PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=378865}

Kumple

Skins
7,8 87 854
oceny
7,8 10 1 87854
6,6 5
ocen krytyków
Kumple
powrót do forum serialu Kumple

Naprawdę dobry serial.

ocenił(a) serial na 9

Fabuła serialu jest ciekawa, bo życiowa - to mi się najbardziej podoba. Nie ma tam żadnych ograniczeń, pokazana jest prawda i tyle. Oczywiście mój ulubiony sezon to pierwszy oraz drugi, aczkolwiek trzeci też jest spoko, no ale bardziej przywiązana byłam do bohaterów z 1 generacji. Nie ukrywam że brakuje mi tych przekleństw Sida oraz wiecznie powtarzanych 'WOW' ze strony Cassie, uśmiecham się jak sobie o tym wszystkim przypomnę. Aktualnie jestem na 5 sezonie, więc ze względu na sentyment do tego serialu, obejrzę do końca.

Ze swojej strony napiszę jeszcze tyle, że warto poświęcić temu serialowi uwagę, bo jest jedyny w swoim rodzaju, polecam wszystkim :).

ocenił(a) serial na 8
martamk4

Może jak obejrzysz 6 sezon do końca to zmienisz zdanie. Ja dwa dni temu skończyłam właśnie i uważam, że trzecia generacja jest najlepsza. Ale wiadomo - każdy ma inny gust. Mi też bardzo się podobają właśnie te życiowe wątki, są takie prawdziwe. Do pierwszej generacji również jestem przywiązana i jak dowiedziałam się gdzieś w połowie drugiego sezonu, że dalej będą inni bohaterowie to myślałam, że się załamię. Zanim zabrałam się do oglądania trzeciego sezonu, musiał upłynąć jakiś miesiąc. ;) Ale nie żałuję, druga generacja przedstawia według mnie najciekawsze problemy nastolatków. Polecam wszystkim z całego serca.

korbi_97

Prawdziwe? Według mnie większość to wydumane problemy niezrównoważonych emocjonalnie i kompletnie niedojrzałych małolatów. Może po prostu w polskich realiach nie wygląda to tak jak w serialu, ale chyba bristolskie teens'y nie różnią się tak bardzo od naszych ;) Mimo wszystko jednak, ciekawy serial dla młodzieży, zwłaszcza pierwszy sezon.

ocenił(a) serial na 8
Roznakin

Wiadomo, że troszkę jest to podkolorowane, żeby zaciekawić widzów. Młodych ludzi u nas także spotykają problemy, które zostały przedstawione w serialu. Na przykład: wpadka, spięcia z rodzicami, śmierć przyjaciela lub kogoś z rodziny, homoseksualizm, utrata przyjaciela, uzależnienia, choroby psychiczne. Może bohaterowie są "niezrównoważeni emocjonalnie i kompletnie niedojrzali", ale kto w ich wieku jest? Z tą prawdziwością to chodziło mi bardziej o to, że ich losy i oni sami nie są wyidealizowani, nic nie przychodzi bez wysiłku. Pokazana jest brutalna rzeczywistość, po prostu życie.

korbi_97

Heh, w sumie racja. Mogliby pokazywać 100% naturalizm, tylko kto by to wtedy oglądał? Ja raczej nie ;)
A co do idealizacji bohaterów to powiedziałbym, że nawet na odwrót :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones