PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436999}

Mad Men

8,1 34 398
ocen
8,1 10 1 34398
8,6 18
ocen krytyków
Mad Men
powrót do forum serialu Mad Men

Mam taka troche odjechana teorie na temat zon Dana- akcja serialu rozgrywa sie od koncowki lat 50 do 1970 roku.
Kiedy jeszcze Dick byl na wojnie, zaraz zanim "pozyczyl" nazwisko Draper, byly to lata 40-ste.

Anna Draper wlasnie mi sie kojarzy z taka Ameryka lat 40-tych, okaleczona po wojnie (noga Anny) ale dumna, budujaca swoje zycie na nowo. Potem mamy Ameryke lat 50-tych i perfekcyjna pania domu Betty. Trudno o bardziej wyidealizowane przedstawienie tamtych lat niz Betty gotujaca obiad Danowi, wciaz olsniewajaca i elegancko ubrana niczym Grace Kelly (do ktorej zreszta padlo jej porownanie w 1szym sezonie). Kiedy pada jej diagnoza w 7-dmym sezonie, jest to jak zapowiedz smierci pewnych amerykankich idealow ktore zostaly calkowicie odrzucone przez hipisow w koncu lat 60-tych i na poczatu 70-tych , albowiem Betty zostala wychowana w bardzo tradycyjnej i bogatej rodzinie, miala sobie znalesc bogatego meza i byc zawsze piekna i pachnaca.

Teraz lata 60-te i Megan jako symbol kobiet ktore chcialy wyjsc zza cienia swoich mezczyzn. Megan postawila na kariere, nie rodzine.

I pewnie daloby sie to pocignac dalej...dajcie znac co myslicie o tej mojej teorii kobiet Dona jako wcielen Ameryki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones