.

Tak swoją drogą jeżeli nie oglądałeś to polecam Dexter'a. Serial jest kręcony tak, że po obejrzeniu ostatniego odcinka człowiek czuje, że musi obejrzeć kolejny odcinek w trybie natychmiastowym. :)

MrJigssaw

a ja uważam że nie ma sensu dyskutować z osobami twojego pokroju którzy ludzi którym serial "Kryminalni" przypadł jednak do gustu, wyzywają od idiotów, więc daruj sobie ten pseudointelektualny bełkot, i nie udawaj takie kulturalnego bo jeden czy drugi naiwny ci ustąpił, a już twoja gadka o merytorycznej dyskusji to już szczyt zakłamania. Nie pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

hahahah żaden serial który wymieniłeś nie może się równać z serialem Kryminalni jesteś żałosny ,Na krawędzi to gówno przegadane i tyle. Kryminalni to najlepszy serial nie było lepszego i nie będzie, w tych serialach co wymieniłeś jest wszystko kopiowane nieudolnie z kryminalnych

użytkownik usunięty
MrJigssaw

ok z Pitbullem Gliną się zgodzę... ale Na krawędzi??? już lepsza fala Zbrodni... Kryminalni nie są żadną żenującą podróbką a jeśli tak uważasz to chyba nie widziałeś żadnej podróbki. A taką jest ten gniot TVP2 prokurator. Kryminalni to jest dobry serial...

MrJigssaw

A ja przypadkowo trafilem na serial (youtube) i nadal fajnie mi się ogląda Kryminalnych .Sensowna fabuła aktorstwo nie najgorsze ,tylko gościnną obsadę mogli by dać lepsza .A na Glinie wytrzymałem kilka odcinków i Fali zbrodni tak samo a Kryminalni nadal mnie wciągają

ocenił(a) serial na 7
MrJigssaw

Kryminalni źli nie byli. Każdy powinien dać przynajmniej 5 lub 4 w ocenie, jeśli nie to trudno. Tobie by się przydała izolacja bo sam masz jakieś chore zaburzenia obrażając innych...

karoxpotter

Zdecydowanie NIE! Na takie nudziarstwo nikt by do kina nie poszedł.

ocenił(a) serial na 10
magdalenaEla

Według mnie połowa polski by poszła jak nie lepiej

użytkownik usunięty
magdalenaEla

poszliby poszli, skoro na Listy do M 1 i 2 poszli to na to też...

ocenił(a) serial na 10
karoxpotter

Pewnie że tak myślę że cała Polska by tago chciała Magda była by inspektorem , Maciek - Nadkomisarzem a ta dwójka z CBŚ podkomisarzami i gitara !

ocenił(a) serial na 10
karoxpotter

Popieram!

takel_beer

ja tez ,świetny serial .TVN woli jednak poszczać gnioty typu ukryta prawda .

użytkownik usunięty
lukasz16

niestety te szroty już mnie zaczynają wnerwiać... patrzeć się na to nie da....

użytkownik usunięty
karoxpotter

zamiast wznowienia Kryminalnych na jesień będzie jakiś badziewny komediowy serial na Noże...

karoxpotter

Jest wersha telewizyjna właśnie "Kryminalni" tryptyk śląski leciała kiedyśw tv 3 seriale połączone do kupy z których pare scen jest wyciętych.
Osobiście odcinku z Gdańska też by można połączyć w całość oraz te które pokazują smierć 2 żony zawady nie pamiętam tytułów ale.
W sumie były by 3 fajne pełnometrażowe filmy.
Ktoś tam sie wypowiadał o "Pitbullu" i "Glinie"
otuż oba te seriale są dobre tak samo z resztą jak "Ekstradycja"
Pitbull pokazuje prawdziwą rzeczywistość w policji,a Ekstradycja przękrety jakie idą w naszym rządzie.

użytkownik usunięty
oleksgsm

ta wersja już jest dawno żadna nowość

co do tytułów tych odcinków z drugą Żoną Zawady to jest

Stary znajomy odcinek 64 sezon 5
Ślub Odcinek 65 sezon 5
Oko za Oko 66 sezon 6
nie zabijaj sezon 6

odcinki Dyptyk Gdański też by można rzeczywiście połączyć

są to odcinki

Dyptyk Gdański Pozdrowienia z Hamburga oraz Dyptyk Gdański w Potrzasku (59 i 60 odcinek) sezon 5

karoxpotter

Tez jestem za tym, przyznam ze nie obejrzałam w telewizji ani jednego odcinka jak był premiery. dopiero po jakimś czasie obejrzałam jeden odcinek i Mi się bardzo spodobał, wiec na necie oglądałam wszystkie sezony. Szkoda ze już koniec.

ocenił(a) serial na 1
ocenił(a) serial na 9
karoxpotter

Powrót tego serialu jest coraz bardziej możliwy:
1) https://www.telemagazyn.pl/artykuly/kryminalni-powroca-z-nowymi-odcinkami-kogo-z obaczymy-w-obsadzie-72284.html
2) https://swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/kryminalni-381/news-kryminalni-wra caja-do-tvn,nId,2988094,nPack,4

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones