PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769408}

Legion

7,8 24 186
ocen
7,8 10 1 24186
8,2 13
ocen krytyków
Legion
powrót do forum serialu Legion

Drugi sezon potwierdzony

ocenił(a) serial na 10

Stacja FX ogłosiła, że Legion dostał zielone światło na produkcję drugiego sezonu. Zadowoleni? :)

ocenił(a) serial na 10
dimeo32

Tak

ocenił(a) serial na 8
dimeo32

chyba tak

ocenił(a) serial na 10
dimeo32

Bardzo! Żałuję tylko, że trzeba będzie czekać rok.

ocenił(a) serial na 9
funia89

Tak, a na zapowiedź premier odcinków poczekamy aż ktoś zapłaci za promocje na filmwebie. Dziś pierszy odcinek drugiego sezonu Legion.

damian_84

Na FOX w czwartek o 22:00. Tak jak poprzedni sezon. Często korzystam z: "naekranie". Tam przynajmniej szybko uzupełniają odcinki i daty premier. A FW schodzi na psy... sorki pieski... schodzi na dno...

ocenił(a) serial na 8
dimeo32

Jak sk*rwysyn.

ocenił(a) serial na 8
dimeo32

zaj*&scie

bsice

Czekam na drugi sezon jak nie wiem na co .
Oby Xavier się pojawił i wyjaśnili dla kogo D3 porwało Davida .

dimeo32

Po sukcesie pierwszego sezonu to chyba była formalność. Ja już nie mogę się doczekać, choć obawiam się, że pierwszy sezon wyniósł ten serial na tak wysoki poziom, że teraz będzie tylko gorzej.

ocenił(a) serial na 8
dimeo32

Po tym jak wielkim cliffhangerem zakończyli pierwszy sezon, to po prostu drugi powinni od razu puścić. Trochę mnie to rozczarowało, że tak jak Fargo zamyka swoje wątki, tak tutaj praktycznie żadnego nie zamknięto i jeszcze w ostatniej sekundzie dodano zupełnie nowy, bardzo dotykający głównego bohatera.

użytkownik usunięty
dimeo32

No kur@$% , raczej !

ocenił(a) serial na 6
dimeo32

To zależy.
To faktycznie jeden z najbardziej pomysłowo zrealizowanych seriali, wizualnie bardzo śmiały w obrazowaniu schizofrenii, mistrzowsko wykorzystujący także... dźwięk, co jest niespotykane, ale paradoksalnie pełen niepotrzebnych repetycji dowodzących niewiary w inteligencję widza. Co chwila przypomina mu się informacje, które już otrzymał - to z narracyjnego punktu widzenia naganne i czyni ten serial często nieznośnie nudnym.
Nie znam komiksu, ale trudno w to uwierzyć, by taki był, skoro stworzyli go tacy mistrzowie jak Chris Claremont i Bill Sienkiweicz, którzy z narracją nigdy nie mieli problemu.
Należy jednocześnie do najgorszego sortu współczesnych seriali, to jest takich, których cechą jest celowy, programowy brak decyzyjności. Nic nie zostaje tu rozstrzygnięte, nic definitywnie rozwiązane i jest podytkowane wyłącznie względami komercyjnymi tj. wymuszeniem powstania kontynuacji.
Zatem wrażenie jest bardzo ambiwalentne.
https://www.youtube.com/watch?v=HTgNf3P8O8s

ocenił(a) serial na 5
AutorAutor

O, to, to!

ocenił(a) serial na 6
MyLucidDream

Pozostaje marzyć:)
https://www.youtube.com/watch?v=rWk7ykBdIA8

AutorAutor

Dokładnie

ocenił(a) serial na 10
dimeo32

10! :)

ocenił(a) serial na 1
dimeo32

Ale ludzie wy wiecie, że ten serial ma strasznie słabych aktorów, efekty specjalne a niektóre sceny to całkowity bełkot? Dajecie takiemu czemuś 10/10?! Chciałem dać temu 6/10 bo były tam rzeczy, które mi się podobały ale widzę, że ten serial ma tylu psychicznych fanów, że chyba będę zmuszony obniżyć moją ocenę do 1/10, żeby chociaż spróbować wyrównać jakoś średnią. Jest to dla mnie całkowicie niezrozumiały fenomen jak ktoś może lubić coś aż tak, że ma klapki na oczach, które zasłaniają wszystkie wady tego serialu A JEST ICH OD GROMA.

ocenił(a) serial na 10
Drusix

Kto by pomyślał - serial o psychicznym gościu ma psychicznych fanów! Przypadek? xD

ocenił(a) serial na 1
Khaosth

No ale bez jaj! Cały system oceniania filmów i seriali flimwebie pieprznie jak tak ludzie beztrosko będą 10 rozdawać byle jakim produkcjom. Ten serial ma tyle problemów z aktorami, efektami, fabułą. Dalej nie rozumiem dlaczego zostawili tego doktora w tej celi, żeby umarł z głodu? Przecież on był zwykłym lekarzem, który próbował ich leczyć! A oni go na śmierć zostawili? Albo scena z tym, że nagle stracili głos wszyscy i nie ma dźwięku... Co to niby miało być i co to miało wprowadzić? Ci aktorzy stali tam jak głupki i machali rękami, że niby się próbują komunikować myślałem, że się posikam ze śmiechu. Albo scena, kiedy zdecydowali, że pojadą wspomóc tego świra w ataku na bazę i jak koleś wybiega i krzyczy, że idą na wojnę i budzi ludzi a potem przyjeżdżają tylko główni bohaterowie w jednym samochodzie xD Los ich całego gatunku zależy od tego czy mu pomogą czy nie a oni sobie w 4 osoby przyjechali.

Drusix

Bo zasługuje na 8-9/10!!!

ocenił(a) serial na 1
peterson78

Jakoś dziwnie nikt sie nie odniósł do rzeczy, które tutaj napisałem. Szczególnie z tym lekarzem w klatce. Niby mieli być dobrymi ludźmi, a zostawili niewinnego człowieka na śmierć, bo wykonywał swój zawód. Dlaczego? Cały ten serial jest wypełniony takimi dziwnymi rzeczami.

ocenił(a) serial na 1
Khaosth

Albo scena kiedy ta dziewczyna zamieniła się ciałami z tym złym z dziwnym okiem i jechała furgonetką a potem ten świr zagrodził drogę i ten koleś w skórze tej dziewczyny zaczął uciekać. Pokazali tylko, że obudziła się ta azjatka i zaczęła biec a potem nagle jak już ciała wróciły do normy, to ten murzyn się tam pojawił jak się pochyla nad tą dziewczyną. Oni nawet scen nie potrafią zmontować dobrze. Było jeszcze innych parę momentów, że w ujęciu kręconym z różnych stron postacie stoją gdzie indziej. Albo moment jak ten zły z tym okiem się pojawia za głównymi bohaterami jak wychodzą z tej bazy 3 dywizji. Myślałem, że umrę ze śmiechu. Oni poszli w prawą stronę, odeszli może na 5 metrów a ten nagle wchodzi w kadr i muzyka się robi groźna, bo on taki groźny człowiek jest. A potem się na nich gapi jak wchodzą do tego domu jak stracili głos. Gapi się na nich stojąc na wzgórzu całkowicie niczym nie zasłonięty. Tak po prostu se stoi, bo on jest taką złą postacią, że tacy jak on to mogą takie rzeczy robić. Ten serial ma tak wiele błędów, że ledwo się zmuszałem do jego oglądania. Nie można dawać 10/10 czemuś co ma tak rażące błędy!!!!!

ocenił(a) serial na 8
Drusix

Każdy ma inny gust przyjmij to do swojej wiadomości ten Serial to Sci - Fi a nie dokumentalny na faktach autentycznych , dałeś 2/10 bo inni dali 10/10?
To kompletnie mi wystarcza że gówno się znasz :)
Ps: Weź się za ocenianie Tabalugi albo Misia Uszatka :)

ocenił(a) serial na 1
Manikalny

Dobra daje 1/10 bo widzę że nie dajecie mi innego wyboru.

ocenił(a) serial na 10
Drusix

Oh sh@#! Sprawy przybrały poważny obrót... xD

ocenił(a) serial na 9
Drusix

# Drisix Jeżeli nie rozumiesz tego serialu to znaczy, że Twój intelekt został zdegradowany przez produkcje typu "Asterix i Obelix oraz misja kleopatra", któremu wystawiłeś 10..brawo!!..( a oglądałeś z dubbngiem ??:))..hehe
Legion to luźna adaptacja komiksu pachnąca mindf(u)ckiem .. polecam zapoznać się z kinem pokroju Donnie Darko, lub filmami Davida Lincha, jednakże jeżeli dla Ciebie Ojciec Mateusz (oceniłeś8/10) jest bardzo dobrym serialem to sorry, być może tonie filmy for You ;)

ocenił(a) serial na 9
Drusix

No rzeczywiście się znasz - Sipsonom dałeś 7, Laboratorium Dextera i Tom&Jerry po 9!! No nieźle - prawdziwy krytyk filmowy hehe..Może przy Oscarach Cię zatrudnią??

Drusix

ale się podpalił :P hihi, czasami liczy się po prostu ogólne wrażenie ;) czekam na 2 sezon z utęsknieniem <3 dopisz mnie do grona crazyfanów :D

ocenił(a) serial na 10
Drusix

Chciałem się odnieść konkretnie do tych uwag po kolejnej powtórkowej emisji serialu przed drugim sezonem (maraton całości w czwartkową noc? - brawo fox, następny zróbcie jeszcze w godzinach pracy), albo po jego premierze na płytach, ale niestety doczekałem się tylko kolejnych zmian na filmwebie (obecnie ściągam oceny i szukam alternatywy). Dlatego na razie mogę odpowiedzieć tylko ogólnikowo, na ile mi na to pamięć pozwala.

Odnośnie krachu systemu oceniania, aż mnie korci by zapytać czym na maksymalną notę zasłużył sobie pewien polski sitcom? Uwierz mi - nie szastam dziesiątkami na lewo i prawo. Nawet swojemu ulubionemu "Archiwum X" dziesiątki nie przyznałem. Na chwilę obecną maxa wystawiłem czterem serialom spośród 276 ocenionych, także możesz być spokojny - do krachu jeszcze nie dojdzie (no chyba że ktoś specjalnie tu zaniża oceny ;)).

Cały trik serialu to przedstawienie historii w taki sposób, abyśmy obserwowali ją z perspektywy głównego bohatera - potencjalnego schizofrenika. Pomaga w tym komiksowa geneza postaci i ich zdolności, dzięki której twórcy kreują świat w taki sposób by wydawał się równie realny co nieprawdopodobny zarówno na poziomie wspomnień, wizji, ale też i tego prawdziwego świata w którym dzieje się akcja serialu. Różne groteskowe elementy, te na równi komiczne i niepokojące jak wspomniana scenka domu bez dźwięku pozwalają niemal całkowicie zatrzeć granicę między tym co w serialu jest już światem realnym, a tym co nim nie jest. W podobny sposób wykorzystano też montaż i zmienne proporcje kadrów, które w niższy format nadający bardziej kinowego charakteru niekoniecznie ubierały tylko (nie)realne sceny. Moim zdaniem twórcom pierwszego sezonu udało się to osiągnąć w sposób wyśmienity.

Aktorstwo może nie jest najwyższej próby, ale żadnego drewna w obsadzie nie uświadczyłem. Obrana konwencja pogranicza jawy i snu skłaniająca się ku lekkiej teatralności pomaga też nieco ukryć braki warsztatowe aktorów.

Widzę też że tam gdzie ja czerpię rozrywkę z powodu nutki abstrakcyjnego komizmu (domek bez dźwięku), odrobiny pastiszu (mroczny jegomość), czy unikatowej mieszanki konwencji, Ty zauważasz rażące błędy. Jak dla mnie praktycznie wszystko zgrało się w niemal idealny serial, ale jeżeli zastosowane w nim środki, motywy i postacie do Ciebie nie trafiają, to raczej nie będziesz czerpać takiej samej frajdy z seansu.

ocenił(a) serial na 1
Khaosth

Dziękuje za pierwszy komentarz, który w jakiś sposób próbował się odnieść do moich argumentów zamiast mnie wyzywać i wyśmiewać. Rozumiem, że można mieć różne poczucie humoru i masz racje, że sytuacja w niemym domu albo z "mrocznym jegomościem" niektórych może śmieszyć a innych nie. Jednak bardzo jestem ciekawy co masz do powiedzenia na temat tego lekarza psychologa/psychiatry, który tylko wykonywał swoją pracę i został porzucony przez główne postacie w celi w opuszczonej bazie? Na pewno pamiętasz tę sytuację. Jeżeli chodzi o znikające postacie, to faktycznie musisz obejrzeć serial jeszcze raz żebyś był w stanie wyłapać takie smaczki, więc będę czekał na Twoją odpowiedź.

ocenił(a) serial na 7
Drusix

Być może tego lekarza zostawili w celi dlatego, że to, w jaki sposób się zachowywał i wypowiadał, świadczyło o tym, że jest mocno niezrównoważony psychicznie i może być niebezpieczny. Zdrowy rozsądek podpowiadał, że lepiej go nie wypuszczać, tym bardziej, że mieli inne problemy na głowie. Ja na ich miejscu też bym mu wtedy nie otworzył celi.

ocenił(a) serial na 9
Drusix

" ten serial ma strasznie słabych aktorów". Really?

ocenił(a) serial na 1
jp2

REALLY! Oskara im daj skoro wystawiłeś serialowi 10/10. Złote globy dla wszystkich hahahaha

ocenił(a) serial na 9
Drusix

A ty leć rozdawać Złote Maliny. (Tak, wiem, że to nagroda filmowa, ale nie wiem czy ma swój odpowiednik w nagrodach dla seriali). A z tego co widzę wyżej, ty dałeś 1/10, bo inni dali 10/10. LOGICZNE!

ocenił(a) serial na 10
Drusix

Przeczytałam z uwagą wymienione przez Ciebie "wady" i raz po raz zaliczałam facepalma. :D No, cóż - z czystym sumieniem mogę wystawić serialowi jak najwyższą notę. :)

dimeo32

Niech powtorzą pierwszy bo tylko raz leciał... Czekam i czekam,, brakuje mi trzech pierwsxych odcinków a tu ciągle Kości czy Zagadki Kryminalne połowy miast USA...

peterson78

Potwierdzone info drugi sezon serialu "Legion "zadebiutuje w Polsce 5 Kwietnia tego roku o 22:00 ,łapcie oficjalny plakat drugiego sezonu .

https://cont6.naekranie.pl/wp-content/uploads/2018/03/LEGION_S2_FOX_PRINT_L2_HOR IZ_PL_2400x_1200px_v2-640x320.jpg

ocenił(a) serial na 5
dimeo32

Pierwszy sezon fajny, w drugim części odcinków już nie da się oglądać, bo zanudzają, że już wolałbym ryby łowić. Także nie, dziękuję za trzeci sezon.

ocenił(a) serial na 9
dimeo32

1 sezon wgniatal w fotel, 2 już niestety tak dobry nie jest, chodź chętnie zobaczę 3 sezon

dimeo32

A tymczasem mamy zwiastun trzeciego sezonu. Premiera w czerwcu...
https://www.youtube.com/watch?v=D8Vl1fuGn1A
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones