PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95732}

Latający Cyrk Monty Pythona

Monty Python's Flying Circus
8,4 58 619
ocen
8,4 10 1 58619
9,3 19
ocen krytyków
Latający Cyrk Monty Pythona
powrót do forum serialu Latający Cyrk Monty Pythona

Oglądając ten serial doszedłem do pewnego wniosku. Do tego typu humoru trzeba po prostu nawyknąc aby zaczął się podobać. Przez caly pierwszy odcinek ani razu sie nie usmiechnalem. Stwierdzilem ze odpuszcze sobie ogladanie bo humor po prostu do mnie nie trafia. Jednak cos mnie podkusilo zeby dac mu jeszcze 1 szanse (prawdopodobnie przez wysoka srednia i duzo osob wychwalajacych ten serial). Teraz stwierdzam, ze im dluzej go ogladam tym bardziej mi sie podoba. Przy 5 odcinku juz zasmiewam sie na maxa z akwizytora podajacym sie za zlodzieja zeby go wpuscili itp. Osobom którym serial się nie podoba proponuje dac mu jeszcze szanse bo jak juz sie "poczuje" ten abstrakcyjny humor mozna naprawde dobrze sie bawic przy niektorych skeczach.
I jeszcze jedno. "Czucie" tego humoru nie ma nic wspolnego z jego rozumieniem czy inteligencja czlowieka jak sie tutaj wydaje niektorym nadetym ludzikom chcacym sobie poprawic samoocene (dowodem jest chociazby bardzo wysoka srednia - zestawiajac to z przecietna inteligencja polskiego spoleczenstwa dochodzimy do wniosku, ze gdyby humor byl dla "wybitnych" nie byl by na pewno w top10).
Potwierdzam natomiast tezy niektorych, ze ten serial (i typ humoru) albo sie lubi albo sie go nienawidzi :)

piotrek2206

zgadzam się z Tobą :) do tego gatunku komedii trzeba się przyzwyczaić, poczuć te skecze i patrzeć na nie z przymrużeniem oka. gdyby nie to, że lubię wszystko, co innym się nie podoba (przykład: moja rodzicielka wmawiała mi, że serial nie jest wart oglądania...), to zapewne nie miałabym okazji polubić Monty Python'ów!
Pomyśleć, że kiedy byłam dzieckiem, bałam się animacji Gilliama... -.-'

piotrek2206

czytałeś mój post z tematu "<lol2>"?:p

ocenił(a) serial na 10
piotrek2206

Inteligencja i wiedza się przydają by wyłapać niektóre odwołania i niuanse, zawarte w skeczach. Ale bardziej chodzi o kody kulturowe. Jest coś takiego w Pythonach, co spowodowało, że w Polsce są szczególnie wielbieni. Ten rodzaj humoru do wielu z nas trafia.
Pierwsze co widziałem ich autorstwa to film Sens życia wg Monty Pythona. I zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Nie musiałem być "obyty" z tym humorem, chyba że przesiąknięcie polską kulturą, literaturą takie obycie daje. Przypominam, że polskie kabarety, te przedwojenne, w tym żydowskie z ich szmoncesami, ale też i te powojenne, takie jak choćby Kabaret Starszych Panów, operowały absurdem i groteską. Absurd jest częścią polskiej duszy, niemożliwością jest byśmy byli nań zupełnie nieczuli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones