PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=477564}

Mała Dorrit

Little Dorrit
7,8 2 047
ocen
7,8 10 1 2047
Mała Dorrit
powrót do forum serialu Mała Dorrit

super!

ocenił(a) serial na 10

Książka jest cudowna. Serial jest genialny, dobrze dobrana obsada.

użytkownik usunięty
viva_viva

książka jest o k r o p n a, ale serialu jeszcze nie oglądałam...

viva_viva

Serial spoko, ale mogli go z luzem zmieścić w 5 częściach. Dla mnie nieco za długi.

ocenił(a) serial na 10
dorotiii

no tak ale tak przynajmniej jest większa zgodność z fabułą książki.
Nie pomineli prawie niczego:)
a co myślisz o obsadzie?

viva_viva

Bardzo podobała mi się rola Tom'a Courtenay'a. Ojciec Little Dorrit to chyba najlepsza postać w całej historii. Polecam http://www.filmweb.pl/serial/Great+Expectations-2011-634505. To najlepsza produkcja BBC jak dotąd moim zdaniem :)

ocenił(a) serial na 10
dorotiii

Ja bardzo lubię produkcjie BBC. (np.ekranizacje powieśći Jane Austen) są dobre i w ogóle
co do Małej Dorrit, to podoba mi się jak zagrała Claire Foy. Jest bardzo podobna do książkowej Amy
tak myślę :)

viva_viva

Zgadzam się :) Bardzo ładny serial, obsady nie można było wybrać lepszej. Ogólnie wszystko dobrze zgrane, ciekawe ujęcia, jak dla mnie świetna scenografia. No i do tego Amy i Arthur :) Dodatkowo spodobała mi się nazwa "Ministerstwo Przelewania z Pustego w Próżne" :D

viva_viva

Książki nie czytałam, ale serial mi się podobał. Wątek z ojcem Amy wzruszający...

viva_viva

Moim zdaniem serial jest bardzo dobry, ale do arcydzieła trochę mu brakuję.
Dobór aktorów, kostiumy, scenografia, muzyka to wszystko jest w nim cudowne. Świetna rola Claire Foy jako Amy Dorrit, sprawiła że od pierwszej chwili polubiłam jej bohaterkę. Matthew Macfadyen mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, bo wcześniej byłam do niego uprzedzona i miałam go za słabego aktora, a tutaj zagrał rewelacyjnie.
Bardzo podobały mi się ujęcia z kolorowymi owocami, wprowadzające trochę jasności oraz radości w ponurym XIX-wiecznym Londynie, oraz pokazanie całego brudu, ciemności i ubóstwa znacznej części tego miasta.

Jedyny, bardzo duży minus to dla mnie rozczarowujące zakończenie, napięcie budowane przez tyle odcinków i takie mało sensowne wyjaśnienia na końcu i ucięcie wątku Gowanów oraz panny Wade. Uważam że tutaj mogli się bardziej postarać.

ocenił(a) serial na 10
beksi

Tak ma pewne mankamenty.. ale to mój ulubiony serial kostiumowy. Ja też bardzo lubię te ujęcia z owocami, w tej kwestii myślimy tak samo ;) no i też pozytywnie się zaskoczyłam odegraną rolą przez Matthewa Macfadyena. Serial czasem utrzymuje lekko humorystyczny klimat co jakby odzwierciedla nieco sarkastyczny styl pisania powieści przez Dickensa na przykład przy opisie rodziny Polipów. Lubię coś takiego w serialach i filmach

beksi

W pełni się zgadzam z zakończeniem - jakoś brakowało mi sensu, no i ten walący się budynek - aż śmieszne

ocenił(a) serial na 8
viva_viva

Witam, mam pytanie o serial, a mianowicie o to, ile on ma odcinków? Wiem, że może ono być głupie, ale niestety nie mogę sie w tym połapać , gdyż na filmwebie pisze że ma 14, ale łączna ich długość wynosi 8 godzin z kolei z polskim lektorem jest tylko 8 odcinków(każdy o długości 1 godziny). Więc jak to jest bo się już sam pogubiłem i nie wiem jak to oglądać, gdyż nie wiem czy te 8 odcinków z lektorem to całość serialu czy może po prostu tylko tyle wydali z tłumaczeniem na język polski. Z góry dzięki za odpowiedź.

ocenił(a) serial na 10
goci_17

Ja oglądałam w oryginalnej wersji bez polskiego lektora i tam właśnie było 14 odcinków niestety nie wiem jak to stoi z polskim lektorem wybacz nie potrafię odpowiedzieć ale myślę że skoro i w tej wersji i w tej pisze iż jest 8 godzin serialu to nie powinno być różnicy i odcinki są po prostu dłuższe w polskiej wersji. Masz serial na płytach DVD czy idzie obejrzeć na internecie w polskiej wersji?

ocenił(a) serial na 8
viva_viva

Witam, już doszedłem do tego jak oglądać ten serial:) Mianowicie te 8 odcinków z lektorem odpowiada długością tym 14 w wersji oryginalnej, tylko tyle, że te pierwsze mają długość około 1 godziny, a te drugie po 30 minut. Można obejrzeć te odcinki w internecie zarówno z napisami jak i z lektorem na stronie h t t p : / /v i d e o.a n y f i l e s .p l. Jednak na tej stronie odcinki z lektorem są źle zsynchronizowane tzn. dźwięk jest źle podstawiony do obrazu i trochę się spóźnia, dlatego ja ściągnąłem sobie odcinki z c h o m i k a i oglądam je na kompie.

ocenił(a) serial na 10
goci_17

Ok, dzięki ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones